Sodas ir daržas
Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.
Šias daržoves galima sodinti pavėsyje: augs ir be saulės spindulių
Jei jūsų sklypas yra pavėsyje, tai ne priežastis atsisakyti daržininkystės. Šiandien apžvelkime, ką galite sodinti pavėsyje.
Šie augalai įprastai nereikalauja sudėtingos priežiūros ir duos puikų derlių.
Kokias daržoves galima sodinti pavėsyje?
Vaisiniai augalai mieliau auga po kaitria saule. Ji jiems reikalinga derliui ir fotosintezei. Tuo pat metu jų lapuočiai kolegos renkasi pavėsį ir pusiau pavėsį. Per daug saulės šviesos sumažina jų derlių ir gali nudeginti lapus.
Ši natūrali trąša nepakeičiama: pomidorų nespėsite skinti
Pomidorų auginimas – tai ne tik smagus, bet ir naudingas užsiėmimas, kuris džiugina gausiu derliumi. Norint užauginti stiprius ir sveikus augalus, svarbu pasirinkti tinkamą sėjos laiką bei užtikrinti geras augimo sąlygas. Kadangi į atvirą gruntą pomidorai dažniausiai sodinami gegužės pabaigoje – birželio pradžioje, sėklas reikėtų sėti likus maždaug 6–8 savaitėms iki sodinimo lauko sąlygomis.
Tai leidžia išauginti tvirtus daigus, pasiruošusius augti ir derėti.
Dabar padarykite tai savo tujoms: augs daug gražesnės
Lietuvoje itin populiarios visžalės ir greitai augančios tujos. Vietą lietuvių soduose ir patvoriuose šis augalas užsitarnavo dėl dekoratyvumo ir nesudėtingos priežiūros. Šie dekoratyviniai augalai dažniau auginami grupėmis, iš jų neretai formuojamos gyvatvorės, tačiau gali augti ir po vieną. Populiariausios – smaragdinės, vakarinės, rytinės ar koloninės tujos.
Padarykite tai savo agurkams: rezultatas maloniai nustebins
Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvoje. Jie valgomi švieži, rauginti ir marinuoti. Iš agurkų gaminamos salotos, sriubos, jie naudojami kaip garnynas prie pagrindinių patiekalų.
Pavasaris jau kieme, tad pats laikas agurkams. Juos daiginti paprasta, tačiau reikia žinoti kelias pagrindines taisykles.
Sėklos
Agurkų veislių ir hibridų yra daug, todėl svarbu tinkamai juos pasirinkti.
Dabar lietuviai šio augalo masiškai ieško miškuose: specialistai įspėja
Aplinkos ministerija socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie pavasarį sugrįžtančias jautrias augalų rūšis ir primena atsakingo elgesio gamtoje svarbą. Vienas iš tokių augalų – meškinis česnakas, kurį žmonės dažnai renka neapgalvotai, keldami grėsmę jo natūralioms augavietėms.
Neatsakingas rinkimas gali lemti šios rūšies nykimą, todėl ministerija ragina gyventojus tausoti gamtą ir rinkti šį augalą atsakingai.
Ragina tai padaryti sodinant pomidorus: rezultatas nustebins
Laiku į sklypą įterptos trąšos padės paskatinti pomidorų augimą. Kaip pagerinti derlių be chemijos?
Sodinininkai atskleidė, kaip padėti savo pomidorams.
Pasidalijo auksiniu patarimu
„Laiku panaudotos tinkamos trąšos yra vienas iš raktų į gerą pomidorų derlių. Visada sulauksite rekordinio derliaus, o patys pomidorai bus skanūs ir nesutrūkinės, jei laikysitės paprastų rekomendacijų“, – aiškina sodininkai.
Prieš sodinant pomidorų daigus į atvirą dirvą, reikėtų ją paruošti.
Revoliucija kieme: ECOVACS belaidžiai robotai-žoliapjovės, keičiantys vejos priežiūros įpročius
Pavasaris – metas, kai gamta atgyja, o kartu su ja prasideda ir intensyvūs kiemo bei sodo darbai. Vejos priežiūra neretai tampa laiko reikalaujančia užduotimi, tačiau naujausios technologijos leidžia šį procesą visiškai automatizuoti.
