Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės

Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunkių patiekalų, desertų bei skirtingo pobūdžio gėrimų. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė primena, kad neatsakingai ragaujant vaišes ir nejaučiant saiko, gali tekti susidurti su įvairiais virškinamojo trakto negalavimais.
REKLAMA
Pilvo pūtimas (nuotr. Shutterstock.com) Pilvo pūtimas (nuotr. Shutterstock.com)

Mitybos patarimai diskomfortui pilve mažinti: padės kovojantiems su dirgliosios žarnos sindromu

Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) – tai lėtinis virškinamojo trakto sutrikimas, pasireiškiantis pilvo skausmu, pūtimu, diskomfortu, viduriavimu ar vidurių užkietėjimu. Nors tikslios DŽS priežastys dar nėra visiškai aiškios, žinoma, kad tam tikri maisto produktai gali sukelti arba sustiprinti šiuos nemalonius simptomus. Būtent vienas iš patikimų būdų, galinčių padėti suvaldyti dirgliosios žarnos sindromo (DŽS) keliamus simptomus, yra specialiai sukurta FODMAP dieta.
REKLAMA
Žarnynas (nuotr. Shutterstock.com) Žarnynas (nuotr. Shutterstock.com)

Kamuoja pilvo pūtimas ir virškinimo sutrikimai? Atpažinkite, ar jums dirgliosios žarnos sindromas

Apie 20 procentų pasaulio gyventojų turi dirgliosios žarnos sindromą (DŽS). Vieni apie tai žino, o kiti tik spėlioja, kas sukelia šiuos nemalonius virškinimo sutrikimus. Dirgliosios žarnos sindromas – tai lėtinis virškinimo sistemos sutrikimas, kuriam būdingi nuolat pasikartojantys virškinimo trakto negalavimai. Nors ši liga nėra pavojinga gyvybei, ji gali ženkliai paveikti gyvenimo kokybę.

Šventės be sunkumo jausmo: patarimai, kaip pagerinti virškinimą per gruodį

Virškinimo sutrikimai gali varginti įvairaus amžiaus žmones. Šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė pastebi, kad tokie negalavimai kaip pilvo pūtimas, sunkumo jausmas skrandyje ar sumažėjęs apetitas kyla ne tik dėl fiziologinių priežasčių, bet ir dėl tam tikrų gyvenimo būdo įpročių. Mažas fizinis aktyvumas, stresas ar jautrumas tam tikriems maisto produktams smarkiai veikia virškinimo procesus.

Šie produktai – aukso gysla žarnynui: valgykite dažniau

Tam tikri maisto produktai yra tikra aukso gysla žarnynui. Jie sureguliuoja žarnyno veiklą, nes prisideda prie sveikos mikrobiomos palaikymo. Specialistai pataria valgyti šiuos produktus dažniau, kad žarnynas funkcionuotų tinkamai. Kadangi žarnyno sveikata priklauso nuo mikrobiomos, yra tam tikrų maisto produktų, kurių per didelis kiekis gali neigiamai paveikti naudingų ir blogų bakterijų balansą.

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytoja išdavė, kas padės

Rėmens graužimas – itin nemalonus pojūtis, kurį lydį deginantis skausmas ir rūgšties arba kartumo skonis burnoje. Visgi, ne paslaptis, kad šiuos pojūčius galima prislopinti pasirenkant tinkamą mitybą bei medikamentinį gydymą. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroentorologijos ir dietologijos centro gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė sutiko papasakoti, kas lemia rėmens graužimą ir atskleidė, kas gali nuo to padėti.

Pamirškite pilvo pūtimą: štai kas padės

Pilvo pūtimas yra nemalonus pilvo pilnumo ir tempimo jausmas, kuris gali sukelti diskomfortą. Statistikos duomenimis, nuo 10 iki 25 proc. žmonių kartais patiria pilvo pūtimą. Šeimos medicinos gydytoja, medicinos mokslų daktarė Aminat Ogun paaiškina, kodėl atsiranda pilvo pūtimas ir kaip jį sumažinti. Pilvo pūtimas sukelia pilnumo jausmą, kartais pilvas tampa jautrus, atrodo išsipūtęs ir tai gali kelti diskomfortą.

