LTeam – Lietuvos olimpinė komanda

 

LTeam sudaro įvairių sporto šakų atstovai, dalyvaujantys olimpinėse žaidynėse. Komanda yra kuruojama Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), kuris rūpinasi sportininkų pasirengimu, finansavimu ir dalyvavimu tarptautinėse varžybose.

 

Lietuvos sporto apdovanojimai: skelbiami nominantai ir prasideda visuomenės balsavimas

2024-ieji – olimpinio ciklo pabaigos metai, kurių kulminacija tapo Paryžiaus olimpinės žaidynės, mums padovanojusios daugybę džiaugsmingų pergalių ir įsimintinų akimirkų. Įvertinus visus olimpinių sporto šakų atstovų rezultatus šiandien skelbiami penkių Lietuvos sporto apdovanojimų nominacijų finalininkai. Taip pat oficialiai prasideda ir mėnesį truksiantis visuomenės balsavimas, kuriame balsą už savo favoritus atiduoti gali kiekvienas sporto aistruolis.

Olimpinis Paryžius: karštis autobusuose, 80 šakočių ir begalinis pasididžiavimo jausmas

Tam, kad neseniai pasibaigusios Paryžiaus olimpinės žaidynės būtų ypatingos 51 Lietuvos sportininkui, misijos vadovai turėjo atlikti daug nematomo, net juodo darbo. Kartais juodo – visomis prasmėmis. Prancūzijos sostinėje laukusius iššūkius ir nuotykius misijos vadovo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė ir jos kolegos įsiminė ilgam.

Australijos breiko šokėjai atsidūrus apkalbų centre nebetylėti nusprendė ir Dominika Banevič

36-erių australė Rachael Gunn – Raygun olimpinėse breiko varžybose į medalius realiai nepretendavo, bet internete sulaukė daug daugiau dėmesio nei žaidynių prizininkės. Nė vieno balo nepelniusi sportininkė greitai tapo interneto „memų“ objektu.

Bgirl Nicka Lietuvoje neslėpė emocijų: „Aš myliu breiką ir tai yra mano gyvenimas“

Lietuvai sidabro medalį Paryžiuje iškovojusi breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka Lietuvoje sutikta su dovanomis, muzika ir breiko šokiais. Sostinės oro uoste ją trankiai pasitiko gausus būrys gerbėjų, breiko šokėjų bendruomenė, artimieji, pažįstami. Vilniaus oro uosto atvykimo terminale breiko šokėjų bendruomenė nenustygo vietoje: laukė, kol į Lietuvą sugrįš sidabrą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojusi „Bgirl Nicka“ Dominika Banevič.

Įspūdingos dovanos Dominikai Banevič sumanytojas: „Čia dovana nuo visų tautų, gyvenančių laisvoje Lietuvoje“

Į Lietuvą iš Paryžiaus olimpinių žaidynių su sidabro medaliu sekmadienio vakarą grįžusi breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka sulaukė netikėtos Lietuvos golfo bendruomenės dovanos. 2018-2024 metais Lietuvos golfo federacijos prezidento pareigas ėjusio Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Okinčico iniciatyva sportininkei padovanotas juodos spalvos, elektra varomas „Mercedes EQC 400“ krosoveris.

Paryžiaus olimpinių žaidynių medaliai pagal šalies gyventojų skaičių: Lietuva – tarp geriausių Europoje

Sekmadienį Paryžiuje baigėsi olimpinės žaidynės, kuriose buvo išdalinti ir paskutinieji medalių komplektai. Tiek JAV, tiek Kinija laimėjo po 40 aukso medalių, tačiau amerikiečiai laimėjo 44 sidabro medalius, tuo tarpu Kinija – tik 27. Viso JAV rinktinė iškovojo 126 medalius (40 aukso, 44 sidabro, 42 bronzos), Kinija – 91 (40 aukso, 27 sidabro ir 24 bronzos), o trečią vietą su 45 medaliais (20 aukso, 12 sidabro ir 13 bronzos) užėmė Japonija.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas“

Iš Paryžiaus olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Vilniaus oro uoste atsakė į šalies žiniasklaidos klausimus. „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas. Dominyka nusipelno to milijoninio dėmesio. Man Paryžiaus žaidynės iš matytų 11 buvo pačios geriausios. Dėl žiūrovų, organizavimo, geranoriškumo ir viso kito.

