Kampuotas ir užmirštas „Lancia“ universalas pretenduoja patekti į rekordų knygą
Neeilinį požiūrį į automobilius turintys „Zagato“ specialistai sukūrė tik du „Lancia Thema“ universalus. Vieną iš jų vairavo „Fiat“ grupės lyderis ir vizionierius Gianni Agnelli. Dabar būtent šis unikalus egzempliorius ieško naujo šeimininko. Už kokią kainą? Be abejonės, už išskirtinę kainą.
Aukcionų namai „RM Sotheby’s“ balandžio mėnesį planuoja surengti išskirtinį renginį, kurio metu bus parduoti trys automobiliai iš Gianni Agnelli kolekcijos.
Kokius automobilių renginius aplankyti šią savaitę? #1
Automobilių renginių sezonas pamažu įsibėgėja. Artėjanti savaitė padovanos gausybę skirtingų renginių, kuriuose netrūks įvairių veiklų ir išskirtinių patirčių.
Nuo profesionalios automobilių sporto komandos pristatymo iki adrenalino kupinų pasivažinėjimų virtualioje erdvėje – artėjantį savaitgalį automobilių mėgėjai galės rinktis iš gausybės skirtingų pasirinkimų.
Bendradarbiaudami su „Autorenginiai.
Gaudynės kaip iš veiksmo filmo: nuo narkotikų apsvaigęs „Bentley“ vairuotojas talžė policijos automobilius, lėkė 200 km/val. greičiu
Girtas ir nuo narkotikų apsvaigęs vairuotojas sukėlė kvapą gniaužiančias gaudynes, primenančias įtempto veiksmo filmo sceną. Tačiau jo pabėgimas baigėsi pareigūnų pergale.
44 metų Richardas Bowseris buvo nuteistas 18 mėnesių laisvės atėmimo bausme po to, kai nepakluso policijos pareigūnų reikalavimui sustoti ir bandė pasprukti, skriedamas didesniu nei 200 km/val. greičiu.
Prieštaringai vertinamo istorinių automobilių įstatymo autoriumi vadinamas Ramūnas Kardelis: „30 metų – dar ne istorija, mums rūpi tikrosios vertybės“
Istorinės technikos gerbėjų ir vairuotojų laukia permainos. Praėjusią savaitę Seimas pritarė siūlymui, pagal kurį istorinės vertės transporto priemonėmis būtų laikomos sulaukusios 40 metų. Vis dėlto, tai dar tik pirmasis žingsnis link naujo reglamentavimo, kuriam nemaža dalis klasikinių automobilių entuziastų priešinasi.
Vieni stoja mūru, kiti prieštarauja: kodėl istorinių automobilių įstatymo pataisos kelia aistras?
Automobilių entuziastų bendruomenėje pastarąjį mėnesį verda aršios diskusijos. Seimo narių Antano Nedzinsko ir Sauliaus Luščiko iniciatyva ketinama pakoreguoti šiuo metu galiojantį istorinių automobilių įstatymą, kuris prestižinį statusą suteiktų ne jaunesniems nei 40 metų senumo automobiliams. Ši iniciatyva automobilistų bendruomenėje ne tik sulaukė didžiulio pasipriešinimo, bet ir dar labiau suskaldė vieningos pozicijos aktualiais klausimais neturinčius bendruomenės narius.
800 000 kilometrų su „Bentley Continental“: kiek šis malonumas kainavo vairuotojui?
Prabangių „Bentley“ automobilių kūrėjai dažnai pabrėžia, kad tai – GT klasės ratuočiai, kurie yra neįtikėtinai patogūs ir komfortiški ilgesnėse kelionėse. Tačiau naudotų automobilių rinkoje retai pamatysi „Bentley“ modelį, kuris būtų nuvažiavęs 100 000, 200 000 ar net 300 000 kilometrų.
Prabangūs automobiliai dažnai, geriausiu atveju, kasmet nuvažiuoja vos po kelis tūkstančius kilometrų.
