REKLAMA
Kojos sunkios, sutinusios ir jas skauda? Jūs galite sau padėti (nuotr. Shutterstock.com) Kojos sunkios, sutinusios ir jas skauda? Jūs galite sau padėti (nuotr. Shutterstock.com)

Kojos sunkios, sutinusios ir jas skauda? Jūs galite sau padėti

Lėtinis venų nepakankamumas – viena dažniausiai diagnozuojamų ligų. Teigiama, kad ji dažniau pasireiškia moterims, tačiau vyrai – tikrai ne išimtis. Ką vertėtų žinoti apie šią ligą ir kaip veiksmingai sau padėti? Ką ir kada dažniausiai kamuoja ši liga? Literatūros duomenimis, lėtinis venų nepakankamumas gali kamuoti net iki šešiasdešimt procentų moterų ir net iki penkiasdešimt procentų vyrų.

Klastinga liga guldo Lietuvos moteris: išduoda vos 1 simptomas

Endometriozė yra sudėtinga sveikatos būklė, kuriai būdinga gimdos gleivinės, vadinamos endometriumu, augimas už gimdos ribų. Ši būklė gali sukelti įvairius simptomus, nuo pilvo skausmo iki nevaisingumo. Endometriozė dažniausiai išsivysto vaisingo amžiaus moterims. „Apskaičiuota, kad 1 iš 10 vaisingo amžiaus moterų arba maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje gali sirgti endometrioze“, – sako gydytoja ginekologė Rūta Maželytė.

5 dažniausi mitai apie gerąsias bakterijas: nustebsite

Veikiausiai apie probiotikus esate girdėję daugybę istorijų. Neretai manoma, kad gerosios bakterijos yra pervertinamos ir neturi jokios naudos mūsų sveikatai. Vis dėlto, moksliniai tyrimai atskleidžia tikrąją tiesą. Šį kartą norime išsklaidyti 5 populiariausius mitus apie probiotikus ir jų vartojimą. 1. Probiotikai neturi jokios įtakos sveikatai Mūsų žarnyne gyvena milijardai gerųjų bakterijų, dar vadinamų probiotikais.

Specialistė įspėja: nenuvertinkite gerųjų bakterijų svarbos

Atsiranda vis daugiau mokslinių tyrimų įrodančių mikrobiotos – bakterijų, virusų, grybelių, parazitų ir pirmuonių visumos organizme svarbą mūsų sveikatai. Pasirodo, kad nuo mikrobiotos gali priklausyti ne tik fizinė, bet ir emocinė žmogaus savijauta. Plačiau apie gerųjų bakterijų balansą organizme ir mikrobiotos svarbą pasakoja „InMedica“ šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė.

Gydytojas papasakojo apie gerųjų bakterijų svarbą: tai žino ne visi

Geras virškinimas užtikrina ne tik reikalingų maistinių medžiagų ir vitaminų pasisavinimą, bet ir gerą bendrą savijautą, energiją ir nuotaiką. Tinkamą virškinamojo trakto veiklą užtikrina sveikas skrandis, žarnynas bei žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos. Plačiau apie gerųjų bakterijų vaidmenį organizme pasakoja „Gydytojų Keršanskų“ klinikos šeimos gydytojas Andrius Tiurinas.

Menopauzės metu padidėja įvairių ligų rizika: kokie simptomai jas išduoda?

Menopauzė brandžios moters gyvenime yra natūralus reiškinys, kuris paprastai prasideda sulaukus 45–55 m. amžiaus. Pereinant į šį etapą organizme vyksta dideli pokyčiai, dėl kurių neretai vargina įvairūs negalavimai bei kyla tam tikrų ligų rizika.

Sužinoję šios moters amžių netenka žado: išdavė jaunatviškumo paslaptį

Itin jaunatviškai atrodanti moteris varo žmones iš proto, kai atskleidžia savo tikrąjį amžių. Ji dalijasi savo jaunatviškumo ir nuostabaus kūno sudėjimo paslaptimis. Moteris pribloškė žmones, atskleidusi, koks tikrasis jos amžius ir kad iš tikrųjų yra keliais dešimtmečiais vyresnė, nei atrodo.

