„33 min. su Artūru Anužiu“
Laidoje svarbiausius šalies politikus, ekonomistus, verslo atstovus ir visuomenėje žinomus žmones kalbins naujienų portalo tv3.lt vyriausiasis redaktorius Artūras Anužis. Bus nagrinėjamos aktualiausios temos, visuomenėje didelio atgarsio sulaukiantys klausimai ir kaip juos mato mūsų šalies elitas.
Buvęs Kanados žvalgybos karininkas apie Rusijos karą su NATO: jie nesugebės užpulti nieko daugiau, išskyrus Baltijos šalis
Buvęs Kanados žvalgybos karininkas Kostas Rimša Lietuvai atkūrus nepriklausomybę prisidėjo prie to, kad būtų atkurtos Lietuvos specialiosios pajėgos ir Lietuvos kariuomenė. K. Rimša sako atvirai: 2022 m., prieš įsiveržiant į Ukrainą, Rusija rinkosi, ką geriau pulti: Ukrainą ar Baltijos šalis. Ekspertas taip pat gana kritiškai žiūri į tai, ar užpuolus Lietuvą, NATO sureaguos pakankamai greitai.
Remigijus Žemaitaitis apie kaltinimus esant kremliniu: Iš pradžių buvo nemalonu, bet dabar žiauriai gerai
Penktadienį darbą pradėjo nauja Gintauto Palucko vadovaujama Vyriausybė, kurią sudaro ir trys „Nemuno aušros“ nariai. Nepaisant iškovotos vietos koalicijoje, partijos lyderis Žemaitaitis viešumoje ir toliau yra skalpuojamas, tačiau į kaltinimus neva esant kremliniu, sako nebereaguojantis. O prabilęs apie apie finansavimą krašto gynybai, tik juokiasi iš naujosios ministrės siekių.
Apie ministrų kabinetą ir ateinančią kadenciją naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Remigijus Žemaitaitis apie Nausėdos ir socdemų ryšius: prezidentas yra kaip socialdemokratų garbės pirmininkas
Šį trečiadienį įvyko paskutinysis konservatorės Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės posėdis, o jau nuo penktadienio darbą pradės naujai suformuota Palucko Vyriausybė. Koalicijoje esančios „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis žiniasklaidai pranešė, kad pirmojo susitikimo metu bus aptariamas ateinančių metų biudžetas.
Apie ministrų kabinetą ir prezidento santykį su Vyriausybe naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Dovilė Šakalienė apie žmonių pasipriešinimą naujiems poligonams: kažkas gal turės susitaikyti, kad karvės girdės šūvius
Valstybės vairą netrukus perims socialdemokratų koalicija, o jai teks nemenkas iššūkis – paruošti Lietuvą galimiems pavojams ir potencialiai karo grėsmei. Tačiau, anot paskirtos krašto apsaugos ministrės Šakalienės, šios grėsmės gali būti išvengta, jei bus įgyvendintos kelios sąlygos. Saugesniems jaustis padėtų ir Lietuvoje kuriami pramonės parkai ir poligonai, kuriems vietiniai gyventojai kategoriškai priešinasi.
Ministrė Dovilė Šakalienė apie realius Rusijos planus pulti Lietuvą: turime šansą išvengti karo, jei įgyvendinsime dvi sąlygas
Valstybės vairą netrukus perims socialdemokratų koalicija, o jai teks nemenkas iššūkis – paruošti Lietuvą galimiems pavojams ir potencialiai karo grėsmei. Tačiau, anot krašto apsaugos ministrės Šakalienės, šios grėsmės gali būti išvengta, jei bus įgyvendintos kelios sąlygos.
Apie tai, kaip socialdemokratams tai seksis padaryti, naujienų portalo tv3.lt laidoje kalbėjo krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.
