Komentarai ir analizė
Politikų, visuomenininkų, verslininkų ir ekspertų įžvalgos, komentarai, analizė ir naudingi patarimai įvairiomis visuomenei aktualiomis temomis.
Greta Zarembienė. Sunku pradėti investuoti? Pradėkite nuo to, ką pažįstate
Ne vienas mokslinis tyrimas yra patvirtinęs, kad investuotojai pirmenybę teikia pažįstamoms kryptims: arčiau namų esančiam nekilnojamam turtui, labiau girdėtų kompanijų akcijoms ar tiesiog geografiškai artimesnėms rinkoms bei jų dalyviams. Paprastai kalbant, gyvenime mes teikiame pirmenybę tam, ką atpažįstame ar galvojame, kad pažįstame. Tai turi savyje užkoduotų rizikų ir galimybių. Tačiau žinoti apie šį reiškinį labiausiai verta tiems, kurie nori, bet vis nedrįsta pradėti investuoti.
Čmilytė-Nielsen: LSDP apsimelavo, susiteps bendradarbiavimu su Žemaitaičiu
Naują valdančiąją koaliciją suformavę socialdemokratai apsimelavo ir sukėlė papildomų rizikų Lietuvai bendraujant su užsienio partneriais, sako darbą Seimo pirmininkės pareigose baigianti Viktorija Čmilytė-Nielsen. Pasak jos, įtikinamą pergalę Seimo rinkimuose iškovojusi Vilijos Blinkevičiūtės vedama kairioji partija turėjo galimybę pasirinkti brandesnį kelią formuojant daugumą, tačiau, apgailestauja liberalė, nuspręsta „skalbti“ antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio mundurą.
Lucasas: Rusijos planas po Ukrainos
Ukraina dar neįveikta. Tačiau Rusija jau laimėjo svarbiausią mūšį: su Vakarais. Sprendimų priėmėjai Vašingtone, Londone, Berlyne ir Briuselyje (ir tai tik kelios sostinės) turėjo galimybę pasipriešinti Rusijos imperializmui kartu su didele, stipria ir ryžtinga šalimi. Tačiau vietoj to jie nusprendė „trupinti“ pagalbą ir nesiimti pačių griežčiausių sankcijų, bijodami Rusijos pralaimėjimo pavojaus. Tūkstantis Ukrainos pasiaukojimo dienų suteikė Europai laiko atstatyti savo gynybą.
Žydrūnas Matuzas. Kaip išvengti klaidų renkantis pirmąjį būstą?
Nors dažniausiai pirmuosius namus žmonės perka sau, dinamiškesnis gyvenimo būdas vis dažniau lemia, kad toks turtas ilgainiui yra parduodamas ar išnuomojamas. Todėl būtent patrauklumas antrinėje rinkoje turėtų būti prioritetas jaunam žmogui ar šeimai renkantis pirmąjį būstą.
Aleksandras Izgorodinas. Infliacijos ir palūkanų šokas labiausiai paveikė mažas pajamas gaunančius gyventojus
Rekordinės infliacijos ir palūkanų šoko pasekmes Baltijos šalių gyventojai jaučia iki šiol. Tiesa, situacija kiekvienoje šalyje gerokai skiriasi. Kaip ekonominiai iššūkiai praktiškai paveikė gyventojų kasdienybę ir kodėl geriausiai juos atlaikė Lietuvos vartotojai?
Vartojimo dinamika Baltijos regione – skirtinga. Stipriausią tarp visų Baltijos valstybių šiuo metu demonstruoja Lietuva. Bendros mažmeninės prekybos apimtys yra arti rekordinių ir stabiliai auga.
Lina Liogė. Būsto pardavėjas nutraukė preliminarią sutartį – koks nuostolių atlyginimas priklauso jums
Būsto pirkimas, ypač jeigu tai daroma imant paskolą, gali užtrukti ilgai ir pareikalauti nemažai išlaidų dar prieš sumokant prašomą kainą už nekilnojamąjį turtą (NT). Viena iš pirkimo dalių – preliminarios sutarties sudarymas, kuri rodo susitarimą tarp pirkėjo ir pardavėjo dėl kito sandorio – notarinės turto pirkimo, pardavimo sutarties, sudarymo ateityje.