ECOVACS, gerai žinomas kaip robotikos inovatorius buitinės technikos srityje, pristatantis pažangius sprendimus įvairioms namų robotų kategorijoms, 2023 metais įžengė ir į išmaniųjų robotų-žoliapjovių rinką.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
2017 m. gražiausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą laimėjo 81-erių Stuartas Grindle'as iš Donkasterio. Jis pasidalijo savo auksiniu patarimu, kaip atsikratyti samanų ir visuomet išlaikyti tobulą veją.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Kaip teisingai sodinti vaismedžius? Užsirašykite šiuos patarimus
Prasideda sodinukų mugių sezonas. Kaip mugėje išsirinkti geriausius vaismedžius, juos tinkamai pasodinti ir prižiūrėti, pasakoja sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas.
Mugėje ar medelyne renkantis augalą pirmiausiai vertėtų atkreipti dėmesį į jo būklę. Geriausiai prigyja jauni – vienų dviejų metų medeliai.
Pasodinkite šiuos augalus šalia hortenzijų: žiedų neatsiginsite
Hortenzijos – vieni gražiausių sodo augalų, žavintys įspūdingais žiedais. Tačiau jei norite, kad jos būtų dar sveikesnės ir vešlesnės, verta apsvarstyti, kokius augalus sodinti šalia.
Pasak sodininkystės ekspertės Lindsey Griffith iš „Great Garden Plants“, kai kurie augalai gali natūraliai pagerinti hortenzijų augimą ir apsaugoti jas nuo kenkėjų, rašoma express.co.uk.
Sode 2 prekės iš vaistinės praverčia lyg auksas: skubėkite nusipirkti
Prasidėjus pavasariui, prasideda ir įvairūs sodo bei daržo darbai, vienas jų – sėja ir pasiruošimas jai, kol laukiame šiltesnių ir tinkamesnių orų. O jau dabar sodininkai vaistinėse perka du preparatus, kurie sode yra nepamainomi – kalio permanganatą ir jodo tirpalą.
Kur gali praversti kalio permanganatas ir jodo tirpalas, kaip jį naudoti ir ko nepamiršti sodininkams, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo Lietuvos inžinerijos kolegijos dėstytoja dr. Ingė Auželienė.
Sodinkite braškes šalia šių augalų: augs daug skanesnės
Pavasaris yra puikus metas sodinti braškes, tačiau svarbu ne tik pasirinkti tinkamą vietą, bet ir pagalvoti apie tai, kokie augalai gali padėti joms geriau augti. Ekspertai tvirtina, kad vienas augalas ypač naudingas braškėms – jis ne tik apsaugos nuo kenkėjų, bet ir pagerins uogų skonį bei derliaus kokybę.
Pasak tinklaraščio „Mano sodas“ ekspertų, tinkamai parinkti kaimyniniai augalai gali padidinti braškių derlių net iki 20 proc.
Ragina sodinti šiuos augalus sode: nereikės dažnai laistyti, ištvers karščius
Vasarą norisi, kad sodas ne tik visada žaliuotų, bet ir būtų apsipylęs žiedais, o geriausias pasirinkimas – augalai, kurie nereikalauja daug priežiūros. Specialistė pasidalijo patarimais, kokius augalus šiemet sodinti sode – jie beveik nereikalauja priežiūros, o atrodo pasakiškai gražiai.
Apie tai, kokias gėles auginti sode, kad nereikėtų joms „tarnauti“, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo ūkio „Jonatos gėlės“ savininkė, gėlių ir daržovių daigų augintoja, agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.
Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau
Pavasario pradžia, balandžio mėnuo yra puikus metas pradėti lauko darbus sode, siekiant užsiauginti mylimų uogų.
Balandžio pradžia – pats metas pasirūpinti savo avietėmis, rašoma mirror.co.uk.
Aviečių mulčiavimas
Viena geriausių uogų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį kovo mėnesį, yra avietės, žinomos dėl savo puikaus skonio ir maistinės vertės. Jomis reikia pasirūpinti tam, kad vasaros pabaigoje, rudens metu tikėtumėmės sulaukti uogų.
