žala sveikatai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žala sveikatai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žala sveikatai“.
Štai, kas nutinka organizmui kasdien geriant alų: kiti apie tai nesusimąsto
Alus yra vienas seniausių ir plačiausiai vartojamų alkoholinių gėrimų pasaulyje. Nors retkarčiais mėgaudamiesi šaltu alumi dauguma žmonių gali nesukelti didelio pavojaus sveikatai, reguliarus kasdienis alaus gėrimas gali turėti įvairių padarinių jūsų organizmui.
Štai ko gali tikėtis kasdien alų geriančio žmogaus sveikata, rašoma timesofindia.indiatimes.com.
Svorio padidėjimas
Vienas iš labiausiai pastebimų kasdienio alaus gėrimo padarinių yra svorio padidėjimas.
Traumą patyrusi lietuvė reikiamos pagalbos nesulaukė: ištiko staigi mirtis
Teisme išnagrinėta byla, kur motinos netekusi dukra iš šeimos klinikos siekė prisiteisti 50 tūkst. eurų neturtinę žalą. Narpliojant šią istoriją paaiškėjo, kad moteris mirė, nes jai nebuvo pratęsti dar Austrijoje, kur ji patyrė traumą, išrašyti vaistai.
Į teismą kreipėsi mamos netekusi Eglė, kuri prašė priteisti 1 770 eurų turtinę ir 50 tūkst. eurų neturtinę žalą. Ši sukrečianti istorija nutiko prieš 6 metus, tačiau tik dabar teismas priėmė sprendimą byloje.
Medikus dėl padarytos žalos sveikatai kaltinęs vyras pats privalės sumokėti solidžią sumą
Siekis dėl sveikatai padarytos žalos prisiteisti daugiau kaip 15 tūkst. eurų Jevgenijui K. atsisuko prieš jį patį.
Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei (RVUL) vyras įpareigotas sumokėti beveik 4,2 tūkst. eurų dėl patirtų bylinėjimosi ir papildomai atliktų ekspertizių išlaidų.
Nepalankų Jevgenijui K. sprendimą priėmęs teismas konstatavo, kad dėl esą netinkamos patirtos traumos diagnozės medikų kaltės neįžvelgiama.
Grožio kaina: sužinokite, kuo rizikuojate avėdamos aukštakulnius
Tikriausiai sutiksite, jog aukštakulniai – vienas iš moteriškumo simbolių, kuris padeda moteriai pasitempti, išlikti grakščiai ir pabrėžti figūros linijas. Vis dėlto, ši puošmena dažnai gali pridaryti daugiau žalos, nei pridėti grožio. Kineziterapeutė Radvilė Bautronytė atskleidžia, kokie pavojai gresia moterims, kurios savo gyvenimo neįsivaizduoja be aukštakulnių.
Atskleista nemaloni tiesa apie lietuvių pamėgtą riebalų deginimo priemonę
L-karnitinas – natūralios kilmės aminorūgštis, apie kurios vartojimą galima išgirsti skirtingų nuomonių. Šios medžiagos pagrindinė funkcija yra riebalus versti energija, kas padeda didinti raumenų masę, sparčiau deginti riebalinį sluoksnį, jaustis energingesniais bei gauti kitos papildomos naudos. Vis dėlto, nepaisant šių teigiamų l-karnitino savybių, esama ir skirtingos nuomonės, jog per didelis šios medžiagos kiekis yra nuodas širdžiai.
Pasekmės piktnaudžiaujant vaistais nuo skausmo ir lietuvių savigydos įpročiai
Kamuojant galvos, dantų, nugaros ar kitiems skausmams tuoj pat gelbėjamės vaistais nuo skausmo. Jų pasirinkimo įvairovė vaistinėse išties didelė, o ir žmonių įprotis pajutus menkiausius negalavimus griebtis vaistų, dažnai gali pakenkti sveikatai. „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro šeimos gydytojas Valerijus Morozovas teigia, kad skausmo kentėti nereikia ir jį būtina gydyti, tačiau Lietuvoje vaistų vartojama gerokai per daug.