Vidmantas Janulevičius. Susiimkime, žiema artėja
Ilgai tvyrojęs neaiškumas baigėsi, vakar gavome atsakymą, ką daugiausiai rinkėjų pasitikėjimo sulaukusi partija iš tiesų siūlo į premjerus. Vertinimų aplinkui daugiau nei pakankamai, o man atrodo svarbiausia, kad dabar prasidės esminiai pokalbiai: apie valdančiąją daugumą ir tai, kokius darbus ji planuoja.
Nes kol kas plačiai nušviečiami socialinės srities ir viešojo sektoriaus stiprinimo darbai.
Edwardas Lucasas. Nekrologas „Pax Americana“ - KOMENTARAS
Nepriklausomai nuo to, kas laimės JAV prezidento rinkimus lapkričio 5 dieną, jau dabar rašomi „Pax Americana“ nekrologai. Jie turėtų būti ilgi. Atlanto aljansas buvo vienas ryškiausių ir, atrodo, patvariausių pokario Europos elementų. Ištisus dešimtmečius jis užtikrino saugumą ir laisvę dešimtims milijonų žmonių, iš pradžių užkirsdamas kelią komunizmo plitimui, paskui laimėdamas Šaltąjį karą ir padvigubindamas NATO narių skaičių nuo 16-os 1989-aisiais iki 32 dabar.
Giedra Matulaitienė. Išmokos tėvams – asmeninių finansų konsultantė atsakė, kiek galima tikėtis gimus vaikui
Gimus vaikui, tėvus užgriūva daugybė naujų atsakomybių ir kyla klausimų. Vieni iš svarbiausių – susiję su išmokomis vaikui bei tėvams, kurių Lietuvoje yra kelios. Jų dydžiai bei mokėjimo trukmė priklauso nuo įvairių aplinkybių, tačiau teisę į jas turi daugelis tėvų. Kaip nepasiklysti, laiku ir teisingai pateikti prašymus bei kur tai padaryti?
Nėštumo ir gimdymo atostogos
Kiekviena besilaukianti ir pagimdžiusi mama turi teisę į keletą pagrindinių išmokų.
Aleksandras Izgorodinas. Kokia JAV prezidento rinkimų baigtis naudingiausia ES ekonomikai?
Abu JAV prezidento rinkimų kandidatai turi radikaliai skirtingas pozicijas dėl ekonomikos, užsienio politikos, darbo rinkos ir kitais klausimais, tad lapkričio 5–ąją įvyksiantys rinkimai turės didelę įtaką tiek JAV, tiek pasaulinei ekonomikai. Nors atotrūkis tarp kandidatų yra mažas, o apklausos – nepajėgios tiksliai nuspėti rinkimų baigties, rinkimų lenktynės jau dabar atsispindi finansų rinkose.
Politologai apie Landsbergio pasitraukimą iš politikos: partijai tai gali išeiti į naudą
Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiui Gabrieliui Landsbergiui pirmadienį pranešus apie pasitraukimą iš partijos pirmininko posto, politologai sako, jog tokio sprendimo buvo galima tikėtis, tik gal kiek vėliau. Kita vertus, jų nuomone, partijai tokie pokyčiai gali išeiti į naudą, mat partijos lyderis aktyvumu nepasižymėjo, o po jo, kaip pirmininko, paskutinės kadencijos TS-LKD rezultatai rinkimuose buvo vieni blogiausių.
„Čia nieko absoliučiai neprognozuojamo.
Seimo opozicija apie 2025 m. biudžeto projektą: Vyriausybė po savęs palieka tiksinčią bombą
Finansų ministerijai pristačius pirminį 2025 m. biudžeto projektą, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius nerimauja dėl reikšmingai išaugusių biudžeto išlaidų. Pasak jo, šiuo metu skolinimosi kaina yra aukšta, todėl ilguoju laikotarpiu augs ir skolos aptarnavimo kaina.
