Sveika gyvensena
Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
Plaučių vėžį išduoda šie simptomai: kelią mirčiai užkirskite laiku
Plaučių vėžys – pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje. Nepaisant to, kad dauguma šios onkologinės ligos atvejų siejami su rūkymu, plaučių vėžiu suserga ir žalingų įpročių neturintys, sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės.
Kaip plaučių vėžį atpažinti ir kokios priemonės gali sumažinti ligos sąlygotą mirtingumą, pasakoja profesorius, habilituotas mokslų daktaras, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojas krūtinės chirurgas Saulius Cicėnas.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytoja išdavė, kas padės
Rėmens graužimas – itin nemalonus pojūtis, kurį lydį deginantis skausmas ir rūgšties arba kartumo skonis burnoje. Visgi, ne paslaptis, kad šiuos pojūčius galima prislopinti pasirenkant tinkamą mitybą bei medikamentinį gydymą.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroentorologijos ir dietologijos centro gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė sutiko papasakoti, kas lemia rėmens graužimą ir atskleidė, kas gali nuo to padėti.
Šias uogas vadina jaunystės šaltiniu: ragina išbandyti
Vėsai įsisukant į kasdienybę, o dienos trumpėjant, mūsų organizmas ima šauktis natūralių vitaminų ir šilumos. Kai nusiskinti saują uogų darže mūsų klimato juostoje tampa nebeįmanoma, vitaminų atsargas bemat papildys šilauogės, kurių net ir žiemą netrūksta parduotuvėse.
Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, jaunystės šaltiniu vadinamos uogos yra paklausios ištisus metus.
Kepenų cirozę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Kepenų cirozė – tai kepenų randėjimas, kuomet pažeistas kepenų ląstelių vietas užpildo jungiamasis audinys. Ši liga pažeidžia kepenų veiklą ir gali sukelti jų nepakankamumą.
Kepenų cirozė yra daugelį metų besitęsiančio kepenų pažeidimo rezultatas. Alkoholis ir narkotikai, virusai ir medžiagų apykaitos veiksniai yra dažniausios ligos priežastys.
Kas yra kepenų cirozė?
Kepenų cirozė yra vėlyvosios stadijos kepenų liga, kai sveiką kepenų audinį palaipsniui pakeičia randinis audinys.
Sutrikusią skydliaukės veiklą išduoda šie ženklai: pastebėkite juos laiku
Skydliaukės sutrikimai yra itin dažna problema, kuri paveikia įvairias organizmo funkcijas, pradedant energijos lygiu ir baigiant emocine būsena.
„Biofirst“ klinikos endokrinologė Kristina Semėnienė pabrėžia, kad laiku nustatyti skydliaukės problemas yra itin svarbu siekiant išvengti rimtų sveikatos komplikacijų, rašoma pranešime spaudai.
Žada magnetinę audrą: pasakė, kiek truks
Prognozuojama, kad šiandien gali įvykti magnetinė audra. Nors ji nebus itin intensyvi, jautresniems asmenims vertėtų labiau pasirūpinti savimi ir savo savijauta.
Kaip skelbia meteoagent.com, prognozuojama, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas gali padidėti iki penkių balų iš devynių, tai laikoma riba, kai magnetinės audros poveikis gali būti jaučiamas jautresnių asmenų.
Prieš naktį ragina suvalgyti 1 produktą: užmigsite žaibiškai
Daugelis žmonių ieško būdų, kaip greičiau užmigti ir mėgautis kokybišku miegu. Natūralios priemonės vis dažniau atsiduria dėmesio centre, o viena jų – migdolai.
Šis paprastas užkandis ne tik padeda atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti, bet ir padidina organizmui naudingų maistinių medžiagų įsisavinimą.
Migdolų nauda organizmui
Ne paslaptis, kad migdolai jau šimtmečius vertinami dėl smegenis, plaukus ir odą stiprinančių savybių.
Šie produktai – aukso gysla kasai: ragina valgyti dažniau
Kasa – tai itin svarbus organas, kuris atlieka gyvybiškai reikšmingas funkcijas tiek virškinimo, tiek endokrininėje sistemose. Kaip teigia „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė, kasa yra virškinimo organas, atliekantis dvi pagrindines funkcijas – endokrininę ir egzokrininę.