Dominikos Banevič sutiktuvės: breikas oro uoste ir elektrinis „Mercedes“ automobilis

Pirmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžo likę mūsų šalies olimpiečiai, tarp kurių ir sidabro medalį iškovojusi breiko atstovė Dominika Banevič. Su ja kartu grįžo lengvaatletė Diana Zagainova, penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė, irkluotojų keturvietės įgūlos nariai ir kiti Olimpiečių lėktuvas Vilniaus oro uoste turėjo leistis 22:25 val., tačiau nusileidimas vėlavo 15 min.

Kokias finansines premijas gaus Lietuvos olimpiečiai?

Paryžiaus olimpinių žaidynių uždanga jau nusileido. Lietuvos olimpinės komanda žaidynėse iškovojo keturis medalius, bet kiti sportininkai užėmė vietas pirmajame aštuntuke. Tad kokios premijos priklauso šiems mūsų šalies olimpiečiams? Olimpinėmis prizinėmis vietoms laikomos 1-8 vietos. Nors 4-8 vietos medalių negauna, bet sportininkams priklauso finansinės premijos.

Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje – puokštė pasirodymų ir Tomo Kruzo šou

Sekmadienio vakarą buvo užgesinta 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių ugnis.  Uždarymo ceremonija įvyko „Stade de France“ stadione. Olimpinių žaidynių ceremonija prasidėjo nuo šalių vėliavnešių žygio per stadioną, o vėliau prie jų prisijungė ir olimpinės komandos. Tiesa, gerokai apmažėjusios, kadangi nemaža dalis atletų jau yra išvykę. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių uždaryme vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą nešė breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka.

„LTeam“ fanų zonoje įvykusiame olimpiečių sutikime – padėkos už palaikymą ir džiaugsmas dėl pasiektų rezultatų

Sekmadienio vakarą prie Baltojo tilto įsikūrusioje „LTeam“ fanų zonoje įvyko į gimtinę grįžusių olimpiečių pasitikimas, kur fanai turėjo progą padėkoti Lietuvos garbę gynusiems sportininkams. Simboliška – kaip ir Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, taip ir į fanų zoną – jie buvo atplukdyti laivu. Renginys prasidėjo Algirdo Kaušpėdo muzikiniu pasirodymu, kurį palydėjo ir Justino Lapatinsko pasirodymas.

Paryžiaus olimpinių žaidynių finišas – gražesnė medalių eilutė ir skirtingi lietuvių pasirodymai

Sekmadienį nusileis Paryžiaus olimpinių žaidynių uždanga ir bus užgesinta daugiau nei dvi savaites rusenusi olimpinė ugnis.  Daugiau nei 10 tūkst. sportininkų iš viso pasaulio atidavė savo jėgas 48 sporto šakose ir varžėsi dėl išsvajotų olimpinių medalių.  Tarp gausaus būrio olimpiečių buvo ir 51 lietuvis, o mūsiškiai šiemet Lietuvai iškovojo 4 medalius – po du sidabro ir bronzos.

Olimpinių žaidynių medalių lentelė: Lietuva – tarp 70 daugiausiai medalių iškovojusių šalių

Sekmadienį Paryžiuje baigėsi olimpinės žaidynės, kuriose išdalinti paskutinieji medalių komplektai. Medalių lentelėje paskutinę akimirką po moterų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšinio rinktinės pergalės finale prieš Prancūziją aplenkė Kiniją.

Į išsvajotąjį dešimtuką nepatekusi Olivija Baleišytė graudinosi: „Galbūt po laiko suprasiu, kad tai labai geras rezultatas“

Lietuvos treko dviratininkė Olivija Baleišytė tapo paskutine olimpiete besivaržančia Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Kaip ir Tokijo žaidynėse toje pačioje daugiakovės – omniumo rungtyje dalyvavusi 25-erių panevėžietė pagerino savo rezultatą nuo praėjusių žaidynių (17 vieta), tačiau šįkart dvyliktoje vietoje finišavusi sportininkė buvo nusivylusi.