Lucasas: Šiaurės Europa tampa bastionu, kitoms šalims dar reikia pasitempti
Lenkai, kaip ir jų kaimynai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, vis labiau nekantrauja. Jie nusivylę Amerikos neryžtingumu dėl Ukrainos ir suvaržymais, kuriuos ji taiko reagavimui į Rusijos pilkosios zonos išpuolius. Jie baiminasi, kad Vladimiro Putino arba jo įpėdinio režimas bus pasirengęs naujam karui daug anksčiau, nei mano dauguma vakariečių. Jie skiria milžiniškas sumas gynybai ir kuria glaudžių dvišalių ir daugiašalių ryšių tinklą saugumo, planavimo, žvalgybos ir viešųjų pirkimų srityse.
Vidmantas Janulevičius. Migrantai Lietuvoje: kodėl matome demonus, o ne naudą
Rinkimų metas Lietuvoje atidengia daug visuomenės baubų. Ir būtent šiuo periodu politikai ne tik nevengia, bet sąmoningai kursto visas įmanomas baimes ir mitus. Apie Lietuvą okupavusius „buržujus“, kurių jachtas apmokestinę galėsime per biudžetą perskirstyti papildomus milijardus.
Marius Dubnikovas. Penkios partijos siekia ištaškyti pusę milijardo
Penkios partijos (Liaudies partija, LVŽS, Taikos koalicija ir „Nemuno Aušra“) prieš šiuos rinkimus siūlo nacionalizuoti viešai išplatintą valstybės valdomos bendrovės „Ignitis grupė“ akcijų emisiją.
Bendrovės ketvirtadaliu akcijų jau ketverius metus prekiaujama biržoje. Likusi 75 proc. akcijų dalis priklauso valstybei, kuri visiškai kontroliuoja bendrovę.
Smulkieji akcininkai savo pastabomis ir analizėmis stebi, kad valdymas vyktų skaidriai ir efektyviai.
JAV smogė uraganas: kyla potvynių ir purvo nuošliaužų pavojus
Pietrytiniams Jungtinių Valstijų regionams smogęs uraganas Helyn pareikalavo mažiausiai 43 gyvybių, pusketvirto milijono namų ūkių liko be elektros. Draudikai sako, kad jau dabar padaryti nuostoliai atsieis milijardus dolerių. Tačiau pareigūnai amerikiečius ragina išlikti budriais – Helyn dar neatsitraukė, tik sušvelnėjo, tačiau vis dar neša stiprius vėjus ir liūtis, kyla potvynių ir purvo nuošliaužų pavojus.
Kinija pasiuntė įspėjimą dėl karo Ukrainoje
Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi šeštadienį įspėjo vengti konflikto Ukrainoje, kuri Pekiną apkaltino padedant Rusijai jos kare, išplėtimo.
Kyjivas ypač paniekinamai vertina Pekino raginimus surengti derybas dėl konflikto sprendimo, tačiau Wang Yi pakartojo Kinijos pasiūlymą tarpininkauti, kad kovos būtų nutrauktos.
Išaugo potvynių aukų skaičius Lenkijoje
Radus dar dviejų žuvusiųjų palaikus, Lenkijoje per potvynius šį mėnesį žuvusių žmonių skaičius išaugo iki devynių, šeštadienį pranešė šalies policijos viršininkas.
Vyriausybės posėdyje, kuriame buvo kalbama apie pietvakarių Lenkiją anksčiau šį mėnesį užklupusių potvynių padarinius, policijos viršininkas Marekas Boronas taip pat pareiškė, kad vienas žmogus tebėra dingęs.
Izraelio kariuomenė: pašalinus Nasrallah, pasaulis tapo saugesnis
Izraelio kariuomenė šeštadienį pareiškė, kad dėl „Hezbollah“ lyderio Hassano Nasrallah nužudymo pasaulis tapo saugesnis, tačiau pridūrė, kad vis dar bus taikomasi į likusius aukšto rango grupuotės narius.