Pirmoji funkcija yra atsakinga už insulino gamybą, kuri reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, o antroji susijusi su virškinimo fermentų gamyba, kurie skaido angliavandenius, riebalus ir baltymus.
Ar sveika valgyti perlines kruopas? Atskleidė tiesą
Kruopų mišiniuose, sriubose ir daugelyje kitų patiekalų gali būti perlinių kruopų – sveikų maistinių medžiagų šaltinio. Perlinės kruopos turi daug skaidulinių medžiagų ir gali sumažinti diabeto bei nutukimo riziką.
Perlinės kruopos yra malonios tekstūros ir švelnaus riešutų skonio. Tai augalo, augančios vidutinio klimato zonose visame pasaulyje, sėklos ir viena pirmųjų grūdinių kultūrų, kurią augino senovės civilizacijos.
Kuo skubiau išmeskite šiuos produktus: jie pilve virsta grynu cukrumi
Maisto produktuose ir gėrimuose, kurių galbūt nelaikote saldžiais, galima atrasti daug pridėtinio cukraus. Tad pasižymėkite 9 maisto produktus ir gėrimus, kuriuose tikra galybė cukraus.
Per didelis cukraus kiekis gali stipriai pakenkti jūsų sveikatai. Tai susiję su padidėjusia daugelio ligų, įskaitant nutukimą, širdies ligas, 2 tipo diabetą ir vėžį, rizika.
Pastebėjote juodą trikampį tarp dantų? Štai ką jis reiškia
Dailios ir nepriekaištingos šypsenos vis dažniau tampa siekiamybe, todėl daugėja žmonių, norinčių ištaisyti dantų trūkumus. Viena dažniausiai pastebimų problemų – juodi trikampiai tarp dantų, dar vadinami atviromis dantenų įdubomis, kuriuos daugelis nori pašalinti siekdami estetiškesnės šypsenos.
Tačiau šių atvirų dantenų įdubų taisymas nėra tik kosmetinis dalykas. Yra svarbių sveikatos priežasčių, dėl kurių reikia nepamiršti tarpdančių.
Gydytojas prabilo apie cezario pjūvį pagal pageidavimą: štai ką mano
Jau porą metų Lietuvoje moterys turi galimybę pasirinkti cezario pjūvio operaciją net ir neturėdamos medicininių indikacijų. Ši teisė atveria plačią diskusiją, keliančią klausimus ne tik teisiniais, bet ir medicininiais bei etiniais aspektais. Nors ši galimybė suteikia moterims daugiau kontrolės ir pasirinkimo laisvės, daugelis medikų vis dar atsargiai vertina šį sprendimą, ypač kai nėra aiškių priežasčių imtis chirurginės intervencijos.
Kankina aukštas kraujospūdis? Ragina valgyti šiuos produktus
Praeitų metų „World Health Organization“ duomenimis, pasaulyje hipertenzija serga net 1,28 mlrd. 30 – 79 metų suaugusiųjų, tačiau net 46 proc. jų, nežino, kad turi šią ligą. Nors stiprūs galvos ar krūtinės skausmai, nenormalus širdies ritmas ar regėjimo pokyčiai gali išduoti, kad kraujospūdis yra aukštas – šie simptomai gali pasireikšti ne visada.
Įspėja apie influencerių siūlomus maisto papildus ir vaistus: ragina neapsigauti
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia įspėjimą, kad gydymą ir sveikatos stiprinimą turėtų rekomenduoti gydytojai, o ne nuomonės formuotojai ar socialinių tinklų žvaigždės.
Tarnyba teigia, kad pastaruoju metu nuomonės formuotojai ir socialinių tinklų žvaigždės, remdamiesi savo patirtimi ar turėdami kitokių motyvų, vis dažniau viešai dalijasi informacija apie vaistus ir skatina juos vartoti.
