gėlynas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gėlynas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gėlynas“.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: kitąmet sukraus gausybę žiedų
Kaip ir kasmet artėjant rudeniui, sodininkai prieš šaltąjį sezoną pradeda rūpintis įvairiais augalais, įskaitant rožių krūmus. Nors rožės nėra itin reiklios, norint jas išsaugoti per žiemą, būtina atlikti kelis paprastus priežiūros veiksmus.
Naujienų portalui tv3.lt „Juragių medelyno“ vadovas Donatas Venckevičius atskleidžia, kaip reikėtų pasirūpinti rožėmis prieš žiemą ir kokių klaidų reikėtų vengti, norint, kad jos žydėtų ir ateinančiais metais.
Pamatę Linos rožes kiti netenka žado: išdavė auksinius patarimus
Prieš 19 metų su šeima seną sudegusią sodybą įsigijusi 51-erių Lina Urbaitienė nė neplanavo, kad čia susikurs tikrą rojaus kampelį žemėje – norėjo tik vietos, kur vasarą galėtų pabėgti su mažais vaikais. Dabar seniau taip svajotos paprasčiausios žalios vejos sode vis mažiau – ją užleidžia čia karaliaujančioms rožėms ir kitiems akį traukiantiems augalams.
Apie šį slaptą sodą Lietuvoje daugelis nežino: atskleidė, kur jį rasti
Daugiau kaip 40 tūkst. augalų, per šimtą skirtingų jų rūšių bei dar nuo vasario prasidedantys žydėjimai. Visa tai slypi ne viename iš oficialių Vilniaus botanikos sodų, o Lazdynų papėdėje įsikūrusio biurų komplekso „Business Garden Vilnius“ vidiniame kieme, kurį nuo Oslo ir Laisvės prospektų triukšmo saugo vilniečiams puikiai matomi balti fasadai.
„Business Garden“ yra paradoksalus: vilniečiai jį žino, tačiau nepažįsta.
Padarykite tai savo braškėms: sukraus didesnį derlių
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Dauguma sėjos ir sodinimo darbų jau baigti, augalai intensyviai auga, kai kurie (pvz., braškės) jau brandina ir derlių. Tačiau birželis tik žymi pavasario darbų pabaigą.
Sodininkams bei daržininkams darbų gausu ir vasaros sezonu. Tad pasižvalgykime, kokius darbus primena atlikti birželio mėnesio sodininko kalendorius.
Vaizdas Kėdainiuose šokiravo moterį: parodė visiems, kuo virto gėlynai
„Rinkos aikštė“ sulaukė pasipiktinusios kėdainietės skundo dėl, jos nuomone, apleistų ir netvarkomų miesto parke esančių gėlynų. Anot moters, dekoratyvinės turėjusios būti gėlės virto sulaukėjusiomis ir iki pusės kelių siekiančiomis lauko gėlėmis. Tačiau blogiausia – ne tai, o tai, kad šios dar ir piktžolėmis apaugusios…
O ir žiedinė sankryža, atvažiuojant į Kėdainius nuo Josvainių, yra virtusi dideliu brūzgynu.
Pasisodinkite šiuos augalus savo sode: jie – aukso gysla organizmui
Jei turėtume unikalią galimybę keliauti laiku ir nusikelti į mūsų prosenelių, proprosenelių ar dar tolimesnių protėvių sodybą, suprastume, kad visa, kas žaliavo ir žydėjo jų kiemuose, turėjo prasmę ir konkrečią paskirtį. Dideli medžiai aplink sodybą buvo reikalingi apsaugai nuo vėjo ir žaibo, mažesni medžiai sodinti dėl dekoratyvumo, medicininių savybių. Gėlynuose taip pat augo gydantys žolynai. Tokių augalų nesunkiai galima įkomponuoti ir šiandieniniuose darželiuose.
Pelargonijas palaistykite šiuo mišiniu: sukraus daug žiedų
Pelargonijos – vienos gražiausių gėlių soduose. Tačiau tai – nemažai priežiūros reikalaujantis augalas. Norint, kad pelargonijos sukrautų didelius kiekius žiedų reikia nepamiršti aprūpinti jų naudingomis medžiagomis.