„Nasrallah buvo vienas didžiausių visų laikų Izraelio valstybės priešų (...). Dėl jo pašalinimo pasaulis tapo saugesnis“, – sakė kariuomenės atstovas kontradmirolas Danielis Hagari per televizijos transliuotą spaudos konferenciją.
Uragano aukų skaičius JAV išaugo iki 44
Penkiose JAV valstijose, kurios nukentėjo nuo galingos audros „Helene“, žuvo mažiausiai 44 žmonės, penktadienį pranešė pareigūnai.
Naktį netoli Floridos valstijos sostinės Talahasio sausumą pasiekusi stichija nuslinko į šiaurę, ir, nors susilpnėjo iki atogrąžų audros, vis dėlto sukėlė potvynius, per kuriuos po vandeniu atsidūrė keliai, gyvenamieji namai ir verslai. Milijonams vartotojų nutrūko elektros energijos tiekimas.
Vidmantas Janulevičius. Paprastas siūlymas politikams: o gal išvis nebereikia dirbti?
Iki rinkimų mažiau nei mėnuo, ir Seime po pateikimo pritarta siūlymui padidinti atostogų dienų skaičių nuo 20 iki 22. Žinoma, toks pasiūlymas patinka ir gyventojams, ir profsąjungoms, bet gal vis dėlto verta pagalvoti ir apie tuos, kurie kuria darbo vietas – verslą. Dabar, kai vis dar kai kuriuose sektoriuose dramatiškai trūksta darbuotojų, atostogų ilginimas – tikrai ne pati geriausia idėja.
Nerijus Mačiulis. Ar gali atlyginimai augti per sparčiai?
Pastarąjį dešimtmetį lietuviai galėjo džiaugtis vienu sparčiausių minimalaus ir vidutinio atlyginimo augimu Europos Sąjungoje (ES). Besidžiaugiant verta savęs paklausti – ar toks augimas gali tęstis, ar nepamatysime neigiamų šalutinių jo pasekmių ir kaip užtikrinti, kad jis neapkarstų.
Vyriausybė jau priėmė sprendimą nuo kitų metų minimalų mėnesinį atlyginimą padidinti dar 12,4 procento, iki 1038 eurų.
Lucasas: Europa neturi deramo atgrasymo Rusijos hibridinei agresijai
„Ai!“ Toks yra atgrasymo tikslas. Priešininkas turi pajusti, kad apsiskaičiavo. Jo taikinys nebuvo įbaugintas, jis atsakė veiksmingai ir skausmingai.
Rusija (ir kitos priešiškos valstybės) nuo pat praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio išbando Europos ir Šiaurės Amerikos šalių atgrasymo priemones. Įsiveržimas į kaimynines šalis. Kibernetinės atakos. Ekonominis karas. Kišimasis į politines sistemas. Padegimai. Sabotažas. Žmogžudystės. Sąrašas ilgas.
Kvapą gniaužiantys vaizdai Vengrijoje: gatvės atsidūrė po vandeniu, Orbanas siunčia įspėjimą
Ketvirtadienį Vengrijos sostinėje Budapešte gatves užtvindė vanduo, o šalies gyventojai išvydo neeilinį vaizdą.
Kaip rašo portalas „News.az“, Budapešto gyventojai, šviečiant saulei, vaikščiojo palei Donojų ir gėrėjosi neeiliniu vaizdu – šalia parlamento pasatato esantį krantą skalavo vanduo.
Negana to, užfiksuotuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti, kaip vanduo beveik pasiekė ir Vengrijos parlamento pastatą.
Marius Dubnikovas: Europos elektros bendrovės nepamiršta biržos
Europoje yra praktika kotiruoti energijos tiekimo ir gamybos bendroves. Yra ne viena bendrovė, kuri yra kontroliuojama valstybės, tačiau dalis jos akcijų laisvai cirkuliuoja biržoje.
