Nekilnojamasis turtas (NT)
NT yra privalomai registruojamas turtas – žemė, įvairūs pastatai, tokie inžineriniai objektai, kaip gatvės ar keliai ir kt. Paprastai NT pirkimas ar pardavimas ir kitokie sandoriai su juo turi būti tvirtinami notariškai. Pastatams, statiniams yra taikomas NT mokestis. Lietuvoje taip pat yra žemės mokestis, kuriuo apmokestinama įvairios paskirties žemė.
VMI atsakė apie Dundulio schemą, kaip lietuviai slėps mokesčius mokėdami grynaisiais
Praėjusią savaitę Vyriausybė jau galutinai nusprendė dėl mokesčių pakeitimų, kurie antradienį pateikti Seime. Tačiau jos registruoti įstatymų projektai sulaukia kritikos. Esą tokie sprendimai daugelį gyventojų paskatins lįsti į šešėlį, taip vengiant itin padidėsiančių mokesčių.
Vienas iš siūlomų pokyčių – kad toks pats gyventojų pajamų mokestis (GPM) būtų taikomas visoms pajamų rūšims bendrai, t. y. tiek darbo ar individualios veiklos pajamoms, tiek iš turto nuomos ar pardavimo gautoms lėšoms.
Dundulis perspėja dėl 1 mokesčio: žmonės pinigus ims iš bankomatų
Praėjusią savaitę Vyriausybė jau galutinai nusprendė, kokius mokesčius keis ir didins. Tarp jų – ir gyventojų pajamų mokestį (GPM). Vis tik kai kurie pakeitimai kelia klausimų ir sulaukia kritikos.
Pavyzdžiui, siūloma, kad visos skirtingų rūšių pajamos (darbo, individualios veiklos, turto pardavimo) būtų sumuojamos ir joms būtų taikomas toks pats GPM tarifas.
Taigi, kai kuriais atvejais jeigu gyventojas parduotų nekilnojamąjį turtą (NT), uždirbdamas, pvz., 100 tūkst.
Už paprasčiausius šašlykus ar dešreles savo kieme – 600 eurų baudos: štai kada skiria
Artėjant vasarai gyventojai vis dažniau išlenda į gamtą ir miškuose, sodybose ar nuosavuose kiemuose kepa šašlykus, dešreles ar kitokį maistą. Vis tik dėl šašlykinės, kepsninės ar laužo gali tekti susimokėti nemenkas baudas.
Taip yra dėl to, kad dėl atstumų nesilaikymo ir neatsargaus elgesio gyventojai gana dažnai nuo šašlykinių ar laužų padega savo namus, augalus ar nukenčia patys.
Palangiškiai piktinasi siūlomu NT apmokestinimu: „Nesutinku, ne, man 3 kambarių butą išlaikyti“
Kilus didžiuliam nepasitenkinimui dėl gresiančio nekilnojamojo turto mokesčio, Vyriausybė atsisako neapmokestinamojo būsto dydžio ribų ir leis pačioms savivaldybėms spręsti, kokį mokestį gyventojai mokės už būstą, kuriame yra registravę gyvenamąją vietą.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Tačiau už visą kitą nekilnojamąjį turtą, jei jo vertė viršys 20 tūkst. eurų jau teks mokėti. Nuo mokesčio gyventojai bus atleisti tik tuo atveju, jei jis bus mažesnis nei 5 eurai.
Vilniuje grius legendinis dangoraižis „pieštukas“: štai kas iškils vietoje jo
Oficialu – jau artimiausiu metu bus griaunamas „Hanner“ verslo centras Saltoniškėse. Penkiolikos aukštų ir 60 metrų aukščio žaliasis pastatas skaičiuoja savo paskutinius gyvavimo mėnesius.
Apie tai „MadeInVilnius“ rašė praėjusių metų rugpjūtį. Šį mėnesį Vilniaus miesto savivaldybei pristatyti naujojo verslo centro projektiniai siūlymai, kurie bus aptariami viešajame susirinkime su visuomene.
