Sveikata
Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas.
Paralyžiuotas jaunas vyras įrodė ligoninės kaltę: „Esu negrįžtamai sužeistas ir pripažintas nedarbingu“
33-erių vilnietis Adomas Bukauskas pasidalino sukrečiančia istorija, kai patyręs nugaros smegenų insultą liko paralyžiuotas visam gyvenimui. Dėl nesuteiktos tinkamos pagalbos vyras kaltina Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę (RVUL). Nors teismas pripažino ligoninės aplaidumą, vyras apgailestavo, kad atmestas jo reikalavimas priteisti dėl prarasto darbingumo netektas pajamas. Pati ligoninė sutiko, kad klaidų buvo padaryta bei tikino, kad šis atvejis neeilinis.
Dantų gydymas jau šiandien galėtų kainuoti pigiau, tačiau ateityje siūlo drastiškus pokyčius: tai patiktų ne visiems
Pacientai jaučia neteisybę – kaip renkasi šeimos gydytoją, taip norėtų rinktis ir odontologą bei gauti jiems priklausančią, nors ir nedidelę, bet valstybės kompensuojamą išlaidų dalį. Ministerija teigia, kad diskusijos dėl to vyksta, tačiau nėra aiškaus modelio, kaip tai galėtų veikti. Odontologų rūmų vadovė gi kalba dar griežčiau – apskritai siūlo atsisakyti iliuzijų apie „nemokamą“ gydymą ir viskas pastangas nukreipti į prevenciją.
Plaučių vėžį išduoda šie simptomai: kelią mirčiai užkirskite laiku
Plaučių vėžys – pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje. Nepaisant to, kad dauguma šios onkologinės ligos atvejų siejami su rūkymu, plaučių vėžiu suserga ir žalingų įpročių neturintys, sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės.
Kaip plaučių vėžį atpažinti ir kokios priemonės gali sumažinti ligos sąlygotą mirtingumą, pasakoja profesorius, habilituotas mokslų daktaras, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojas krūtinės chirurgas Saulius Cicėnas.
Įspėjo dėl naujos apgaulės: neskubėkite sumokėti už gydymą
Respublikinė Klaipėdos ligoninė perspėja pacientus nepasimauti ant sukčių kabliuko. Žmonės raginami nepasitikėti skambinančiais nepažįstamais asmenimis, kurie prašo sumokėti už artimųjų gydymą.
Žinia apie tai gydymo įstaiga pasidalino socialiniame tinkle.
„Atkreipiame Respublikinės Klaipėdos ligoninės lankytojų dėmesį – pastarosiomis savaitėmis suaktyvėjo sukčiai.
Šie simptomai išduoda sunkią plaučių ligą: ypač suklusti turi viena gyventojų grupė
Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra ketvirta pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje – 2021 m. dėl jos mirė 3,5 mln. žmonių. Tai sudaro apie 5 proc. visų mirčių atvejų.
Miegate mažiau nei 6 valandas? Gydytojas turi blogų žinių – štai ką būtina padaryti
Įsibėgėjęs rudens sezonas su savimi atsinešė ne tik šaltus orus, bet ir juos lydinčius sezoninius susirgimus – pranešama apie išaugusį peršalimo, gripo ir kitų virusinių ligų skaičių. Visgi, sveikatos specialistų teigimu, atėjęs šaltasis sezonas tikrai neprivalo būti ligų pranašu – susirgimų galima išvengti stiprinant imunitetą ir rūpinantis savimi.
Auga registracijų pas gydytojus skaičius
Pasak sveikatos paslaugų platformos manodaktaras.
Daugiau nei 100 tūkst. vairuotojų gresia netekti teisių: laiko tai ištaisyti turi iki sausio 1 d.
Sulig laikrodžiams mušant Naujuosius daugiau nei 100 tūkst. vairuotojų gresia į 2025-uosius kulniuoti pėsčiomis. Toks skaičius, remiantis dabartiniais statistikos duomenimis, dar nėra atnaujinę vairuotojų sveikatos pažymėjimų galiojimo, dėl ko jiems bus automatiškai stabdoma teisė vairuoti.
Nors daugeliui tai atrodo tik bereikalingas formalumas, Vilniaus Laisvės pr.