Lygiai taip pat yra ir Lietuvoje, kai biržoje turime keturias energetines kompanijas „Ignitis grupė“, „KN Energies“, „Amber Grid“ ir „Litgrid“.
Kiek akcijų leisti laisvai cirkuliuoti rinkoje yra skirtingi pasirinkimai tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje.
Vidmantas Janulevičius. Kodėl dabar Estijos laukia blogi arba labai blogi pasirinkimai
Vakar susitikau su senu Lietuvos pramonininkų konfederacijos partneriu, Estijos darbdavių konfederacijos (Eesti Tööandjate Keskliit) generaliniu direktoriumi Arto Aas. Aptarėme gana skaudžią temą: kas galėjo pagalvoti, kad ateis laikas, kai iš Estijos politikų mokysimės, ko tikrai negalima daryti.
Ciklonas Borisas niokoja Europą – užfiksuoti širdį geliantys vaizdai
Žemo slėgio ciklonas pavadintas Boriso vardu niokoja Rytų ir Centrinę Europą. Gausios liūtys sukėlė potvynius Lenkijoje, Čekijoje ir Rumunijoje. Perspėjimai dėl pavojaus paskelbti Vokietijoje ir Austrijoje. Kelias dienas Europoje siaučianti stichija jau pražudė 8 žmones.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Boriso vardu pavadinta audra niokoja Centrinę ir Rytų Europą, su savimi nusinešdama viską, kas pakliūva pakeliui. Užfiksuota, kaip Čekijoje vandens srovė neša automobilį ir medinę pašiūrę.
Per Europą slenka katastrofiniai potvyniai: iš namų evakuojami gyventojai, yra aukų
Vidurio ir Rytų Europą siaubia potvyniai. Dėl gausių liūčių Rumunijoje pakilęs upių vanduo jau apsėmė bene dvi dešimtis gyvenviečių, šalies gelbėtoja jau ištraukė mažiausiai keturis skenduolius. Upės kyla ir Lenkijoje. Šimtus gyventojų mūsų kaimynai priversti evakuoti šalies pietvakariuose. Potvyniai grasina ir Vokietijai, Austrijai, Čekijai...
Patvinusios gatvės, išversti medžiai ir galingos srovės išlaužtos tvoros.
Lucasas: Rusijos propaganda toliau skverbiasi į Vakarų kultūrą ir su tuo reikia kovoti
Rusų ir kanadiečių kino kūrėja Anastasija Trofimova sako nepastebėjusi jokių karo nusikaltimų per septynis mėnesius, praleistus drauge su rusų kariuomenės batalionu Rytų Ukrainoje. Ukrainiečiams pasisekė mažiau. Žudynes, žaginimus, kastracijas, mušimus ir kitus žiaurumus dar labiau apkartino Venecijos kino festivalyje ką tik įvykusi A. Trofimovos dokumentinio filmo – sentimentalaus žvilgsnio į rusų kareivių kasdienybę – premjera.
Dar blogiau: tariamai nepriklausomas filmas gavo 250 tūkst.
Marius Dubnikovas: laisvė valstybinėms įmonėms
Dėl valstybės įmonių valdymo diskutuojama praktiškai visose demokratinėse šalyse ir stengiamasi balansuoti tarp visiškos valstybės kontrolės bei dalinio įmonių valdymo, kai akcijos valdomos valstybės ir privačių investuotojų.
Ar Lietuvos kariškiai matė Latvijoje nukritusį rusų droną, Kasčiūnas kalba mįslingai: „Palikime atvejį analizei“
Latvijos teritorijoje šeštadienį nukritęs karinis rusų bepilotis, pasirodo, buvo vadinamasis dronas-kamikadzė „Shahed“. Bepilotis nešė ir sprogmenis, tačiau jie, nukritus pačiam dronui, nesprogo. Latvijos kariškiai teisinasi, kad drono skrydį stebėjo nuo pirmųjų akimirkų, nors jis į šalies gilumą įskrido mažiausiai 65 kilometrus.