Nemalonios kelionės į tualetą gali įspėti apie ligą: kaip palengvinti simptomus?

Dirgliosios žarnos sindromas – nemaloni, kasdienybę apsunkinanti lėtinė būklė, paveikianti apie 5–10 proc. pasaulio gyventojų. Ir nors šis sindromas nėra visiškai išgydomas, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė patikina, kad simptomus galima sėkmingai kontroliuoti laikantis gydytojų rekomendacijų, tam tikrų mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių, tinkamais būdais stiprinant žarnyną.

Kuo dažniau valgykite šiuos produktus: jie žarnynui – aukso gysla

Žarnynas yra ne tik pagrindinis virškinimo organas, bet ir esminė mūsų imuninės sistemos dalis, veikianti bendrąją žmonių sveikatą. Jame gyvena milijonai bakterijų, kurios padeda virškinti maistą, sintezuoti vitaminus ir net reguliuoti mūsų nuotaikas. Dietologas Mantas Liekis papasakojo, kokie organizmo siunčiami signalai rodo, kad žarnyno veikla gali būti sutrikusi bei kokiais maisto produktais galima pagerinti žarnyno veiklą. „Mūsų žarnynas atlieka kelias pagrindines funkcijas.

Šie požymiai išduoda dažną žarnyno ligą: pagyti neįmanoma, bet yra, kas padės

Dirgliosios žarnos sindromas: pasiekti remisiją padeda tik kompleksinis gydymas Dirgliosios žarnos sindromas – funkcinis žarnyno susirgimas, pasireiškiantis virškinamojo trakto sutrikimais, kurie neigiamai veikia gyvenimo kokybę, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų.

Šios žolelės – aukso gysla žarnynui: ragina išbandyti

Sklandus virškinimas – raktas į gerą savijautą, tačiau jam sutrikus nebūtina skubėti griebtis vaistų, nes kelios vaistažolės padės pagerinti virškinimą. Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Lietuvos fitoterapijos asociacija, virškinimo sistema yra viena svarbiausių žmogaus organizme, ji atsakinga už maisto skaidymą, maistinių medžiagų pasisavinimą, atliekų šalinimą.

Vargina pilvo pūtimas? Gydytojas patarė atsisakyti šių produktų

Artėjantis ruduo ne tik apdovanoja gausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir atneša sveikatos sutrikimus. Gydytojai pastebi, kad rudenį padaugėja besiskundžiančių pilvo skausmais pacientų, todėl dalijasi išsamiais patarimais, kaip nuo to apsisaugoti ir pasirūpinti savimi susirgus.

Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku

Kasos vėžio išgyvenamumo rodikliai yra vieni mažiausių – dėl to jis vadinamas tyliuoju žudiku. Tačiau yra mažai žinomų matomų ligos požymių, kuriuos labai svarbu pastebėti. Žmonės įspėjami apie du ankstyvuosius kasos vėžio požymius, kuriuos būtina pastebėti laiku.  Kasos vėžys vėl atsidūrė dėmesio centre, kai nuo šios ligos mirė vos prieš kelis mėnesius diagnozę išgirdęs TV laidų vedėjas Džeris Sprindžeris.

Problema, apie kurią kalbėti vengiama: sutrikęs tuštinimasis signalizuoja klastingas ligas

Pilvo skausmai dažnai būna pirmasis signalas, kad virškinamajam traktui kažkas negerai. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių šio skausmo priežasčių – sutrikęs tuštinimasis. Nors toks nemalonus simptomas kamuoja ne vieną, vis dėlto, kalbėti apie tai vengiama ir manoma, kad problema išsispręs savaime.

Pilvo pūtimas: viena iš priežasčių – klastinga žarnyno liga

Dujų kaupimasis žarnyne ir pilvo pūtimas pasitaiko itin dažnai. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip dėmesio nevertas nemalonumas, tačiau išties besikaupiančios dujos gali sukelti ne tik diskomfortą ar pilvo skausmą, bet ir signalizuoti apie netinkamus valgymo įpročius ar rimtesnius negalavimus. Taigi, kas dažniausiai sukelia šį nemalonų pojūtį ir kada vertėtų sunerimti? Valgote per greitai Valgant, geriant ar ryjant seiles mes praryjame ir nedidelį kiekį oro.