Kaip skelbia portalas „MadeInVilnius“, viešasis aptarimas su visuomene bus organizuojamas nuotoliu.
Kaimynai nemato, bet žino: 1 dalykas bute, dėl kurio gali ne tik nubausti
Jau daugiau nei 4 metus bent vienam gyventojui panorėjus gali būti uždrausta rūkyti viso daugiabučio balkonuose ar kitose erdvėse. Vis tik šis draudimas rūkorių negąsdina, o jų kaimynai kenčia nuo dar stipresnio kvapo, kai rūkoma tiesiog namuose.
Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje viena moteris skundėsi, kad jos kaimynas rūko balkone ir visas kvapas eina tiesiai jai į miegamąjį.
Vis tik kaimyno užfiksuoti nepavyksta, į draugiškas kalbas jis nesileidžia.
Būsto paskola: daliai gyventojų – didesnės palūkanos ir griežtesnės sąlygos
Darbas – tiek dirbant su darbo sutartimi, tiek individualiai – vis tiek yra darbas, nešantis pajamas, iš kurių asmuo ar jo šeima pragyvena. Vis tik norint gauti, pvz., būsto paskolą, bankai kelia skirtingus reikalavimus gaunantiems skirtingas pajamas. O kartais netgi taiko didesnes palūkanas, išduoda mažesnes paskolas.
Dėl to vykdantiems individualią veiklą su pažyma, dirbantiems su verslo liudijimu ar turintiems mažąją bendriją yra daug sunkiau gauti būsto paskolą.
Vilniuje planuoja pastatyti naują tiltą per Nerį
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą naujam pėsčiųjų ir dviratininkų tiltui per Nerį, rašoma savivaldybės pranešime.
Naujas tiltas turėtų sujungti A. Goštauto ir Upės gatves bei taps svarbia grandimi darnaus judumo infrastruktūroje. Planuojama, kad tiltas bus baigtas iki 2027 m.
„Naujasis pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas papuoš atnaujintą Neries krantinę ir atlieps didėjantį vilniečių poreikį patogioms ir aplinkai draugiškoms jungtims.
Paaiškėjo naujausia NT mokesčio versija: už pagrindinį būstą ir kitą turtą mokėsime skirtingai?
Pirmadienį Finansų ministerija oficialiai registravo naujas mokesčių įstatymų pataisas, tarp jų – ir Nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pataisas.
Artimiausiu metu jos turėtų būti patvirtintos Vyriausybėje, o toliau bus svarstomos Seime.
Kaip būtų apmokestinamas pagrindinis būstas
Šiuo metu NT mokesčiu apmokestinama turto vertė, kuri viršija 150 tūkst. eurų:
NT vertės daliai, viršijančiai 150 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 300 tūkst. eurų, taikomas 0,5 proc.
NT mokestis – tik pradžia? Baiminasi, kiek teks sumokėti jį pardavus
Iki šiol nėra galutinai aišku, kokį nekilnojamojo turto (NT) mokestį gyventojams teks mokėti jau nuo kitų metų. Tačiau kai kurie baiminasi, kad po mokestinių pakeitimų teks kur kas daugiau sumokėti NT pardavus.
Finansų ministerija pripažįsta, kad gyventojų pajamų mokestis už turto pardavimą gali išaugti. Tačiau ramina, kad bent jau šiuo metu nėra iki galo apsispręsta, kokio dydžio mokestis tai bus.
Už 10 ar 12 cm ilgesnę žolę – baudos ir didesni mokesčiai: pasimatuokite, ateina tikrinti
Nemažai lietuvių gyvena privačiuose namuose ar kotedžuose su sodais, turi sklypus ar sodybas toliau nuo namų, kur užsuka rečiau. Vis tik ne visi žino, kad kurį laiką nenušienauta žolė gali prišaukti didelių nemalonumų.