Šis augalas sode – mirtinas: kiti net nežino
Rusmenė (lot. Digitalis) – gražus augalas, tačiau jį auginantys dažnai nė neįsivaizduoja, kad jis gali būti mirtinai pavojingas. Todėl prieš sodindami šiuos augalus gerai pasvarstykite, ar jiems sode tikrai vieta, nes jie – mirtinai nuodingi.
Šis augalas daugeliui gerai pažįstamas, aukštas, baltais, rausvais, violetiniais ar kitų spalvų žiedais žydintis augalas pražysta vasaros pradžioje. Rusmenes daugelis renkasi sodinti sode, tačiau pamiršta arba net nežino, kad jis nuodingas.
Jokiu būdu nesodinkite agurkų šalia šių augalų: derliaus nesulauksite
Planuojant daržą, svarbu atsižvelgti į tai, kokie augalai augs vieni šalia kitų. Kai kurie augalų „kaimynai“ gali padėti pagerinti derlių ir skatinti augimą, kiti visgi priešingai – gali padaryti taip, kad liksite be derliaus.
Ekspertai atskleidė, šalia kokių augalų geriau nesodinti agurkų – jie agurkams tik kenkia ir galiausiai gali lemti, kad derlius bus arba skurdus, arba jo visai nebus.
Sodinkite šias gėles balkone: nustebins ir jus, ir kaimynus
Įsibėgėjantis pavasaris ir šylantys orai vis garsiau pranašauja apie prasidedantį sodinimo sezoną. Po šaltų bei niūrių žiemos dienų daugelis susimąsto, kokie ryškiaspalviai augalai džiugins namų kiemuose, soduose ar net balkonuose.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse vykstant „Sodo dienoms“, sodininkystės specialistai apžvelgia populiariausius tautiečių kiemuose bei balkonuose augančius augalus ir pataria, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš pradedant sodinimo darbus.
Atskleidė, kurį mėnesį reikia pradėti laistyti veją prie namų: kiti daro neteisingai
Sakoma, kad kai laukai pradeda baltuoti, jau galima imtis žemės darbų. Tam pritaria profesionalus agronomas ir kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas, ragindamas nekantraujančius imtis vejos paruošimo darbų stebėti gamtos ženklus, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Laukai baltuoja – situacija, kai dirbamuose laukuose pavasarį pastebimos šviesesnės dėmės. Tos vietos, dažniausiai esančios ant kalvelių, atsisukusios į saulę, yra išdžiūvusios.
Šiukštu nesodinkite pomidorų šalia šių augalų: liksite be derliaus
Jau pats laikas planuoti, kaip ir kas bus susodinta darže ir šiltnamyje. Pomidorai – viena dažniausiai auginamų daržovių ir tai, ką pasodinsite šalia jų, gali turėti didelę įtaką tam, kaip jie augs ir kokio derliaus sulauksite. Ekspertai pataria, kokių augalų šiukštu nereikėtų sodinti šalia pomidorų, nes galite likti be derliaus.
Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė
Sodininkams, ieškantiems būdo, kaip greitai ir lengvai išnaikinti piktžoles trinkelėse, pravers moters pasidalinta paprasta ir natūrali gudrybė. Be to, viską, ko jums prireiks piktžolių naikinimui, greičiausiai jau turite namuose – išbandykite šią gudrybę patys.
Piktžolės trinkelių tarpuose gadina estetinį kiemo vaizdą. Čia įsitvirtina įvairios piktžolės, pradedant žoliniais augalais ir baigiant sumedėjusiais augalais.
Pamirškite samanas vejoje: štai kas jums padės
Nors pirmoji kovo mėnesio pusė džiugino jai nebūdingais šiltais ir saulėtais orais, kraštovaizdžio specialistai pataria neskubėti strimgalviais imtis sodo tvarkymo darbų. Pasak jų, ši šiluma – apgaulinga, o norinčiuosius jau dabar tvarkyti veją ragina dar palaukti, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Kovo pradžioje įšalas iš žemės nepasišalino – sušilo tik paviršius.