Mitybą papildykite gerosiomis bakterijomis: štai, kuo jos ypatingos

Vis daugiau mokslinių tyrimų atskleidžia virškinamojo trakto bakterijų pusiausvyros ryšį su bendra sveikata. Pasirodo, gerųjų bakterijų balansas svarbus ne tik tinkamai virškinamojo trakto veiklai, bet ir imuninei sistemai, psichinei sveikatai bei odos būklei.

Geriate antibiotikus? Nedarykite vienos klaidos

Antibiotikų sukūrimas padarė tikrą perversmą medicinoje ir padėjo išgelbėti daugybės pacientų gyvybes. Vis dėlto, šiais laikais medikai pastebi, kad daugelis žmonių į antibiotikų vartojimą žiūri perdėm lengvabūdiškai ir nesuvokia, kokią žalą netinkamai vartojamas vaistas gali padaryti organizmui. Antibiotikai naikina bakterijas Pirmieji antibiotikai buvo išrasti dar 1940 metais. Nuo tada šis dideliu efektyvumu pasižymintis vaistas buvo naudojamas įvairių infekcinių ir bakterinių ligų gydymui.

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl moterys didinasi krūtis? Atsakė kartą ir visiems laikams

Jei svarstote galimybę įsidėti krūtų implantus, tai priklauso tik nuo jūsų pačių. Kaip ir dėl daugumos dalykų gyvenime, nėra priežasties nuolat lyginti save su kitomis. Vis dėlto moterims, kurioms atliekamas krūtų didinimas, dažnai smalsu, kodėl kitos moterys gali susidomėti ta pačia procedūra.

Paaiškėjo, ką valgo tobulos figūros 70-metė Macrono žmona

Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron balandžio mėnesį privačiai atšventė savo 70-ąjį gimtadienį. Moteris stebina žmones savo jaunatviška išvaizda. Tačiau kaip Brigitte pavyksta išlaikyti jaunatvišką išvaizdą?  Brigitte Macron nustebino pasaulį, nes kartu su savo vyru, Prancūzijos prezidentu Emmanuel'iu Macron'u, pasveikino su valstybiniu vizitu atvykstančius karalių ir karalienę, – rašo express.co.uk.

Agresyvų vėžį 22-ejų merginai išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus

Chloe Spitalnic pasaulis sugriuvo, kai ji sužinojo, kad serga vėžiu. Būdama 22-ejų metų, mergina gyveno įprastą gyvenimą, tačiau vėžio diagnozė apvertė jos pasaulį aukštyn kojomis.  Netoleruojanti laktozės ir fruktozės, Chloe nepagalvojo nieko blogo, kai jai pradėjo skaudėti skrandį. Mergina manė, kad tai reakcija į suvalgytą maistą, tačiau vėliau skrandžio skausmas tapo ypač skausmingu, – rašo express.co.uk „Pasiskundžiau dėl to savo šeimai.

Nuo PMDS dažniausiai kenčia 20-35 metų moterys: pasitikrinkite

Apie premenstruacinį sindromą, dar kitaip vadinamą PMS, kuris pasireiškia vaisingo amžiaus moterims yra girdėjęs kone kiekvienas. Tačiau ar žinojote, kad egzistuoja dar vienas panašus, bet kur kas sudėtingesnis sutrikimas vadinamas premenstruaciniu disforiniu sindromu (PMDS)? Tyrimų duomenimis, nuo PMDS kenčia apie 8 procentai 20-35 metų moterų.