Bėgimo sezonas prasideda: ką reikia žinoti sportuojantiems
Orams vis šylant, vis daugiau bėgimo entuziastų išbėga į gryną orą. Visgi tinkamai nepasiruošę bėgimui žmonės gali sau ir pakenkti. Kad bėgimas netaptų žala sveikatai, konsultuoja viena Birštono pusmaratonio organizatorių, sveikatingumo specialistė, trenerė Giedrė Bernotaitė. Sekti pulsą Pulsas – ritmiškas kraujagyslių virpėjimas, kurį sukelia susitraukdamas širdies raumuo ir išstumdamas kraują iš kairiojo skilvelio į arterijas. Kiekvienas tvinksnis – vienas širdies raumens susitraukimas.
Dėl žalos sveikatai – kreiptis į gydymo įstaigą?
Vyriausybė trečiadienį svarstys Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas pataisas, pagal kurias pacientas dėl žalos sveikatai pirmiausiai turėtų kreiptis į gydymo įstaigą. Ministerija nurodo, kad pataisomis siekia glaudesnio ligonio ir sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimo sprendžiant ginčus.
Siūloma uždrausti nepilnamečiams vartoti elektronines cigaretes
Siūloma Lietuvoje uždrausti asmenims iki 18 metų rūkyti ne tik tabako gaminius, bet ir jų pakaitalus ar jų turėti.
Tokį pasiūlymą Tabako kontrolės įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė.
Pasak jos, rinkoje pasirodė naujas produktas – elektroninės cigaretės.
Finansų ministerija – didžiausias sveikatos priešas
Klystate jei manote, kad kalbėsiu apie atlyginimus, pašalpas ar kitus dalykus, kurie daugumos gyventojų nuomone dėl savo mikroskopinių dydžių neabejotinai trumpina Lietuvos gyventojų trukmę.
REKLAMA
REKLAMA
Gydytojams atsibodo tąsytis po teismus
Šalies gydymo įstaigų medikai pavargo bylinėtis su jų paslaugomis nepatenkintais pacientais. Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) siūlo keisti dabar egzistuojantį, jos manymu, neefektyvų žalos sveikatai atlyginimo modelį.
LGS pasisako už žalos atlyginimo be kaltės principą, jis medikams ir pacientams leistų aplenkti teismus ir taikiai išspręsti ginčą.
Lietuviai nieko nedaro dėl atlyginimo už patirtą žalą sveikatai
Lietuvoje žalą sveikatai per savo gyvenimą patyrė trečdalis gyventojų, kurie gavo sveikatos priežiūros paslaugas. Dėl žalos atlyginimo kreipėsi vos 4 proc. apklaustųjų. Be to, 70 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų mano, kad šiuo metu mūsų šalyje galiojanti žalos sveikatai atlyginimo sistema teismų keliu neveikia, yra sudėtinga ir prieinama ne kiekvienam.
Rusijoje advokatas-kanibalas atkando „bičiuliui“ ausį ir nosį
27–ių metų teisininkui, atkandusiam savo „bičiulio“ ausį ir nosį, skirti du metai kalėjimo lygtinai.
Noginsko miesto teismo teisėja Jelana Golubeva paskelbė neįtikėtinai švelnų nuosprendį teisiamajam, kuris kaltinamas bandymu suvalgyti gyvą žmogų.
Du metai lygtinai ir trys metai bandomojo laiko – toks buvo nuosprendis, nes 27–ių metų Sergėjaus Riazanovo veiksmai buvo traktuojami kaip didelės žalos sveikatai padarymas.
Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas gali būti žalingas sveikatai
JAV maisto ir vaistinių produktų administracijos FDA teigimu, naujausi tyrimai leidžia kelti „teisėtą“ susirūpinimą dėl muiluose, indų plovikliuose, skutimosi geliuose ir netgi kojinių, sportinių drabužių ir žaislų audiniuose naudojamą antibakterinio chemikalo - triklozano - poveikį sveikatai.
FDA ir Aplinkos apsaugos agentūros EPA atstovų teigimu, jų požiūris į triklozaną pasikeitė.