Saugumo direktorius Jauniškis apie galimą karą su Rusija: reikia mesti iliuzijas galvojant, kad Rusija mūsų nepuls
Tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje nenumaldomai daugėja hibridinių ir sabotažo aktų apraiškų, už kurias neretai yra atsakinga Rusija. Ekspertai tokius veiksmus vadina jau vykstančiu hibridiniu karu, kuriam šalys tiesiogiai nesipriešina. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis sako, kad Rusija vis aktyviau stiprina savo kariuomenę, o sulaukus Ukrainos paliaubų scenarijaus, Lietuvai karo grėsmė ženkliai išaugtų.
VSD direktorius atsakė ar Remigijaus Žemaitaičio partija „Nemuno aušra“ kelia grėsmę nacionaliniam saugumui
Tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje nenumaldomai daugėja hibridinių ir sabotažo aktų apraiškų, už kurias neretai yra atsakinga Rusija. Ekspertai tokius veiksmus vadina jau vykstančiu hibridiniu karu, kuriam šalys tiesiogiai nesipriešina. Tačiau, anot Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Jauniškio, grėsmę Lietuvai kelia ne tik rusų hibridinės atakos, bet ir iš Baltarusijos, Rusijos atvykstantys migrantai, ar net Putino režimą palaikantys lietuviai.
VSD direktorius Jauniškis apie baltarusių imigrantų grėsmę: tiesą sakant, man tai kelia siaubą
Tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje nenumaldomai daugėja hibridinių ir sabotažo aktų apraiškų, už kurias neretai yra atsakinga Rusija. Ekspertai tokius veiksmus vadina jau vykstančiu hibridiniu karu, kuriam šalys tiesiogiai nesipriešina. Tačiau, anot Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Jauniškio, grėsmę Lietuvai kelia ne tik rusų hibridinės atakos, bet ir iš Baltarusijos bei Rusijos atvykstantys migrantai, kurie ne visada bando pabėgti nuo Putino režimo.
Linas Kojala apie Rusijos diversiją Baltijos jūroje: mes skatiname Rusiją išpuolių kartelę kelti dar aukščiau
Rusija su Vakarais hibridinį karą kariauja jau kurį laiką, o karo veiksmai galimai pasiekė ir Lietuvą – Baltijos jūroje nutraukti kabeliai laikomi planuotais Rusijos išpuoliais. Visgi nei Lietuva, nei kitos Europos šalys, patiriančios hibridines atakas, tiesioginių atsako veikmų agresorei nesiima. Tai, anot eksperto Lino Kojalos, tik skatina Rusiją ir toliau kovoti hibridinį karą vykdant vis didesnius išpuolius.
Linas Kojala apie pražūtingą Trumpo sprendimą: subyrėtų visa Vakarų saugumo architektūra
Rusija su Vakarais hibridinį karą kariauja jau kurį laiką, tačiau jei Ukraina galiausiai bus įsprausta į kampą ir priversta sudaryti paliaubas, Lietuvai gali ateiti maksimalių išbandymų metas. Ekspertas Linas Kojala tikina, kad su išbandymais Lietuva ir Europa gali susidurti ir Trumpui priėmus vieną lemtingą sprendimą – išvedus Ameriką iš NATO.
Kaip, atėjus Trumpui, Lietuvai ir Europai seksis saugumo srityje, naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Kariuomenės vadas Vaikšnoras apie tai, ar Baltijos šalys silpniausia NATO vieta: mus atkirsti kaip regioną yra lengviausia
Paaiškėjo, kad Lietuvos gynybos finansavimas kitąmet bus mažiausias iš visų trijų Baltijos valstybių, o tai daugeliui šalies piliečių kelia nerimą. Visgi Rusijos grėsmė Baltijos regiono valstybėms niekur nedingo, tad kyla vis daugiau dvejonių, ar mūsų šalis tikrai yra pasirengusi atlaikyti priešą ir kaip greitai į pagalbą atskubėtų NATO ir kiti Lietuvos partneriai.
Kaip mes esame pasirengę ginti savo valstybę ir kokios prognozės Baltijos šalims, naujienų portalo laidoje „33 min.