Ant uogienės atsirado pelėsis? Pasakė, ar ją galima valgyti
Lietuvoje dar gyvos tradicijos ne tik iki soties pasimėgauti šviežiomis daržo, sodo bei miško gėrybėmis, bet ir pasirūpinti jų atsargomis žiemai. Vieni iš populiariausių konservavimo būdų – marinavimas ir rauginimas. Tačiau vartojant naminius konservus vertėtų nepamiršti atsargumo. „Gintarinės vaistinės“ vaistininkas Kęstutis Beržinis pabrėžia: netinkamai apdoroti konservai gali sukelti daugiau žalos nei naudos.
Kankina žemas kraujospūdis? Ragina valgyti šiuos produktus
Žemas kraujospūdis (hipotenzija) yra gana dažna problema. Tačiau apie jį žinoma labai nedaug. Gydytojai dažniausiai dalijasi patarimais žmonėms, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio, tačiau praktinių patarimų hipotenzijos kamuojamiems žmonėms yra nedaug.
Tačiau žemas kraujospūdis yra pavojinga problema, kurios nereikėtų ignoruoti.
Kas sukelia žemą kraujospūdį?
Daugelis žmonių net nežino, kas sukelia žemą kraujospūdį.
Žaisdamas krepšinį staiga sukniubo ir mirė lietuvis: skubiai įspėja visus
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 19 val. 25 min. Lazdijuose, Vytauto gatvėje, žaisdamas krepšinį sukniubo vyras (gim. 1970 m.).
Atvykę medikai konstatavo mirties faktą.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Analogiška situacija
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt yra rašęs apie tai, kaip vilniečiui Mantvydui per krepšinio varžybas staiga sustojo širdis.
Vėžį Lietuvos ūkininkui išdavė vos 1 simptomas: ragina pastebėti visus
52-ejų Ričardas Lekavičius, Šakių savivaldybės tarybos narys ir ūkininkas, pasidalijo savo nelengva, bet įkvepiančia istorija apie kovą su prostatos vėžiu. Jo patirtis atskleidžia, kaip svarbu viešinti informaciją apie sveikatos patikras ir rūpintis savimi. Pasak Ričardo, atidėti sveikatos tyrimus dažnai yra linkę vyrai, kurie ignoruoja simptomus ir vizitus pas gydytojus.
„Prostatos vėžį man diagnozavo, kai jis buvo jau antros stadijos.
Plaučių vėžys pražudė 23-ejų futbolininką: jį išduoda šie simptomai
Spalio 12 d., šeštadienio rytą po ilgos kovos su vėžiu mirė Šiaurės Karolinos rinktinės futbolo žaidėjas Tylee Craftas, paskelbė Šiaurės Karolinos Čapel Hilo (UNC) universiteto amerikietiško futbolo programos atstovai.
T. Craftui iš Sumterio, Pietų Karolinos, 2022 m. kovo 14 d. buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos plaučių vėžys. Jam buvo atlikta daugybė gydymo procedūrų, tačiau vėžys išplito jo kūne ir smegenyse.
Vos 1 ženklas naktį išduoda klastingą būklę: Unikauskas įspėja visus
Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią daugelis vis dar vengia kalbėti, nors ji pasitaiko dažniau nei galite pagalvoti. O šią bėdą gali išduoti vienas paprastas požymis – dažnas šlapinimasis.
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ kalbėjo vidaus ligų gydytojas profesorius Alvydas Unikauskas, kalbant apie šlapimo nelaikymą gėdos jausmo neturėtų būti, nes tai – būklė, kuri užklumpa ne tik vyresnio amžiaus, tačiau ir jaunus asmenis.
Naktį keliatės į tualetą? Turi jums žinių
Prabudimas naktį dėl poreikio eiti į tualetą yra gana įprastas reiškinys, tačiau jeigu tai vyksta kelis kartus per naktį, tai gali rodyti sveikatos problemą, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį. Kathrine Hall, „Somnus Therapy“ miego ekspertė pateikia patarimų, kaip sumažinti dažną naktinį kėlimąsi.
Noktiurija – tai būklė, kai dažnai tenka keltis naktį šlapintis.