O NATO naikintuvai, budintys Latvijoje, nė nepakilo į orą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Tadas Povilauskas. Vasarą lietuviai daugiau pinigų paliko Pietų Europoje
SEB banko duomenimis, šią vasarą gyventojai atsiskaitydami banko kortelėmis, naudojant kortelių skaitytuvus Lietuvoje, išleido maždaug 7 proc. daugiau negu pernai. Metinė infliacija šalyje vasarą buvo minimali, todėl realus namų ūkių vartojimas augo. Atsiskaitymai kortelėmis užsienyje augo kiek labiau negu Lietuvoje ir tai rodo, kad lietuviai šiemet užsienio kelionėms, ypač Pietų Europoje, pinigų negailėjo.
Lucasas: sena netobulų sąjungininkų istorija
Jake'as Sullivanas yra labiausiai nekenčiamas žmogus Ukrainoje po Vladimiro Putino. Internete dažnai pasitaiko spalvų sutirštinimo, tačiau neseniai socialiniuose tinkluose pasirodęs įrašas apie prezidento Joe Bideno patarėją nacionalinio saugumo klausimais atspindi bendras nuotaikas nemažoje pafrontės Europos dalyje. Jungtinių Valstijų nenoras leisti Ukrainai naudoti Amerikoje pagamintus ginklus smūgiams toli Rusijos teritorijoje brangiai kainuoja – daug gyvybių ir turto.
Lina Liogė. Sutarties sąlygos perkant būstą – ką svarbu žinoti, kad neprarastumėte pinigų
Įprastai būsto įsigijimas vyksta keliais etapais. Pirmiausiai pasirašoma preliminari, o vėliau – notaro patvirtinta pirkimo – pardavimo sutartis, kartais prieš šias pasirašoma ir rezervacijos sutartis. Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos būtina žinoti pirkėjui prieš pasirašant preliminarią arba notarinę turto pirkimo – pardavimo sutartį.
Danija uždaro savo ambasadas Malyje ir Burkine Fase
Danija pirmadienį pareiškė, kad įgyvendindama naująją Afrikos strategiją uždaro savo ambasadas Malyje ir Burkina Fase, teigdama, kad kariniai perversmai „smarkiai apribojo veiksmų Sahelyje galimybes“.
Taip pat Danija nurodė, kad atidarys ambasadas Senegale, Tunise ir Ruandoje bei papildys savo ambasadų Egipte, Kenijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Nigerijoje ir Ganoje diplomatinį personalą.
Per liūčių sukeltus staigius potvynius Tailande žuvo 22 žmonės
Didelių liūčių sukelti staigūs potvyniai Tailande pastarosiomis dienomis nusinešė 22 žmonių gyvybes, pirmadienį pranešė nelaimių valdymo pareigūnai, perspėdami, kad šią savaitę tokių potvynių gali būti daugiau.
Per pastarąsias 10 dienų taip pat buvo sužeista dar devyniolika žmonių, o trylikoje provincijų iš viso nukentėjo daugiau nei 30 000 namų ūkių, teigiama Nelaimių prevencijos ir padarinių mažinimo departamento pranešime.
Augantis politinis spaudimas Prancūzijoje: Macronas susitiko su Marine Le Pen
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį priėmė kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen ir surengė retas derybas.
E. Macronas susiduria su didėjančiu spaudimu pagaliau paskirti ministrą pirmininką po liepą įvykusių pirmalaikių parlamento rinkimų.
M. Le Pen, prie kurios prisijungė kraštutinių dešiniųjų partijos „Nacionalinis sambūris“ (RN) vadovas Jordanas Bardella, prieš 10 val. 45 min. vietos (11 val. 45 min.
Agnė Bilotaitė. Tolygi Lietuvos plėtra turi būti mūsų bendras tikslas
ES investicijos regionams augti #KuriaMES!
Artėjant 6-ajam Regionų forumui kalbiname iniciatorius – vidaus reikalų ministrę A.Bilotaitę.
Ministre, į žodžius „regioninė politika“ įdedama labai daug reikšmių. Ką tai reiškia Jums?