Kariuomenės vadas Vaikšnoras apie karą su Rusija: nenoriu nieko gąsdinti, bet mes esame beveik kare
Rusijos grėsmė Lietuvai kol kas niekur nedingo, tačiau mūsų šalies krašto gynybos finansavimas kitąmet bus mažiausias iš visų trijų Baltijos valstybių. Tad kyla vis daugiau dvejonių, ar mūsų šalis tikrai yra pasirengusi atlaikyti priešą ir kaip greitai į pagalbą atskubėtų NATO ir kiti Lietuvos partneriai.
Kaip mes esame pasirengę ginti savo valstybę naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras.
Vilniaus licėjaus direktorius apie kolegų pataikavimą ministerijai: jie savo baudžiaviniu mentalitetu nusiteikę įgyvendinti bet kurią nesąmonę
Viešumoje vis garsiau šnekama apie švietimo sistemos išgyvenamą krizę – verkiant trūksta mokytojų, o mokinių rezultatai vis prastėja. Tačiau iki šiol realių ir efektyvių veiksmų, sprendžiant šias problemas, nėra imamasi. Vilniaus licėjaus direktorius ragina vykdyti pokyčius čia ir dabar, siekiant užkirsti kelią švietimo katastrofai.
Apie mokytojų trūkumą mokyklose naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Vilniaus licėjaus direktorius apie suklestėjusį korepetitorių verslą: kai išgirsti kokių pinigų paprašo už vieną pamoką, tai bjauru net girdėti
Jau kurį laiką viešumoje yra diskutuojama apie įsisenėjusias švietimo sistemos problemas, kurios taip ir lieka neišspręstos. Viena iš opiausių – didžiulis mokytojų trūkumas mokyklose. Trūkstant mokytojų, vis labiau klesti korepetitorių verslas, kurie, pasak Vilniaus licėjaus direktoriaus, už asmenines pamokas prašo nežmoniškų pinigų. Tiesa, vis labiau populiarėjanti korepetitorių pagalba verčia sudvejoti ir švietimo įstaigų darbo kokybe.
Vilniaus licėjaus direktorius apie mokyklose įsigalėjusią vibe‘o ir feelingo kultūrą: mokymasis tapo tam tikra šalutine veikla
Jau kurį laiką viešumoje yra diskutuojama apie įsisenėjusias švietimo sistemos problemas, kurios tiesiogiai siejasi su vis prastėjančiais moksleivių pasiekimais. Visgi reikia pripažinti, kad prie prastėjančių rezultatų prisideda ne tik mokytojų trūkumas ar kitos švietimo spragos, bet ir pasikeitęs požiūris į mokslą. Vilniaus licėjaus direrktorius teigia, kad šiandieninėje visuomenė ugdymo įstaigose prioritetu tampa smagi aplinka ir geras laikas. Tuo tarpu švietimas atsiduria antrame plane.
Vilniaus licėjaus direktorius apie drastišką mokytojų trūkumą: kaip aš galiu surasti, jeigu jūs išleidžiate mane grybauti žiemą?
Jau kurį laiką viešumoje yra diskutuojama apie įsisenėjusias švietimo sistemos problemas, kurios taip ir lieka neišspręstos. Viena iš opiausių – didžiulis mokytojų trūkumas mokyklose. Vilniaus licėjaus direktorius į situaciją žiūri realistiškai ir yra įsitikinęs – jei tuoj pat nepradėsime spręsti problemos – situacija ateityje tik blogės.
Apie mokytojų trūkumą mokyklose naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Vilniaus licėjaus direktorius apie nuolat nuleidžiamą mokymosi kartelę: kad išlaikytum egzaminą, nereikia mokytis 11-12 klasėje
Jau kurį laiką viešumoje yra diskutuojama apie įsisenėjusias švietimo sistemos problemas, kurios taip ir lieka neišspręstos. Tačiau mokytojai pastebi dar vieną bėdą – mes pataikaujame vaikams iš jų reikalaudami vis mažiau drausmės ir aukštų mokymosi rezultatų.
Kodėl pataikaujame mokiniams ir kas vyksta Lietuvos mokyklose, naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.