Daugelis žino, kad pelargonijoms reikia daug saulės ir mažai drėgmės. Nors dažniausiai patręšti jas sodininkai renkasi naudodami specialias trąšas, tačiau pasirodo yra būdas, kuris padės pastiprinti augalą ir be cheminių priedų, rašo creativomedia.co.uk.
Nuo Audronės sodo praeiviai neatitraukia akių: turi 1 patarimą visiems
Prieš septynerius metus iš emigracijos į Lietuvą sugrįžusi Audronė Ilginis savo ramybę kartu su vyru atrado gimtuose Dauguose. Būtent čia šeima įkūrė savo svajonių namus, stulbinantį sodą. Audronė pasakoja, kad sodo ir gėlyno priežiūra jai yra tarsi terapija, leidžianti pailsėti, nuraminti širdį.
Sugrįžus į tėvynę šeima nusipirko seną sodybą Dauguose: restauravo namą, žingsnelis po žingsnelio tvarkė aplinką.
Lietuvių pamėgta gėlė stebina savo nauda: kiti to nežino
Neretai dažno lietuvio gėlyne galima pamatyti augančius jurginus. Pasirodo, kad daugumos pamėgtos gėlės stebina ne tik savo gražia išvaizda, bet ir turi naudingų medžiagų, kurios gali padėti sergantiems diabetu sumažinti gliukozės kiekį kraujyje.
„Medical News Today“ skelbia, kad remiantis naujaisiais tyrimais, jurginų žiedlapiuose yra trys molekulės, kurios gali padėti žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, sukontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Kaunietės sodas atima žadą: pasidalino auksiniais patarimais
Kaune gyvenanti Živilė Vilutienė laisvu laiku su šeima pailsėti nuo miesto šurmulio vyksta į Kazlų Rūdą, kurioje stovi šimtametė sodyba. Moteris pasakoja, kad nors senas namas ir prašosi renovacijos, vis tik, jo likimas – planuose, o šiuo metu kartu su namiškiais ji rūpinasi sodybos aplinka. Kone didžiausia jos puošmena – rožių gėlynai, atimantys žadą.
Živilė juokauja, kad šioje sodyboje pralėkė kone visa jos vaikystė.
REKLAMA
REKLAMA
Birželio darbai sode ir darže: nepamirškite jų atlikti
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo, skelbiantis apie pavasario darbų pabaigą. Šiuo metu augalai intensyviai auga, o darbai darže ir sode lemia derliaus gausą ir kokybę.
Oras po pavasarinių darganų pagaliau sušilo. Remiantis fenologiniu kalendoriumi, pražydus rugiams ar erškėčiams, į dirvą sėjami krapai, ridikai rudens derliui, ropės, taip pat sodinami agurkų, paprikų, pomidorų ir moliūginių daržovių daigai.
Padarykite tai savo tulpėms: kitąmet apdovanos įspūdingais žiedais
Pavasarį daugelio lietuvių kiemus puošė margaspalviais žiedais apsipylusios tulpės, tačiau dabar galvos skausmu tampa klausimas, ką daryti joms nužydėjus?
Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė pasidalino naudingais patarimais, ką reikia padaryti jau dabar ir kokių klaidų nekartoti, kad kitais metais tulpės vėl nudžiugintų žiedais.
Išdavė auksinius rožių auginimo patarimus: žiedų nespėsite skaičiuoti
Rožės lietuvių soduose, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, gana seniai užima garbingą vietą. Kvepiantis rožių krūmas niekuomet nepalieka abejingų. Tad ką daryti, jei svajojate apie rožėmis žydintį sodą?
Kada ir kaip sodinti?
Tinkamiausias laikas sodinti rožes – pavasaris, tačiau rožes augintas vazonėliuose galima sodinti visą šiltąjį sezoną.
Patogų gyvenimą Londone britas iškeitė į Lietuvos miškus: Martyno Starkaus bičiulis į statybas žvelgia itin originaliai
Kiekviena savaitė Starkų sodyboje vis kitokia, tačiau kas kartą namas vis labiau artėja prie tokio, kokį jie visuomet įsivaizdavo. Tiesa, šeima nuolat sau primena, kad dabar – malonioji ir kur kas lengvesnė dalis nei pernai, kai namą reikėjo sukurti nuo pat pamatų. Tokius prisiminimus Martynui sukels smagi kelionė pas kaimyną, kurio namo statybos dar nė neįpusėjo… Visa tai išvys ir šio sekmadienio TV3 laidos „Starkus stato“ žiūrovai.