Dažniausiai pasitaikančios žarnyno ligos: neignoruokite šių simptomų

Turbūt sutiksite, kad žarnyno veiklos sutrikimai – nesvetima problema daugumai žmonių. Vis dėlto, neretai pacientai vengia apie tai kalbėti ir net esant ilgalaikiams nemaloniems pojūčiams neskuba apsilankyti pas specialistus. Delsimas ir simptomų ignoravimas – ne pats geriausias problemos sprendimo būdas. Juk laiku nustačius tikslią diagnozę, galima išvengti net pragaištingiausių padarinių.

Šis žarnyno negalavimas vargina kas 7 pasaulio gyventoją: dažniausiai kaltas stresas

Tampa įprasta, kad nuolatos skubame, per trumpą laiką turime atlikti galybę skirtingų užduočių, kasdien susiduriame su didžiuliais naujos informacijos, kurią turime suprasti ir atsiminti, kiekiais. Nors toks gyvenimo būdas atrodo įprastas, visgi, tai gali turėti liūdnų pasekmių mūsų organizmui. Vis daugiau žmonių susiduria su nemaloniu sutrikimu – dirgliosios žarnos sindromu.

Atšilus orams jaučiate sutrikusio žarnyno simptomus? Štai kokios galimos to priežastys

Šiltuoju sezonu valgome vis daugiau uogų ir vaisių, taip praturtindami savo mitybos racioną daugeliu vitaminų, tačiau, deja, ir cukrumi. Per didelis suvartojamas cukraus kiekis, turintiems dirgliosios žarnos sindromą (toliau DŽS), taip pat tiems, kas skundžiasi kitokiais virškinimo sutrikimais, gali sukelti nemalonių simptomų paūmėjimą. Beje, nuo šviežių sezoninių gėrybių galima užsikrėsti įvairiomis žarnynui pavojingoms infekcijomis, jeigu jų gerai nenuplausime po tekančiu vandeniu.

Su šiuo žarnyno sutrikimu susiduria penktadalis žmonijos: dažna priežastis – stresas

Apie 20 procentų pasaulio gyventojų turi dirgliosios žarnos sindromą (DŽS). Kai kurie apie tai žino, kiti spėlioja, kas jiems kelia tokius nemalonius simptomus, kaip pilvo skausmai ir žarnyno pūtimas, viduriavimas ir/ar vidurių užkietėjimas bei kiti virškinimo negalavimai.

Šis klausimynas padės sužinoti, ar jums – dirgliosios žarnos sindromas. Pasitikrinkite!

Dirgliosios žarnos sindromas (toliau – DŽS) yra lėtinis virškinimo sutrikimas, sukeliantis pilvo skausmą, viduriavimą ir/ar vidurių užkietėjimą. Tai – vienas iš dažniausiai pasitaikančių funkcinių virškinamojo trakto sutrikimų: manoma, kad šia liga serga bent 30 proc. populiacijos (moterys serga dvigubai dažniau, nei vyrai). Pirmieji simptomai dažniausiai atsiranda 20-30 metų amžiaus žmonėms, tačiau DŽS gali sirgti bet kurios amžiaus grupės asmenys.
REKLAMA
Antibiotikai (nuotr. Shutterstock.com) Antibiotikai (nuotr. Shutterstock.com)

Kai antibiotikų išvengti nepavyksta: priemonės, kurios pasirūpins žarnyno sveikata

Antibiotikai skiriami tik atsiradus būtinybei, tačiau jie naikina ne tik blogąsias bakterijas ar stabdo jų augimą, tačiau kenkia ir gerosioms mūsų organizmo bakterijoms. Kartais liga užpuola taip stipriai, kad be antibiotikų apsieiti nepavyksta, taigi, ką tokiu atveju daryti ir kaip išsaugoti sveiką žarnyno mikrobiotą? Kad suprastumėme, kas gali padėti atstatyti normalią gerųjų organizmo bakterijų pusiausvyrą, pirmiausia turime suprasti, kaip ir kodėl antibiotikai gali pakenkti organizmui.
REKLAMA
Antibiotikų vartojimas (nuotr. Shutterstock.com) Antibiotikų vartojimas (nuotr. Shutterstock.com)