Randas gimdoje po cezario pjūvio operacijos – galimos komplikacijos ir nėštumo priežiūros rekomendacijos

Randas gimdoje lieka po atliktos cezario pjūvio operacijos (CPO) ar po kitų ginekologinių operacijų gimdoje. Daugėjant atliekamų CPO skaičiui, randas gimdoje tampa vis aktualesne problema pacientei ir gydytojams specialistams. „Per pastaruosius du dešimtmečius daugelio pasaulio šalių duomenimis CPO skaičius išaugo nuo 12 proc. iki 21 proc. Kauno klinikose operacijų skaičius vis auga ir 2022 metų duomenimis pasiekė 28,5 proc.

Intymi higiena: vaistininkė pataria, kokių klaidų nedaryti

Tinkama intymi higiena svarbi siekiant išvengti įvairių ligų, blogo kvapo, bakterijų ir yra neatsiejama nuo rūpesčio savimi. Tiesa, daliai žmonių ši tema vis dar nepatogi. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė patikina, kad kalbėti apie tai svarbu. Klausimus vaistinėje reikėtų užduoti drąsiai, o rūpintis intymia higiena pradėti nuo vaikystės.

Nėštumo testas teigiamas? Neskubėkite džiaugtis – gydytoja įspėjo dėl pavojingos būklės, kuri gali baigtis ir mirtimi

„Būdingiausi negimdinio nėštumo simptomai – pilvo skausmas, nenormalus kraujavimas iš makšties, kraujingos ar rusvos išskyros iš makšties, mėnesinių ciklo nebuvimas ar vėlavimas esant teigiamam nėštumo testui“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoja akušerė-ginekologė Sabina Špiliauskaitė.

Pasakė, ar galima pastoti mylintis per mėnesines: tai žino ne visi

Dauguma žmonių mano, kad seksas menstruacijų metu yra saugus, kadangi per jas pastoti neįmanoma. Tačiau gydytojai teigia, kad tokia nuomonė – klaidinga, kadangi pastoti per mėnesines yra taip pat didelė tikimybė. Gydytojai tikina, kad kraujavimas iš makšties gali pasireikšti ne tik menstruacijų metu. Kartais nutinka ir taip, kad kraujas pasirodo ir ovuliacijos metu, kuomet moteris yra pati vaisingiausia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gerosios bakterijos – ne tik užklupus viduriavimui ar infekcijai: ko apie jas dar nežinome?  Gerosios bakterijos – ne tik užklupus viduriavimui ar infekcijai: ko apie jas dar nežinome?

Gerosios bakterijos – ne tik užklupus viduriavimui ar infekcijai: ko apie jas dar nežinome?

Plačiai žinoma, kad antibiotikų vartojimą turi lydėti probiotikai, kad būtų atkurta žarnyno mikrobiotos pusiausvyra. Tačiau mokslininkai ir gydytojai į mikrobiotos reikšmę, gerųjų bakterijų naudą ir teigiamą poveikį organizmui žvelgia plačiau – probiotikais bandoma palengvinti psichologinę sveikatą, dirgliosios žarnos sindromą, sumažinti vaikų atopinio dermatito riziką ir kt.
REKLAMA
Vartojate antibiotikus? Gydytojas atskleidė, kodėl probiotikai turėtų eiti koja kojon  Vartojate antibiotikus? Gydytojas atskleidė, kodėl probiotikai turėtų eiti koja kojon

Vartojate antibiotikus? Gydytojas atskleidė, kodėl probiotikai turėtų eiti koja kojon

Gyvenimui grįžus į ikipandeminio ritmo vėžes šiemet su trenksmu grįžo įvairios peršalimo ligos ir jų komplikacijos, o kartu – ir būtinybė vartoti antibiotikus. Vis tik kiekvienas šių vaistų kursas – nemažas iššūkis organizmui. Ne veltui antibiotikų pažeistam žarnynui atkurti gydytojai pataria vartoti ir probiotikus, arba kitaip – gerąsias bakterijas. Turbūt sunkiai rasime žmogų, kuriam bent kartą gyvenime dėl vienokio ar kitokio sutrikimo neteko vartoti antibiotikų.