Įtampa, nerimas ir visiška ramybė – „Savi Ratai“ projekto dalyvių nuotaikos skiriasi kaip diena ir naktis
Kiekvienas „Savi Ratai“ projekto dalyvis turi tik vieną ir labai aiškų tikslą. Jau klasika tapusius automobilius paversti į elektromobilius. Nors tikslas – aiškus, tačiau šiame kelyje jų laukė dešimtys skirtingų iššūkių.
Automobilių virsmas į elektromobilius nuo pat pirmosios akimirkos atrodė kaip nelengva užduotis. Juk juos reikia ne tik suremontuoti, bet ir paruošti taip, kad atitiktų Lietuvos įstatymus.
Lietuvos žurnalistų autoklubas kreipėsi į Seimo narius: ragina nepriimti prieštaringo įstatymo
Lietuvos žurnalistų autoklubas, vienijantis didžiąją dalį šalies automobilių ir transporto temomis rašančių žurnalistų, kreipėsi į Lietuvos Seimo narius, siekdamas užkirsti kelią siūlomoms įstatymų pataisoms, kurios, pasak klubo atstovų, būtų nepagrįstos ir žalingos Lietuvos automobilizmo bendruomenei.
Seimo narys Antanas Nedzinskas pateikė svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo bei Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimus.
Greitas įkrovimas – nuo ko jis priklauso ir ką atsižvelgti?
Elektromobilių eros aušroje socialiniuose tinkluose susibūrusiose entuziastų grupėse bene populiariausi buvo įrašai apie naujas viešąsias stoteles. Tuo metu vietų, kur galėtum pasisemti elektros, labai trūko, tad kiekvienas naujas taškas buvo lyg tyro oro gurkšnis gaubiant išmetamųjų dujų smogui.
Dabar viešųjų įkrovimo stotelių stoka galėtų skųstis tik visiški niurzgos, tad ir naujienos apie jas susilaukia mažesnio dėmesio.
Legendinė „Audi“ reklama stebina ir po 38 metų: paklojo pamatus šiandieninei markės reputacijai
Ar jums nusibodo vienodos, teatrališkos automobilių reklamos, kuriose samdyti aktoriai apsimeta, kad ką tik iš salono išvažiavęs automobilis yra jų gyvenimo džiaugsmo šaltinis? Vietoje to, įjunkime laiko mašiną ir sugrįžkime į devintą dešimtmetį.
Kadaise reklamos buvo kuriamos kitaip – drąsiai, išradingai ir su aiškia žinute. Vienas geriausių pavyzdžių – legendinė „Audi“ reklama, kuri net po 38 metų išlieka vienu įspūdingiausių rinkodaros triukų automobilių industrijoje.
Kelionės su elektromobiliu: ar tikrai jos kelia daugiau rūpesčių?
Nors kiekvienais metais Vakarų Europos greitkeliuose matau vis daugiau lietuviškais numeriais paženklintų elektromobilių, suprantu, kad ne vienam vairuotojui dar kelia nerimą ilgesnės išvykos.
Paaiškėjo, kas Vilniuje sudaužė rožinį „Bolt Drive“ BMW: tai – žinomas influenceris
Kovo 1-ąją pasklido žinia, kad Vilniaus gatvėmis riedėjęs išskirtinis rožinis „Bolt Drive“ BMW 4 serijos kabrioletas buvo sulamdytas Geležinio Vilko gatvėje. Paaiškėjo, kad incidento metu automobilį vairavo žinomas turinio kūrėjas Elonas Penikas.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Elonu, šis sutiko papasakoti, kas įvyko kelyje, jam vairuojant vos pusę mėnesio sostinės gatvėmis riedėjusį rožinį BMW kabrioletą.
Neblaivaus vairuotojo sulaikymas supykdė jo „šturmaną“ – atakavo pareigūnus sniegu
Patruliuodami miesto gatvėse, pareigūnai patikrinimui sustabdė mikroautobusą. Transporto priemonės vairuotojas vykdė reikalavimus, tačiau šalia sėdinčiam keleiviui iškart užėjo noras kabinėtis prie savo pareigą atliekančios policininkės. Konfliktą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.