Padarykite tai savo rožėms: pradžiugins daug didesniais žiedais
Pavasaris – tai metas, kai gamta pabunda po žiemos miego, o sodai ir gėlės pradeda džiuginti savo gyvybingumu. Rožės, kurios dažnai laikomos sodo karalienėmis, reikalauja ypatingos priežiūros, kad sugrįžtų į pilną žydėjimo grožį. Pavasaris yra puikus laikas pasirūpinti šiais augalais ir atlikti svarbiausius priežiūros darbus, kurie padės rožėms atsigauti po žiemos ir pasiruošti naujam žydėjimo sezonui.
Įsigykite šių augalų: drėgmės ir pelėsio neliks
Vonios kambariai – tai vietos, kuriose dėl didelio drėgmės kiekio dažnai atsiranda pelėsio.Garai sukuria idealią terpę pelėsių sporoms veistis. Siekiant suvaldyti šią problemą ir pagerinti oro kokybę, kambariniai augalai gali būti ne tik stilingas, bet ir efektyvus sprendimas.
„Sanctuary Bathrooms“ direktorius Jamesas Robertsas pasidalijo penkiais kambariniais augalais, kurie padeda sumažinti drėgmės perteklių ir užkirsti kelią pelėsio atsiradimui, rašoma express.co.uk.
Pabarstykite šių produktų ant hortenzijų: rezultatu neatsidžiaugsite
Hortenzijos – sodininkų numylėtinės ir kiekvieno tikslas yra sulaukti didelių, įspūdingų žiedų. Vis tik, sodininkystės eksperto teigimu, nebūtina naudoti pirktinių trąšų – puikiai pasitarnaus tai, ką turite namuose. Ir viskas, ką reikia padaryti, tai paberti jų ant hortenzijų.
Atėjus pavasariui sodininkai ieško būdų, kaip pagyvinti savo gėles.
Karaliaus sodininkas atskleidė, kaip atsikrato šliužų: ragina išbandyti
Šylant orams daugelis sodo entuziastų vėl grįžta prie savo mėgstamo užsiėmimo – augalų auginimo. Tačiau, kaip ir kasmet, kyla iššūkių kovojant su įvairiais kenkėjais. Vienas iš labiausiai paplitusių ir sunkiai kontroliuojamų – šliužai.
Jackas Stooksas, buvęs karaliaus Karolio III sodininkas, kuris daugiau nei 20 metų dirbo karališkosios rezidencijos soduose, pasidalijo paprastu, tačiau veiksmingu metodu, kaip apsaugoti augalus nuo šliužų, rašoma express.co.uk.
Pakabinkite kompaktinį diską savo balkone: rezultatas nustebins
Šį pavasarį sodininkai raginami soduose pakabinti kompaktinius diskus, kad apsisaugotų nuo balandžių, kurie yra ne patys laukiamiausi svečiai. Be to, kompaktinį diską galite pasikabinti ir balkone, jei jame lankosi ar kuriasi balandžiai.
Daugelis mėgsta, kai aplink skraido paukščiai, sodininkai įprastai skatina paukščių lankymąsi sode, vis tik balandžiai pavasarį gali kelti nepatogumų – jie tampa kenkėjais, teršia aplinką, o jei sukiojasi sode, gali apgadinti augalus.
Ragina padaryti tai savo serbentams ir šilauogėms: rezultatas maloniai nustebins
Pavasaris – tai metas, kai gamta atbunda, o sodininkai imasi svarbiausių darbų. Atšilęs oras signalizuoja, kad laikas genėti krūmus, formuoti vaismedžius ir pasirūpinti augalų priežiūra. Tinkamas pavasarinis genėjimas padeda augalams geriau augti, duoti gausesnį derlių ir išlaikyti sveiką, estetišką formą.
Naujienų portalui tv3.lt arboristas Arnas Švelnikas atskleidžia, ką šiuo metu yra būtina padaryti savo sode įvairiems krūmams ir vaismedžiams.
Šiemet obuolių derliaus nespėsite skaičiuoti: išdavė geriausius patarimus
Kone kiekvieno lietuvio sode auga bent po vieną obelį – tai neatskiriama sodo dalis. Vis tik ne visada obelys nudžiugina derliumi ar užaugina skanius vaisius, todėl specialistas laidoje „Svajonių ūkis“ patars, kokias veisles verta išbandyti ir ką padaryti, kad šiemet derlius būtų gausus kaip niekad, o obuoliai – dideli.