Už per ilgą veją ar reguliariai neprižiūrimą sklypą gyventojams gresia ne tik baudos – jiems gali būti pradėtas taikyti didžiausias žemės mokesčio tarifas.
Nidos centre pastatys didelį viešbutį su požeminiu garažu
Nidoje pradėtos daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ statybos. Projektą plėtoja bendrovės „Kenova“ ir „Marina Nida“. Generaliniu rangovu pasirinkta įmonė „Conres“.
Statybos darbus planuojama baigti 2027 metais. Bendra projekto investicijų vertė sieks daugiau kaip 35 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Projekto vieta – istorinė Nidos prieplaukos teritorija.
Išnuomoję savo butą pakliuvo į spąstus ir įspėja kitus: pusę metų – be buto ir pinigų
Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad, jeigu jų būste gyvenantis nuomininkas nemoka nuomos, jį galima laisvai iš savo būsto išvaryti. Tačiau už tokį elgesį būtų nubaustas tik pats savininkas.
Nemokius ir išsikraustyti nesutinkančius gyventojus, kitaip – skvoterius, gali iškraustyti tik antstoliai teismo sprendimu.
O jo laukti gali tekti ilgai, kol jums priklausančiuose namuose svetimas žmogus gyvena tiesiog už dyką.
Siūlo didinti paramą būstui įsigyti: nereikės nė pradinio įnašo?
Lietuvoje gyvenančios šeimos jau netrukus sužinos, ar šiais metais sulauks pinigų pirmam būstui įsigyti. O tuo metu valdininkai ir vėl užsimojo keisti dabar galiojančią tvarką dėl paramos skyrimo. Tad kiek gi pinigų mokėtų gyventojams ir ką būtų leidžiama su jais daryti papildomai, jei pakeitimai būtų priimti?
Jaunos šeimos šiuo metu turi teisę pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui įsigyti.
Gyventojus neramina NT mokestis išaugus būsto vertei: teks mokėti kaip milijonieriams?
Nuo protesto Katedros aikštėje iki diskusijų namuose ar socialiniuose tinkluose – vis daugiau gyventojų neramina, kaip bus keičiamas nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimas.
Svarbu ne tik pats mokesčio tarifas, bet ir NT mokestinė vertė, kuriai jis bus taikomas. Nuo šių dydžių priklausys, kiek gyventojams teks patuštinti pinigines.
Tačiau, net (ypač) jeigu niekas nepasikeis, daliai savininkų mokesčio teks mokėti daug daugiau, negu jie moka dabar.
Valstybės kontrolė: biudžetinės įstaigos nepakankamai sumažino naudojamo NT plotą ir jam skirtas išlaidas
Turto banko auditą atlikusi Valstybės kontrolė sako, kad biudžetinės įstaigos turėtų sumažinti naudojamo nekilnojamojo turto (NT) plotą ir jo priežiūrai skirtas išlaidas.
Valstybės kontrolieriaus Mindaugo Macijausko teigimu, nors vienam darbuotojui tenkantis plotas neturėtų viršyti 10 kv. m, tačiau pernai net 63 proc. šios paskirties nekilnojamojo turto objektų viršijo šį normatyvą.
Praradę namus už juos toliau turėsite mokėti: ką iš tikrųjų atlygina draudimas?
Netoli mūsų vykstantis rusų pradėtas karas Ukrainoje, aukų ir griūvėsių vaizdai paveikė daugelį, todėl gyventojus neramina įvairūs klausimai. Pavyzdžiui, kas būtų su mūsų turtu, paskolomis ir ar padėtų draudimas, jei karas ar kita nelaimė užkluptų Lietuvą?
Įdomu tai, kad daugeliu atvejų atstatyti su paskolą pasiimtą būstą padėtų draudimas. Vis tik karo metu draudimo bendrovės nuo atsakomybės būtų atleidžiamos, o gyventojai nuo paskolos – ne.