COVID-19 reagentų bylos baigtis: išteisintam Šarūnui Narbutui valstybė dar skolinga daugiau nei 21 tūkst. eur
Dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo išteisintam buvusiam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovui Šarūnui Narbutui Lietuva turės sumokėti daugiau nei 21 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.
Šias išlaidas sudaro teisinės paslaugos išteisintajam trijų instancijų teismuose.
Svarbi žinia pacientams: sergantieji šia liga modernius vaistus galės gauti paprasčiau
Žvynelinės gydymą vaistais galės pratęsti ir antrinio lygio paslaugas teikiančių gydymo įstaigų gydytojai dermatovenerologai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Anot ministerijos, iki šiol psoriazės gydymas moderniais vaistais galėjo būti skiriamas, keičiamas arba nutraukiamas tik tretinio lygio dermatovenerologijos paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo dermatovenerologo sprendimu.
Lietuvoje išplito pavojinga liga: pradžia gali priminti paprastą peršalimą
Kokliušas – tai bakterinė kvėpavimo takų infekcija, ypač didelį pavojų kelianti kūdikiams ir vaikams. Ši liga itin klastinga, kadangi jos pradžia gali priminti paprastą peršalimą ir nesukelti didelio nerimo, tačiau infekcijai pažengus, kyla įvairių komplikacijų ar netgi mirties rizika.
Kasmet Europoje nustatoma daugiau nei 30 tūkst. kokliušo atvejų, o Lietuvoje, pasak Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Karolinos Girdvainytės, sergamumas juo šiais metais itin išaugo.
Kviečia nemokamai pasitikrinti dėl klastingų infekcijų: štai kam aktualiausia
Lapkričio 18–25 d. minima Europos testavimo savaitė, kurios tikslas – didinti žinias ir informuotumą apie ŽIV, lytiškai plintančių infekcijų (LPI) bei virusinių hepatitų B ir C testavimo svarbą. Šios savaitės metu siekiama suvienyti organizacijas ir užtikrinti geresnes galimybes išsitirti, kad būtų galima laiku pradėti gydymą.
Tai žino ne kiekvienas: kaip apžiūrėti apgamus ir kada vykti pas gydytoją
Ruduo ir žiema Lietuvoje tradiciškai yra laikas, kai matome mažiau saulės šviesos – būtent dėl to šis metas yra itin palankus imtis įvairių odos – tiek gydomųjų, tiek estetinių – procedūrų.
Šįkart daugiau apie būtinas patikras, pasitaikančius susirgimus, odos grožį ir jos sveikatą naujienų portalo tv3.lt studijoje pasakoja estetinės dermatologijos klinikos „Sugihara“ gydytojai dermatovenerologai, trichologai Gintarė Ulianskaitė ir Tadas Raudonis.
Įspėja dėl didžiulės grėsmės: šie vaistai gali tapti neveiksmingi
Minėdamos Pasaulinę supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę, ligonių kasos primena, kad atsparumas antimikrobinėms medžiagoms atsiranda tada, kai bakterijos pasikeičia ir nebereaguoja į vaistus. Todėl tampa sunkiau gydyti jų sukeltas įprastas infekcijas, daugėja sunkių ligų, didėja infekcijų plitimo ir mirties rizika.
Kad taip neatsitiktų, ligonių kasos skatina racionalų, t. y. – saugų, efektyvų antibiotikų skyrimą ir vartojimą.
Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga daugiausiai
Praėjusią savaitę Lietuvoje išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), minėtu laikotarpiu dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 12 asmenų. NVSC teigimu, mirčių pavyko išvengti.
Į gydymo įstaigas buvo paguldyta 6 kartus daugiau gripu sergančių asmenų nei ankstesnę savaitę, tačiau mirčių išvengta.
Profesinė sąjunga susirinko į protestą prie SAM: ragina skelbti naują konkursą dėl GMP tarnybos vadovo
Dalis Greitosios medicinos pagalbos (GMP) profesinių sąjungų darbuotojų pirmadienį susirinko į protestą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir reikalauja skelbti naują GMP tarnybos vadovo konkursą. Pasak profsąjungos atstovų, lapkričio pradžioje įvykęs pirmasis GMP tarnybos vadovo konkurso etapas sukėlė abejonių dėl skaidrumo.