Mykolas Katkus apie JAV visuomenės susipriešinimą: jis jau dabar žvėriškas, neabejotinai gali kilti konfliktas
Iki Amerikos prezidento rinkimų liko kiek mažiau nei savaitė, tad visas pasaulio dėmesys šiuo metu sutelktas tik į tai. Ekspertai ir politologai aktyviai diskutuoja apie galimas rinkimų baigtis ir pasekmes tiek JAV, tiek Europai, laimėjus vienam ar kitam kandidatui. Tad svarbiausias klausimas – kas taps naujuoju Amerikos prezidentu ir ar į Baltuosius rūmus grįš Donaldas Trumpas?
Apie JAV prezidento rinkimus naujienų portalo laidoje „33 min.
Mykolas Katkus apie JAV politikų mainus su Rusija dėl savo saugumo: mūsų laukia labai blogi laikai
Iki Amerikos prezidento rinkimų liko kiek mažiau nei savaitė, tad visas pasaulio dėmesys šiuo metu sutelktas tik į tai. Ekspertai ir politologai aktyviai diskutuoja apie galimas rinkimų baigtis ir pasekmes tiek JAV, tiek Europai, laimėjus vienam ar kitam kandidatui. Tad svarbiausias klausimas – kas taps naujuoju Amerikos prezidentu ir ar į Baltuosius rūmus grįš Donaldas Trumpas?
Apie JAV prezidento rinkimus naujienų portalo laidoje „33 min.
Mykolas Katkus apie JAV respublikonų palankumą Putinui: jeigu pakeliui viena kita valstybė dings, nieko čia baisaus nebus
Lietuva savo Seimą jau išsirinko, o išrinkti politikai jau formuoja koalicijas ir užsiima postų dalybomis. Dabar visas pasaulio dėmesys suteiktas į JAV prezidento rinkimus, o svarbiausias klausimas – kas juos laimės ir ar į Baltuosius rūmus grįš Donaldas Trumpas?
Apie JAV prezidento rinkimus naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo viešųjų ryšių ekspertas, duomenų analizės „Repsense“ vadovas ir JAV reikalų žinovas Mykolas Katkus.
Arūnas Valinskas apie ministerijų dalybas po rinkimų: kuo didesnė ministerija, tuo labiau pirštai lieka riebaluoti nešiojant lašinius
Lietuva išsirinko naują Seimą – rinkimus gerokai atsiplėšusi nuo konkurentų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kuri parlamente turės 52 mandatus. Tad paaiškėjus rezultatams, oficialiai prasidės ir koalicijų sudarymas bei ministerijų dalybos.
Kaip vyksta ministerijų dalybos, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.
Arūnas Valinskas apie valstiečių pasirodymą rinkimuose: jie liko šūdo kandusiu veidu
Nors galutinė Seimo sandara dar neaiški, partijos tarpusavyje jau derasi dėl naujų koalicijų sudarymo ir aiškiai konstatuoja, su kuo Seime tikrai nebendradarbiautų. Kai kas, anot buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko, net žada sudaryti naujas frakcijas, siekiant nubrėžti raudonas linijas su kai kuriomis partijomis.
Kaip bus formuojamos koalicijos ir kas jas formuos, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.
Arūnas Valinskas apie Vilijos Blinkevičiūtės abejones dėl premjerės posto: maivosi kaip musė ant pistono
Jau kitą pirmadienį Lietuva turės naują Seimą, tačiau dar net neprasidėjus antrajam rinkimų turui, partijos jau derasi dėl naujų koalicijų formavimo ir brėžia raudonas linijas vienai ar kitai politinei jėgai. Ir nors socialdemokratai laimėjo pirmąjį rinkimų turą, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kritikuoja partijos lyderės Vilijos Blinkevičiūtės nepastovumą ir išsisukinėjimus nuo premjerės posto.
Arūnas Valinskas apie Remigijaus Žemaitaičio sėkmę rinkimuose: jis mūsų politinio miško genys, sanitaras
Jau kitą pirmadienį Lietuva turės naują Seimą, tačiau dar net neprasidėjus antrajam rinkimų turui, partijos jau derasi dėl naujų koalicijų formavimo ir brėžia raudonas linijas vienai ar kitai politinei jėgai.