Vairuotojas neslėpė neseniai gėręs alaus. Patikrinus jo blaivumą, nustatytas lengvas girtumo laipsnis.
Vyras išmetė mylimajai nupirktą „Porsche“: žmonai nepatiko panaudota dovana
Vasario 26-ąją šiukšlių konteineryje Pamaskvės Mytiščių (Rusija) gyvenvietėje praeiviai pastebėjo „Porsche Macan“ su raudonu kaspinu, rašoma „Zerkalo“. „Baza“ vėliau paskelbta, kad istorija gali būti fiktyvi, siekiant išplatinti dar nenustatyto prekės ženklo reklamą.
„Baza“ skelbiama, kad vietos gyventojas nupirko naudotą „Porsche“ dovanų savo mylimajai vasario 14-osios proga.
„Restomod“ – kas tai? Kuo šie automobiliai ypatingi?
Automobilių pasaulyje egzistuoja reiškinys, kuris dalija entuziastus į dvi stovyklas – vieni šiuo reiškiniu žavisi, kiti laiko šventvagyste. Tai „Restomod“ – klasikinio automobilio restauracija su moderniems automobiliams būdingais prieskoniais.
Pigus automobilis, didelis greitis: įkvėptas Keno Blocko, entuziastas sukūrė „Rallykhana“
Anapus Atlanto vairuotojai mėgsta vadovautis posakiu: „Geriau vairuoti lėtą automobilį greitai nei greitą automobilį lėtai“.
Būtent šiuo principu vadovaudamasis „CrapCar Racing“ kanalo kūrėjas nusprendė sukurti įspūdingą vaizdo įrašą, kuriame be jokio gailesčio drožiamas beveik standartinis „Mercedes-Benz C180“.
Iš dalies tai galima laikyti ir Keno Blocko pagerbimu – vaizdo įrašas alsuoja „Gymkhana“ dvasia, tačiau su gerokai kuklesne technika.
Toks pats „Porsche“, du skirtingi įvaizdžiai: kas nutiko „Gazas Dugnas“ laidos visureigiui?
„Gazas Dugnas“ laidos vedėjai stoja į tarpusavio kovą – abu leidžiasi į brangų, bet intriguojantį iššūkį. Tikslas? Išsiaiškinti, kuris iš jų geriau sugebės paruošti „Porsche Cayenne“ visureigį išvažiavimui į gatves.
Nors abiejų rankose – identiški modeliai, jų požiūris į modifikacijas ir darbų eigą gerokai skiriasi.
Tuo tarpu Izidoriui priklausantis „Porsche Cayenne“ jau pasiekė kėbulo remonto meistrus. Čia kruopščiai šalinami įbrėžimai ir įlenkimai, tačiau tai – tik dalis problemos.
Dažymo kameros, kėbulo poliravimas, pažaliavusios sėdynės: projekto „Savi Ratai“ dalyviai susiduria su skirtingais iššūkiais
Projektas „Savi Ratai“ dar tik įsibėgėja, tačiau pirmieji svarbūs darbų etapai jau įveikti. Meistrai imasi įvairių iššūkių – vieniems automobiliams atliekamos pradinės kėbulo paruošimo procedūros, kitiems pradedami pirmieji salono tvarkymo darbai.
Baigė pirmąjį darbų etapą
Rūtos Mur projektas pasiekė svarbų etapą – jos „Land Rover“ visureigį prižiūrintys meistrai gali oficialiai paskelbti: pirmasis darbų etapas baigtas.
„Porsche“ įkūrėjo palikuonis siekia tapti Austrijos Betmenu: nori iškasti tunelį po istoriškai svarbiu miesteliu
Ramus, geranoriškas ir nesiveliantis į skandalus – taip dažnai apibūdinamas Wolfgangas Porsche. Tačiau milijardierius, kurio šeimos verslas valdo ne tik „Porsche“, bet ir visą „Volkswagen“ koncerną, turi savo įpročių. Vienas jų – ambicingas projektas po istorine vila Zalcburge, kuris vietiniams gyventojams nepatinka, pranešė Vokietijos leidinys „Manager-magazin“
Nors „Porsche“ – vokiškas automobilių gamintojas, tačiau šios markės įkūrėjų ištakos siekia Austriją.