Šiuos produktus vadina tikra organizmo šluota: sveikata jums padėkos
Mūsų organizmas nuolat susiduria su įvairiais kenksmingais veiksniais, tokiais kaip aplinkos tarša, prasta mityba, stresas ir nesveiki įpročiai. Visi šie elementai gali prisidėti prie toksinų kaupimosi organizme, kurie ilgainiui gali paveikti mūsų sveikatą.
Tačiau gamta suteikia mums daugybę produktų, kurie gali veikti kaip organizmo „šluota“, padedant pašalinti kenksmingas medžiagas ir palaikyti sveiką vidinę pusiausvyrą.
Šio tyrimo bijo visi lietuviai: atskleidė, kas vyksta jo metu
Virškinimo sistemos ligos yra dažna problema, daranti didelį poveikį žmogaus sveikatai, gyvenimo kokybei bei sveikatos apsaugos sistemai. Anot gydytojų gastroenterologų, į šią sritį verta atkreipti ypatingą dėmesį, nes sutrikimai gali lemti negalią ir netgi ankstyvą mirštamumą.
Gydytoja gastroenterologė dr.
Atskleidė, ar kiaušiniai – tikrai cholesterolio bomba: kiti mano neteisingai
Atėjus pusryčių metui ne vienas nori greitai pasigaminti maistingo valgio ir skubėti į darbus, tad vienas iš tokių greitų pasirinkimų – kiaušiniai. Nors daugelis mano, kad šis maisto produktas yra itin vertingas ir naudingas, visgi kiti apie jį atsiliepia kaip apie „cholesterolio bombą“.
Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie kiaušinių naudą ir žalą papasakojo dietistas Mantas Liekis.
Pagirias įveiksite greitai ir lengvai: pasakė, kas padės
Pagirios – tai nemalonus organizmo atsakas į alkoholio vartojimą. Nepaisant to, kad šis reiškinys yra gerai pažįstamas daugeliui, kodėl vieni žmonės jas patiria stipriau nei kiti, vis dar kelia klausimų.
Pasakė, kiek atsispaudimų turėtumėte padaryti per kartą: skaičius nustebins
„Mayo clinic“ ekspertai kartą ir visiems laikams pasakė, kiek atsispaudimų turėtų padaryti vidutinis vyras ir moteris per kartą pagal amžių. Skaičius išties nustebins ne vieną.
Profesionalai teigė, kad šis klasikinis pratimas yra geras būdas patikrinti raumenų jėgą ir ištvermę senstant.
Atliekant standartinį atsispaudimą įdarbinama dauguma pagrindinių kūno raumenų grupių, įskaitant kojas, pilvo preso raumenis ir rankas, rašo nypost.com.
Šie požymiai rodo, kad jums trūksta sekso: kiti to nepastebi
Ilgalaikis lytinių santykių trūkumas gali turėti įvairių neigiamų pasekmių tiek kūnui, tiek psichikai, apie kurias dažnai nesusimąstome. Daugelis žmonių nemato tiesioginio ryšio tarp sekso ir savo kasdienės savijautos, tačiau tai, kas vyksta mūsų organizme be šio intymaus ryšio, gali turėti rimtų pasekmių.
Nesant lytiniams santykiams, dažnai gali pasikeisti emocinė būsena, fizinė sveikata ir net bendras gyvenimo tempas.
Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau
Riešutai – ne tik unikalus maisto produktas, bet ir puikus pasirinkimas sveikiems užkandžiams. Turtingi baltymais, sveikaisiais riebalais, skaidulomis, vitaminais ir mineralais, jie suteikia ilgalaikės energijos ir padeda išlaikyti sotumo jausmą.
Tinkamai derinami kulinarijoje, riešutai gali tapti skaniu patiekalų priedu ar aromatingu desertu, suteikiančiu ne tik skonio, bet ir naudingų savybių, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.
Vaiko kosulys slėpė kur kas rimtesnę problemą: jei ne laiku suteikta pagalba, šiandien Elijo gyvenimas galėtų būti kitoks
Nėra geresnio gyvenimo kokybės garanto už sveikatą. Tačiau nors tai ir yra brangiausias mūsų turtas, jis – be galo trapus. Būtent tą patvirtina šių metų TV3 paramos projekto „Išsipildymo akcija“ herojaus Elijo mama.