Kaip yra formuojamos koalicijos, kaip dalijamasi ministerijomis, ir kaip išties vyksta valdžios formavimas, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.
Ekonomistas Romas Lazutka apie segregaciją švietime: Jėzuitų gimnazija užuot priėmusi apleistus vaikelius, daro egzaminą elito vaikams
Šiuolaikinėje visuomenėje galią iš viešojo sektoriaus į rankas vis labiau perima privatus. Visgi augantis visuomenės naudojimasis privačiuoju sektoriumi tam tikrose srityse, pasak ekonomisto Romo Lazutkos, formuoja vis didėjančią segregciją, o tai neša pelna privačioms įstaigoms. Tad ekspertas mano, kad derėtų atsigręžti į kai kurias valstybes ir mažinti perteklinio pasirinkimo galimybes.
Apie segregaciją mokyklos ir gydymo įstaigose naujienų portalo laidoje „33 min.
Ekonomistas Romas Lazutka apie bankų įvarytą baimę mokesčių didinimui: todėl mes turime bevalius politikus ir prieš savo interesus veikiančius piliečius
Viešai kalbėti apie mokesčių didinimą Lietuvoje naujai į Seimą renkami politikai bijo, mat baimę mokesčių reformoms mūsų šalyje formuoja bankai ir jiems atstovaujantys ekonomistai. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse mokesčių didinimui savanoriškai pritaria patys gyventojai, mat pasitiki vietos valdžia ir jos planuojamu valstybės biudžetu.
Apie tai, kodėl bankai baugina gyventojus dėl didesnių mokesčių, naujienų portalo laidoje „33 min.
Lazdijų rajonas ruošiasi – lentynos maistu užsipildė beveik iškart
Viena Lazdijų rajone esanti kaimo bendruomenė įsisteigė vietinį maisto banką. Vos tik išgirdę apie tokią naujovę žmonės neša įvairias žiemai darytas gėrybes, kavą, medų. Idėjos autorė, vietos bendruomenės narė, sako pati nesitikėjusi, kad žmonės taip nori dalintis.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Į Lazdijų rajono Stebulių kaimo bendruomenės namus vietos gyventoja Elena ateina ne tuščiomis. Rankose – pintinė, kurioje gėrybės, paruoštos žiemai.
Ekonomistas Romas Lazutka apie vaikus auginančių ir bevaikių nelygybę: „Sodrai“ sumoka dvigubai daugiau, o pensijas gauna vienodas
Demografijos tendencijos tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje šiandien liūdina – visuomenės populiacija akivaizdžiai mažėja. Tad kyla klausimas, iš ko ateityje reikės finansuoti viešąjį sektorių, jei žmonių, kurie jame dirba ir taip uždirba pinigus senjorų pensijoms bei mokesčiams, tiesiog nebebus.
Apie viešojo sektoriaus finansavimą ir ateities prognozes naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo profesorius, ekonomistas Romas Lazutka.
Ekonomistas Romas Lazutka peikia sveikatos sistemą: anksčiau buvo pažintys ir kyšiai, dabar tai legalizuota per privatizavimą
Dar prieš pirmąjį Seimo rinkimų turą politikai žarstėsi pažadais, kaip padarys lietuvių gyvenimą geresnį – kels atlyginimus pareigūnams, mokytojo profesiją pavers prestižine ir sumažins eiles ligoninėse bei poliklinikose. Tačiau nepaisant visų kalbų, Lietuvos gyventojai jau kurį laiką girdi tik valdžios pažadus, o realių pokyčių nemato.
Apie tai, kodėl visuomenė nemato realių valdžios pokyčių švietimo ir sveikatos sektoriuose, naujienų portalo laidoje „33 min.