Neįprastos gėlės – gali kvepėti net „Coca-cola“: už išskirtinį daigelį teks pakloti šimtus eurų
O dabar apie gėles, kvepiančias neįprastai – gaiviuoju gėrimu „Coca-cola“, pušimi ar net citrina. Ir žydinčias tarsi rožės, tulpės ar gvazdikai. Taip žiedų grožiu ir kvapais stebina… pelargonijos. Močiučių gėlėmis vadintos ir daugelio dėl aitraus specifinio kvapo ignoruotos pelargonijos dabar išgyvena tikrą renesansą. O gerbėjai už išskirtinį daigelį kloja šimtus eurų.
Kauno rajone gyvenanti Vilija pelargonijomis susižavėjo prieš septynerius metus.
Klaipėdietės sode pražydęs augalas traukia praeivių akis: išdavė sėkmės paslaptį
Klaipėdos rajone gyvenančios Astos Meilutės-Čerkesienės (51) sode pražydusi juka savo įspūdingais žiedais stebina ne tik pačią moterį, bet ir aplinkinius. Augalo nuotraukomis socialiniuose tinkluose pasidalijusi moteris sulaukė daugybės komentarų ir klausimų, kaip jai pavyko tokį grožį užauginti.
Moteris pasakoja, kad šis šiltųjų kraštų augalas jos sode auga dar palyginus neilgai, o tokiais žiedais pirmą kartą nustebino tik šiais metais.
Egzotika anykštėnės gėlyne: po 10-ies metų pirmą kartą pražydo šiltųjų kraštų augalas juka
Anykštėnės pensininkės gėlyne pražydo šiltųjų kraštų augalas juka. Vien žiedo aukštis – gerokai virš metro. Moteris gėlę augina daugiau nei 10-metį, tačiau pažydo ji pirmą kartą. Ir dar ypatingą dieną – per anykštėnės gimtadienį.
Anykštėnė neatsidžiaugia įspūdingai pražydusia juka. Gėlyne moters puoselėjamas augalas savo dydžiu pralenkė šeimininkę: „Mano metras septyniasdešimt kažkeli, tai 1,80 bus, daugiau gal. Ir plotis gi jos didelis čia. Kiek čia cm aš net nematavau.
Padarykite tai savo bijūnams: atsidėkos įspūdingais žiedais
Bijūnams, hortenzijoms, hibiskiams ir kitiems augalams dažniausiai reikia atramos. Pasirodo, viskas yra labai paprasta: tereikia tinkamai surišti šių gėlių krūmus.
Įvertinkite, kur yra 4 pagrindiniai augalo taškai – pietūs, šiaurė, vakarai ir rytai. Virvę pritvirtinkite laisva kilpa maždaug 30 cm nuo žemės ir viršutinių ūglių dalyje. Pritvirtinkite virvę pietinėje augalo pusėje prie tolimiausio stiebo.
Tempkite šią virvę per centrą link šiaurinės pusės ir suriškite.
92-ejų Bronės puoselėjamas gėlynas atima žadą praeiviams: energijos pavydėtų dažnas
Klaipėdos senamiestyje, Bangų gatvėje, ties 13 namu, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens praeivius džiugina didžiulis spalvingas ir labai skoningai sukomponuotas gėlynas. Vieną vakarą pavyko sutikti ir jo prižiūrėtoją. Pasirodo, šį grožį kuria ir puoselėja 92-ejų metų klaipėdiškė, Bangų gatvės 13 namo gyventoja Bronė Vilimienė.
Šiltą vasaros vakarą ponia Bronė išėjo apkarpyti nužydėjusių šiurpinių gvazdikų, tačiau darbą nutraukė pro šalį ėjusi kaimynė.
