Futbolas

Komandinis sportas, žaidžiamas dviem komandomis, kurių kiekvienoje yra po vienuolika žaidėjų. Įdomiausios ir svarbiausios naujienos iš viso pasaulio apie populiariausią žaidimą planetoje, kurio ištakos siekia net 1863 metus.

Moterų A lygos čempionato starte – žalgiriečių pergalė 21:0

Pirmose Lietuvos „Topo centras Euronics“ moterų A lygos čempionato rungtynėse Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU atakų cunamis nušlavė Joniškio „Saned“ ekipą 21:0. Sekmadienį BFA arenoje vykusiose sezono atidarymo rungtynėse žalgirietės įmušė net 21 įvartį ir pagerino komandinį rezultatyvumo rekordą. Iki šiol rezultatyviausiose rungtynėse A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU komanda buvo pasižymėjusi 12 kartų.
Futbolas Prieš 10 val.

Nutrūko įspūdinga Prancūzijos rinktinės puolėjo serija

Šiame rinktinių lange Prancūzijos futbolo rinktinei dėl traumos negalėsiantis padėti Madrido „Atletico“ puolėjas Antoine'as Griezmannas užbaigs įspūdingą savo nepraleistų rungtynių už nacionalinę komandą seriją. Iki šiol 32-ejų futbolininkas „Les Blues“ marškinėlius vilkėjo net 84-iose rungtynėse iš eilės.  Prancūzas beveik dvigubai yra pagerinęs iki tol buvusį Patrice'o Vieros rekordą, kuris rinktinę savo laiku buvo atstovavęs 44 rungtynėse iš eilės.
Futbolas Prieš 11 val.

„Nottingham Forest“ sulaukė nuobodos: „Premier“ lygoje neteko taškų

Anglijos „Premier“ lygoje  finansines tvarumo taisykles pažeidęs „Nottingham Forest“ klubas prarado 4 taškus ir dabar atsidūrė pavojingoje zonoje. Su 25 taškais likę Nuno Espirito Santo auklėtiniai dabar yra per vieną pralaimėjimą nuo iškritimo zonos.  „Premier“ lygos klubai gali per trejus metus patirti ne daugiau kaip 105 mln.
Futbolas Prieš 17 val.

Lietuvos devyniolikmečių rinktinės kelyje – itin pajėgūs varžovai

Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinė sekmadienį susirinko Vilniuje ir netrukus išvyks į UEFA atrankos turnyrą Nyderlanduose. Po sėkmingo pasirodymo Turkijoje, Reinholdo Breu treniruojama rinktinė iškovojo teisę rungtis atrankos elitiniame etape. Burtai lietuvius suvedė su itin pajėgiais varžovais – Nyderlandų, Belgijos ir Prancūzijos bendraamžių komandomis. Artėjantis 2-osios grupės mini turnyras vyks Nyderlanduose, Aseno „Sportpark Marsdijk“ ir Vendamo „De Langeleegte“ stadionuose.

Pykčio iš „Atletico“ sirgalių sulaukęs Joao Felixas: „Jie nežino, kas vyko komandos viduje, kai aš buvau čia“

„Barcelonos“ nuomojamas puolėjas Joao Felixas vėl įmušė įvartį į savo buvusio klubo Madrido „Atletico“ vartus, o jo atstovaujama dabartinė komanda 3:0 nugalėjo Diego Simeone‘o komandą. Kalbėdamas apie rungtynes, portugalas džiaugėsi tuo, jog pavyko įmušti tris įvarčius į komandos, kuri garsėja tvirta gynyba, vartus. „Sužaidėme puikias rungtynes, svečiuose įmušėme 3 įvarčius prieš komandą, kuri gerai ginasi. Viskas buvo tobula ir mes tuo džiaugiamės“, – ESPN sakė J.Felixas.
Futbolas Prieš 19 val.