Lietuviai masiškai miške ieško šio augalo: vadina aukso gysla
Kuo naudingas meškinis česnakas, kokių medžiagų jame yra?
Eterinis česnakų aliejus – veikia odą ir plaukus, pasižymi antivirusiniu, antiparazitiniu, antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu.
Askorbo rūgštis (vitaminas C) – palaiko imunitetą. Beta karotinas (provitaminas A) – antioksidantas, stimuliuoja imunitetą.
Pasinaudojus šiais patarimais hortenzijos sukraus neregėtą skaičių žiedų: klaus net kaimynai
Žaibiškai Lietuvoje išpopuliarėjusios hortenzijos puikuojasi ne vieno lietuvio kieme – šie augalai patraukia kiekvieno akį. Vis tik norint, kad hortenzijos sukrautų daug dailių žiedų, būtina žinoti, kaip jas prižiūrėti.
Apie tai, kodėl svarbu žinoti, auginame didžialapes ar šluotelines hortenzijas, kuo skiriasi jų priežiūra ir kaip užtikrinti, kad augalai žydėtų, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo įmonės „Sodo rožė“ agronomė Valentina Minkienė.
Pasisodinkite šį augalą savo sode: jo uogas vadina aukso gysla
Agrastai – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu primirštos uogos. Agrastuose gausu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, juos galima įvairiai panaudoti virtuvėje.
Agrastuose gausu vitaminų C, B1, E, P, fosforo ir kitų organizmui naudingų medžiagų, be to, nedaug kalorijų – 100 g vos 44.
Šios uogos auginamos visoje Europoje, o Anglijoje – viena populiariausių sodo gėrybių. Augdami tinkamoje aplinkoje agrastai uogas užauginti gali net iki 10-20 metų.
Išvardijo geriausias bulvių veisles šių metų sodinimui: „Čia mūsų naujas atradimas“
Bulvės – neabejotinai neatskiriama lietuviškos virtuvės dalis, tad nenuostabu, kad jos auga daugelio tautiečių daržuose. Atėjus pavasariui, vis dažniau dairomasi, ką pasodinti darže – ekspertas išdavė geriausias bulvių veisles, kad derlių galėtumėte kasti jau per Jonines.
Skruzdėles išvarykite greitai ir lengvai: štai kas padės
Daugelis sodininkų turi problemų su kenkėjais, įskaitant skruzdes. Jei norite sužinoti, kaip atsikratyti skruzdėlių sode nenaikinant augalų, čia rasite keletą naudingų patarimų. Pateikiame keletą puikių natūralių būdų, kaip naikinti skruzdes arba jas atbaidyti, nesunaikinant augalų ekosistemos.
Skruzdėlės taip pat yra ir vienodai svarbios kiekvienam sodui, ir kenksmingos.
Ar skruzdėlės vien tik kenkia?
Skruzdėlės vejose natūraliai kontroliuoja kenkėjus, nes ėda jų kiaušinėlius ir jauniklius.
Pomidorai augs lyg išprotėję: štai ką reikia daryti
Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis?
Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą.
Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu.
Algirdas Amšiejus ragina pasisodinti 1 augalą sode: rezultatas nustebins
Sedulos – išskirtinės uogos, kurios atveria naujas galimybes gurmaniškų produktų gamybai. Nors Lietuvoje jos dar nėra plačiai paplitusios, jų potencialas neabejotinas – iš sedulų galima ruošti marinuotas uogas, padažus, užpiltines ir net lietuviškas alyvuoges.
TV3 televizijos laidoje „Svajonių ūkis“ agronomijos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos docentas Algirdas Amšiejus pasidalijo savo patirtimi ir įžvalgomis apie sedulų auginimą.
Atskleidė geriausią dieną svogūnų sodinimui: apsibraukite raudonai
Svogūnai ne tik įvairius patiekalus praturtina puikiu skoniu ir kvapu, bet pasižymi ir stebinančia nauda organizmui. Ne be reikalo juos rasite kone kiekviename darže šalyje – o kad daržovės augtų sveikos ir derlingos, verta prisiminti kelias taisykles. Pavyzdžiui, nuo seno manoma, kad gegužės 8–oji yra būtent ta diena, kai reikia imtis šių populiarių daržovių sodinimo. Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai tam ruošiasi iš anksto.
