Moteris pasakoja, kad šis šiltųjų kraštų augalas jos sode auga dar palyginus neilgai, o tokiais žiedais pirmą kartą nustebino tik šiais metais.
„Prieš penkis metus nusipirkau ją žydinčią turguje, pasisodinom, labai patiko, tuos metus pražydėjo. Vėliau ji plėtėsi, didėjo ir kitais metais dar žydėjo. Tada pernai ji nežydėjo, o va šiemet ji dešimt žiedstiebių išleido ir tokia jau labai puiki išaugo“, – džiaugiasi moteris.
Pirmą kartą nustebino tiek žiedų
Asta pasakoja juką įsigijusi visiškai neplanuotai. Kadangi pas moterį sode daugiausiai auga spygliuočiai augalai, ji nebuvo tvirtai įsitikinusi, kad šis augalas ras savo vietą. Tačiau juka puikiai įsiliejo į bendrą vaizdą ir kiekvieną kartą džiugina praeivių akis.
„Kai turguje pamačiau tą gražų, žydintį jukos žiedą, mane labai sužavėjo. Pagalvojau, kad reikia įsigyti, nors buvom suplanavę, kad visiškai jokių žydinčių augalų nesodinsim, kadangi jiems reikia priežiūros.
Tačiau pamatėm, kad visiems reikia kažkiek priežiūros, ir tiems patiems spygliuočiams ar tujoms, todėl nusprendžiau, kad reikia vis dėlto nors vieną žydintį augalą pasisodinti. Didelių vilčių nedėjau, kad ten ar žydės, ar kas, galvojau tam kartui pasidžiaugti.
Dabar žiūriu, kad ji džiugina kiekvienus metus savo tais žiedais. Tik šiemet pirmi metai, kada tiek žiedų išleido. Būdavo po tris žiedus, o dabar jau tikrai ji įspūdinga“, – sako pašnekovė.
Daugiausiai naudos davė trąšos
Augalo grožis taip džiugino Astos akis, kad ji nusprendė jukos nuotraukomis pasidalinti socialiniuose tinkluose. Neilgai trukus po moters nuotrauka pradėjo lietis komentarai. Žmonės negalėjo atsistebėti, kaip jai pavyko užauginti tokią gėlę.
„Pagalvojau, kad noriu parodyti tą grožį, ne kiekvienas pamato, kad šitiek gali būti žiedų. Įdėjau ir nustebau pati, kad šitiek komentarų ir klausimų buvo. Žmonės klausė, kaip auginam, kuo tręšiam ir kokios išvis yra sąlygos“, – pasakoja Asta.
Anot moters, jokios ypatingos priežiūros šiam augalui ji neskyrė. Klaipėdietė sako įsitikinusi, kad šiais metais tiesiog pasisekė sulaukti tiek daug gražių jukos žiedų: „Ji pati iš savęs tokia yra nelepi, nereikli, tiko gal vasara šita, kad šitiek žiedų išleido ir viskas.“
Vis dėlto, Asta svarsto, kad tokiam žiedų gausumui įtakos turėjo tinkamas tręšimas ir nuolatinės tvarkos gėlyne palaikymas.
„Pavasarį kaip ir visas gėles patręšiam universaliomis trąšomis ir kiekvieną savaitę laistome su žolės raugu. Po poros savaičių žolės koncentratas atskiedžiamas su vandeniu ir visos gėlės laistomos, prie to paties ir juka.
Jai, matomai, patiko tokia priežiūra. Bet daugiau kažko ypatingo nedarom. Aš tik mėgstu tvarkingas gėles, kad nebūtų visokių nugeltusių, nudžiūvusių lapų. Tai aš išskabau juos, duodu energijos, kad galėtų augti nauji lapai ir žiedai. Galbūt tai dar daro kažkiek įtakos, kad ji pas mane tokia visada graži, žalialapė“, – sako pašnekovė.
Moteris pasakoja, kad jos sode, be jukos, pasodinti tokie augalai, kurie nereikalauja per daug priežiūros, bet visada džiugina akį.
„Iš tikrųjų, viskas taip pasodinta, apskaičiuota, kad savaime gražiai augtų. Daugiau spygliuočiai susodinti, o ta juka čia vos ne viena tarp spygliuočių auga, kad nereiktų labai daug ravėti, prižiūrėti. Tik kiekvieną savaitę yra palaistoma su tuo žolės raugu. Matau akyse, kad visos gėlės, vaismedžiai ir vaiskrūmiai gerai auga“, – pasakoja klaipėdietė.
Pastebėjusi, kaip puikiai juka papuošė sodą tarp spygliuočių augalų, Asta nusprendė šį vaizdą dar papildyti levandomis, kurios savo įspūdingu grožiu nustebino ne ką mažiau.
„Matyt, toks žydėjimo metas. Levandos tiesiog žydi, tie patys žiedai tokie purūs, vešlūs ir patys krūmai labai galingi pagal tai, ką mes pernai pasodinom. Tos levandos ir juka puošia čia pas mus viską tarp tų spygliuočių, labai gerai įsipaišo“, – sako klaipėdietė.