Antibiotikų vartojimas gali sukelti disbiozę ir viduriavimą: sužinokite, kaip to išvengti

Kartais taip sunkiai susergame, kad organizmas tampa nebepajėgus pats įveikti ligą, tad tenka pasitelkti pagalbinę priemonę – antibiotikus. Antibiotikų vartojimas gali labai pakeisti žarnyno bakterijų kiekį ir tipą. Šie žarnyno mikrofloros pokyčiai gali sukelti su antibiotikais susijusį viduriavimą, pykinimą, vėmimą ir kitus šalutinius poveikius virškinimo trakte.
REKLAMA
Pilvo skausmas  Pilvo skausmas

Viduriavimo priežastis – disbiozė. Kokios pasekmės laukia negydant?

Vargu ar atsirastų bent vienas žmogus, kuris nebūtų susidūręs su viduriavimo problema. Vis dėlto, disbiozės terminas, dažnai galintis atskleisti viduriavimo priežastį arba būti viduriavo pasekmė, daugeliui negirdėtas. Toliau plačiau kalbėsime apie tai, kaip disbiozė yra diagnozuojama, gydoma ir iš viso – ar reikia ją gydyti? O gal galima jos išvengti? Žmogų nuolat supa nesterili aplinka, kurioje daug įvairių mikroorganizmų. Dalis jų gyvena ir ant mūsų odos, gleivinių.
REKLAMA
Vaikų viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Vaikų viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Vaikas viduriuoja: kaip skubiai padėti ir išvengti komplikacijų?

Pradėjus vaikui viduriuoti, dažniausiai kyla nerimas dėl negalavimo priežasties ir kokią pagalbą mažyliui suteikti: bandyti padėti vaikui namų sąlygomis ar skubėti kreiptis į medikus? Dažną vaikų viduriavimą lemia dar nesusiformavęs imunitetas, kuris negali tinkamai apsisaugoti nuo virusų, bakterijų ar parazitų, tačiau geroji žinia ta, kad kiekvieną kartą negalavimas lengvėja, nes vaiko imunitetas stiprėja.

Rytus pradėkite šiuo gėrimu: organizmą išvalys lyg šluota

Balkšvojo gysločio sėklų luobelės – maistinės skaidulos, dažnai vadinamos organizmo šluota. Šalina šlakus ir toksinus. Rekomenduojama vartoti tiems, kurie turi problemų su žarnynu, cholesteroliu ar tiesiog norintiems profilaktiškai išvalyti organizmą: Užkietėjusiems viduriams; Reguliuoti viršsvorį ir nutukimą; Sumažinti alkio jausmą; Stemplės–skrandžio gleivinės pažeidimams; Padidėjusiam kraujo spaudimui; Padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje; Išvalyti virškinamąjį traktą; Pašalinti tok...

Įspėja nenumoti ranka į virškinimo sutrikimus: jie gali atskleisti daug daugiau, nei manote

Virškinimo sutrikimai – vieni dažniausių sveikatos sutrikimų sąraše. Streikuojant virškinimo procesui, ilgainiui gali išsivystyti įvairūs negalavimai ir ligos, susijusios su skrandžiu, žarnynu ar kitais virškinamojo trakto organais. Virškinimo sutrikimus gali lemti netinkama mityba, stresas ir nerimas bei per mažas ar per didelis fizinis krūvis, tačiau kartais sutrikęs virškinimas gali slėpti ir rimtesnes sveikatos problemas.

Pamirškite vidurių užkietėjimą: štai, ką reikia daryti

Vidurių užkietėjimas šiandien – įprastas jaunų ir daug dirbančių žmonių skundas. Kaip šiuolaikinis gyvenimo būdas ir stresas veikia virškinimo sistemą, išsamiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė Dalia Gruslienė.  Virškinimo procesas valdomas per vadinamąją „smegenų–žarnų“ ašį.
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimą sukelia ne tik infekcijos: apie vieną priežastį dažnai užmirštama

Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc., o blogosios 15 proc. viso bakterijų kiekio organizme. Padaugėjus blogųjų bakterijų kiekiui organizme dažnai pasireiškia virškinamojo trakto mikrobiotos disbalansas, ko dažna pasekmė – viduriavimas.
Į viršų