Sodininkas Virgis rado būdą, kaip atsikratyti šliužų: ragina išbandyti
Patys nelaukiamiausi svečiai sode ir darže – šliužai ir kiekvienas sodininkas ieško būdų, kaip jų atsikratyti ir išnaikinti. Prasidėjus sezonui tai tampa ypač aktualiu klausimu, todėl sodininkas Virgis pasidalijo savo būdu, kurį yra išbandęs ne kartą.
Šliužai, o taip pat ir sraigės, dažniausiai nusitaiko į dar jaunus augalus ir juos apgraužia. Suprasti, kad sode apsigyveno šliužai, nėra sunku – dažniausiai po nakties matyti jų paliktos gleivės, taip pat pažeisti augalų lapai.
Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė
Per žiemą jūsų kieme tarp trinkelių greičiausiai įsiveisė piktžolės ir jau greitai, atšilus orams, tai taps rūpesčiu daugeliui žmonių. Tačiau įsidėmėkite šiuos patarimus – galite jas išnaikinti labai lengvai, pasinaudoję viena labai paprasta ir greitai veikiančia gudrybė.
Piktžolės – kiekvieno sodininko gyvenimo rykštė, tačiau daugelis iš vis dar nežino gudrybių, kaip užkirsti joms kelią mūsų lauko erdvėse – pasirodo, tai labai paprasta.
Atlikite dabar tai savo sode ar kieme: rezultatas maloniai nustebins
Atšilus orams, sodas vėl prabunda ir laikas pradėti pavasarinius darbus. Tai metas, kai reikia pasirūpinti augalais, medžiais ir krūmais, kad jie pasiruoštų naujam augimo sezonui. Pavasaris „kviečia“ genėti, sodinti, atnaujinti dirvožemį ir kovoti su kenkėjais, kad sodas vėl žydėtų ir džiugintų akis.
Naujienų portalui tv3.lt Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto doc. dr.
Šie augalai valo orą namuose: rezultatas maloniai stebina
Kambariniai augalai – tai ne tik puikus namų dekoras, jie taip pat yra jūsų sveikatai. Augalai ne tik praturtina interjerą, bet ir padeda valyti orą. Augalų specialistas pasidalijo patarimais, kurie kambariniai augalai geriausiai valo orą ir padeda sukurti švaresnę, sveikesnę aplinką jūsų namuose.
Be to, augalai gali pagerinti jūsų nuotaiką, padėti susikaupti ir net didinti produktyvumą.
Ant hortenzijų pabarstykite šių miltelių: rezultatas nustebins
Jei norite, kad jūsų hortenzijos augtų kuo geriau ir žydėtų kuo gausiau, svarbu joms suteikti tinkamų maistinių medžiagų – išbandykite šį patarimą ir nustebsite, kiek ir kokio dydžio žiedų šiemet sukraus hortenzijos.
Hortenzijos pamažu ims atsibusti ir vėl pradės augti. Tačiau šios gražios gėlės neužaugins didelių žiedų, jei nebus maitinamos tinkamomis trąšomis.
Hortenzijos yra populiarios sodininkų tarpe, nes jas lengva prižiūrėti.
Kurklių neliks nė vieno: štai kas padės
Su pavasariu atkeliauja ne tik šiluma, bet ir kurkliai, kurie mėgsta šiltą orą. Jie tūno po veja, maitindamiesi žolės šaknimis ir gali greitai sugadinti jūsų veją. Sužinokite, kaip kovoti su šiais kenkėjais ir išsaugoti vešlią ir žalią vejos dangą.
Kurkliai yra maži vabzdžiai, panašūs į kirmėles, tačiau jų kūnas panašus į vikšrų, pilkšvai rudas, o akys didelės. Suaugę kurkliai užauga iki 5 centimetrų ilgio.
Kurmių kieme neliks nė kvapo: štai kas padės
Nors sakoma, kad kova su kurmiais yra beviltiška, nekovoti ir leisti jiems apsigyventi po pievele ir daržu taip pat nėra išeitis, tuo labiau, kad šiais laikais yra daug priemonių, leidžiančių kurmius atbaidyti.