Liūdna žinia: mirė ilgametis Lietuvos futbolo treneris

Futbolo trenerių mokymai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino liūdna žinia – mirė ilgametis jaunimo rinktinių treneris bei FTRA narys Antanas Vingilys. Pranešime teigiama, jog ši skaudi žinia Lietuvos futbolo bendruomenę pasiekė penktadienio vakarą. Išreiškė užuojautą „Pralaimėjęs kovą su klastinga liga, anapilin iškeliavo žinomas Lietuvos treneris bei Futbolo trenerių rengimo asociacijos narys Antanas Vingilys.
Futbolas 2024-03-18

Skandalas Turkijoje: pergalę šventusius „Fenerbahče“ žaidėjus užpuolė šeimininkų sirgaliai, kilo muštynės

Turkijos aukščiausioje futbolo lygoje užfiksuotos masinės muštynės. Sekmadienį po „Trabzonspor“ ir „Fenerbahče“ komandų susitikimo, kuris baigėsi pastarųjų pergale 3:2, į aikštę išbėgo šeimininkų „Trabzonspor“ sirgaliai, kurie puolė svečių žaidėjus. „Fenerbahče“ žaidėjai aikštės viduryje šventė pergalę ir tai išprovokavo šeimininkų sirgalius, kurie puolė aikšintis, o „Fenerbahče“ žaidėjai nesitraukė.

„Bayer“ Vokietijos čempionate toliau tęsia pergalingą žygį

Lėverkuzeno „Bayer“ klubas vis labiau artėja prie Vokietijos „Bundesliga“ lygos titulo. Xabi Alonso auklėtiniai sekmadienio vakarą 3:2 svečiuose palaužė „Freiburg“ futbolininkus. Tai buvo septinta iš eilės Vokietijos lyderių pergalė čempionate. Svečiai į priekį įsiveržė jau antrąją mačo minutę, bet netrukus šeimininkai rezultatą išlygino. Visgi Adamas Hlozekas  „Bayer“ dar sykį į priekį išvedė pirmojo kėlinio pabaigoje.

Prancūzijoje PSG įmušė net šešis įvarčius, o Italijos lygoje lyderiai prarado taškus

Paryžiaus „Saint – Germain“ Prancūzijos „Ligue 1” čempionato išvykos rungtynėse 6:2 sutriuškino „Montpellier“ futbolininkus.  Šiame susitikime „hat-tricką“ pelnė rungtynes startinėje sudėtyje pradėjęs Kylianas Mbappe. PSG gretose taip pat pasižymėjo Vitinha, Kang In Lee Nuno Mendesas.

Be išvaryto trenerio „Barcelona“ svečiuose įveikė „Atletico“ ir išlaiko spaudimą lygos lyderiui

„Barcelonos" komanda Ispanijos „La Liga“ pirmenybių išvykos rungtynėse 3:0 sutriuškino Madrido „Atletico“ futbolininkus.  Pirmajame kėlinyje abi komandos susikūrė po keletą progų.

„Man United“ dukart vijosi varžovus, bet po pratęsimo iš FA taurės eliminavo „Liverpool“

„Manchester United“ Anglijos FA taurės ketvirtfinalyje po pratęsimo 4:3 įveikė „Liverpool“ futbolininkus ir pateko tarp keturių stipriausių šio turnyro komandų.
Futbolas 2024-03-17

Antroje pusėje atsitiesusi „Hegelmann“ palaužė Vilniaus „Žalgirį“

4-ąjį „TOPsport A lygos“ turą vainikavo mačas sostinėje, kuriame pergalę šventė svečiai – puikų antrą kėlinį sužaidęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas rezultatu 3:1 (0:1) nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“. Mačo pradžioje svečiai grubiai suklydo prie savų vartų, klaidą įvarčiu paversti galėjęs Liviu Antalis buvo netaiklus. „Hegelmann“ žaidė aktyviai ir susikūrė kelis pavojingus momentus, tačiau jų smūgius blokuodavo žalgiriečiai.

Rezultatyviame FA taurės ketvirtfinalyje „Chelsea“ įveikė „Leicester City“

Londono „Chelsea“ komanda Anglijos FA taurės ketvirtfinalyje 4:2 įveikė „Leicester City“ futbolininkus ir žengė į kitą etapą. „Chelsea“ aktyviau žaidė pirmajame kėlinyje ir tai greitai davė rezultatų. Marcas Cucurella susitikimo pradžioje tiksliu smūgiu išvedė šeimininkus į priekį 1:0. Raheemui Sterlingui nepavyko realizuoti vienuolikos metrų baudinio ir padidinti pranašumo.