JAV – nauja protesto forma prieš „Tesla“ vairuotojus: ėmėsi netradicinių būdų pašiepti „Tesla“ ir Eloną Muską
Jungtinėse Amerikos Valstijose atsirado nauja protesto forma prieš „Tesla“ įkūrėją Eloną Muską ir prieštaringai vertinamą elektrinį pikapą – „Cybertruck“.
Grupuotė, pasivadinusi „Cybertruck Hunters“, ėmėsi netradicinio būdo išreikšti savo kritiką. Jie iš kitų transporto priemonių projektuoja animacijas ir tekstus ant šių elektromobilių, kai jie stovi prie šviesoforo ar kitose viešose vietose.
Auksinės vairuotojų taisyklės: kurios vis dar aktualios, o kurias laikas pamiršti?
echnologijų pažanga nuolat keičia vairuotojų įpročius, tačiau kai kurie ilgametės praktikos būdai vis dar yra efektyvūs, o kiti – paseno ir gali būti net žalingi. Kelių dešimtmečių patirtis formavo įvairias automobilių eksploatavimo taisykles, bet šiuolaikinės transporto priemonės jau turi pažangių sistemų, leidžiančių tam tikrų veiksmų atsisakyti.
Kokie įpročiai vis dar naudingi?
Valytuvų atlenkimas žiemą
Tai tebėra efektyvus būdas apsaugoti valytuvus nuo prišalimo prie stiklo.
„Citroën DS“ švenčia 70-metį: jo kūrėjai ir jų neeilinės istorijos
Apie Prancūzijoje gimusią deivę parašyta nesuskaičiuojamas kiekis straipsnių ir knygų, tačiau šio automobilio 70-mečio proga verta prisiminti ne tik jį patį, bet ir žmones, kurių vizija bei talentas padėjo sukurti vieną ikoniškiausių modelių automobilių istorijoje.
Avangardiškas dizainas, pažangiausia to meto technologija ir įspūdinga komercinė sėkmė – „Citroën DS“ užima ypatingą vietą automobilių pasaulyje.
Netikėta ištikimybė: 80-metė japonė atsisveikino su mylimu „Mazda RX-7“ – automobilį grąžino gamintojui
Prieš 25 metus Naoko Nišimoto išpildė savo svajonę – įsigijo trečiosios kartos „Mazda RX-7“. Dabar, sulaukusi 80-ies, ji nusprendė nebepratęsti vairuotojo pažymėjimo, o mylėtą ir prižiūrėtą sportišką kupė jį sugrąžino ne bet kam, o jį sukūrusiam gamintojui – „Mazda“.
Japonijos automobilių gamintojas surengė specialią ceremoniją Nagasakyje, kurioje pagerbė šią neeilinę vairuotoją.
„Febi Auto Show“: nuo idėjos iki automobilių kultūros fenomeno
Gražūs, išskirtiniai ir nepriekaištingai prižiūrėti automobiliai visada traukia akį. O kas nutinka, kai tokių unikalių gražuolių vienoje vietoje susirenka šimtai? Gimsta automobilių entuziastų festivaliai, kurie ne tik tampa bendruomenių traukos centru, bet ir padeda formuoti automobilių kultūrą Lietuvoje. Vienas ryškiausių tokių renginių – „Febi Auto Show“, kuris per ketverius metus tapo vienu svarbiausiu Lietuvos automobilių kultūros įvykių.
„Citroën Visa Trophée“: Pirmasis „Group B“ ralio automobilis
„Homologation special“ – į šiuos du žodžius telpa milžiniškas emocijų kraitis, mat vadovaujantis šiuo apibrėžimu buvo sukurta gausybė nepakartojamų modelių vien tam, kad gamintojas galėtų dominuoti lenktynių trasoje.
„BMW M3“, „Ford Sierra RS Cosworth“, „Mitsubishi Lancer EVO“, „Subaru Impreza WRX STI“ – tai tik keletas visiems gerai žinomų egzempliorių, tačiau su ta pačia idėja buvo kuriami ir gerokai kuklesni mažyliai, skirti žemesnėms lenktynių klasėms.