Šių 5 mitybos taisyklių turėtų laikytis kiekvienas: išbandykite

Kalbai pasisukus apie mitybos įpročius, galima išgirsti daugybę mitų ir klaidingų įsitikinimų. Negelbsti ir tai, kad kasdien skelbiami nauji, deja, dažnai prieštaringi mitybos patarimai. Vis dėlto, egzistuoja keletas esminių teisingos mitybos taisyklių, kurias, vaikydamiesi naujausias madas, dažnai pamirštame. Užpildykite lėkštę daržovėmis Jeigu jūsų lėkštėje vyrauja tamsios, nykios spalvos, laikas pokyčiams.
REKLAMA
Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines  Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines

Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines

Mėnesinės – tai naujo gyvenimo etapas, kuris dažniausiai prasideda merginoms nuo 12-13 metų. Paprastai jos tęsiasi iki pat menopauzės, kol moteriai sueina 55-eri. Ir nors daugeliui moterų mėnesinės dėl kraujavimo gali sukelti nepatogumų ar nemalonių pojūčių, vis tik jų buvimas bei reguliarus ciklas parodo, kad moters lytinė sistema funkcionuoja tinkamai.

Šiuolaikinio gyvenimo rykštė – užkietėję viduriai: kaip pasijusti geriau?

Sėslus gyvenimo būdas, netinkami mitybos įpročiai ir nuolatinis stresas sutrikdo net ir ištvermingiausio virškinamojo trakto veiklą bei sukelia nemalonius negalavimus, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimą. Nors su šia problema susiduriame visi, tačiau garsiai apie tai prabyla retas. Taigi, ką daryti ir kaip pasijusti geriau? Daugybė priežasčių Dėl užkietėjusių vidurių dažniausiai kaltinama netinkama mityba. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad šią problemą gali sukelti ir daugiau priežasčių.

Paslaptinga liga smogia netikėtai: padėkite sau laiku

Nepaaiškinamas pilvo skausmas, sutrikęs tuštinimasis, dujų kaupimasis žarnyne, apetito pokyčiai – būtent tokie simptomai gali išduoti dirgliosios žarnos sindromą. Tyrimų duomenimis, nuo šio paslaptingo sutrikimo kenčia 1 iš 5 pacientų, be to, moterims šis sindromas pasireiškia dvigubai dažniau nei vyrams. Priežastys išlieka neaiškios Nors jau atlikta daugybė tyrimų analizuojant, kas sukelia dirgliosios žarnos sindromą, tačiau kol kas tiksli priežastis nėra nustatyta.

Kaip maistas veikia mūsų protą ir kūną: viena mitybos rūšis yra tarsi antidepresantas

Blizgantis keptas kalakutas. Aukso atspalvio skrudintų bulvių ir pastarnokų riekelės. Į šoninę suvyniotos dešrelės. Briuselio kopūstai. Spanguolių padažas. Ir pabaigai – brendžiu paskanintas pudingas su sviestu. Kalėdų stalo tradicijos įvairiuose kraštuose skiriasi. Lenkai labiau mėgsta žuvį, paprastai karpį. Švediška Julbord pasižymi įvairove, tiesa, čia visuomet bus silkės.

Pagerinkite savo žarnyno veiklą: naudokite šiuos produktus

Bendrosios praktikos gydytojas anglas Sameer Sanghvi sako, kad jei nekreipiate pakankamai dėmesio į savo žarnyno sveikatą, gali nukentėti jūsų imuninis atsakas, fizinė sveikata ir net nuotaika.

Atskleidė geriausią pusryčių laiką: paaiškino, kodėl jis tinkamiausias

Nors ilgaamžiškumas gali būti sunkiai pasiekiamas tikslas, lengvi gyvenimo būdo pokyčiai gali būti labai svarbūs. Dieną pradėję pusryčiais 11 valandą, prailginate savo ilgaamžiškumą. Tiesą sakant, šis valgymo režimas gali padėti sumažinti rimtų sveikatos problemų, pvz., II tipo diabeto ir širdies ligų, riziką.