Pirmiausia, regioninė politika nėra apie atskirų savivaldybių ar (dar blogiau) atskirų politikų poreikių finansavimą, lėšų pasidalinimą, o apie regioninio lygmens įgalinimą veikti bendrai. Lietuvoje yra ne tik 60 savivaldybių, bet ir 10 regionų.
Eimantas Kiudulas. Pavojingas pripratimas prie gero
Didžiausią istorijoje finansinę gerovę savo piliečiams pasiekusi Lietuva naujose geopolitinėse aplinkybėse rizikuoja užmigti ant daug anksčiau pelnytų laurų ir prarasti pagreitį. Norėdami pasikloti pamatus tolesnei valstybės ekonominei raidai, šiandien kaip niekad privalome būti veržlūs, lankstūs ir alkani.
Net didžiausias Lietuvos priešas negalėtų nuneigti paskutinių keliolikos metų mūsų šalies ekonominio progreso.
Liucija Jankoitė. Vaiko išlaikymo indeksavimas – kaip neprarasti pinigų
Vaiko išlaikymo pinigai, dar vadinami alimentais, dažnai ją mokantiems ir gaunantiems tėvams reiškia nustatytą ir nekintančią kas mėnesį mokamą sumą iki vaiko pilnametystės. Tiesa ta, kad ši suma beveik kasmet keičiasi, nes teisiškai turi būti indeksuojama, tačiau daugelis tėvų apie tai nežino ir to nedaro. Dėl šios priežasties vien per pastaruosius 3 metus tėvai galėjo prarasti virš 30 procentų vaiko pinigų.
Aiškėja daugiau detalių apie nuskendusios jachtos tragediją – milijonierius pasiplaukiojimas buvo neeilinis
Aiškėja daugiau detalių apie pasaulį sukrėtusią superjachtos tragediją prie Sicilijos krantų. Pasirodo, kad prabangiame laive britų milijardierius šventė pergalę po daugiau nei dešimtmetį trukusių teismų sukčiavimo byloje.
Šventėje ant vandens dalyvavo magnato šeima, artimiausi draugai ir advokatai. Jau paaiškėjo visų šešių dingusiais laikomų asmenų tapatybės.
Tiesa, narai į 50 metrų gylyje gulintį laivą, kur, tikėtina, ir yra jų kūnai, kol kas negali patekti.
Lucasas: ketvirtis amžiaus su Putinu
Prieš 25 metus vadovavau „The Economist“ Maskvos redakcijai. Save vadinau chaoso korespondentu, ir tam buvo priežastis. Rusija atrodė nevaldoma, itin nepopuliarus prezidentas Borisas Jelcinas konfrontuodavo su regionuose įsismarkavusiais magnatais, o gyventojai buvo nusivylę korupcija ir išvarginti ekonomikos perversmo.
Į Maskvą atvykau prieš pat 1998-ųjų rugpjūtį prasidedant finansinei krizei, per kurią Rusija patyrė devalvaciją ir defoltą, o jos palaikytojai Vakaruose liko suglumę.
Stonkutė. MMA egzaminas ir vėl sprendžiamas neįsiskaičius į sąlygą
Kasmet susitarimas dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA) tampa sunkiai sprendžiamu uždaviniu. Kartais gali pasirodyti, kad Trišalė taryba kasmet laiko valstybinį matematikos egzaminą. MMA uždavinio išspręsti komandiškai nesiseka, nes dažniausiai bent vienas komandos narių neskaito uždavinio sąlygų, bet jau žino „teisingą“ atsakymą, t. y. konkrečiai žino, kiek turi didėti MMA.
JAV ir Japonija smerkia stiprėjantį Maskvos karinį bendradarbiavimą su Kinija ir Šiaurės Korėja
Jungtinės Valstijos ir Japonija sekmadienį pasmerkė stiprėjantį Rusijos karinį bendradarbiavimą su Kinija ir Šiaurės Korėja.
Šiuo metu Japonijoje vieši JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas.