Panevėžiečio sodas daugiabučio kieme atima žadą: davė naudingų patarimų
„Esu girdėjęs mintį: „Nori būti laimingas – tapk sodininku“. Tad šiuo posakiu ir vadovaujuosi“, – sako panevėžietis Gintautas Šimkus, viename Panevėžio daugiabučių kiemų kuriantis pasakiško grožio „Debesų sodą“. Ir, greičiausiai, ne veltui vadovaujasi šiuo posakiu – kitaip vargu, ar kone 30 metų savomis rankomis prižiūrėtų ir puoselėtų kiemo aplinką.
Tūkstančiai tulpių pražydo Radviliškio rajone Sidabravo miestelyje: galima prisiskinti ir patiems
Tūkstančiai tulpių žiedų pražydo Radviliškio rajone Sidabravo miestelyje. Jas auginanti gėlininkė sako, kad dėl šalto pavasario žydėjimas vėlavo, tačiau vėsūs orai leidžia ilgiau džiaugtis žiedais. O ten jų net keli šimtai veislių.
Žmonės stabteli ne tik pasižvalgyti po margaspalvius gėlynus, bet sutarus su šeimininkais vietoje gali ir prisiskinti.
Kiekvieną pavasarį Sidabravo miestelio gėlių gatvė pražįsta margaspalviais žiedais.
Ignalinietės Elvyros sodas atima žadą praeiviams: pasidalijo patarimais
Tikriausiai nerasite nė vienos gėlės, kuri nebūtų žydėjusi Ignalinos rajono gyventojos Elvyros Ivanauskienės sode. Moteris savo namų kieme gėlyną puoselėja jau daugiau nei trisdešimt metų. Iš meilės augalams Elvyra prieš kelerius metus, gavusi fotoaparatą, pasinėrė į dar vieną mėgstamą veiklą ir šiuo metu aktyviai fotografuoja gamtą.
Pasakė, ką daryti nužydėjus rododendrams: žinoti tikrai verta
Hortenzijos ir rododendrai – dažnas vienas kitą papildantis derinys sode. Šie augalai pasižymi panašiais dirvos terpės poreikiais, taip pat žydi vienas po kito, todėl visuomet bus kuo pasigrožėti. Tačiau norint susikurti jų žiedų pasaką savo namuose gali prireikti nemažai pastangų ir žinių.
Kaip teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Dendrologijos ir fitopatologijos mokslo sektoriaus vyresn.
Panevėžietės sodas atima žadą daugeliui: atskleidė aukso vertės patarimus
Panevėžietės Ugnės Jonelytės-Debeikienės sodas patraukia praeivių akis ir sulaukia daugybės pagyrų. 4 arų sklype anglišką sodą įsikūrusi Ugnė juokiasi, kad jai tokia aplinka itin romantiška, norisi pasiimti kavos puodelį ir atsisėdus grožėtis gėlėmis.
Ugnė sodą kurti pradėjo prieš 4 metus. Tuomet ji nežinojo nuo ko pradėti, tačiau buvo įsitikinusi, kad metas prikelti mažai gyvybės turintį sodą, naujienų portalui tv3.lt pasakojo U. Jonelytė-Debeikienė.
Kristinos gėlynas – gražiausias visame Vilniuje: viską padarė pati
Tikriausiai beveik kiekvienas Vilniaus Taikos gatvės gyventojas galėtų parodyti, kur galima surasti Kristinos gėlyną. O nežinantiems jį surasti irgi neturėtų būti sunku, nes jis žemėlapyje pažymėtas kaip viena iš lankomų sostinės vietų.
Žinia apie Kristinos gėlyną daugiabučio namo kieme sklinda jau keletą metų, tačiau šiuo gėlynu besižavinčių žmonių kiekis nemažėja, o tik daugėja.
Vilnietės apsodintas kiemas žavi kiekvieną: pamatykite, kaip jis atrodo
Kol namų statybos ir kiemo tvarkymo darbai nebaigti, o žaliojo kampelio sau ir savo šeimai labai norisi, net ir į supiltą žemių krūvą imi žiūrėti kūrybiškai. Visą gyvenimą praleidusi mieste ir prieš dvejus metus su šeima užmiestin persikėlusi Inesa Kavaliauskienė savęs miesto šurmulyje nebemato – ji sako ramybę atradusi oaze tapusiame namo kieme. Čia atsirado ir netikėtų idėjų, kurias moteris su šeima įgyvendino. Jas puikiausiai galima panaudoti įsirengiant sodybos sklypelį.