„BMW 3 Touring“: automobilis, kuris gimė vieno darbuotojo iniciatyva
Iš Vokietijos kilę prabangių automobilių gamintojai ilgai vengė universalo kėbulo, manydami, kad praktiškumas prasilenkia su prestižą ir prabangą simbolizuojančių prekės ženklų filosofija. BMW nebuvo išimtis, mat 3 serijos universalas gimė pačiomis neįprasčiausiomis aplinkybėmis.
„Mercedes-Benz“ savo pirmąjį didįjį universalą pristatė tik 1977 metais.
Kol meistrai pjausto „Land Rover“ kėbulą, kiti „Savi Ratai“ dalyviai leidžiasi į estetinius atradimus
Visi trys „Savi Ratai“ projekto dalyviai startavo iš tų pačių pozicijų. Projekto pradžioje Andrius Tapinas, Rūta Mur ir Norbertas Daunoravičius išsikėlė tikslą – jie sau mielą automobilį turi paversti į elektromobilį, tačiau netrukus „Savi Ratai“ dalyviai suprato, kad ši užduotis – ne iš lengvųjų, Šiandien kiekvienas dalyvis sprendžia skirtingus iššūkius.
Niekas nesustabdys: sumaitota „Ferrari“ link galutinio tikslo važiavo su išsiskleidusiomis oro pagalvėmis
Los Andželo greitkelyje pastebėtas smarkiai apdaužytas „Ferrari F8 Spider“ – priekinė dalis sumaitota, oro pagalvės išsiskleidusios, o automobilis sunkiai judėjo paskui save vilkdamas nuolaužas.
Kalifornijos greitkelių policija ankstų rytą gavo pranešimą apie automobilį, kuris kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai rado iš avarijos pabėgusį „Ferrari“ vairuotoją.
Nuotykiai automobilių plovyklose: kokias klaidas jose daro vairuotojai?
Augant savitarnos ir modernių plovyklų populiarumui Lietuvoje, vairuotojai vis dažniau susiduria su įvairiais iššūkiais – nuo netinkamo plovimo priemonių naudojimo iki atsitiktinių automobilio apgadinimų. Neatsargumas ar žinių trūkumas tokiose situacijose gali lemti kėbulo pažeidimus, papildomas remonto išlaidas ar net techninius gedimus. Draudimo ekspertai įvardija dažniausiai pasitaikančias vairuotojų klaidas plovyklose ir dalijasi patarimais, kaip jų išvengti.
Darbininkams skirtas „Toyota Hilux“ Azijoje tapo lenktyniniu automobiliu
„Toyota Hilux“ daugelyje šalių žinomas kaip vienas tvirčiausių pikapų pasaulyje, tačiau kelioms specifinėms Azijos rinkoms skirta sumažinta „Hilux“ versija rado visiškai naują paskirtį.
„Toyota Hilux“ modeliai, parduodami Europoje, ir tie, kurie siūlomi, pavyzdžiui, Indonezijoje – tai du visiškai skirtingi automobiliai.
Jei Lietuvoje parduodamas „Hilux“ turi rėminę konstrukciją ir išsiskiria didele keliamąja galia, tai kai kuriose Azijos šalyse parduodamas „Hilux“ – visai kitoks.
„Ford“ pristato naują asistentą, kuris palengvins kurjerių darbą: užkirs kelią vagystėms
„Ford“ markės komercinių automobilių padalinys nusprendė ištiesti pagalbos ranką nuolatos skubantiems kurjeriams, kurie skubėdami pas klientus ar tvarkydamiesi dienos darbus.
„Ford“ praplėtė vairuotojui skirtų pagalbinių sistemų gretas. Šį kartą gamintojas ryžosi pasiūlyti „Delivery Assist“ vardu pavadintą sistemą, kuri palengvins kurjerių darbą ir padės optimaliau suvaldyti dažnai įtemptą pristatymų grafiką.