„Paskutiniam pretendentui baigus prisistatymą stebėtojai buvo išprašyti iš salės, motyvuojant, kad komisija nori pasitarti.
Jei turite šį įprotį, rašotės sau nuosprendį: gydytojas įvardijo simptomus, kurie nežada nieko gero
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) – viena dažnesnių kvėpavimo sistemos ligų. Vis tik gydytojai apgailestauja, kad paprastai ją „prisikviečia“ patys žmonės – rūkydami ar tinkamai nesisaugodami dirbdami rizikingoje aplinkoje. Be to, LOPL riziką gali didinti ir pasyvus rūkymas.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas, gydytojas pulmonologas prof.
Situacija tragiška kaip niekuomet: ką naujoji valdžia darys su sveikatos paslaugų trūkumu ir eilėmis?
Milžiniškose eilėse pas gydytojus laukiantiems (kai kada ir nebesulaukiantiems) gyventojams politikai per rinkimus nešykštėjo pažadų apie šviesesnį rytojų. Kalbų apie tai netrūksta ir dabar, tačiau ko konkrečiai imsis į sveikatos politikos formuotojų kėdes ateinantys asmenys?
Ilgos eilės, netolygus medikų pasiskirstymas, ypač apsunkintas patekimas pas gydytojus rajonuose, medikų krūviai ir darbo sąlygos – įsisenėjusios problemos veja viena kitą.
Gydytojas pratrūko: linkiu nesirgti tiems, kurie neturi galimybių važiuoti į Vilnių ar Kauną į privačias klinikas
„Yra didžiulė atskirtis: pati brangiausia pagalba ir sudėtingiausi atvejai suplaukia į viešojo sektoriaus įstaigas, o pelningesnes „razinas“ susirenka privatus sektorius“, – nūdienos realijas konstatuoja skubios pagalbos gydytojas Karolis Kilčauskas. Pasak jo, šiandien sveikatos sistemos traukinys garma į nebūtį – dešimtmečiais nesugebama iš esmės apsispręsti, kaip organizuoti medicinos paslaugas.
Siunčia perspėjimą: visame pasaulyje daugėja tymų atvejų
Laikotarpiu nuo 2022 m. iki 2023 m., susirgimų tymais skaičius visame pasaulyje išaugo 20 proc., ketvirtadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija ir JAV sveikatos agentūra CDC.
Skaičiuojama, kad 2023 m. pasaulyje šia liga apsikrėtė 10,3 mln. žmonių. Beveik 110 000 iš jų mirė, dauguma mirusiųjų – jaunesni nei 5 metų vaikai. Sveikatos apsaugos agentūrų teigimu, susirgimų skaičius per metus padidėjo 8 proc.
Šios sveikatos paslaugos Lietuvoje – nemokamos: ragina nepamiršti
Epidemiologiniai stebėjimai rodo, kad cukrinis diabetas yra viena iš labiausiai paplitusių neinfekcinių ligų ir viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse.
Pasaulinę diabeto dieną ligonių kasos pacientams primena, kad kontroliuoti šią ligą padeda iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos, vaistai ir medicinos pagalbos priemonės. Galimybių šiai ligai suvaldyti daugėja ir jos modernėja.
Įspėja gyventojus: nenustebkite sulaukę tokio kvietimo – skubiai tuo pasinaudokite
Įgyvendinant bandomąjį projektą, kurio tikslas nauju centralizuotu organizavimo modeliu pritraukti į onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programas daugiau gyventojų, priklausančių tikslinėms grupėms, asmeniniai kvietimai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio ir krūties vėžio jau buvo išsiųsti daugiau nei 39 tūkst. šalies gyventojų. Nuo lapkričio mėnesio laiškais, el. paštu ir SMS žinutėmis gyventojai bus asmeniškai kviečiami pasitikrinti ir dėl storosios žarnos vėžio.
Gydytojai įspėja dėl pavojingos slaptos būklės: paskatina ne tik lėtinės ligos, bet ir skurdas
Mitybos nepakankamumas yra vis aktualesnė problema, ypač tarp sergančių lėtinėmis ligomis ir ilgai ligoninėse gydomų pacientų. Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugijos duomenimis, su šia būkle susiduria 37 proc. vyresnių nei 70 metų ligoninėse gydomų pacientų, 35 proc. pacientų, sergančių onkologinėmis, ir apie 30 proc. – lėtinėmis širdies, kraujagyslių, plaučių, virškinamojo trakto ligomis.