Populiariausios rožių rūšys ir kaip jas tinkamai sodinti
Sutiksite, kad rožės – gėlių karalienės ir sodas, papuoštas rožių krūmais, abejingų tikrai nepalieka.
„Žalia stotelė“ specialistai atkreipia dėmesį, jog palankiausias metas sodinti rožes yra balandžio 14 d. – gegužės 14 d., o auginti rekomenduojama pasirinkti saulėtą vietą, tačiau lengvas šešėlis ankstyvą popietę – netgi naudingas (ypač tamsių spalvų rožėms).
Tam, kad būtų lengviau nuspręsti, kokiomis rožėmis papuošti savo sodą, supažindiname su populiariausiomis šių gėlių rūšimis bei sodinimo...
Ekspertai atskleidė, kaip susikurti gėlyną, kurio nereikia ravėti ir prižiūrėti
Daugumos šeimininkų svajonė yra turėti gražų gėlyną, kurio nereikia ravėti. TV3 laidai „Svajonių sodai“ želdynų dizaineris ir kraštovaizdžio architektė atskleidė, kad norint pasiekti tokį rezultatą reikia susidraugauti su piktžolėmis.
Kuriant natūralistinį gėlyną, kurio nereikia prižiūrėti ar ravėti, svarbu suprasti, kad piktų augalų nėra.
„Šitas rododentrynas, kurį mes vadiname visko gėlynu, buvo vien garšvos.
Padarykite tai savo rožėms – sukraus daugybę žiedų
Nieko nėra gražiau už puokštę dailių rožių. Šios gėlės simbolizuoja meilę, draugystę, taiką – pačias stipriausias mūsų emocijas, todėl yra vienos mėgstamiausių. Bet ką daryti, jei rožės nepražysta? Taip gali nutikti vienais kuriais metais arba kartotis metai iš metų. Tokia situacija – tikras nusivylimas.
Jei rožės nustojo žydėti, taip galėjo nutikti dėl keleto skirtingų priežasčių, rašoma doityourself.com. Gali būti, kad neveikia jūsų naudojamos trąšos.
Vilnietės gėlynas daugiabučio kieme atima žadą: kiti praminė rojaus kampeliu
Vilniuje užsukus prie Taikos gatvėje esančio daugiabučio, nesunkiai pagalvotumėte, kad galbūt atsidūrėte botanikos sode. Šešiasdešimt rūšių augalų, gėlių tortai ir nuostabaus grožio ornamentai iš akmenų – būtent tokį grožį kieme prie daugiabučio jau dešimtmetį kuria čia gyvenanti Kristina Šeniauskienė.
Vilnietė Kristina Šeniauskienė (64) jau ilgus metus gyvena bute viename sostinės daugiabutyje.
Daugiabučių gyventojų išmonė: ant valdiškos žemės – sodai
Sostinės gyventojų išmonė – beribė. Ant valdiškos žemės daugiabučių kiemuose vilniečiai įsirengia ir margaspalvius gėlynus, ir net sodus. Savivaldybės atstovai sako, kad tai teisėta, kol netrukdo kaimynams, tačiau kartu žada per pusę milijono eurų žaliosioms erdvėms daugiabučių kiemuose įrengti.
Sostinės Justiniškių mikrorajone gyvenanti 64-erių senjorė Kristina prieš 11 metų pradėjo puoselėti po jos buto langais buvusį mažytį žemės plotelį.
Kalpokaitė atskleidė savaitgalio ritualus: prie to prisideda ir vyras
Žymi kino ir teatro aktorė Larisa Kalpokaitė visuomet spindi gera nuotaika bei pozityvumu. Garsi aktorė spėja ne tik suktis skirtingose filmavimo aikštelėse, sveikai maitintis, bet taip pat ir prižiūrėti mylimą gėlyną, atrasti laiko artimiesiems. tv3.lt kalbinta aktorė papasakojo, kaip leido savo vasaros dienas, bei atskleidė, kodėl kurį laiką buvo dingusi iš viešumos.