Pakvaišę dėl mašinų: lietuviai išleidžia tūkstančius, kad tik „paturbintų“ automobilį
Lietuvoje vis labiau populiarėja gamyklinių automobilių perdarymas suteikiant jiems naujas savybes. Vieni vairuotojai siekia pagerinti automobilio dinamiką ir našumą, kiti – suteikti jam unikalią išvaizdą.
Tačiau ekspertai įspėja, kad ne visi pakeitimai yra vienodai naudingi. Su naujienų portalu tv3.lt jie pasidalijo, kokių rizikų reikėtų nepamiršti, jei vairuotojas nusprendžia automobilio savybes pakeisti, ir kiek tai kainuoja.
Elektromobilio įkrovimas kelionėje: nuo beprasmių planų iki kuriozinio proveržio
Vienas geriausių būdų suprasti, kaip sparčiai vystosi elektromobilių pasaulis, – tiesiog paimti ir palyginti tai, ką turėjome anksčiau, su tuo, kuo galime mėgautis dabar. Šį kartą palyginkime ne tik automobilius – ką gi galime pasakyti apie įkrovimo infrastruktūrą Lietuvoje ir visoje Europoje?
Dar iki šiol su kiek skausminga šypsena prisimenu 2018 metais keturias dienas trukusią savo kelionę su „Kia Soul“ elektromobiliu iš Prancūzijos–Vokietijos pasienio į Kauną.
Elektromobilių vairuotojams atėjo įdomūs laikai: ar gali būti per daug įkrovimo taškų?
Elektromobilių vairuotojams atėjo iš tiesų įdomus metas. Turbūt pirmą kartą viešojoje erdvėje buvo pradėta nerimauti, kad įkrovimo infrastruktūros jau turime tiek, kad tik duokite daugiau norinčiųjų ja pasinaudoti! Vystytojai pirštu baksnoja į neįprastą situaciją: argumentas, jog elektromobilių gatvėse gerokai padaugės tuomet, kai bus įrengta daug daugiau įkrovimo stotelių, jau nebeatitinka realybės, sako jie. Tad pabandykime pažiūrėti, o kokia ta realybė ir kas gi čia taip pasikeitė.
Išrinktą automobilį išvydęs Andrius Tapinas – stebėjosi, kiti sprendė ekspertizės labirintų galvosūkius
„Savi Ratai“ projekto dalyviai toliau tęsia tradicinių automobilių transformacijai naujam gyvenimui. Diskiniais pjūklais, plaktukais ir atsuktuvais apsiginklavę meistrai pluša nuo ryto iki vakaro, kad šie technikos kūriniai atitiktų naujojo amžiaus reikalavimus. Vis dėlto kiekvienas projekto dalyvis susiduria su skirtingais iššūkiais,
„Savi Ratai“ epizodą žiūrėkite viršuje esančiame vaizdo įraše.
„Alcantara“ – automobilių pasaulio dalis jau 50 metų: sukūrė Japonijoje, bet pirmą kartą panaudojo „Lamborghini“
„Alcantara“ šiandien yra neatsiejama brangesnių automobilių dalis, tačiau ne visi žino, kad ši išskirtinė medžiaga buvo sukurta Japonijoje. Vis dėlto, kaip bebūtų keista, tačiau „Alcantara“ medžiaga apsiūti salono elementai pirmą kartą buvo panaudoti ne japoniškame, o itališkame automobilyje.
„Alcantara“ istorija prasidėjo dar 1970-aisiais, kai Japonijos kompanija „Toray“ ėmė ieškoti dirbtinio pakaitalo natūraliai odai.
Modernių padangų nauda: 20 metų senumo „Porsche Carrera GT“ pranoko modernesnius analogus
Nors nuo „Porsche Carrera GT“ debiuto praėjo daugiau nei 20 metų, šio superautomobilio kūrėjai nepaliauja įrodinėti, kodėl šis modelis tebėra vienas įdomiausių ir unikaliausių savo laikmečio kūrinių.
Dauguma retų, brangių superautomobilių į viešus kelius išrieda tik per ypatingas progas – kartą ar du per metus. Tačiau „Porsche Carrera GT“ inžinieriai nusprendė surengti „Carrera GT“ demonstraciją lenktynių trasoje.