Įspėja dėl 2 populiarių gėrimų: gali paskatinti smegenų aneurizmą

Jungtinėje Karalystėje skaičiuojama, kad maždaug nuo dviejų iki trijų procentų žmonių turi smegenų aneurizmą, kuri gali bet kada plyšti. Aneurizmų susidarymas gali vykti visą gyvenimą, tačiau, skirtingai nei kiti kraujo krešuliai, mažai tikėtina, kad jos pačios ištirps. Rūpinimasis savo gyvenimo būdu gali užkirsti kelią jų formavimuisi, tačiau žmonės dažnai nepaiso daugelio rizikos veiksnių.

Pasakė, kiek vandens reikėtų išgerti, jei nelaikote šlapimo: deja, elgiamasi priešingai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, su šlapimo nelaikymo problema susiduria bent viena iš penkių lietuvių moterų, tačiau nepaisant dažno ligos pasireiškimo, jos apie savo bėdas yra linkusios nutylėti. Gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė sako, kad gėdindamosi galimai jas užklupsiančių situacijų, pacientės neretai susitaiko su šia mintimi ir nesunkiai išgydomai ligai leidžia progresuoti.

TOP3 priemonės sklandžiai žarnyno veiklai

Virškinamojo trakto sistemą sudaro daugybė svarbių organų. Sutrikus bent vieno iš organų veiklai, pasekmes jaučia visas organizmas – ima stigti energijos, sutrinka reikalingų medžiagų pasisavinimas, be to, neigiamai paveikiama ir psichologinė sveikata. Ką daryti ir kaip palengvinti žarnyno darbą? Požymiai, rodantys, kad jūsų virškinimas sutrikęs Šie požymiai reiškia, kad virškinimo sistema sutrikusi: Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas.

Atsakė, kiek kavos puodelių galima išgerti per dieną: žinoti verta visiems

Ar kada nors susimąstėte, ar jūsų mėgstama kava iš tikrųjų yra naudinga ir kiek jos galite išgerti?  Kiek kofeino yra kavoje ir kiek puodelių per dieną saugu išgerti? Visi žinome, kad puodelis kavos gali suteikti mums labai reikalingą energijos pliūpsnį ryte. Tačiau nedaugelis žmonių žino kiek kofeino yra vidutiniame puodelyje. Kofeino kiekį jūsų puodelyje lemia keli skirtingi veiksniai: kavos pupelių rūšis, kaip pupelės buvo skrudinamos, gėrimo kiekis.
REKLAMA
Su šia problema susiduriame visi: kaip įveikti vidurių pūtimą? (nuotr. Shutterstock.com) Su šia problema susiduriame visi: kaip įveikti vidurių pūtimą? (nuotr. Shutterstock.com)

Su šia problema susiduriame visi: kaip įveikti vidurių pūtimą?

Apie vidurių pūtimą garsiai prabylama retai. Daugeliui pacientų ši tema atrodo itin delikati, todėl su dujų kaupimusi žarnyne jie stengiasi kovoti savomis jėgomis. Vis dėlto, šis nemalonus negalavimas yra plačiai paplitęs ir kamuoja įvairaus amžiaus žmones.

Vargina užkietėję viduriai? Išbandykite šį paprastą sprendimą

Vidurių užkietėjimu skundžiasi daugybė jaunų, daug dirbančių žmonių. Manoma, kad virškinamojo trakto sutrikimus sukelia nuolatinis stresas, sėslus gyvenimo būdas ir netinkama mityba. Vis dėlto, išeitis yra – pasirodo, kad atsikratyti vidurių užkietėjimo gali padėti gerosios bakterijos, dar kitaip vadinami – probiotikai.