Lietuvė augina net 100 skirtingų gėlių: išdavė didelių žiedų paslaptį
Šiltaisiais metų laikais tikra sodybų bei kiemų puošmena tampa mūsų numylėtos ir augintos gėlės. Tačiau kai kuriems ne visada pavyksta jas tinkamai prižiūrėti. Savo kieme net šimtą skirtingų gėlių rūšių auginanti skaitytoja Aurela sutiko pasidalinti savo nuostabių gėlių patarimais. Skaitytoja Aurela pripažįsta, kad gėlių ji savo kieme augina tikrai ne vienos rūšies, priešingai – jų skaičius yra net triženklis! „Mano namuose ir sode šiuo metu auga apie šimtas skirtingų rūšių augalų.
Lietuvių topu tapusi gėlė: kelios gudrybės ir jums pavydės visi kaimynai
Bijūnai – senoviškos darželių gėlės, tačiau pastaruoju metu jie darosi vis populiaresni. Šie gražūs, dekoratyvūs daugiamečiai žoliniai augalai tinka ir gėlynams, ir puokštėms. Bijūnų puošnūs ne tik žiedai, bet ir tamsiai žali lapai, krūmo forma.
Specialistai: turite tai žinoti, prieš kurdami savo svajonių sodą
Atšilę orai kviečia pasirūpinti gėlynais, kad jie džiugintų visą vasarą. Tikras menas gėles susodinti taip, kad derėtų viena prie kitos ūgiu, lapų ir žiedų forma, spalva, žydėjimo trukme. Žydi visą sezoną Kraštovaizdžio dizainerė Jolita Deveikytė-Kirdenė patarė sodinant augalus atsižvelgti į namo architektūrą. Anot jos, šiuolaikiškas namas geriau atrodys apsodintas tradicinėmis gėlių lysvėmis. Gėlių spalvas reikėtų parinkti taip, kad jos pagyvintų namo fasado tonus.
Šeima netoli Vilniaus sodybą pavertė rojaus kampeliu ir nesiruošia sustoti
Prieš penkiolika metų Vilniaus rajone įsigiję sodo sklypą, Evelina ir Antanas Puidokai visą savo laisvalaikį ėmė skirti jo aplinkai sutvarkyti. Vienas svarbiausių šeimininkų išsikeltų uždavinių – kad sodas džiugintų akis visus metus. Augalų kolekcija Sklypą Puidokai įsigijo prie pat miško, pačiame tolimiausiame sodų bendrijos kampelyje. Nors jis skendėjo šabakštynuose, poraįžvelgėjo potencialą, todėl nusprendė įdėti daugiau pastangų ir paversti šią vietą malonia akiai gamtos oaze.
Išrinktas gražiausias gėlynas Lietuvoje: moterys nenustoja aikčioti
Neįprastą gėlyną čia pat po daugiabučio langais puoselėjantis panevėžietis Šimkus antrus metus iš eilės mėgaujasi jį netikėtai užgriuvusia šlove. Sutuoktinių puoselėjamas japoniško stiliaus Debesų sodas ir šiemet nušluostė nosis didžiųjų miestų konkurentams. Vėl pripažintas gražiausiu šalies gėlynu mieste. Vyras džiaugiasi, kad daugiaaukščių apsuptyje žaliuojantį jo grožį specialiai apžiūrėti nori ne vienas smalsuolis.
Gėlynu paverstame Seimo fontane kol kas auga tik piktžolės
Pernai žemėmis užpiltame ir gėlynu paverstame buvusiame Seimo fontane kol kas auga tik piktžolės. Sostinės savivaldybė žada, kad jau kitą savaitę pradės ten sodinti gėles. „Su miestu yra kalbėta, jie yra prižadėję, kad kitą savaitę ten tikrai atsiras gėlynas. Pagrindinis dalykas, matyt, buvo užtrukę nepalankūs orai, be to, gėlės yra brangios“, - BNS sakė Seimo kancleris Jonas Milerius. Kita vertus, jis sutiko, kad kitose miesto vietose gėlynai seniai sutvarkyti ir žydi.