Važiuoju, kur noriu, net ir žiemą: kaip patobulinti keturratį ir kiek tai kainuoja?
Keturratis – viena universaliausių transporto priemonių, tačiau net ir jis nėra visiškai nepriklausomas nuo oro sąlygų. Ypač žiemą, kai ledas, sniegas ar pažliugę keliai gali smarkiai apsunkinti kelionę, kyla klausimas – kaip pagerinti jo pravažumą?
Atsakymas paprastas: entuziastai ir profesionalai jau seniai atrado būdų, kaip keturratį padaryti dar efektyvesnį bet kokioje vietovėje.
„Gazas Dugnas“ eksperimentas: ar automobilio modifikacijas verta atlikti pačiam?
Alyvos ir benzino kokteiliais gyvenantys entuziastai retai mėgsta vairuoti standartinius automobilius. Gražesni ratlankiai, įmantresnis išmetimas, didesnė variklio galia – tai tik dalis patobulinimų, kuriais automobilių mėgėjai siekia išskirtinumo. Tačiau ar šiuos darbus galima atlikti patiems, ar, vis dėlto, geriau patikėti profesionalams?
„Gazas Dugnas“ laidos kūrėjai dažnai stebina žiūrovus unikalių automobilių apžvalgomis.
Kaip technologijų kompanijos gali pakeisti automobilius?
Automobilių apžvalgininkai vis dažniau pusiau juokais, pusiau rimtai naujausius gamyklų vartus paliekančius modelius vadina kompiuteriais ant ratų. Šiuolaikinėse transporto priemonėse naudojami mechaniniai komponentai beveik nekinta jau dešimtmečius, tačiau sparčiai auga pažangiosios elektronikos sistemų ir jų komponentų skaičius.
„Savi Ratai“ projekto dalyvei Rūtai Mur – dilema dėl durelių, automobilių meistrai parodė savo kolekciją
Projekto „Savi Ratai“ dalyviai neturi laiko atsikvėpti – kiekvienas atsuktas varžtelis, kiekviena nuimta kėbulo detalė atneša ne tik progresą, bet ir naujų iššūkių laviną. Kiekviename etape kyla klausimai, kurių atsakymai ne visada yra akivaizdūs, tačiau būtent tai ir daro šį projektą įdomų, nenuspėjamą ir kupiną techninių atradimų.
Iki šiol „Savi Ratai“ dalyviai daugiausia dėmesio skyrė savo lūkesčių ir idėjų suformavimui, o vėliau – jų derinimui su projekto specialistais.
Itališku „Mercedes“ praminta „Lancia Thema“: patogus sedanas galėjo turėti „Ferrari“ variklį
Šiuo metu po „Stellantis“ koncerno sparnu veikianti „Lancia“, po gausybės metų ignoravimo, bando tvirčiau atsistoti ant savo kojų ir vėl sugrįžti į rinką kaip aukštesnės klasės automobilių gamintojas. Nors šiandien „Lancia“ vardas daugeliui nekelia jokių asociacijų, tačiau devintame dešimtmetyje, kartu su „Fiat Group“, klestėjęs gamintojas leido rinktis iš keletos skirtingų ir įdomių modelių.
„Aerodeck“, „Giardinetta“ „Sportcross“: Netipiniai ir originalūs universalų pavadinimai
Kadaise tarp skirtingų automobilių segmentų buvusios ribos išnyko. Automobilių gamintojai jau seniai kuria modelius, kurie iš pirmo žvilgsnio netelpa į tradicinius rėmus. Puikus to pavyzdys – „Volkswagen Taigo“. Ar tai SUV, ar hečbekas? Vadovaujantis gamintojų terminologija, tai krosoveris, siekiantis suderinti geriausias SUV ir hečbeko savybes.
Sedanas, hečbekas, kabrioletas, visureigis, universalas – tai aiškūs ir visiems lengvai suprantami automobilių apibrėžimai.