NT mokestis išaugs daugeliui gyventojų, bet turtingi mokės mažiau ir sutaupys
Šią savaitę buvo pristatyti numatomi mokesčių įstatymų pakeitimai. Bene daugiausia diskusijų sukėlė valdžios planai dėl gyventojų nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo.
Dabar mokestis taikomas tik jo vertei, kuri viršija 150 tūkst. eurų. Tačiau numatoma šią vertę nuleisti iki 40 tūkst. eurų.
Taigi priėmus tokias pataisas NT mokestį mokės daug daugiau gyventojų, negu jį moka šiuo metu.
Kita vertus, turintiems daug brangaus turto mokestį planuojama pastebimai sumažinti.
Pasitikrinkite, kiek mokėsite naujo NT mokesčio: daugelis turės atverti piniginę
Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų turi nekilnojamojo turto (NT). Iki šiol apmokestinama tik ta jo vertė, kuri viršija 150 tūkst. eurų. Tačiau ateityje mokestį gali teikti mokėti tiems, kurių turtas vertas daugiau kaip 40 tūkst. eurų.
Tai numato ketvirtadienį Finansų ministerijos registruotos NT mokesčių įstatymo pataisos, kurias dar turės patvirtinti Vyriausybė ir priimti Seimas. Tą padarius, pakeitimai įsigaliotų jau nuo 2026 m. pradžios.
Vokietijos kariams Lietuvoje – prabangūs namai ir patogumai: paaiškėjo neįprasti reikalavimai
Neseniai į Lietuvą atvyko 150 iš 5 tūkst. čia apsigyvensiančių Vokietijos brigados karių su šeimomis. Visgi jų kriterijai būstui mūsų šalyje yra gana neįprasti ir griežti – už tam tikrus patogumus jie yra pasiryžę ir nemažai sumokėti.
Visgi, nors vokiečiai ieško gana brangių namų ar kotedžų, kuriems kelia aukštus reikalavimus, depozito per vieną kartą sumokėti nesutinka, o ir komunalinių paslaugų kainą reikalauja nustatyti iš anksto.
DIENOS PJŪVIS. Grasinimai mitingais sustabdė visuotinį NT mokestį – ką darys valdžia?
Premjeras Gintautas Paluckas žada dar šią savaitę paskelbti visą finansų ministerijos mokesčių reformą, kartu ir siūlymus, kaip apmokestinti nekilnojamąjį turtą. Tačiau šalyje vis daugiau pasigirstant apie galimą protestų bangą nekilnojamojo turto mokesčio priėmimą valdantieji gali būti linkę atidėti.
Premjeras G. Paluckas anksčiau teigė, kad priėmus visus numatomus mokestinius pakeitimus būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus, kurie galėtų būti skirti šalies gynybai.
Lietuviai masiškai perka NT: „Pirmi du metų mėnesiai buvo tiesiog fantastiški“
Susitaikę su karo baime lietuviai masiškai perka nekilnojamąjį turtą. Per pirmus du šių metų mėnesius sandorių skaičius išaugo net 40 procentų. Visgi sparčiai auga ir susidomėjimas būstais svetur. Tautiečiai šluoja butus šiltuose kraštuose, o daugiausiai Ispanijoje. Juos vilioja žemesnė kaina, geri orai, o kai kurie save ramina, kad karo atveju turėtų kur trauktis.
Sostinės Algirdo gatvėje esančiame projekte „Algirdo 3“ butų kainos muša rekordus.
Apdailos bendrovei – 77,5 tūkst. eurų bauda: prisistatė butų pardavėju, bet jie įmonei nepriklausė
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skyrė 77,5 tūkst. eurų bauda pastatų apdailos bendrovei „Urbanika“ už nesąžiningą komercinę veiklą klaidinant vartotojus apie parduodamus butus.
VVTAT penktadienį pranešė nustačiusi, jog „Urbanika“ veikė nesąžiningai, sudarydama klaidinantį įspūdį apie galimybę teisėtai parduoti nekilnojamąjį turtą, kurio negalėjo parduoti.