Buvęs Vilniaus ligoninės vadovas antroje byloje nuteistas dėl kyšininkavimo
Teismas buvusį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) direktorių Narimantą Markevičių pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.
Be to, vienos medicinine įranga prekiaujančios bendrovės vadybininkas pripažintas kaltu dėl papirkimo.
N. Markevičiui dėl kyšininkavimo paskirta 20 tūkst. eurų bauda, ją subendrinus su 2022 metų kovą teismo baudžiamuoju įsakymu už kyšininkavimą paskirta bauda, skirta subendrinta 65 tūkst. eurų dydžio bauda.
Ši liga smogia vis daugiau lietuvių: simptomų galima ilgai nejausti
Cukrinis diabetas – viena iš dažniausiai diagnozuojamų ligų pasaulyje, nuo kurios kasmet miršta milijonai žmonių. Lietuvoje šia liga serga daugiau kaip 160 tūkst. žmonių, kasmet ji nusineša per 4 tūkst. lietuvių gyvybių.
Pirmą kartą pacientui išgirdus diabeto diagnozę, dažnai sunku įsivaizduoti, kaip gyvenimas klostysis toliau.
Nemokamai tikrins, ar nesergate klastinga liga: nepraleiskite progos
Dviejuose šalies didmiesčiuose – Kaune ir Vilniuje – vyks diabeto prevencijos akcija. Jos metu gyventojai ne tik galės nemokamai išsitirti gliukozės kiekį kraujyje, jiems taip pat bus dovanojami daugkartiniai rinkiniai gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, skelbia Nacionalinis kraujo centras (NKC).
Gyventojai profilaktiškai pasitikrinti gliukozės kiekį savo kraujyje specialiai tyrimams pritaikytose palapinėse galės lapkričio 14 d. 15.00–19.00 val.
Medikai prabilo apie galimą naują ministrą: šitas jau bus ne buhalteris, tačiau nerimą kelia viena aplinkybė
Naujojo ministrų kabineto dėlionėje iškilo ir galimo kandidato į sveikatos apsaugos ministrus pavardė. Paskelbta, kad juo galėtų tapti buvęs ilgametis Antakalnio ligoninės vadovas Evaldas Navickas. Medikai sutinka, kad tai – patyręs sveikatos vadybininkas. Vis tik svarstoma, ar kelio į ministrus nesunkins galimos reputacinės dėmės, mat jo pavardė yra nuskambėjusi ir skandale dėl galimo mobingo.
Nuo spalio – nauja nemokama sveikatos paslauga: pasitikrinkite, gal priklauso ir jums
Maždaug pusė vaikų ir 3–4 procentai suaugusiųjų, kurie gali būti visiškai sveiki, yra pneumokoko bakterijų nešiotojai. Šios bakterijos gali sukelti pavojingų ligų, dažnai – ir plaučių uždegimą.
Lapkričio 12-ąją minint Pasaulinę plaučių uždegimo dieną ligonių kasos primena, kad nuo spalio mėnesio rizikos grupių gyventojai nemokamai skiepijami 20-valente pneumokokinės infekcijos vakcina, suteikiančia dar didesnę apsaugą nei iki šiol naudota 13-valentė.
Daugėja COVID-19 ir kitų susirgimų – gydytojai įspėja saugotis
Orams atšalus – gripo, COVID-19 bei ūminių kvėpavimo takų infekcijų susirgimų Lietuvoje daugėja – praeitą savaitę sergamumo rodiklis viršijo tūkstantį atvejų 100-tui tūkstančių gyventojų. Sveikatos specialistai prognozuoja, kad šventiniu laikotarpiu gali būti sergamumo pikas koronavirusu ir gripu, todėl ragina skiepytis.
O ypač vakcinuotis turėtų vyresnio amžiaus žmonės, taip pat ir tie, kurie serga lėtinėmis ligomis ar nėščiosios.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Žarnyno vėžį išduoda šie simptomai: jis – antras pagal mirštamumą Lietuvoje
Storosios žarnos vėžys yra ketvirta pagal dažnumą onkologinė liga, pagal mirtingumą – antroje vietoje po plaučių vėžio. Ir nors Lietuvoje sergančiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumo rodikliai gerėja, jie vis dar išlieka vieni prasčiausių Europoje.