Papasakojo kaip Europoje užregistruoti „Tesla Cybertruck“: iššūkiai atbaidytų daugelį
Jeigu svarstote apie galimybę į Europą importuoti prieštaringai vertinamą „Tesla Cybertruck“ – sukluskite. Garsus „Youtube“ kūrėjas pasidalino savo patirtimi, kuri gali priversti jus iš naujo apsvarstyti savo norus.
Automobilių entuziastams Yanni Charalambous vardas turėtų būti pažįstamas. Jis dažnai dalyvauja „Carwow“ organizuojamose traukos lenktynėse, o Jungtinėje Karalystėje yra žinomas kaip „Yannimize“ įmonės įkūrėjas.
25 milijonų dolerių nepakako: „Le Mano“ žvaigždė liko neparduota
Kai sausio mėnesį Floridos Kissimiestemmee vykusiame „Mecum Auctions“ aukcione buvo pristatytas legendinis „Porsche 917K“, dauguma tikėjosi, kad šis automobilis taps renginio pažiba ir bus parduotas už įspūdingą sumą.
Garsioji Eleanora Čekijoje transformavosi į Hellenorą
Prahoje veikiančios dirbtuvės „Mean Machine Garage“ užbaigė išskirtinį projektą – „Hellenor“.“ Šis automobilis, turintis 1700 arklio galių aštuonių cilindrų variklį ir daugybę unikalių techninių sprendimų, sukels susižavėjimą ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Ford Mustang“ gimtinėje.
2000-aisiais pasirodęs filmas „Dingti per 60 sekundžių“ sukūrė naują automobilių kultūros legendą.
Go-On II (1949): „Alfa Romeo variklį turintis švediškas automobilis, sukurtas lenktynėms ant ledo
Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, autosporto entuziastai savo garažuose iš turimų atsarginių dalių kūrė lenktyninius automobilius. Švedijoje, kur lenktynės ant užšalusių ežerų buvo populiarios, drąsa ir techniniai gebėjimai buvo būtini. Vienas iš tokių išskirtinių pavyzdžių – 1949 m. Gunnaro Olssono rankomis sukurtas vienvietis lenktyninis automobilis „Go-On II“.
Skandinavijoje lenktynės ant ledo tapo populiaria žiemos pramoga dar XX a. ketvirtajame dešimtmetyje.
Paskelbė nesaugiausių automobilių sąrašą: jame – Lietuvoje populiarūs modeliai
„Euro NCAP“ garsėja griežtais reikalavimais automobilių saugumui ir nevengia pagyrų gamintojams, kurių modeliai atitinka aukščiausius saugumo standartus. Tačiau skelbdama saugiausius 2024 metų automobilius, organizacija nusprendė neišskirti tų, kurie pasirodė prasčiausiai.
Vis dėlto, kai kuriems automobiliams 2024 metai nebuvo patys sėkmingiausi saugumo srityje.
Elektrifikacija įsibėgėja: vieni projekto „Savi Ratai“ dalyviai – pasirinkimų kryžkelėje, o kiti sprendžia technikos kaprizus
Kiekvienas „Savi Ratai“ projekto dalyvis puikiai žinojo, kad jiems patikusių ratuočių transformacija į elektromobilį nebus pigi. Nors kiekvienas iš jų turėjo abstraktų įsivaizdavimą, kiek tai gali kainuoti, dabar atėjo metas susidurti su kartais nepriimtina realybe.
Naujų automobilių gamintojai dažnai tvirtina, kad pats brangiausias elektromobilių komponentas yra baterija. Dažnai baterija sudaro nuo 30 iki 50 proc. elektromobilio kainos.
Ar elektromobiliai papuola į gaisrus dažniau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais?
Ar elektromobiliai papuola į gaisrus dažniau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais? Tai įvairiais mitais apipintas klausimas, kuris menkiau su šiomis transporto technologijomis susipažinusiems skaitytojams gali kelti šiurpą vien dėl jo viešo suformulavimo. Vis dėlto pabandykime išnagrinėti dar ganėtinai retai viešojoje erdvėje aptariamą temą be kraujo spaudimą keliančių emocijų, remdamiesi mokslu ir statistiniais duomenimis.