„Vartotojas, pasirašęs preliminariąją sutartį ir sumokėjęs 55 tūkst.
Pasitikrinkite savo buto ar namo vertę: nustebsite, kiek gali tekti mokėti NT mokesčio
Valdžia vis dar slepia, kaip planuoja pakeisti nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą. Tačiau kiekvienas savininkas turėtų suklusti jau dabar.
NT mokesčiu apmokestinama turto vertė. Ją reguliariai skaičiuoja Registrų centras. Kas 5 metus taip apskaičiuota NT rinkos vertė tampa mokestine verte. O jai ir taikomas NT mokestis.
Kai kurių butų ar namų vertė nuo 2021 m. išaugo daugiau kaip 70 proc.
Iš kaimynų buto – nepakeliamas triukšmas ir dulkės: tokiu atveju turi 1 patarimą
Viena iš nemaloniausių situacijų gyvenant daugiabutyje – už sienos vykstantis remontas arba dėl to kylančiu triukšmu nuolat besiskundžiantys kaimynai. Tad, kaip rasti kompromisą, kai vieniems reikia vykdyti remonto darbus, o kitiems reikia tylos ir ramybės?
Tuo skundėsi vilnietė Neda, šiuo metu auginanti kūdikį ir dar 3 vyresnius vaikus. Ji pasakojo, kad jos kaimynai už sienos šiuo metu daro kapitalinį remontą.
Butai Ispanijoje pigesni nei Lietuvoje? Štai kiek galima sutaupyti ir mėgautis saule
Ispanija jau daugelį metų yra populiari ne tik tarp keliautojų, bet ir investuojančių į nekilnojamojo turto (NT) pardavimai užsieniečiams čia kasmet auga. NT kainos Ispanijoje per pastaruosius metus išaugo, tačiau ši rinka ir toliau sulaukia lietuvių susidomėjimo.
Taip namus tvarkote jūs ar kaimynai? Štai kada teks mokėti 600 eurų baudą
Gyvenant daugiabučiame name tenka taikstytis su įvairiu kaimynų elgesiu. Kol vieni triukšmauja ar filmuoja aplinkinius, kiti ne tik teršia aplinką, bet ir šiukšlina kitiems gyventojams pro langus.
Tuo skundėsi vilnietė Evelina. Esą jos kaimynė jau daug metų pro savo buto langus purto kilimus, patalus, visokius maišelius, viską pilsto.
„Viskas skrenda tiesiai į vaiko kambarį per langą, nespėju palangės viduje valyti. Neatidaryti langų – ne išeitis.
Visi langai – murzini, dulkėti.
Tą padaro tik 1 iš 100 lietuvių: gyventojai praranda šimtus ar tūkstančius eurų
Artėjant vasarai ir tuo pačiu – būsto nuomos aktyvumui, specialistai įspėja apie siautėjančius apgavikus, dėl kurių gyventojai praranda šimtus ar net tūkstančius eurų.
Anot pašnekovų, žmonės pasimauna ir pinigus sukčiams atiduoda tik todėl, kad pamiršta padaryti kelis esminius dalykus.
Specialistai vardija, su kokiais atvejais jiems yra tekę susidurti ir į kokias nepavydėtinas situacijas žmonės patenka.
Suskaičiavo, kam NT mokesčio tektų mokėti daugiau, o kas sutaupys
Antradienį paaiškėjo daugiau detalių dėl planuojamo keisti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio. Panašu, kad mažesniais už dabartinius mokesčio tarifais bus apmokestinama daugiau turto. Kita vertus, bus siūloma taikyti 50 proc. mokesčio nuolaidą pirmajam gyvenamam būstui ir tam nuomojamam NT, kuriame registruoti gyventojai.
Dėl to, kaip pastebėjo Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė, šio mokesčio našta bus perkeliama ant pigesnio būsto savininkų.
Vilniaus Šiaurės miestelyje bus griaunamas prekybos centras „Banginis“?