Vasara neleis atsikvėpti
Birželio mėnesį intensyviai naikinkite piktžoles. Iš jų galite spręsti, kokia sodo dirva. Kai stinga kalkių, auga dirviniai asiūkliai, svėrės, rūgtys, rūgštynės, tūbės, dirvinės našlaitės, žliūgės. Birželio mėnesį intensyviai naikinkite piktžoles. Darbai darže * Kalkingose dirvose tarpsta dilgėlės, notrelės, usnys, veronikos, trikertės žvaginės. Naikinkite ant komposto krūvos augančias piktžoles, kol jos nesubrandino sėklų.
Vėl bus renkamas gražiausias gėlynas prie daugiabučio
Daugiabučius namus prižiūrinti bendrovė „Mano būstas“ trečius metus iš eilės organizuoja konkursą „Gražiausias gėlynas prie daugiabučio“. Visų Lietuvos miestų gėlininkai kviečiami kurti originalias augalų kompozicijas prie namų ir varžytis dėl gražiausio gėlyno titulo. Šis konkursas – iniciatyvos „Mūsų kiemas“ dalis. „Šiuo konkursu siekiame paskatinti gyventojus puoselėti darželius prie namų ir taip atgaivinti gyvenamąją aplinką. Džiaugiamės, kad konkursas populiarėja kasmet.
Kad gėlės žydėtų ir sodas klestėtų: kaip tinkamai tręšti pavasarį
Tręšimas yra metinis ritualas kiekvienam augintojui. Tačiau nuomonė, kad reikia tręšti kuo daugiau norint užauginti didesnį derlių ar gražesnius gėlių žiedus, yra klaidinga. Tręšimas priklauso nuo metų laiko ir tinkamų trąšų parinkimo. Kaip aiškina Nikojalus Zubko, nereikėtų pamiršti, kad trąšos nėra augalų maistas, trąšos – padeda tą maistą geriau įsisavinti, geriau vykdyti natūralius augalo procesus. “Renkantis trąšas, pirmiausia, reikia suprasti ką reiškia trąšų formulės ant pakuočių.
Gražiausias Lietuvos gėlynas: kas pirmauja?
Likus mažiau nei savaitei iki VšĮ „Mūsų kiemo“ organizuojamo gražiausio gėlyno prie daugiabučio konkurso pabaigos, organizatoriai praneša – Vilniuje pirmauja Taikos g. 26 gėlynas, Kaune Partizanų g. 74 gėlynas, Klaipėdoje Alksnynės g. 21 gėlynas, Šiauliuose Radviliškio g. 108 gėlynas. Šie gėlynai surinko daugiausiai balsų socialiniame tinkle „Facebook“. Konkurso iniciatoriai ragina suskubti atsiųsti savo gėlyno nuotrauką ir balsuoti – konkurso pabaiga jau ne už kalnų.
Gėlyno puoselėjimas – tam tikra meditacijos forma?
Viešosios įstaigos „Mūsų kiemas“ paskelbtas gražiausio gėlyno prie daugiabučio konkursas pritraukė dešimtis dalyvių. Konkurso organizatoriai sakosi sulaukę ne tik gražių nuotraukų, bet ir unikalių istorijų apie žmones, kurie užsiima gyvenamųjų rajonų puošimu. Kas jie, paslaptingi miesto gėlininkai?
„Sodindama gėles ir atlikdama kitus darbus darželyje prie namo puikiai pailsiu“, - pasakojo gėlyno savininkė Eglė. „Rekomenduoju šį užsiėmimą visiems.
Kaip susikurti savo rojaus sodą?
Ne naujiena, kad lietuviai – itin prie žemės prisirišę žmonės, mėgstantys sukišti pirštus į dirvą ir nemenkai paplušėti, kad užsiaugintų sveikų, meile tręštų žalumynų ir susikurtų jaukią aplinką. Juk kiekvieno mūsų sodelis – savaip išpuoselėtas! O jei neturime žemės plotelio, galime tokį įsirengti kad ir daugiabučio balkone.
Kaip įrengti sodą?
Svarbu – tinkamai pasiruošti. Apsispręskite, ko norite. Sugalvokite sodui temą, išsikelkite tikslą.