Kaip paprastai onkologinės ligos atveju, išgyvenamumui didelę įtaką turi tai, kokios stadijos nustatoma liga. O storosios žarnos vėžys yra viena iš klastingiausių vėžio formų – ilgą laiką ji būna besimptomė.
Ginčas tarp gydytojo ir Šiaulių ligoninės kainavo ne tik darbą: reikalaus grąžinti ir pinigus už studijas
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – vėl neramumai. Praėjusią savaitę paviešinta žinia apie iš viso daugiau nei dešimtmetį čia dirbusio jauno gydytojo Justo Biručio atleidimą medikų bendruomenėje sukėlė nemažą bruzdesį. Nors naujiena pasidalinęs gydytojas socialiniame tinkle sulaukė didelio kolegų ir pacientų palaikymo, jo paties ir ligoninės versijos apie tai, kas nutiko, skiriasi.
Antibiotikai vaikams daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atskleidžia tiesą
„Tėvai paprastai“ laidoje Sandra Šernė – drabužių kūrėja, prekių ženklo „Sandra Šernė Studio“ įkūrėja ir dviejų sūnų – Darvydo ir Kajaus – mama bei gydytoja Daiva Berškienė kartu su laidos vedėju Simonu Urbonu įsitraukia į karštą diskusiją apie antibiotikų vartojimo naudą ir pavojus vaikams bei nėštumo metu.
Kalbos dėl mažesnių eilių dalies Seimo neįtikino: nuogąstauja, kad privatininkams dar labiau atrištų rankas
Net kelis kartus teikus balsavimą dėl nesusidarančio balsų skaičiaus antradienį Seime opozicija blokavo įstatymo pataisas, kurios būtų suteikusios daugiau galimybių privačioms įstaigoms išrašyti kompensuojamus vaistus ir siuntimus. Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovo teigimu, šie pakeitimai leistų sumažinti eiles ir sutaupyti pinigų.
Žiniasklaida: sveikatos apsaugos ministro portfelis gali tekti Evaldui Navickui, švietimo – Ramintai Popovienei
Politikos koridoriuose girdimos naujos pavardės dėl galimų kandidatų į Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) bei Sveikatos apsaugos (SAM) ministerijas.
Apie tai skelbia portalas delfi.lt
Portalo šaltinių teigimu, sveikatos apsaugos ministru galėtų tapti Vilniaus rajono poliklinikos vadovas Evaldas Navickas. Pastarasis buvo ilgametis Antakalnio poliklinikos direktorius. Pirmieji apie tai pranešė portalas 15min.
Medikai įspėja – Lietuvoje daugėja klastingos infekcijos atvejų: atpažinkite simptomus
Nuo šių metų sausio iki spalio Lietuvoje užregistruotas 201 pneumokokinės infekcijos atvejis, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Pasak NVSC, 16 susirgimų pneumokoku fiksuota tarp vaikų, 0–7 metų amžiaus grupėje, 185 – tarp suaugusiųjų, kurių amžius svyruoja nuo 18 iki 94 metų.
Stebima, kad sergamumas šia infekcija pastaraisiais metais auga. Jo rodiklis 2022 metais siekė 3,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o 2023 m. – 4,7 atvejo.
Paprasta angina Brigitai baigėsi prarastais inkstais: žmonėms turi ne vieną svarbią žinią
Paauglystėje angina sirgusi Brigita Guobė susirgo inkstų uždegimu, kuris tapo lėtiniu ir neišgydomu, o galiausiai prireikė net inkstų transplantacijos. Dabar asociacijos „Gyvastis“ narė, tarptautinės kategorijos kačių teisėja, felinologė Brigita Guobė sako jau patyrusi keturias transplantacijas.
Lietuvius guldo gripas ir koronavirusas: mirė 5 žmonės, į ligonines pateko 74
Lietuvoje lapkričio 4–10 d. (45-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis buvo 1043,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo mažesnis – 878,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Mažiausias sergamumas – Telšių apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.