Neseniai Lietuvos architektų rūmų posėdžių salėje ir nuotoliniu būdu įvyko Vilniaus regioninės architektūros tarybos (RAT) posėdis, kuriame buvo svarstytas architekto Luko Rekevičiaus prašymas dėl projekto urbanistinio integralumo P. Lukšio g. 34, kur įsikūręs prekybos centras „Banginis“.
Posėdžio metu tarybos nariai buvo supažindinti su prekybos centro „Banginis“ teritorijos transformacijos vizija bei papildomais dokumentais.
Paluckas: savivaldybės turėtų „drąsiau“ kelti komercinio NT tarifus
Premjeras Gintautas Paluckas savivaldybes ragina drąsiau išnaudoti turimas galimybes kelti apmokestinamo komercinio nekilnojamojo turto (NT) tarifus ir tokiu būdu didinti įplaukas į biudžetą. Be to, Vyriausybės vadovo teigimu, šiuo metu siūlomuose mokestiniuose pakeitimuose nėra numatyta, jog iš NT mokesčio pokyčių surinktos pajamos keliautų nebe savivaldybėms, bet tiesiai į valstybės biudžetą.
Valdžia planuoja didinti mokesčius ir naikinti lengvatas: pasakė, kas mokės daugiau
Naujoji Vyriausybė užsibrėžė tikslą Lietuvoje didinti mokesčius ir naikinti tam tikras mokesčių lengvatas. Tuo metu ekonomistai aiškina, kodėl tai yra būtina ir ko tikėtis gyventojams.
Į savo būstą mieliau priima ukrainiečius, nei lietuvių šeimas: įspėja dėl diskriminacijos
Su diskriminacija Lietuvoje susiduriama gana dažnai. Atskirti jaučiasi ne tik išmaniųjų telefonų ar banko kortelių neturintys gyventojai, moterys ar pensininkai, bet ir jaunuoliai, šeimos ar užsieniečiai, kuriems yra daug sunkiau susirasti juos priimsiančius gyventi būsto nuomotojus.
Svarstoma atlaisvinti nedidelių sodo namelių statybas
Nuo praėjusių metų lapkričio įsigalioję griežtesni sodo namelių dydžio ir aukščio reikalavimai gali būti vėl sušvelninti. Aplinkos viceministro Ramūno Krugelio teigimu, apribojimų mažiems statiniams gali būti atsisakyta – statybos leidimas būtų reikalingas tik didesniems.
„Jeigu manęs paklaustų, palaikysiu sugrąžinimą (...). Yra planuojama rimtesnių debiurokratizacijos žingsnių ir gali būti priimami daug rimtesni sprendimai, ne vien tik šitas.
Nemažai lietuvių moka už paslaugas, kurių net neužsakė: įspėja apie šį mokestį
Nuomojamo būsto paieška dažnai yra nemenkas ir brangus iššūkis. Kovojant su kitais galimais kandidatais į butą tenka ne tik atitikti visus nuomotojų reikalavimus, bet dar ir sumokėti depozitą, vieno mėnesio nuomą, o neretai – ir nemažą tarpininkavimo mokestį, kuris visai nepriklauso mokėti būsto ieškantiems gyventojams.
Tuo piktinosi studentė Evelina, kuri nurodė, kad su vaikinu ieškojo būsto Vilniuje ir savaitę važinėjo apžiūrinėti butų.
Vilniaus meras pasiūlė, kaip padidinti gynybos biudžetą – NT vystytojai jau susidomėję
Valstybės gynimo tarybai iškėlus tikslą, kad Lietuvos krašto apsaugai greitu metu reikės skirti nuo 5 iki 6 procentų BVP, pinigų surasti užsimojo Vilniau meras Valdas Benkunskas. Jis nori parduoti šimtus hektarų Vilniaus žinioje esančių sklypų. Tačiau oponentai įtaria klastą, esą Vilniaus meras žemes parduos pusvelčiui, o juos nupirkę verslininkai pristatys brangių daugiabučių.