Profesorius apie Rusijos grėsmę: mūsų visuomenė nesupranta, kad esame per 2-3 žingsnius nuo karo
Nors karo grėsmė ir Europos saugumo klausimas šiandien tarp valdžios atstovų yra viena labiausiai diskutuotinų temų, atrodo, kad realios grėsmės visuomenė vis tik nesuvokia. TSPMI profesorius Tomas Jeneliūnas mano, kad Baltijos šalys Putino smūgiui pilnai pasiruošti gali ir nespėti, mat nuo pavojaus esame vos per kelis žingsnius.
Tomas Janeliūnas apie NATO įsipareigojimus: gali ateiti momentas, kai suprasime, kad NATO 5 straipsnis negyvuoja amžinai
Atrodytų, kad buvimas NATO aljanso sudėtyje Lietuvai turėtų užtikrinti saugumo jausmą, bet ar iš tiesų taip yra? Anot profesoriaus Tomo Janeliūno, visiškai pasikliauti Vakarais visgi negalime. Amerikos baimė įsivelti į didžiulį karą su Rusija Baltijos šalims gali pakartoti Ukrainos scenarijų, mat 5-ojo NATO straipsnio aktyvavimas nebūtinai reikštų absoliučius NATO karinius veiksmus siekiant apsaugoti šias valstybes.
Tomas Janeliūnas apie Vakarų ryžtą ginti mus: vis dar esame posovietikai, tad kodėl neatidavus Baltijos šalių?
Šiandien vienas svarbiausių Putino tikslų yra išardyti NATO bloką ir aljanso vienybę, o baimė, kad, nepriklausomai nuo karo Ukrainoje baigties, kitas Rusijos taikinys gali būti Baltijos šalys, kausto nemažą dalį visuomenės.
Politologė Rima Urbonaitė apie socdemų šaudymą sau į kojas: Blinkevičiūtės uodegos sukimas jiems tapo rimta problema
Dar praeitą pavasarį socialdemokratų partija rinkimuose į Seimą buvo laikoma lydere, tačiau šiandien tokios aiškios pirmaujančios pozicijos politologė Rima Urbonaitė nemato. Koją socialdemokratams kiša Vilijos Blinkevičiūtės išsisukinėjimai nuo Premjerės posto, kai tuo tarpu kitų partijų lyderiai aiškai išreiškia norą vadovauti Vyriausybei.
Politologė Rima Urbonaitė apie Landsbergio kritiką Nausėdai ir Žemaitaičiui: keista, kai atsiranda nacistinės Vokietijos užuominos
Seimo rinkimai artėja nenumaldomai, tačiau rezultatai, pasak politologės Rimos Urbonaitės, migloti. Ekspertė sako, kad ryškių lyderių iki šiol nesimato, tad nuspėti galimą rinkimų baigtį išties sunku. Didžiausią kovą Urbonaitė prognozuoja tarp trijų partijų, o kalbėdama apie jų retoriką, nevengia pažerti kritikos kiekvienam iš partijos lyderių.
Politologė Rima Urbonaitė apie konservatorių rinkiminę taktiką: Ir gudrios vištos kartais išsidilgina vieną vietą
Seimo rinkimų finišo tiesioji jau pasiekta – iki rinkimų liko vos pusantros savaitės. Tačiau, kas laimės šiuos rinkimus, iki šiol neaišku. Tad ar teks konservatoriams sėsti ant atsarginių suolelio, o gal reitingo lyderiai – socialdemokratai – paslys paskutinę minutę.
Apie tai, kas laimės Seimo rinkimus ir kokie yra partijų šansai laimėti, kalbėjo politologė Rima Urbonaitė.
Politologė sutinka, kad šių metų Seimo rinkiminė kampanija išties vangi.
Švietimo ekspertas apie artėjantį mokyklų sistemos krachą: jis nelaukia, jis jau čia pat
Pasak žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino, sėdime ant švietimo sistemos žlugimo slenksčio. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ ekspertas įvardijo begalę problemų, su kuriomis susiduria mokyklų auklėtiniai ir mokytojai.
Apie tai ir dar daugiau – tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.
Kaip vieną iš kaltininkų G. Sarafinas įvardijo Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kuri, kaip teigė pašnekovas, viską daro atbulai.