Tymais susirgo medikė Klaipėdos ligoninėje: baiminasi, kad užsikrėtusių yra daugiau
Į Klaipėdos universiteto ligoninę (KUL) penktadienį buvo paguldyta tymais užsikrėtusi jos darbuotoja. Neoficialiais duomenimis, itin užkrečiamos infekcijos simptomus jaučia dar du medikai. Pati ligoninė to nepatvirtina ir ramina, kad situacija valdoma.
Portalą tv3.lt pasiekė informacija, kad praėjusią savaitę susirgusi paramedikė galėjo išplatinti užkratą, o ligoninė esą darbuotojus palikusi likimo valiai – išsitirti ir pasiskiepyti turi patys.
Skaudi žinia: mirė mylima Lietuvos gydytoja Nijolė Elvyra Blėdienė
Skaudi žinia – mirė ilgametė mylima Respublikinės Panevėžio ligoninės vaikų ligų gydytoja Nijolė Elvyra Blėdienė (1937-2024).
Žinią apie netektį socialiniuose tinkluose pranešė Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas.
Mirusiai mylimai gydytojai skyrė jautrius žodžius
Ligoninės kolektyvas mirusiai ilgametei vaikų ligų gydytojai feisbuko įraše skyrė jautrius žodžius.
Griebiasi už galvos, kai išgirsta, kad tyrimo reikia laukti trejus metus: „Iki to laiko galima ir numirti“
Tūkstančiai laukiančių, o eilės galas siekia 2028 metus – tokia situacija valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose atliekami tyrimai dėl miego apnėjos. Gyventojai išgirdę, kiek reikia laukti, susiima už galvos ir keliauja į privačias įstaigas, kur už visus tyrimus moka ir po 500 eurų. Gydytojas tvirtina, kad žmones pasiekia vis daugiau informacijos apie šį sutrikimą, todėl ir norinčiųjų išsitirti daugiau, o pati tyrimo specifika – sudėtinga.
Vilniaus gydytojai apie itin sudėtingą operaciją: „Galų gale padarėm tai, ko niekas nebuvo padaręs“
Neeilinė operacija išgelbėjo neišnešioto kūdikio gyvybę – Vilniaus Santaros klinikose medikai vos 1,2 kg sveriančiam kūdikiui prapletė kraujagyslę su specialiu stentu, kurį naudoja infarktą patyrusiems pacientams. Medikai neslėpė, jog operuojant kūdikį jautė begalinę įtampą, nes bet kokia klaida galėjo kainuoti vaiko gyvybę.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Vilnietė Eglė norėjo pasitikrinti dėl melanomos: „Eilė yra pusantrų metų“
Pusantrų metų laukti eilėje – tokį stulbinantį atsakymą išgirdo vilnietė, panorusi Santaros klinikų Dermatovenerologijos centre pasitikrinti apgamą. Centro vadovas pripažįsta – problema didžiulė, o pagrindinė priežastis – specialistų trūkumas.
Sveikatos apsaugos ministerija atšauna, kad registruojantis internetu neva vizitą galima gauti greičiau.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Naujovė poliklinikose įsitvirtina – pacientai džiaugiasi, kad laukia trumpiau
Jei jums prireikė šeimos gydytojo pagalbos, nenustebkite, jei kitą kartą jums tereikės slaugytojo konsultacijos. Siekiant palengvinti naštą gydytojams per šiuos metus slaugytojams suteikta teisė ne tik teikti savarankiškas konsultacijas, bet ir išduoti nedarbingumą, išrašyti vaistų receptus. Tiesa, kaip pastebi pačios įstaigos, kol kas pasiteisino ne viskas.
Tokių pokyčių sveikatos politikai ėmėsi siekdami sumažinti eiles pas šeimos gydytojus ir didinti slaugytojo profesijos prestižą.
Profesorė – apie didžiausią imuniteto priešą: kodėl sunkiai suserga ir gyvenantys sveikai
Įsibėgėjus respiracinių infekcijų sezonui žmonės vis aktyviau siekia sustiprinti savo imunitetą. Nors būdų grūdintis yra ne vienas, imunologė prof. Aurelija Žvirblienė pažymi, kad nemažai dalykų yra nulemta genetiškai. Tad ką gi galima padaryti patys, kad sirgtume mažiau?
Be imuninės sistemos negalėtų išgyventi ne tik žmogus, tačiau ir bet kokia gyva būtybė. Vis tik nors apie stiprų imunitetą girdime daug, imunologės teigimu, šis epitetas nėra visiškai tikslus.