Į kefyrą įberkite šių prieskonių: suaktyvins virškinimą

Probiotikais vadinamos gerosios bakterijos, kurios gyvena mūsų organizme ir aktyviai dalyvauja virškinimo procesuose, šalina toksinus, sintetina vitaminus bei saugo nuo „nedraugiškų“ bakterijų – šios taip pat yra nuolatiniai gyventojai mūsų kūne. Nuo gerųjų ir blogųjų bakterijų balanso organizme priklauso medžiagų apykaita, imuninės sistemos stiprumas – netgi svoris ir nuotaika, tvirtina dietistė Vaida Kurpienė.
REKLAMA
Liga (tv3.lt fotomontažas) Liga (tv3.lt fotomontažas)

Viduriavimą sukelia ne tik virusai: šią priežastį daugelis pamiršta

Viduriavimas rečiau ar dažniau užklumpa kone kiekvieną. Dėl tokio nemalonaus simptomo dažniausiai kaltinami virusai, bakterijos ar netinkamas maistas, tačiau retas susimąsto, kad viduriavimą gali sukelti ir vartojami vaistai, pavyzdžiui, antibiotikai. Veikia ne tik blogąsias bakterijas Antibiotikai – vaistai, veikiantys prieš į organizmą patekusias bakterijas. Bakterines infekcijas sukelia įvairiausios bakterijos, taigi ir antibiotikų yra įvairių.

Apsinuodijote maistu? Sužinokite, kada pradėti slopinti simptomus ir kodėl reikėtų vengti šalto dušo

Apsinuodijimo maistu simptomai gali būti atpažįstami daugumai – tai vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, kartais ir karščiavimas. Nuo pat didžiųjų švenčių pradžios vaistinėse vis dar dažnai lankosi žmonės, ieškantys skrandžio veiklą gerinančių preparatų. Visgi, artėjant Naujųjų metų išvakarėms, „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad reikėtų ne vien pasirūpinti simptomus malšinančiais vaistais, bet ir, svarbiausia, vengti dažniausių klaidų gydant apsinuodijimus.

Pamirškite pagirias: šis gėrimas daro stebuklus

Tirštas kokteilis iš ananasų ir kokosų vandens puikiai tiks ryte po gausesnio mėgavimosi stipriais alkoholiniais gėrimais. Išgydykite pagirias šiuo skaniu ir sveiku kokteiliu! Visi puikiai žinome, jog negerai gerti tiek, kad kitą dieną tektų kęsti pagirias, bet kam gi nepasitaiko, tiesa? Labai baisu ryte pabusti išdžiūvusia burna, plyštančia galva ir siaubingai atrodančia oda. Kai taip nutinka, nėra geresnio sprendimo, kaip sveikai maitintis ir rehidratuoti kūną, kad jaustumėtės geriau.

Probiotikai gali apsaugoti nuo antibiotikų sukeliamo viduriavimo

Vartojant gerąsias bakterijas probiotikus galima apsisaugoti nuo viduriavimo, kurį dažnai sukelia sunkiai infekcijai esant vartojami antibiotikai, rodo anksčiau atliktų tyrimų apžvalga. „Mes nustatėme, kad antibiotikus vartojusiems vyresnio amžiaus pacientams ligoninėse ar globos namuose tam tikri probiotikai gali smarkiai sumažinti tikimybę patirti Clostridium difficile bakterijos sukeliamą viduriavimą“, – sakė tyrimo vadovas dr. Bradley Johnston iš Toronto vaikų ligoninės tyrimo instituto.
REKLAMA
Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais? (nuotr. Shutterstock.com) Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais? (nuotr. Shutterstock.com)

Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais?