„Kauno Žalgiris“ neišlaikė pranašumo prieš rungtynių pabaigoje žybtelėjusius „Šiaulius“

„TOPsport A lygos“ 4-asis turas pirmuoju pergalingu akcentu buvo pažymėtas ir FA „Šiauliai“ komandai. Saulės miesto atstovai likvidavo įvarčio deficitą – namuose 2:1 (0:1) nugalėjo „Kauno Žalgirį“. Šiauliečiai per pirmas 45 minutes itin pavojingų epizodų nesukūrė. Savo ruožtu tarp žalgiriečių grėsmingu bandymu pasižymėjo Filipas Dangubičius, o 23-iąją minutę buvo pelnytas įvartis. Po Grato Sirgėdo pakelto kampinio taikliu smūgiu pasižymėjo Armandas Kučys.

„Dainava“ Vilniuje atsidarė pergalių sąskaitą

„TOPsport A lygoje“ pirmąja pergale džiaugėsi Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkai. 4-ajame ture Sergejaus Kuznecovo kariauna svečiuose 2:0 (0:0) nugalėjo trečią nesėkmę iš eilės patyrusį Vilniaus rajono „TransINVEST“ klubą. Mačo startas dainaviečiams susiklostė puikiai: 5-ąją minutę po ukrainičio Artiomo Baftalovskio pakelto kampinio pasižymėjo tautietis Maksymas Maksymenka. Po 10 minučių į greitą ataką nubėgęs A. Baftalovskis pats atidarė asmeninę įvarčių sąskaitą.

Šešiolikmečiai rodo pavyzdį nacionalinei rinktinei – nepaliko vilčių Gibraltaro futbolininkams

Lietuvos vaikinų U16 rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Gibraltare vykstančiame UEFA „Development“ turnyre. Andriaus Veličkos auklėtiniai antrose rungtynėse net 7:0 sutriuškino šeimininkų Gibraltaro futbolininkus. Primename, kad pirmose rungtynėse lietuviai 5:0 nugalėjo ir Farerų Salų komandą. Pasirodymą lietuviai užbaigs rungtynėmis su Islandijos bendraamžiais.

Moterų A lygos sezoną čempionės atidarė pergale

2024 metų Lietuvos moterų A lygos čempionatą titulą ginanti Šiaulių „Gintra“ pradėjo pergale. Gintrietės savo aikštėje 2:0 (1:0) pranoko lygos debiutantes Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkes. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba. Nors kiek aktyvesnės buvo aikštės šeimininkės, per pirmąsias dešimt minučių rimtesnių pavojų prie varžovių vartų sukurti nepavyko. Neblogą šansą pasižymėti turėjo Erika Šupelytė, tačiau jos smūgis praskriejo virš skersinio.
Futbolas 2024-03-16

Deividas Mikelionis dar kartą įsirašė į „Kauno Žalgirio“ istoriją

„Kauno Žalgirio“ vartininkas Deividas Mikelionis dar kartą įsirašė į „Kauno Žalgirio“ futbolo komandos istoriją. Komandos vartus dvikovoje su Vilniaus rajono „TransINVEST“ gynęs vartininkas tapo pirmuoju futbolininku klubo istorijoje, Lietuvos čempionate su klubo marškinėliais sužaidusiu 200 rungtynių. „Kauno Žalgirio“ sistemoje užaugęs ir profesionalo karjerą čia pradėjęs vartų sargas 2020-aisiais tapo pirmuoju žalgiriečiu, Lietuvos čempionate su klubo marškinėliais sužaidusiu 100 rungtynių.

„Bayern“ pasismagino prieš autsaiderius, „Real“ padidino atotrūkį nuo artimiausių varžovų

Vokietijos čempionate lengvą pergalę iškovojo Miuncheno „Bayern“ komanda, o Ispanijoje užtikrintai laimėjo Madrido „Real“.  Šeštadienį išvykoje Miuncheno ekipos laukė rungtynės su „Bundesliga“ autsaideriais „Darmstadt“ komanda. Thomaso Tuchelio auklėtiniams jie didesnių problemų nesukėlė – jie laimėjo akistatą 5:2.  Nors pirmieji šiame susitikime pasižymėjo šeimininkai po Timo Skarkės įvarčio, vėliau sekė penki „Bayern“ įvarčiai be atsako.

Gvidas Gineitis žaidė be keitimo, o „Torino“ svečiuose iškovojo pergalę

Gvido Gineičio atstovaujama „Torino“ komanda vietiniame čempionate iškovojo tris brangius taškus ir „Udinese“ pranoko 2:0.  „Torino“ išsiveržė į priekį, kai po Mergim Vojvoda perdavimo keista kilpa galva į tolimą viršutinį vartų kampą smūgiavo Duvanas Zapata.