Nepraleiskite progos: gyventojams skirs po 14,5 tūkst. eurų atnaujinti namus
Lietuvoje yra nemažai namų, kuriems būtų galima pakeisti langus ar stogus, apšiltinti sienas ir atlikti kitus naujinimus, kad būstas būtų ne tik šiltesnis, bet ir gražesnis. Jau netrukus gyventojai galės kreiptis paramos šiems darbams atlikti.
Taikant energetinio efektyvumo didinimo priemones norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą gyventojai nuo kovo galės kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti 8 mln.
Buto remontas ar įrengimas Vilniuje, Kaune ir kitur: kodėl kaina skiriasi kartais?
Savaip įsirengti, atsinaujinti ar susiremontuoti būstą svajoja daugelis, tačiau dažnai žmonės baiminasi dėl tokių darbų trukmės, kokybės, o ypač – kainos.
Vidine apdaila užsiimančių įmonių vadovai neslepia, kad kartais sąmata darbams pasibaigus gali būti didesnė, nei buvo sutarta iš pradžių.
Tačiau įdomu tai, kad kai kurios įmonės sutinka apdailą atlikti savomis lėšomis, klientams suteikdamos galimybę susimokėti tik po visko, gavus paskolą.
Gyveno kartu nesusituokę, o dabar skiriasi: ar moteriai priklauso pusė vyro buto?
Turto dalybos nesusituokus: paaiškino, kas kam gali atitekti
Vilnietis dėl šaukimo į kariuomenę prarado 650 eurų: „Kas man dabar atlygins žalą?“
Kasmet paskelbus šauktinių sąrašus kyla pasipiktinimo banga, kadangi 9 mėn. tarnauti kariuomenėje nori tikrai ne visi. O būna ir tokių atvejų, kai dėl šaukimo gyventojai patiria ir tam tikrų nuostolių.
Vienas iš tokių – vilnietis Mindaugas (vardas pakeistas), kuris neseniai išsinuomojo gerą butą, persikėlė į jį gyventi, tačiau gavo šaukimą į kariuomenę.
Jis skundėsi, kad būnant kariuomenėje jam nuomotis butą Vilniuje ir mokėti po 650 eurų kas mėnesį neapsimoka.
Elektros nenaudojo, bet gavo 740 eurų skolą už kitus: jei atjungs, mokės ir baudą?
Paprastai, turint nekilnojamojo turto (NT) ir jame leidžiant gyventi kitiems, tikimasi, kad jie už sunaudotą vandenį, dujas ar elektrą susimokės. Taip pat daug kas galvoja, kad su savo turtu gali daryti, ką nori, pvz., atjungti šildymą ar ten gyvenančius žmones tiesiog iškraustyti. Tačiau taip būna ne visada.
Įspūdingi lietuvių butai ir namai: kvapą gniaužia ne tik dydis, bet ir kaina
Kol daugeliui gyventojų įpirkti būstą tampa vis sunkiau, turtingieji ieško vis brangesnio ir didesnio nekilnojamojo turto (NT). Tokius namus ar butus renkasi vis jaunesnės šeimos, o pirkimo sandoriai tik didėja ir jau viršija 5 mln. eurų.
Anot pardavėjų, jei anksčiau 200–400 kvadratinių metrų ploto būdavo tik namai, tai dabar vis dažniau norima įsigyti tokio dydžio butus sostinės centre. Už kuriuos negailima ir 2 ar 3 mln. eurų.
NT mokesčio didinimas: planuoja priversti gyventojus parduoti tuščią būstą
Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažįsta, kad valdančiajai koalicijai pateiks dvi alternatyvas, kaip labiau apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą (NT).
Viena alternatyva būtų ankstesnės valdžios siūlymas apmokestinti turtą, kurio vertė viršija 1,5 NT vertės medianos toje savivaldybėje, kur turtas yra, o pati savivaldybė nustatyti mokesčio tarifą.