Teigiama, kad jie sekmadienį surengė „2+2“ derybas su Japonijos užsienio reikalų ministre Yoko Kamikawa ir gynybos ministru Minoru Kihara.
Lietuvos ir dar 5 ES šalių parlamentų komitetų vadovai kreipėsi į Vengriją dėl Orbano
Lietuvos ir penkių kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių parlamentų Europos reikalų komitetų vadovai išsiuntė laišką Vengrijai reikšdami susirūpinimą dėl jos premjero Viktoro Orbano veiksmų.
„Esame labai susirūpinę dėl pirmųjų trijų Vengrijos pirmininkavimo ES Tarybai savaičių, nes nepaisoma pagrindinių šios institucijų principų“, – rašoma Vokietijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Liuksemburgo Europos reikalų komitetų pirmininkų laiške Vengrijos kolegai Zoltanui Tessely.
Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė. Smulkių vagiliautojų parduotuvėse tramdymas – sąžiningų pirkėjų sąskaita?
Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad siekiant drausminti nesąžiningus prekybos centrų lankytojus Lietuvos prekybos įmonių asociacija kreipėsi į Teisingumo ministeriją su pasiūlymu apsvarstyti galimybę administracine tvarka riboti galimybę asmenims lankytis parduotuvėse už jose padarytas smulkias vagystes.
Mentorius Gintautas Strolys. Nuo Ąžuolo iki Šlapio kelmo
Kai gyvenime susiduriame su galia ir įtaka, retai kada pagalvojame apie tai, kas laukia už kampo. Daugelis iš mūsų kažkuriuo metu esame susidūrę su žmonėmis, kurie atrodo kaip tikri ąžuolai – tvirti, nepajudinami, įkvepiantys baimę ir užtarnautą pagarbą. Bet, deja, ir galingiausi ąžuolai, veikiami laiko ir aplinkos, gali pavirsti niekam nereikalingais šlapiais kelmais, kurie praranda ir savo senąją stiprybę bei vertę, ir nesugeba gyvenime degti toliau.
Vidmantas Janulevičius. Naujausi pramonės duomenys: laukia sunkus pasirinkimas
Nuo praėjusių metų balandžio, kai Lietuvos pramonė ėmė gyventi recesijos nuotaikomis, vis laukiame momento paskelbti gerų naujienų. Laukiame ir nesulaukiame. Nedideli svyravimai į pliusą vienoje vietoje, deja, niveliuojami ryškesnių minusų kitoje. Šie svyravimai jau skamba kaip nusibodęs refrenas, bet iš tiesų už jų slypi realios ir labai gilios ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos ekonomikos problemos, kurioms spręsti mes vis pristingame laiko ir ryžto.
Mentorius Gintautas Strolys. Netvarus tvarumas
Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie tvarumo svarbą. Tvarumas tapo mūsų kasdienybės dalimi, o frazės kaip „tvarus gyvenimo būdas“, „tvarios paslaugos“ ir net „tvaresnis imunitetas“ skamba iš kiekvieno kampo. Tik ar visa tai iš tikrųjų yra prasminga, ar tai tik nauja mada, kurios laikomės be tikro supratimo apie jos reikšmę?
Mano nuomone, tvarumas, kaip ir daugelis kitų tendencijų, yra tik dar viena trumpalaikė mada, kurios visi aklai laikosi nė nesuprasdami tikrosios reikšmės.
Lucasas: Europa pratinasi prie saugumo tvarkos be transatlantinio dėmens
Blenimas – klaidingai užrašytas vokiškas vietovės, kuri yra visiškai britiška, pavadinimas. Prabangūs rūmai ir skulptūromis išpuošta teritorija atsirado siekiant apdovanoti Molboro kunigaikštį už jo pergalę 1704 metais Blindheime Bavarijoje, išgelbėjusią Vieną Ispanijos įpėdinystės kare.
Dabar Blenimas, kur, be kita ko, gimė britų karo meto lyderis Winstonas Churchillis, rengiasi ketvirtajam Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimui.