Būstas


Naujienos turintiems būstą ar planuojantiems jį įsigyti: statybos, interjeras, kainos, būsto nuoma, mokesčiai, specialistų patarimai ir prognozės.

Žinia daugiabučių gyventojams: ši eilutė sąskaitoje už butą visiems išaugs 2–3 kartus

Nuo liepos 1 d. daugiabučių namų savininkai turės kaupti daugiau lėšų, kurios bus naudojamos namo bendrojo naudojimo objektams atnaujinti.  Tokiems Aplinkos ministerijos parengtiems daugiabučių namų atnaujinimui skirtų kaupiamųjų lėšų apskaičiavimo ir kaupimo tvarkos pakeitimams trečiadienį buvo pritarta Vyriausybės posėdyje. Lietuvoje yra daugiau nei 35 tūkstančiai daugiabučių namų, pastatytų iki 1993 metų.
Būstas Prieš 26 min.

Nidos centre pastatys didelį viešbutį su požeminiu garažu

Nidoje pradėtos daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ statybos. Projektą plėtoja bendrovės „Kenova“ ir „Marina Nida“. Generaliniu rangovu pasirinkta įmonė „Conres“. Statybos darbus planuojama baigti 2027 metais. Bendra projekto investicijų vertė sieks daugiau kaip 35 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Projekto vieta – istorinė Nidos prieplaukos teritorija.

Išnuomoję savo butą pakliuvo į spąstus ir įspėja kitus: pusę metų – be buto ir pinigų

Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad, jeigu jų būste gyvenantis nuomininkas nemoka nuomos, jį galima laisvai iš savo būsto išvaryti. Tačiau už tokį elgesį būtų nubaustas tik pats savininkas. Nemokius ir išsikraustyti nesutinkančius gyventojus, kitaip – skvoterius, gali iškraustyti tik antstoliai teismo sprendimu. O jo laukti gali tekti ilgai, kol jums priklausančiuose namuose svetimas žmogus gyvena tiesiog už dyką.

Pokyčiai statybose: Lietuvoje atsirado 10 statinių su priedangomis

Prieš daugiau nei metus atnaujinus statybos techninį reglamentą, kuriame numatyta, kad projektuojant ir statant naujus didesnius visuomeninius pastatus bei aukštesnius daugiabučius juose turės būti įrengtos vietos priedangai, Lietuvoje pastatyta dešimt tokių statinių. Apie tai BNS patvirtino Statybos sektoriaus vystymo agentūra.
Būstas 2025-05-04

Planuojate pirkti būstą pajūryje? Patarė, kaip nepermokėti ir neįkliūti į nesąžiningų pardavėjų rankas

Pajūryje nuolatos augančios statybų kainos ne vieną pirkėją verčia susimąstyti, ar tikrai visi statytojai šiame didžiulę paklausą turinčiame regione yra sąžiningi. Apie tai, kokios nuotaikos šiuo metu vyrauja Lietuvos pajūrio nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje, domėjosi TV6 laida „Statybų gidas“. Statistikos mėgėjai ir nekilnojamojo turto vystytojai jau ne pirmą mėnesį garsiai kalba apie augantį pirkėjų apetitą.

Praradę namus už juos toliau turėsite mokėti: ką iš tikrųjų atlygina draudimas?

Netoli mūsų vykstantis rusų pradėtas karas Ukrainoje, aukų ir griūvėsių vaizdai paveikė daugelį, todėl gyventojus neramina įvairūs klausimai. Pavyzdžiui, kas būtų su mūsų turtu, paskolomis ir ar padėtų draudimas, jei karas ar kita nelaimė užkluptų Lietuvą? Įdomu tai, kad daugeliu atvejų atstatyti su paskolą pasiimtą būstą padėtų draudimas. Vis tik karo metu draudimo bendrovės nuo atsakomybės būtų atleidžiamos, o gyventojai nuo paskolos – ne.

Štai kas laukia būsto pirkėjų: situacija neramina ir NT vystytojus

Nekilnojamojo turto (NT) rinkoje gyventojai ir toliau šluoja naujus būstus. Tuo metu specialistai vardija, ar artimiausiu metu už būstą gyventojai turės susimokėti daugiau. „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ NT ekspertai diskutavo, kad dabar rinkoje susiklosčiusi tendencija ir valdžios keliami prioritetai statybų srityje gali tapti neišvengiama paskata būsto kainų didėjimui.
REKLAMA
Renovuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.  Renovuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.

Valstybės pagalba renovuojantiems daugiabučius: kas ir kokią ją gali gauti?

Apie savo seno daugiabučio modernizavimą svarsto vis daugiau butų savininkų, nes prieš tris dešimtmečius ar dar anksčiau pastatyti namai nuolat kelia problemas, dėl kurių patiriama nemažai išlaidų. Įtakos turi ir augančios energijos kainos, ir noras gyventi patogesnėje, šiltesnėje ir tvaresnėje aplinkoje.

Pasitikrinkite, kiek mokėsite naujo NT mokesčio: daugelis turės atverti piniginę

Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų turi nekilnojamojo turto (NT). Iki šiol apmokestinama tik ta jo vertė, kuri viršija 150 tūkst. eurų. Tačiau ateityje mokestį gali teikti mokėti tiems, kurių turtas vertas daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Tai numato ketvirtadienį Finansų ministerijos registruotos NT mokesčių įstatymo pataisos, kurias dar turės patvirtinti Vyriausybė ir priimti Seimas. Tą padarius, pakeitimai įsigaliotų jau nuo 2026 m. pradžios.

Vokietijos kariams Lietuvoje – prabangūs namai ir patogumai: paaiškėjo neįprasti reikalavimai

Neseniai į Lietuvą atvyko 150 iš 5 tūkst. čia apsigyvensiančių Vokietijos brigados karių su šeimomis. Visgi jų kriterijai būstui mūsų šalyje yra gana neįprasti ir griežti – už tam tikrus patogumus jie yra pasiryžę ir nemažai sumokėti. Visgi, nors vokiečiai ieško gana brangių namų ar kotedžų, kuriems kelia aukštus reikalavimus, depozito per vieną kartą sumokėti nesutinka, o ir komunalinių paslaugų kainą reikalauja nustatyti iš anksto.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.   Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.

Seno daugiabučio transformacija į šiandieninius gyventojų poreikius atitinkantį būstą – įmanoma, teigia ekspertai

Po renovacijos senas daugiabutis gali virsti moderniu ir patogiu būstu, tačiau tam nepakanka vien apšiltinti sienas ar pakeisti langus. Kad renovacija iš tiesų pagerintų gyvenimo kokybę, būtina ją planuoti visapusiškai – nuo pastato konstrukcijų būklės įvertinimo iki šiuolaikinių inžinerinių bei estetinių sprendimų.

Jennifer Lopez koncertas Lenkijoje: kiek kainuoja bilietai, kelionė ir nakvynė?

Už kiek daugiau nei 3 mėnesių visai netoli Lietuvos koncertą surengs viena žymiausių pasaulio atlikėjų – Jennifer Lopez. Vis tik norintiems sudalyvauti pop dievaitės ture gali tekti išleisti gana nemažą sumą pinigų. Neskaičiuojant koncerto bilietų kainų, lietuviams kainuos dar ir pati kelionė į Varšuvą, o po koncerto galimai teks ten ir pernakvoti.

Pasitikrinkite savo buto ar namo vertę: nustebsite, kiek gali tekti mokėti NT mokesčio

Valdžia vis dar slepia, kaip planuoja pakeisti nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą. Tačiau kiekvienas savininkas turėtų suklusti jau dabar. NT mokesčiu apmokestinama turto vertė. Ją reguliariai skaičiuoja Registrų centras. Kas 5 metus taip apskaičiuota NT rinkos vertė tampa mokestine verte. O jai ir taikomas NT mokestis. Kai kurių butų ar namų vertė nuo 2021 m. išaugo daugiau kaip 70 proc.
REKLAMA
Naujo namo statybos: svarbiausios įžvalgos apie nuotekų valymo įrenginius (nuotr. Shutterstock.com) Naujo namo statybos: svarbiausios įžvalgos apie nuotekų valymo įrenginius (nuotr. Shutterstock.com)
29:54

Naujo namo statybos: svarbiausios įžvalgos apie nuotekų valymo įrenginius

Galime svajoti apie pačius gražiausius aukso rūmus, įsivaizduoti, kokio dydžio baseinas puikuosis kieme ar kokį įspūdingą šviestuvą įsigysime, tačiau be vieno dalyko mūsų svajonių namai niekaip nefunkcionuos – nuotekų sistemos.

Iš kaimynų buto – nepakeliamas triukšmas ir dulkės: tokiu atveju turi 1 patarimą

Viena iš nemaloniausių situacijų gyvenant daugiabutyje – už sienos vykstantis remontas arba dėl to kylančiu triukšmu nuolat besiskundžiantys kaimynai. Tad, kaip rasti kompromisą, kai vieniems reikia vykdyti remonto darbus, o kitiems reikia tylos ir ramybės? Tuo skundėsi vilnietė Neda, šiuo metu auginanti kūdikį ir dar 3 vyresnius vaikus. Ji pasakojo, kad jos kaimynai už sienos šiuo metu daro kapitalinį remontą.

Taip namus tvarkote jūs ar kaimynai? Štai kada teks mokėti 600 eurų baudą

Gyvenant daugiabučiame name tenka taikstytis su įvairiu kaimynų elgesiu. Kol vieni triukšmauja ar filmuoja aplinkinius, kiti ne tik teršia aplinką, bet ir šiukšlina kitiems gyventojams pro langus. Tuo skundėsi vilnietė Evelina. Esą jos kaimynė jau daug metų pro savo buto langus purto kilimus, patalus, visokius maišelius, viską pilsto.  „Viskas skrenda tiesiai į vaiko kambarį per langą, nespėju palangės viduje valyti. Neatidaryti langų – ne išeitis. Visi langai – murzini, dulkėti.
REKLAMA
Savalaikė priežiūra saugo gyventojus nuo rūpesčių ir neplanuotų išlaidų  Savalaikė priežiūra saugo gyventojus nuo rūpesčių ir neplanuotų išlaidų

Savalaikė priežiūra saugo gyventojus nuo rūpesčių ir neplanuotų išlaidų

Daugiabučiuose, kuriuos prižiūri „Mano BŪSTAS“, šiemet užfiksuota gerokai mažiau avarijų, o tai reiškia mažiau nepatogumų ir papildomų finansinių nuostolių gyventojams. Ženklų incidentų mažėjimą lėmė nuosekli įmonės vykdoma daugiabučių priežiūra, dėmesys visoms inžinerinėms pastatų sistemoms bei, palyginti, šiltesnė žiema.
Būstas 2025-04-03
REKLAMA
REKLAMA

Priėmė gyventi draugą, už jį mokėjo, bet labai pasigailėjo: nedarykite tokios klaidos

Išmušti skolą iš savo draugų ar pažįstamų nėra lengva, kadangi paprastai apie paskolintą sumą ar tarpusavio susitarimą už kažką mokėti bendrai jokių įrodymų nėra. Tad ką tokiu atveju daryti? Su tuo susidūrė kaunietė Akvilė (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuri nuomojosi butą viena ir vėliau leido ten apsigyventi draugui. Jie susitarė, kad už nuomą ir komunalines paslaugas mokės per pusę, tačiau nuomos sutartis buvo tik merginos vardu.
REKLAMA
„Statybų gidas”: visi svarbiausi atsakymai apie šildymą jūsų namuose  „Statybų gidas”: visi svarbiausi atsakymai apie šildymą jūsų namuose
29:32

„Statybų gidas”: visi svarbiausi atsakymai apie šildymą jūsų namuose

Ieškote savo svajonių būsto? Planuojate statybas, bet nežinote nuo ko pradėti? Pristatome naują tinklalaidę „Statybų gidas“, kurioje vedėjas Linas Gružinskas bei jo pašnekovai „Capital architektai“ vadovas Vladislav Gžybovski ir „Eko2šilumos“ vadovas Rolandas Grikšas aptaria aktualiausius klausimus apie šildymą mūsų namuose.

Tą padaro tik 1 iš 100 lietuvių: gyventojai praranda šimtus ar tūkstančius eurų

Artėjant vasarai ir tuo pačiu – būsto nuomos aktyvumui, specialistai įspėja apie siautėjančius apgavikus, dėl kurių gyventojai praranda šimtus ar net tūkstančius eurų. Anot pašnekovų, žmonės pasimauna ir pinigus sukčiams atiduoda tik todėl, kad pamiršta padaryti kelis esminius dalykus. Specialistai vardija, su kokiais atvejais jiems yra tekę susidurti ir į kokias nepavydėtinas situacijas žmonės patenka.

Suskaičiavo, kam NT mokesčio tektų mokėti daugiau, o kas sutaupys

Antradienį paaiškėjo daugiau detalių dėl planuojamo keisti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio. Panašu, kad mažesniais už dabartinius mokesčio tarifais bus apmokestinama daugiau turto. Kita vertus, bus siūloma taikyti 50 proc. mokesčio nuolaidą pirmajam gyvenamam būstui ir tam nuomojamam NT, kuriame registruoti gyventojai. Dėl to, kaip pastebėjo Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė, šio mokesčio našta bus perkeliama ant pigesnio būsto savininkų.
REKLAMA
Interaktyviame Renovacijos vadove būsto savininkams – aiškūs atsakymai į klausimus ir aktuali informacija  Interaktyviame Renovacijos vadove būsto savininkams – aiškūs atsakymai į klausimus ir aktuali informacija

Interaktyviame Renovacijos vadove būsto savininkams – aiškūs atsakymai į klausimus ir aktuali informacija

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pristato naują, interaktyvų Renovacijos vadovą būsto savininkams. Tai išsamus ir patogiai struktūruotas leidinys, skirtas padėti gyventojams geriau suprasti daugiabučių namų modernizavimo procesą, jo etapus bei susijusias procedūras. Tikimasi, kad tai padės išsklaidyti su renovacija susijusius mitus ir abejones, paskatins ryžtis atnaujinti savo seną daugiabutį.
REKLAMA
Nenumokite ranka - šie darbai padės išvengti pelėsio bute  Nenumokite ranka - šie darbai padės išvengti pelėsio bute

Nenumokite ranka – šie darbai padės išvengti pelėsio bute

Šlampa buto sienos? Patalpose atsirado pelėsis? Tai ženklai, kurie rodo, kad daugiabutyje galbūt susidėvėjo tarpblokinės siūlės. Pastebėjus šiuos negalavimus pastatų priežiūros specialistai ragina nedelsti ir kuo greičiau apie tai informuoti namo administratorių. Juolab, kad pavasaris – tinkamas metas pradėti susidėvėjusių siūlių remonto darbus. Tarpblokinės siūlės – viena pagrindinių silpnųjų vietų senos statybos stambiaplokščiuose namuose.
Būstas 2025-03-18
REKLAMA
„Mano būstas“ naujovė Lietuvoje: nuo šiol laiptinės gali būti dar švaresnės  „Mano būstas“ naujovė Lietuvoje: nuo šiol laiptinės gali būti dar švaresnės
01:50

„Mano būstas“ naujovė Lietuvoje: nuo šiol laiptinės gali būti dar švaresnės

Gyvenant daugiabutyje dažnas susiduria su laiptinių švaros problema, o valymo įmonės su sunkumais, kaip iš kampų išvalyti šiukšles ar nuo lubų pašalinti voratinklius. „Mano būstas“ pirmieji Lietuvoje pristatė naujovę – laiptinių siurbimą ir dalinasi įžvalgomis, kodėl tai paprasčiau ir geriau žmonėms, gyvenantiems daugiabučiuose.

Valdžia planuoja didinti mokesčius ir naikinti lengvatas: pasakė, kas mokės daugiau

Naujoji Vyriausybė užsibrėžė tikslą Lietuvoje didinti mokesčius ir naikinti tam tikras mokesčių lengvatas. Tuo metu ekonomistai aiškina, kodėl tai yra būtina ir ko tikėtis gyventojams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.  Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo.

Klimato kaitos sukeltų hidrometeorologinių reiškinių žalą seniems daugiabučiams padeda sušvelninti renovacija

Praėjusiais metais Lietuvoje užfiksuoti 2 katastrofiniai, 18 meteorologinių ir 12 hidrologinių stichinių reiškinių. Dėl jų nukentėjo nemažai pastatų, ypač seni daugiabučiai. Ekspertai perspėja, kad dėl klimato kaitos gamtos stichijos ateityje taps dažnesnės ir intensyvesnės, o žalą seniems pastatams gali sušvelninti renovacija. Pastarųjų metų įvykiai ir klimato prognozės rodo, kad Lietuvoje vis dažniau pasireiškia ekstremalūs klimato reiškiniai.
Būstas 2025-03-04

Į savo būstą mieliau priima ukrainiečius, nei lietuvių šeimas: įspėja dėl diskriminacijos

Su diskriminacija Lietuvoje susiduriama gana dažnai. Atskirti jaučiasi ne tik išmaniųjų telefonų ar banko kortelių neturintys gyventojai, moterys ar pensininkai, bet ir jaunuoliai, šeimos ar užsieniečiai, kuriems yra daug sunkiau susirasti juos priimsiančius gyventi būsto nuomotojus.

LB: auga būsto paskolų paklausa, bankai tikisi stabilių NT kainų

Būsto ir verslo paskolų paklausa paskutinį 2024 metų ketvirtį toliau augo, šiek tiek sugriežtėjo skolinimas įmonėms bei sušvelnėjo būsto paskolų sąlygos, rodo Lietuvos banko (LB) atlikta bankų apklausa. Jos duomenimis, pagerėjo bankų lūkesčiai dėl gyvenamojo ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) kainų, mažiau bankų NT rinkoje įžvelgė disbalansų, penktadienį pranešė LB.
REKLAMA
Sostinės daugiabučiai keičiasi – sparčiai mažėja pavojingų balkonų  Sostinės daugiabučiai keičiasi – sparčiai mažėja pavojingų balkonų

Sostinės daugiabučiai keičiasi – sparčiai mažėja pavojingų balkonų

Centrinėje Vilniaus dalyje ilgus metus akis badę, susidėvėję ir žaliais apsauginiais tinklais dengti daugiabučių balkonai pamažu nyksta iš akiračio. Iniciatyvūs gyventojai, padedant „Mano BŪSTUI“, vos per dvejus metus susitvarkė tiek balkonų, kiek jų anksčiau būdavo renovuojama per ištisą dešimtmetį. Susidėvėjusios konstrukcijos, atsilupęs tinkas, korozijos pažeistos armatūros – visa tai ne tik gadino pastatų bei miesto vaizdą, bet ir kėlė realią grėsmę tiek gyventojams, tiek praeiviams.

Nemažai lietuvių moka už paslaugas, kurių net neužsakė: įspėja apie šį mokestį

Nuomojamo būsto paieška dažnai yra nemenkas ir brangus iššūkis. Kovojant su kitais galimais kandidatais į butą tenka ne tik atitikti visus nuomotojų reikalavimus, bet dar ir sumokėti depozitą, vieno mėnesio nuomą, o neretai – ir nemažą tarpininkavimo mokestį, kuris visai nepriklauso mokėti būsto ieškantiems gyventojams. Tuo piktinosi studentė Evelina, kuri nurodė, kad su vaikinu ieškojo būsto Vilniuje ir savaitę važinėjo apžiūrinėti butų.
REKLAMA
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotr. iš APVA archyvo  Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotr. iš APVA archyvo

Daugiabučių renovacija vyksta sparčiau, pernai Lietuvoje atnaujinta 55 namais daugiau nei 2023-aisiais

Daugiabučių modernizacijos tendencijos šalyje išlieka stabilios – 2024 m. atnaujintų pastatų skaičius išaugo iki 333, beveik 200 iš jų pasiekė B energinio naudingumo klasę. Pagerėjusias gyvenimo sąlygas pajuto 11,3 tūkst. šiuose namuose esančių butų gyventojų. Be didžiųjų šalies miestų, ypač džiugina mažesnių savivaldybių renovacijos tempai. Praėjusiais metais  daugiausia senos statybos daugiabučių renovuota Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – po 28 namus.

Nepraleiskite progos: gyventojams skirs po 14,5 tūkst. eurų atnaujinti namus

Lietuvoje yra nemažai namų, kuriems būtų galima pakeisti langus ar stogus, apšiltinti sienas ir atlikti kitus naujinimus, kad būstas būtų ne tik šiltesnis, bet ir gražesnis. Jau netrukus gyventojai galės kreiptis paramos šiems darbams atlikti. Taikant energetinio efektyvumo didinimo priemones norintys atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą gyventojai nuo kovo galės kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti 8 mln.

Namo grįžtate ne laiku ar ne vieni? Žinokite – kaimynas viską filmuoja

Mažai kam patiktų būti filmuojamiems kasdien, savo pačių kieme ar namuose. Vis tik asmens privatumas rūpi ne visiems – kai kurie įsirengia kameras neva dėl saugumo ar tvarkos palaikymo ir net nepagalvoja, kiek taisyklių patys pažeidžia ir kokių baudų gali susilaukti. Vienas sostinės gyventojas socialinio tinklo „Facebook“ grupėje pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kad jo kaimynas ant daugiabučio lauko sienos įsirengė stebėjimo kamerą.
REKLAMA
REKLAMA

Buto remontas ar įrengimas Vilniuje, Kaune ir kitur: kodėl kaina skiriasi kartais?

Savaip įsirengti, atsinaujinti ar susiremontuoti būstą svajoja daugelis, tačiau dažnai žmonės baiminasi dėl tokių darbų trukmės, kokybės, o ypač – kainos.  Vidine apdaila užsiimančių įmonių vadovai neslepia, kad kartais sąmata darbams pasibaigus gali būti didesnė, nei buvo sutarta iš pradžių. Tačiau įdomu tai, kad kai kurios įmonės sutinka apdailą atlikti savomis lėšomis, klientams suteikdamos galimybę susimokėti tik po visko, gavus paskolą.

Gyveno kartu nesusituokę, o dabar skiriasi: ar moteriai priklauso pusė vyro buto?

Turto dalybos nesusituokus: paaiškino, kas kam gali atitekti

Vilnietis dėl šaukimo į kariuomenę prarado 650 eurų: „Kas man dabar atlygins žalą?“

Kasmet paskelbus šauktinių sąrašus kyla pasipiktinimo banga, kadangi 9 mėn. tarnauti kariuomenėje nori tikrai ne visi. O būna ir tokių atvejų, kai dėl šaukimo gyventojai patiria ir tam tikrų nuostolių. Vienas iš tokių – vilnietis Mindaugas (vardas pakeistas), kuris neseniai išsinuomojo gerą butą, persikėlė į jį gyventi, tačiau gavo šaukimą į kariuomenę. Jis skundėsi, kad būnant kariuomenėje jam nuomotis butą Vilniuje ir mokėti po 650 eurų kas mėnesį neapsimoka.

Pačiame Kauno centre – naujos statybos: apleisto pastato nebeliks?

Pačiame Kauno centre jau daugybę metų stūkso apleistas pastatas – anksčiau čia buvo sulčių fabrikas. Visgi prieš kelis metus pasikeitus nuomininkams, pajudėta iš mirties taško – portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, jau šią vasarą sklype galėtų būti pradėtos viešbučio statybos. Buvęs sulčių fabrikas aptinkamas Kaunakiemio g. 3 sklype – įsiterpusiame tarp Karaliaus Mindaugo pr. ir M.K Čiurlionio gatvių. Beje, šį pastatą ir Kauno Geležinkelio stotį skiria vos 800 metrų atstumas.

Elektros nenaudojo, bet gavo 740 eurų skolą už kitus: jei atjungs, mokės ir baudą?

Paprastai, turint nekilnojamojo turto (NT) ir jame leidžiant gyventi kitiems, tikimasi, kad jie už sunaudotą vandenį, dujas ar elektrą susimokės. Taip pat daug kas galvoja, kad su savo turtu gali daryti, ką nori, pvz., atjungti šildymą ar ten gyvenančius žmones tiesiog iškraustyti. Tačiau taip būna ne visada.

Įspūdingi lietuvių butai ir namai: kvapą gniaužia ne tik dydis, bet ir kaina

Kol daugeliui gyventojų įpirkti būstą tampa vis sunkiau, turtingieji ieško vis brangesnio ir didesnio nekilnojamojo turto (NT). Tokius namus ar butus renkasi vis jaunesnės šeimos, o pirkimo sandoriai tik didėja ir jau viršija 5 mln. eurų. Anot pardavėjų, jei anksčiau 200–400 kvadratinių metrų ploto būdavo tik namai, tai dabar vis dažniau norima įsigyti tokio dydžio butus sostinės centre. Už kuriuos negailima ir 2 ar 3 mln. eurų.

NT mokesčio didinimas: planuoja priversti gyventojus parduoti tuščią būstą

Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažįsta, kad valdančiajai koalicijai pateiks dvi alternatyvas, kaip labiau apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą (NT). Viena alternatyva būtų ankstesnės valdžios siūlymas apmokestinti turtą, kurio vertė viršija 1,5 NT vertės medianos toje savivaldybėje, kur turtas yra, o pati savivaldybė nustatyti mokesčio tarifą.  O kitas pasiūlymas – praplėsti dabartinį apmokestinimą nustatant mažesnį neapmokestinamos NT vertės dydį.

13 tūkst. eurų rado mirusios tetos namuose: kada teks atiduoti valstybei arba grės baudos?

Tvarkant paveldėjimą, net jei mirusysis ir paliko testamentą, gali kilti tam tikrų sunkumų. Ypač, jei atrandami daiktai ar pinigai, apie kuriuos niekas nežinojo. Pvz., panevėžietis Giedrius (vardas pakeistas) papasakojo, kad betvarkydamas mirusios tetos butą rado užslapstytus maždaug 12 tūkst. eurų ir litų, taip pat rado, jo spėjimu, keletą vertingų, antikvarinių daiktų, papuošalų.
REKLAMA
REKLAMA

Šimkus: nauja būsto paskolų refinansavimo tvarka – vienas svarbiausių pokyčių

Nuo vasario įsigaliojus naujai būsto paskolų refinansavimo tvarkai Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad tai yra vienas svarbiausių dešimtmečio pokyčių rinkoje. „Būtent refinansavimo proceso palengvinimas, padarymas nemokamu vartotojui yra vienas svarbiausių pokyčių, galbūt net per dešimtmetį būsto paskolų reglamentavimo rinkoje“, – LRT radijuje pirmadienį sakė G. Šimkus.

Griauti senus ir statyti naujus daugiabučius Poderskis planuoja jau šioje kadencijoje: „Idėja labai paprasta“

Dar 2024-ųjų pradžioje tuometinis aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo apie radikalų sprendimą seniems, prastos būklės daugiabučiams – griauti ir vietoj jų statyti naujus.

Nuolat sulaukiate kaimynų skundų? Štai kada grės ir 2 tūkst. eurų baudos

Apsigyventi geroje kaimynystėje pasiseka ne visiems. Kol vieni gyventojai iš tiesų vykdo įvairius pažeidimus, kiti kaimynus nuolat skundžia ir kviečia įvairias tarnybas, net jei nėra dėl ko. Tad kyla klausimas, kaip su tokiu elgesiu kovoti. Už Kauno gyvenanti Aurelija (vardas pakeistas) pasiskundė, kad su šeima gyvena nuosavame name, tačiau turi piktybišką kaimynę, kuri nuolat juos skundžia įvairioms institucijoms. „Pvz.

Kiek NT Lietuvoje priklauso užsieniečiams ir kiek už jį mokėtų, jei apmokestintų kaip planuoja Ispanija?

Parduodamo ir nuomojamo būsto kainos Lietuvoje auga bene labiausiai visoje ES. Pagal šį rodiklį nusileidžiame tik Estijai ir Vengrijai. Kai kurių šalių gyventojai itin aštriai junta būsto trūkumo problemą. Dėl to netgi rengiamos akcijos, kuriomis siekiama sumažinti turistų skaičių. Manoma, kad dėl trumpalaikės būsto nuomos jiems vietiniams gyventojams vis sunkiau įpirkti nuosavus namus.
REKLAMA
Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo  Modernizuotas daugiabutis. Nuotrauka iš APVA archyvo

Atnaujintų daugiabučių monitoringas patvirtino renovacijos teikiamą naudą: gyventojai gauna mažesnes sąskaitas, pagerėjo gyvenimo kokybė

Senos statybos daugiabučiai yra energiškai neefektyvūs ir švaisto didelius šilumos kiekius, o tai gyventojams tiesiogiai atsiliepia didesnėmis sąskaitomis už šildymą. Be to, butuose dažnai žiemą būna šalta, kaupiasi drėgmė, o vasarą pernelyg karšta. Šias problemas efektyviai sprendžia renovacija. Užtikrinti, kad modernizavimo procesas būtų kokybiškas, padeda kasmet atliekamas atnaujintų namų monitoringas.
REKLAMA
„Mano būstas“ šilumos punktai  „Mano būstas“ šilumos punktai
06:42

„Mano būstas“ specialistai: štai koks žingsnis sumažins jūsų šildymo sąskaitą

Šaltuoju metų laiku šildymas yra visiems aktuali ir populiari tema. Dažnas su nerimu laukia šildymo sezono pradžios, tikėdamasis sutaupyti ir gauti mažesnę sąskaitą už šildymą.

Kaina už naują neįrengtą butą Vilniuje – 700 tūkst. eurų, plius parkingas – 30 tūkst. eurų

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje būsto brangimas buvo vienas iš sparčiausių tarp visų Europos Sąjungos šalių. O kai kurių butų kainos dabar išties įspūdingai. Vilniuje prie Vingio parko statomas naujas prekybos centras „Akropolis“, o šalia jo – ir daugiabučių kompleksai. Dalis butų juose jau parduota, tačiau vis dar parduodami ir nauji net nepastatyti. Ant Neries upės šlaito plėtojamame daugiabučių projekte „ReVingis“ rinkai pristatyti dar 165 nauji butai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įspėja daugiabučių gyventojus: dėl tokio kaimynų elgesio mokės visi – pasakykite ir jiems

Pora daiktų prie buto durų, kur nors laiptinėje, rūsyje ar bendrame balkone iš pradžių gali atrodyti lyg menkniekis, tačiau už tai gali tekti mokėti ne tik baudas – tai gali kainuoti ir gyvybę. Dėl to specialistai primena, kokių taisyklių griežtai reikia laikytis, ir aiškina, kodėl už vieno asmens pažeidimus gali tekti mokėti visai laiptinei.
Į viršų