Nors atrodė, kad Elijas iš pažiūros sveikas, užsitęsęs sūnaus kosulys slėpė kur kas gilesnes sveikatos problemas. Gydytojų apžiūros metu paaiškėjo, kad berniukas turi širdies ydą ir jam reikalinga operacija.
Šios sveikatos paslaugos Lietuvoje – nemokamos: ragina nepamiršti
Epidemiologiniai stebėjimai rodo, kad cukrinis diabetas yra viena iš labiausiai paplitusių neinfekcinių ligų ir viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse.
Pasaulinę diabeto dieną ligonių kasos pacientams primena, kad kontroliuoti šią ligą padeda iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos, vaistai ir medicinos pagalbos priemonės. Galimybių šiai ligai suvaldyti daugėja ir jos modernėja.
Smogs magnetinė audra: štai kada baigsis
Paskutinę šios savaitės darbo dieną prognozuojamas suintensyvėjusios magnetinės audros pasirodymas. Šią dieną ji pasieks 6 balų rodiklį.
Suintensyvėjus magnetinėms audroms raginama skriti daugiau dėmesio savo sveikatai ir neignoruoti galvos skausmo, pykinimo, silpnumo jausmo ir kitų simptomų.
Stiprumas – 6 balai
Meteoagent.com praneša, kad šiandien magnetinė audra pasieks 6 balus iš 9. Yra žinoma, kad daugiau nei 5-iais balais vertinamos magnetinės audro gali paveikti savijautą.
Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga
Obstrukcinė miego apnėja yra rimta būklė, kai miego metu viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja arba užsiblokuoja, neleidžiant orui patekti į plaučius. Dažniausias šios būklės požymis – knarkimas, sukeliantis diskomfortą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams.
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi patarimais, ką reikėtų daryti, jei knarkiantį žmogų apima mieguistumas vos prisėdus ant sofos ar atliekant kasdienes veiklas.
Šie produktai – kepenų žudikai: išmeskite kuo greičiau
Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus vidaus organų, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis tik dėl netinkamų gyvenimo būdų pasirinkimų kepenys kenčia ir tam didelę įtaką turi mūsų mityba.
„Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės teigimu, nesveika mityba ir žalingi įpročiai gali sukelti įvairias kepenų ligas, todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, o kad kepenys būtų sveikos, naudinga racioną praturtinti tam tikrais produktais, o kai kurių vengti.
Pamirškite spuogus visam laikui: nekartokite šių klaidų
Aknė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kai dėl padidėjusio sebumo išsiskyrimo ir užsikimšusių porų ant veido, nugaros ar krūtinės atsiranda spuogai bei kiti odos bėrimai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Evelina Mockė sako, kad savarankiškai užsiimant aknės gydymu lengva suklysti ir taip dar labiau pabloginti odos būklę.
Ypač didesni iššūkiai kyla šiuo sezonu, kai oda patiria didelius temperatūrų skirtumus.
Šie produktai skystina kraują: valgykite į sveikatą
Kraują skystinančių maisto produktų gali prireikti norint išvengti tam tikrų sveikatos sutrikimų, susijusių su pernelyg dideliu kraujo krešėjimu arba kraujo krešulių susidarymo rizika. Šios būklės gali sukelti giliųjų venų trombozę, plaučių emboliją, insultą ir širdies priepuolius.
Kraują skystinančiuose maisto produktuose yra natūralių medžiagų, pasižyminčių antikoaguliantinėmis savybėmis, rašoma ndtv.com.
Nemokamai tikrins, ar nesergate klastinga liga: nepraleiskite progos
Dviejuose šalies didmiesčiuose – Kaune ir Vilniuje – vyks diabeto prevencijos akcija. Jos metu gyventojai ne tik galės nemokamai išsitirti gliukozės kiekį kraujyje, jiems taip pat bus dovanojami daugkartiniai rinkiniai gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, skelbia Nacionalinis kraujo centras (NKC).
Gyventojai profilaktiškai pasitikrinti gliukozės kiekį savo kraujyje specialiai tyrimams pritaikytose palapinėse galės lapkričio 14 d. 15.00–19.00 val.