„Reitingų“ redaktorius apie slepiamus mokinių pasiekimus: viena versijų – užkliuvome Landsbergių šeimai, nes jiems reitingavimas nepalankus
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nusprendė, kad visuomenei nebūtina žinoti tam tikros informacijos apie mokyklas, ypač – apie mokinių akademinius pasiekimus. Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas neatmeta galimybės, kad toks sprendimas galėjo būti priimtas, nes iki šiol pasiekiama informacija buvo nepalanki Gabrieliaus Landsbergio žmonos Austėjos privačių mokyklų verslui.
Audronius Ažubalis apie patriotizmo stoką mokyklose: tuos, kurie rašo tokius istorijos vadovėlius, reikėtų perauklėti
Europos saugumas ir NATO pajėgumas šių dienų kontekste yra vienos labiausiai aptariamų temų. Žvelgiant į Vakarų valstybes, kartais atrodo, kad jų lyderiai ne iki galo supranta galimą karo grėsmę Europoje. Diskusijas kelia ir artėjantys prezidento rinkimai Amerikoje, kurie taip pat skaldo visuomenę ir verčia suklusti, mat rinkimų baigtis įtakos turės ne tik Amerikai, bet ir visam pasauliui.
Audronius Ažubalis apie Europos neadekvatų saugumo suvokimą: Vakarų lyderiai nesupranta, kas pastatyta ant kortos
Stebint, kaip Vakarų lyderiai elgiasi su Rusija, atrodo, kad mes raudonas linijas braižysime tiek, kiek reikės, mat baimė įsivelti į karą su Rusija yra didesnė už viską. Vakarų ryžto stoka ir baimė supykdyti gali sukelti rimtų padarinių.
Kaip vakarų politikiams sekasi benrauti su Rusija ir kodėl mes sau braižome raudonas linijas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas apie NATO reakciją į Latvijoje nukritusį droną: užsiliuliavome
Visai neseniai kaimyninėje Latvijoje nukritęs rusų dronas – kamikadzė „Shahed“ sukėlė daug diskusijų. Latvijos kariškiai teisinasi, kad bepilotį stebėjo jam vos įskridus į šalies teritoriją, nors šis į šalies gilumą įskrido mažiausiai 65 kilometrus.
Tad ar vis dar galime jaustis saugūs ir ką toks įvykis sako apie NATO pajėgas, šiandien svarsto dauguma lietuvių.
Apie įvykį Latvijoje, grėsmę Lietuvai ir NATO pajėgumą ją sumažinti naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Atsargos pulkininkas Guzevičius apie rusų pratybas prie Lietuvos: įsiveržimas galimas bet kurią minutę
Vykstantis karas Ukrainoje po pastarųjų įvykių galėjo priversti sunerimti ne vieną lietuvį. Du paskutinieji pavojaus signalai parodė, kad Lietuva nėra visiškai pasirengusi atremti galimo Rusijos puolimo, kuris galėtų būti netikėtas ir staigus.
Apie galimus ateities pavojaus signalus ir Lietuvos pasiruošimą juos atremti naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjas ir atsargos pulkininkas Saulius Guzevičius.
Vladimiras Laučius apie kairiųjų liberalų idėjinę kovą ir „cancel“ kultūrą: jau kalbame apie minčių kontrolę
Kairiųjų ir dešiniųjų pažiūros pasaulyje vis labiau radikalėja, o ideologijų atstovai išsižada pamatinių vertybių ir klasikinių nuostatų. LGBT klausimai visuomenėje ir naujovės šia tema švietimo įstaigose kiršina ideologjų atstovus bei išprovokuoja kultūrines kovas. Prie visuomenės susiskaldymo ir kivirčų prisideda ir vis labiau internete ryškėjanti cancel kultūra.
Apie tai portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Vladimiras Laučius apie Europos vėžį – nelegalią migraciją: ši problema priartina prie pilietinio karo slenksčio
Šiandien Vakarų Europa susiduria su aktyvia nelegalia migracija iš Afrikos, Artimųjų Rytų bei Azijos šalių. Nuo 2021 m. su migrantų antplūdžiu per Baltarusiją kovoja ir Baltijos šalys. Tarp jų ir Lietuva.