Štai, ką svarbu žinoti apie kurmius.
Traukia sliekai
Kurmiai atsikrausto visų pirma ten, kur yra derlinga žemė, t. y. daug organinių medžiagų, vabalų, lervų, sliekų.
Nesodinkite šių augalų šalia pomidorų: galite likti be derliaus
Vis labiau žemę šildanti saulė primena – jau metas planuoti sėją ir sodinimą darže. Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad jau vyksta intensyvus pasiruošimas daržininkystės sezonui – pasinaudodami nuolaidomis, pirkėjai apsirūpina gėlių svogūnėliais, daržovių, gėlių, prieskonių sėklomis.
Kad derlius šiemet būtų gausus, svarbu ne tik kokybiškos sėklos ir tinkamas augančių daržovių laistymas bei priežiūra.
Pamirškite samanas vejoje: štai ką reikia daryti
Ar kada nors pažvelgę į savo veją pastebėjote joje storus samanų plotus? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, jei neauginate jų specialiai, jos tampa savotiškomis piktžolėmis. Ekspertai dalijasi paprastu būdu, kaip išnaikinti samanas vejoje – štai ką reikia daryti.
Samanos yra paprasti augalai su negilia šaknų sistema. Tai yra oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali.
Renata Šakalytė įsileido į savo kiemą: čia turi 1 didelę bėdą
Viena iš „TV pagalba“ vedėjų, naujienų portalo tv3.lt laidos „Pasikalbėkim“ vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva aprodė savo kiemą. Čia ji turi vieną didelį galvos skausmą – išdegusią veją, dėl kurios, kaip pati juokiasi, jaučiasi lyg gyvendama prerijose.
Už 1 veiksmą sode – 300 eurų bauda: nesakykite, kad neįspėjo
Atėjus pavasariui ir prasidėjus aplinkos tvarkymo darbams, svarbu atsakingai rūpintis susidarančiomis žaliosiomis atliekomis – pernykščiais lapais, nugenėtomis medžių bei krūmų šakomis, sausa žole. Aplinkosaugininkai primena, kad šias atliekas galima kompostuoti, išvežti į specialias surinkimo aikšteles arba atiduoti atliekų tvarkytojams. Nusprendus atliekas deginti, būtina laikytis aplinkosaugos reikalavimų, kad būtų išvengta oro taršos ar gaisrų.
Norite didelio braškių derliaus? Nepamirškite dabar to padaryti
Pamažu artėja vasara, kuri be braškių daugeliui neįsivaizduojama. Ir nors jų galima nusipirkti ištisus metus, jų sezonas yra maždaug gegužės-rugsėjo mėnesiais. O jei norite sulaukti gausaus ir gardaus derliaus, sodininkystės entuziastas ragina dabar padaryti vieną veiksmą – anot jo, pats metas sodinti braškes, auginantiems jas namuose.
Šiemet padarykite tai savo pomidorams: augs kaip pašėlę
Sodininkystės ekspertas pasidalijo geriausiais patarimais, kaip auginti pomidorus. Pasak jo, jei laikysitės šešių patarimų, šiemet sulauksite kaip niekad gausaus derliaus.
Pomidorai yra viena populiariausių daržovių, nes jie – itin universalūs ir gali būti naudojami daugelyje patiekalų. Pačių užaugintų pomidorų skonis būna kur kas geresnis nei parduotuvėje pirktų pomidorų, tad nenuostabu, kad daugybė žmonių patys auginasi pomidorus.
Jonata pomidorus kasmet skina iki gruodžio: išdavė aukso vertės patarimus
Kiekvieno pomidorus auginančio daržininko svajonė – sulaukti kuo didesnio derliaus ir skinti jį kuo įmanoma ilgiau. Specialistė pasidalijo patarimais, kaip tai pasiekti – pasinaudoję jais, šiemet džiaugsitės didžiuliu derliumi.
Laidoje „Svajonių sodai“ agronomė, ūkininkė Jonata Pauraitė-Raudonė parodė, kas auga jos šiltnamyje, papasakojo, kaip renkasi pomidorų veisles, kaip juos augina, prižiūri ir išdavė, ką daro, kad derlių skina net iki gruodžio mėnesio.