Išklojo, ką „veipinimas“ daro sveikatai: kiti to net nežino
Rūkymas ir su juo susiję sveikatos padariniai ilgą laiką buvo tiriami ir plačiai dokumentuoti. Širdies ir kraujagyslių ligų, kvėpavimo sistemos susirgimų bei plaučių vėžio rizika yra vienas reikšmingiausių rūkymo padarinių.
Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Neringa Vagulienė detaliai apžvelgia, kaip tiek tradicinis rūkymas, tiek „veipinimas“ ar kaitinamo tabako naudojimas veikia sveikatą.
Klastingą TV prodiuserę Daudienę užklupusią ligą išduoda šie ženklai: mirties išvenkite laiku
Prieš porą dienų garsi TV prodiuserė ir laidų vedėja Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė pranešė, kad jau savaitę gyena kitaip, nei yra pratusi, ir namuose gydosi nuo klastingos ligos. Tai – plaučių uždegimas, kuris į ligos patalą paguldo ne vieną lietuvį.
Lapkričio 11 dieną TV prodiuserė savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu, kuriame pranešė, kad gydosi nuo jai įtariamo plaučių uždegimo.
Moteris pasakojo apie tai, kad jau ne vieną dieną prastai jaučiasi ir negalėjo dirbti.
Štai kada siuntimo pas gydytoją nereikia: padės sutaupyti laiko
Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia.
Buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams.
Šie prieskoniai vadinami aukso gysla: ragina valgyti dažniau
Šaltuoju metų laiku virusai ir peršalimo ligos tampa dažnesni, o organizmui būtina papildoma pagalba atremti ligų sukėlėjus. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kad imuninę sistemą galime sustiprinti į savo mitybą įtraukdami prieskonius ir žoleles, kurie turi stiprių antioksidantinių, antivirusinių ir priešuždegiminių savybių.
Tad ji atskleidžia, kokių produktų šį sezoną reikėtų valgyti daugiau, rašoma pranešime spaudai.
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gabrielė Latakaitė-Čiuladė: „Tikiu pacientų minties galia“
Vilniaus „Kardiolitos klinikos” plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gabrielė Latakaitė-Čiuladė kasdien susipažįsta su moterimis, norinčiomis pokyčių – pagražinti kūną, išspręsti sveikatos problemas, susigrąžinti pasitikėjimą savo kūnu. Tarp dažniausių norų – gražesnės krūtys.
Gydytoja teigia, kad, priešingai nei dažnai manoma, krūtų operacijos nėra tik krūtų didinimas, o jų sėkmę nulemia ir gydytojo ryšys su paciente, ir minčių galia, rašoma pranešime spaudai.
Žarnyno vėžį išduoda šie simptomai: jis – antras pagal mirštamumą Lietuvoje
Storosios žarnos vėžys yra ketvirta pagal dažnumą onkologinė liga, pagal mirtingumą – antroje vietoje po plaučių vėžio. Ir nors Lietuvoje sergančiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumo rodikliai gerėja, jie vis dar išlieka vieni prasčiausių Europoje.
Kaip paprastai onkologinės ligos atveju, išgyvenamumui didelę įtaką turi tai, kokios stadijos nustatoma liga. O storosios žarnos vėžys yra viena iš klastingiausių vėžio formų – ilgą laiką ji būna besimptomė.
Ragina visus Lietuvos gyventojus dabar valgyti šiuos produktus: rezultatas nustebins
Skaičiuojant paskutiniojo rudens mėnesio dienas ne vienas laiką leidžia nosinių apsuptyje ir su arbatos puodeliu rankose. Viskas – dėl nusilpusio imuniteto ir lengviau „prikimbančių“ ligų, pasireiškiančių sloga, kosuliu ar gerklės perštėjimu.
Šiuo metu ne vienas ieško būdų sustiprinti savo imunitetą, tad su naujienų portalu tv3.lt vertingais pasitarimais pasidalijo „Eurovaistinės“ vaistinių tinklo vaistininkė Toma Gečienė.