Pavasarį patvirtintas ES migracijos ir prieglobsčio paktas nurodo, kad nuo šiol šalys galės rinktis: priimti avykstančius migrantus, ar ne. Visgi nusprendus nelegalų į šalį neįsileisti, valstybės privalės susimokėti baudą, kuri gali siekti daugiau nei 3 mln. eurų.
Vladimiras Laučius apie kovą dėl migrantų, LGBT teisių ir rasinės lygybės: šis tikėjimas yra įgijęs religijos statusą
Lietuvoje ir užsienyje dažnai matome radikalių ideologinių priešininkų susidūrimus. Kovos vyksta tarp vadinamųjų radikalių kairiųjų ir radikalių dešiniųjų, kurie dažnaiusiai nesutaria migracijos, LGBT teisių pripažinimo ir kultūriniais bei vertybiniais klausimais.
Apie šias visuomenę priešinančias problemas naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo rytų Europos studijų centro analitikas ir politikos apžvalgininkas Vladimiras Laučius.
Naglis Šulija apie žaliąją energetiką: aš pažadu, kad ji klimato kaitos nesustabdys
Mokslininkai skaičiuoja, kad per pastaruosius metus mūsų klimatas rekordiškai šyla. Pagrindinė to priežastis – žmogaus veikla. Dėl to vyksta globalinis atšilimas. Tačiau šiandien žmonija, o ypač ES, stengiasi imtis veiksmų, kurie jau prasidėjusius klimato pokyčių procesus sustabdytų. Vienas iš jų – žalioji energetika. Tačiau ar ji išties yra veiksminga?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Aurimas Navys apie peršamas taikos derybas: Rusijos tikslas – paskatinti ir galbūt privesti Ukrainą prie pilietinio karo
2022 metų vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą grėsmės klausimas kamuoja ne tik visą pasaulį, bet ir Lietuvą. Šiomis dienomis Kyjivas aktyviai siekia surengti taikos derybas su Rusija, kuriose aptartų kalinių apsikeitimo ir branduolinio saugumo klausimus. Tačiau ekspertai sako, jog toks dialogas su Rusija Ukrainai būtų labiau pavojingas nei naudingas.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Aurimas Navys apie grėsmę Lietuvai: Rusija kariaus taip, kad NATO negalėtų žengti šio žingsnio
2022 metų vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą grėsmės klausimas kamuoja ne tik visą pasaulį, bet ir Lietuvą. O prieš keletą savaičių įvykęs Ukrainos akibrokštas, kai šalis pradėjo šturmą Rusijoje, Kursko srityje, šokiravo ir verčia svarstyti, ar tai gali turėti reikšmės tolesnei karo eigai bei Lietuvos saugumui.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Prezidento patarėjas Jansonas apie Gabrieliaus Landsbergio skyrimą eurokomisaru: nereiškia, kad visas pasaulis taip jį ir dievina
Konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos negebėjimas žengti koja kojon jau tapo mažai ką stebinančia Lietuvos politinės padangės dalimi. Vis kalbant apie galimą partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, šalies vadovas neslepia abejonių sakydamas, kad mato geresnių kandidatų.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.
Ministro Kasčiūno Lietuvos pasienio gynybos planas – bus minos, drakono dantys ir ispaniški arkliai
Dažnai kalbant apie prastą situaciją Lietuvos pasienio saugume, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ramina ir teigia, kad šią vasarą viskas keisis. Esą jau liepos pradžioje bus paskelbtas visas Lietuvos gynybos linijos planas.
Apie tai ministras kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.
Ukrainoje kariaujantys lietuviai ne kartą skundėsi, kad Lietuvoje niekas nepasinaudoja jų patirtimi.
Ukrainoje kariavęs Lietuvos išminuotojas apie pasienio saugumą: mes nieko neturime, gynybinės linijos per dieną neiškasamos
Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.