Po populiarios paslaugos – veido paralyžius: gydytojas įspėja visas, kad galima net apakti
Estetinės dermatologijos procedūros tampa vis labiau populiarios, tačiau daugėjant žmonių, besidarančių šias procedūras, daugėja ir nesėkmės atvejų, kai klientas gauna nepageidaujamą rezultatą ar baisius šalutinius poveikius. Su tokiais nemalonumais teko susidurti ir stilistei Ievai Swan.
Prieš daugiau nei mėnesį savo socialiniame tinkle „Instagram“ prabilusi Ieva Swan atvirai papasakojo apie patirtus nemalonumus.
„Trečiadienį bus 2 savaitės kaip man buvo atlikta botokso injekcija į smakrą.
Žinomas kardiologas – apie širdžiai būtiną elementą: paradoksalu, bet jo galėtume gauti su druska
Druska žmogui yra gyvybiškai reikalinga, tačiau jos perteklius gali lemti ligas ir mirtį. Vis tik nauji mokslininkų tyrinėjimai atskleidžia, kad druska, ketvirtadaliu praturtina kaliu, net galėtų sumažinti insulto, visų širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) ir ankstyvos mirties riziką.
Kauno klinikų gydytojas kardiologas, Kulautuvos reabilitacijos ligoninės vadovas prof. Raimondas Kubilius pabrėžė, kad druska (kitaip – natrio chloridas) yra visoms gyvybėms gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga.
Aiškina raugintų daržovių naudą – labai gerai jas krimsti siaučiant peršalimo ligoms
Atvėsus orams, šviežias daržoves lėkštėse vis dažniau pakeIčia raugintos. Ir tai puiku – sako visuomenės sveikatos specialistai. Esą rauginti produktai ne tik natūralus gerųjų bakterijų šaltinis, bet ir geras pagalbininkas stiprinant organizmą, kai siaučia peršalimo ligos.
O raugti, anot žinovų, galima daug ką – ne tik įprastus agurkus ar kopūstus, bet ir obuolius, slyvas ir kitas sodo bei daržo gėrybes.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Tai jau darosi lyg nauja pandemija: profesorius prabilo apie lietuvius puolančią klastingą ligą – įsidėmėkite simptomus
Nors į peršalimą ar netgi gripą daug tautiečių nelinkę žiūrėti rimtai ir net susirgę stengiasi per daug nestabdyti gyvenimo tempo, virusinė infekcija ne visiems gali praeiti be pasekmių. Laiku nepastebėjus vienos galimų komplikacijų – plaučių uždegimo – galima ne tik atsidurti ligoninėje, bet ir mirti.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila, plaučių uždegimas yra 3–4 dažniausia mirties priežastis pasaulyje.
Žinia vilniečiams: kviečia nemokamai sveikatos patikrai
Lapkričio 14 d., minint Pasaulinę diabeto dieną, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė antrus metus iš eilės organizuoja nemokamą diabetinės pėdos patikrą sostinės gyventojams, sergantiems diabetu.
Nemokami diabetinės pėdos patikrinimai vyks lapkričio 14 dieną, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (Antakalnio g. 57) nuo 9 iki 13 val.
Vaistininkai pasipiktino SAM užmoju: biurokratija didėja, o kentės žmonės
Lietuvoje kasmet išrašoma keliasdešimt milijonų receptų įvairiems medikamentams įsigyti. Sveikatos priežiūros įstaigoms sėkmingai pereinant prie vieningos elektroninės sistemos, e-sveikata, naudojimo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo kiek netikėtą sprendimą – į vaistines žmonių vis dar atsinešami popieriniai receptai turės būti perrašyti į elektroninius pačiose vaistinėse.
Pokyčiai atvykstantiems į Nacionalinį vėžio institutą: bus labai patogu pacientams
Nacionaliniame vėžio institute įdiegta moderni transporto pravažiavimo kontrolės sistema „STOP and GO“. Į NVI teritoriją bus įleidžiami visi automobiliai be apribojimų, tačiau paciento išlaipinimui ir automobilio išvažiavimui iš teritorijos bus skiriama 15 minučių.
Naująją sistemą jau įvertino pacientų organizacijos.