Ragina jokiu būdu nepirkti 1 populiarėjančio daikto: gali baigtis labai liūdnai
Europos šalyse stebima sveikatos specialistus ypač neraminanti tendencija – tarp jaunų žmonių populiarėja per nosį vartojami energiniai milteliai. Šie produktai, reklamuojami kaip greitas energijos šaltinis ir alternatyva energiniams gėrimams, anot ekspertų, gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant nosies gleivinės pažeidimus ar net kvėpavimo sutrikimus.
Paskelbus apie 52-ejų Drobiazko nėštumą bedė pirštu į 1 detalę: tai būtina žinoti
Šiandien buvo paskelbta žinia apie tai, kad 52-ejų metų šokėja ant ledo Margarita Drobiazko, kurios bylą dėl Lietuvos pilietybės atėmimo ėmėsi nagrinėti teismas, laukiasi kūdikio. M. Drobiazko nėštumas – vėlyvas ir dėl jo gali kilti rizikų motinos ir kūdikio sveikatai.
Apie nėštumą garsi šokėja prasitarė nuotolinio teismo posėdžio metu. Kaip anksčiau skelbė naujienų portalas tv3.lt, pasakodama apie tai, kaip ji jaučiasi, moteris pridūrė, kad liko trys savaitės iki gimdymo.
Vilniuje – neeilinė operacija: atlikta pirmą kartą Lietuvoje
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informuoja apie pirmą kartą Lietuvoje atliktą unikalią procedūrą neišnešiotam naujagimiui, kuriam diagnozuota įgimta širdies yda – aortos susiaurėjimas (mediciniškai – aortos koarktacija).
Dėl mažo svorio ir per ankstyvo gimimo tokiam pacientui atlikti radikalios širdies operacijos, kurios metu būtų visiškai ištaisyta įgimta širdies yda – pašalintas susiaurėjimas ir atkurta kraujotaka – buvo neįmanoma.
Šie produktai – aukso gysla akims: valgykite dažniau
Sugebėjimas nustatyti sveikatos sutrikimus vos pažvelgus į savo atvaizdą veidrodyje gali praversti kiekvienam. Pastebėję pokyčius, galėsite laiku imtis priemonių, pakoreguoti mitybą, pakeisti gyvenimo būdą ir išvengti rimtų nemagavimų.
Į ką reikia atkreipti dėmesį? Akys parodo daugiau nei manote.
Ratilai po akimis
1. Ratilai po akimis gali būti banalaus pervargimo ar nuolatinio streso pasekmė.
Smogs magnetinė audra: štai kada baigsis
Ši darbo savaitė neprasidės lengvai – šiandien, lapkričio 11 dieną, prognozuojamas stiprus geomagnetinio lauko suaktyvėjimas. Pranešama, kad magnetinė audra paseiks 6 balus.
Sustiprėjus magnetinėms audroms raginama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai.
Stiprumas – 6 balai
Meteoagent.com šaltinio duomenimis, šiandieninė magnetinė audra pasieks 6 balus.
Niekada nerūkiusiai moteriai plaučių vėžį išdavė 1 simptomas: įspėja visus
Nerūkanti ir jogą praktikuojanti vegetarė niekada nesusimąstė, kad jos nuovargis gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Tačiau netikėtai gerai besijaučianti moteris sužinojo, kad šis nuovargis slėpė rimtą diagnozę – plaučių vėžį.
57 metų Melanie Erwin, nerūkanti, vegetarė, jogos entuziastė, nėra stereotipinė plaučių vėžiu serganti pacientė.
Kraujospūdį mažina šie maisto produktai: valgykite kasdien
Hipertenzija, dar vadinama aukštu kraujospūdžiu, yra labiausiai paplitęs širdies ligų rizikos veiksnys. Ja serga daugiau kaip 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Ši liga diagnozuojama, kai sistolinis kraujospūdis siekia 130 mm/Hg arba daugiau, o diastolinis kraujospūdis (DBP) – daugiau nei 80 mm/Hg.
Laimei, pakeitus gyvenimo būdą ir mitybą, galima veiksmingai sumažinti kraujospūdį ir sumažinti širdies ligų riziką.