Mėnesinių skausmai kamuoja daugumą jaunų moterų. Vyresniame amžiuje ši problema pasitaiko rečiau, tačiau tai nereiškia, kad ją reikėtų ignoruoti. Priešingai, vyresnės moterys turėtų kur kas labiau atkreipti dėmesį į netikėtai prasidėjusius skausmus – tai gali būti įvairių ginekologinių ir kitokių ligų požymis.
REKLAMA
Žiemos švenčių šurmulyje nepamirškite pasirūpinti savimi  Žiemos švenčių šurmulyje nepamirškite pasirūpinti savimi

Žiemos švenčių šurmulyje nepamirškite pasirūpinti savimi

Turbūt visi žinome, kaip svarbu patiems pasirūpinti savo emocine sveikata. O ir specialistai nenustoja priminti – švarus maistas, grynas oras, miego higiena. Tačiau ne viskas taip paprasta, ar ne? Sunku rasti laiko ir valios kasdien po darbų pasivaikščioti gryname ore – šeiminiai ir buities rūpesčiai nelaukia. O vakare, vaikams sumigus, „raminamės“ lovose maigydami telefonus.
REKLAMA
Šildymo sezonas nualina net sveikiausius plaukus – padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com) Šildymo sezonas nualina net sveikiausius plaukus – padėkite sau laiku (nuotr. Shutterstock.com)

Šildymo sezonas nualina net sveikiausius plaukus – padėkite sau laiku

Norint turėti sveikus ir gražius plaukus vertėtų jais rūpintis visais metų laikais, o ypač rudenį ir žiemą. Turbūt jau pastebėjote, kad vėsiuoju metų laiku plaukai patiria itin daug streso, kadangi lauke spaudžia šaltukas, o patalpose veikia oro šildymo sistemos, kurios, kaip niekas kitas, išsausina plaukus.
REKLAMA
Per naujos „Iki“ parduotuvės atidarymo šventę – 3 laimingosioms įteikti visureigių rakteliai  Per naujos „Iki“ parduotuvės atidarymo šventę – 3 laimingosioms įteikti visureigių rakteliai

Per naujos „Iki“ parduotuvės atidarymo šventę – 3 laimingosioms įteikti visureigių rakteliai

Paskutinį vasaros trečiadienį sostinėje, Pilaitės rajone, naujos „Iki“ parduotuvės, esančios Pilaitės pr. 42, atidarymo metu surengta nuotaikinga šventė, per kurią pasveikintos net 3 gimtadienį švenčiančio prekybos tinklo „Iki“ žaidimo „30 mums, 30 automobilių Jums“ nugalėtojos. Jiems prie vienos moderniausių „Iki“ parduotuvių įteikti net 3 „Toyota C-HR“ automobilių rakteliai, o savo pasirodymą surengė ir prekybos tinklo „Iki“ veidu tapęs dainininkas Virgis Stakėnas.

Radviliškietė atrado „stebuklingus“ kiaušinius: gydytoja pasakė, ar jie tikrai veikia

Vis dažniau kalbant apie emocinės bei fiziologinės sveikatos sąsajas atsiranda ne tik profesionalios medicinos patarimų, kaip gerinti bendrą kūno savijautą, tačiau ir alternatyvos, kurios ne tik skatina sveikatingumą, tačiau ir sužadina giliai esančią vidinę energiją. Apie tai, kas moteriai leidžia iš naujo atskleisti savo vidinį moteriškumą, gyvybingumą ir seksualumą bei kuo nefrito kiaušiniai yra naudingi moters lytinei sveikatai, tv3.lt naujienų portalo skaitytojams pasakoja Olga Vysockaja.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Tylos dėl makšties kandidozės nutraukimas: faktai, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris

Makšties kandidozė yra dažna, tačiau neretai nepastebima ar ignoruojama problema, kuri daro didelę įtaką moterų sveikatai, gerovei ir gyvenimo kokybei. Jos pasikartojantis pobūdis, fizinis diskomfortas, emocinė našta ir gydymo iššūkiai daro ją itin svarbia moterų sveikatos priežiūros problema. Skatinant geresnį švietimą, mažinant stigmą ir tobulinant gydymo strategijas, moterys gali veiksmingiau valdyti ar užkirsti kelią šiai ligai.