O kitas pasiūlymas – praplėsti dabartinį apmokestinimą nustatant mažesnį neapmokestinamos NT vertės dydį.
13 tūkst. eurų rado mirusios tetos namuose: kada teks atiduoti valstybei arba grės baudos?
Tvarkant paveldėjimą, net jei mirusysis ir paliko testamentą, gali kilti tam tikrų sunkumų. Ypač, jei atrandami daiktai ar pinigai, apie kuriuos niekas nežinojo.
Pvz., panevėžietis Giedrius (vardas pakeistas) papasakojo, kad betvarkydamas mirusios tetos butą rado užslapstytus maždaug 12 tūkst. eurų ir litų, taip pat rado, jo spėjimu, keletą vertingų, antikvarinių daiktų, papuošalų.
Žiniasklaida: mokėjimų negavusi nacionalinio stadiono projektuotoja pateikė milijoninį ieškinį „BaltCap“ įmonei
Sostinės nacionalinio stadiono projektuotoja „Cloud architektai“ teisme pateikė milijoninį ieškinį prieš stadiono koncesininkę investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonę „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, projektuotojai beveik metus negaunant atlygio už atliktus darbus.
Apie tai skelbia portalas „Delfi“.
„Į teismą buvo kreiptasi dėl skolos, netesybų priteisimo. Su projektuotoju nėra atsiskaityta.
Šimkus: nauja būsto paskolų refinansavimo tvarka – vienas svarbiausių pokyčių
Nuo vasario įsigaliojus naujai būsto paskolų refinansavimo tvarkai Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad tai yra vienas svarbiausių dešimtmečio pokyčių rinkoje.
„Būtent refinansavimo proceso palengvinimas, padarymas nemokamu vartotojui yra vienas svarbiausių pokyčių, galbūt net per dešimtmetį būsto paskolų reglamentavimo rinkoje“, – LRT radijuje pirmadienį sakė G. Šimkus.
Palangos J. Basanavičiaus gatvėje – dideli pasikeitimai: parodė, kuo pakeis pažįstamus šviestuvus
Palanga inicijuoja svarbius pokyčius centrinėje miesto dalyje. Pernai 100 metų jubiliejų minėjusi Jono Basanavičiaus gatvė reikšmingai atsinaujins – iš pagrindų keisis gatvės apšvietimas ir mažoji architektūra.
Pirmadienį apie tai informuojama savivaldybės pranešime.
Šviestuvus įrengs „Ignitis“
Iki birželio vidurio garsiojoje pėsčiųjų alėjoje planuojama įrengti naujus šiuolaikiškus 6 metrų aukščio Prancūzijos gamintojų šviestuvus.
Kiek NT Lietuvoje priklauso užsieniečiams ir kiek už jį mokėtų, jei apmokestintų kaip planuoja Ispanija?
Parduodamo ir nuomojamo būsto kainos Lietuvoje auga bene labiausiai visoje ES. Pagal šį rodiklį nusileidžiame tik Estijai ir Vengrijai.
Kai kurių šalių gyventojai itin aštriai junta būsto trūkumo problemą. Dėl to netgi rengiamos akcijos, kuriomis siekiama sumažinti turistų skaičių.
Manoma, kad dėl trumpalaikės būsto nuomos jiems vietiniams gyventojams vis sunkiau įpirkti nuosavus namus.
Nausėdos galvos skausmas: paveldėjo turto, bet už kokią sumą – nesako
Prezidentas Gitanas Nausėda pripažįsta, kad neseniai paveldėjo nekilnojamojo turto. Tačiau kokia jo vertė ir kiek dėl to jis praturtėjo, bent jau kol kas gyventojai nesužinos.
Trečiadienį naujienų agentūra BNS publikavo išsamų interviu su prezidentu. Šalies vadovui buvo užduotas klausimas, ar metu pastaruoju metu ji ar šeima nepirko užsienyje nekilnojamojo turto.
G. Nausėda atsakė: „Ne, neįsigijau ir manau, kad neįsigysiu.