Priaugti kilogramai gali išduoti skausmingą ligą: susirūpinkite laiku

Liauka, galinti dažnai sukelti nematomas ir nepastebimas ligas, sveikatos sutrikimus. Dažniausiai skydliaukės sutrikimus signalizuoja pasireiškiantys simptomai, tokie kaip: svorio pamažėjimas ar padidėjimas, nuovargis, menstruacijų ciklo sutrikimai. Kuo svarbi šios liaukos veikla bei kuo skiriasi sukeliami simptomai, aiškina klinikos „UnaVita“ gydytoja endokrinologė Aistė Galkinė.

Dantų ir plaukų netekusi moteris pasikeitė neatpažįstamai: internautai neteko žado

„TikTok“ vartotoja Stacey neteko plaukų ir dantų po kovos su vėžiu ir autoimuninėmis ligomis. Ji dalijasi, kaip atrodė prieš dantų protezavimą ir po jo, įkvėpdama likimo drauges pokyčiams. Stacey, @queen-beex0, netrukus po septinto vaiko gimimo buvo diagnozuotas skydliaukės vėžys. Liga buvo nepastebėta daugelį metų ir dėl to jos dantų būklė tapo „tragiška“. Galiausiai šių metų balandį ji nusprendė išsitraukti visus viršutinius dantis ir pasidaryti protezus, rašo dailystar.co.uk.

Mamą palaidojusi dukra skubiai įspėja kitus: mirtiną ligą nurašė menopauzei

Moteris galvojo, kad patiria menopauzę, tačiau nesuprato, kad iš tiesų slypi baisi liga, dėl kurios mirė praėjus keliems mėnesiams. Dabar mirusios moters dukra įspėja visus ir prašo atkreipti dėmesį į keturis klastingus kasos vėžio požymius. Joanne Eales ligos simptomai pasireiškė praėjusių metų vasarį, dar prieš tai, kai pasaulyje įsisiūbavo pandemija. Tačiau juos ji nurašė savo amžiui, manydama, kad prasideda menopauzė.

Šie ženklai išduoda itin agresyvų vėžį: mokėkite juos mintinai

NHS duomenimis, maždaug vienai iš aštuonių moterų per gyvenimą diagnozuojamas krūties vėžys. Ši liga diagnozuojama ne tik moterims, vyrams ji gali būti tokia pat grėsminga. Laimei, yra didelė tikimybė pasveikti, jei liga nustatoma ankstyvoje stadijoje. Sužinokite keletą požymių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Pirmasis pastebimas simptomas paprastai yra sustorėjęs krūties audinio plotas. Krūties vėžys prasideda krūties audinyje, dažniausiai ląstelėse, kurios iškloja krūties pieno latakus.

Ant kaklo augančios „našlės kupros“ kiti net nepastebi: ragina susirūpinti laiku

Su „bizono“ kupra, arba kitaip vadinama „našlės“ kupra susiduria dažna moteris. Tokia kupra – blogos laikysenos bruožas, kuomet ant septintojo kaklo slankstelio susikaupia užsistovėję riebalų gumbai. Sėdėdami prie kompiuterio, darbuodamiesi pasilenkę į priekį, net nepastebime kaip yra atsikišusi bei įsitempusi mūsų galva bei kaklas. Dėl tokios laikysenos sutrinka bei prastėja kraujotakos veikla, pradeda kauptis riebalai. Tai nulemia „našlės“ kupros atsiradimą.

Nenumokite ranka į šlapimo nelaikymą: pasakė, kaip jo išvengti

Nors šlapimo nelaikymas yra dažna problema, su kuria susiduria daugybė įvairaus amžiaus žmonių, daugelis ją vis dar yra linkę slėpti ir spręsti savarankiškai. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojas urologas Vitalij Varygin perspėja, kad laiku neišsiaiškinus ligos priežasčių ir tinkamai nesigydant, gali atsirasti šlapimo pūslės uždegimas ir kilti infekcijos, kurias bus galima išgydyti tik operacijos metu.
Į viršų