Olivija Baleišytė olimpinių žaidynių treko daugiakovėje liko netoli dešimtuko

Paskutiniąją olimpinių žaidynių Paryžiuje dieną savo jėgas netoli Versalio esančiame treke išmėgino dviratininkė Olivija Baleišytė. Lietuvė olimpinėse žaidynėse po visų 4 rungčių užėmė 12-ą vietą. Pirmoje rungtyje – skreče – dviratininkės varžėsi 7,5 km distancijoje, O. Baleišytė joje finišavo 7-ta ir surinko 26 taškus. Tempo lenktynėse O.Baleišytė visus ratus važiavo grupės viduryje ir galiausiai finišavo 14-a bei galutinėje įskaitoje uždirbo 14 taškų.

Asadauskaitei galvą nulenkusi Venčkauskaitė ir graudinosi, ir džiaugėsi: „Tikiuosi, kad man ne paskutinės žaidynės“

Paskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną skambia nata finišavo ir dvi Lietuvos penkiakovininkės. Gintarė Venčkauskaitė visose rungtyse laikėsi aplink dešimtuką, o galiausiai finišavo 7-oje vietoje.  Iš viso lietuvė surinko 1419 taškų. Jojimo rungtyje, kaip ir pusfinalyje, olimpietė surinko maksimumą – 300 taškų. Vėliau papildomame fechatvimo etape taškų neprisidėjo, plaukime gavo 274 taškus ir kombinuotoje bėgimo bei šaudymo rungtyje pakilo į 7-ą vietą.

Garbingai žaidynes užbaigusi Laura Asadauskaitė: „Gal nesupyks Lietuva, kad neparvešiu šįkart medalio“

Paskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną prie Versalio įsikūrusioje aikštelėje finale varžėsi Lietuvos penkiakovininkės. Jau penktose savo žaidynėse dalyvavusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė atstovėjo garbingai ir užėmė 16-ą vietą.  Į finalą penkiakovininkė atsinešė 205 taškus, o pirmojoje jojimo rungtyje pridėjo 293. Vėliau papildomame fechtavimo etape lietuvė laimėjo vieną kovą ir pridėjo dar du taškus.  Plaukime L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė finišavo paskutinė (2 min.

Venčkauskaitė šiuolaikinės penkiakovės finale finišavo 7-a, Asadauskaitė užėmė 16-ą vietą

Paskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną įvyko intriguojantis šiuolaikinės penkiakovės finalas. Jame pasirodė ir dvi lietuvės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė.  G. Venčkauskaitė po visų rungčių užėmė 7 vietą, o L. Asadauskaitė liko 16-a. Pirmoji jojimo rungtyje pasirodė G. Venčkauskaitė, kuri pasirodė puikiai ir surinko 300 taškų. Po šios rungties sportininkė iš viso turėjo 505 taškus ir rikiavosi 10-oje vietoje.

Premjerė Ingrida Šimonytė aplankė olimpiniame kaimelyje įsikūrusius Lietuvos sportininkus

Premjerė Ingrida Šimonytė šeštadienį vakare aplankė Paryžiaus olimpiniame kaimelyje įsikūrusią Lietuvos delegaciją. Olimpinės misijos vadovas Einius Petkus ir jo pavaduotoja Agnė Vanagienė papasakojo apie Lietuvos būstinę olimpiniame kaimelyje. „Premjerei kartu su visa delegacija aprodėme kaip esame čia įsikūrę jau beveik mėnesį, pasivaikščiojome po olimpinį kaimelį.

Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje Lietuvos vėliavą neš sidabrą iškovojusi Dominika Banevič

Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių uždaryme vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą neš breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka. 17-metė sportininkė dar penktadienį iškovojo sidabrą olimpiniame breiko turnyre ir taip papildė Lietuvos medalių kraitį ketvirtuoju medaliu šiose olimpinėse žaidynėse. „Man yra didelė garbė, kad buvau pasirinkta nešti vėliavą. Aš labai myliu savo šalį Lietuvą.

Paskutinę olimpinių žaidynių dieną – penkiakovininkių finalas ir dviratininkės kova treke

Rugpjūčio 11 d. vakarą Paryžiuje bus užgesinta olimpinių žaidynių ugnis. Bet dieną dar vyks olimpinės kovos, kurių sūkuryje bus ir trys Lietuvos sportininkės. Šiandien jau penktąsias karjeroje olimpines žaidynes baigs Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir trejų žaidynių dalyvė Gintarė Venčkauskaitė. Karališkųjų Versalio rūmų pašonėje jų laukia kova šiuolaikinės penkiakovės varžybų finale. Netoli Versalio esančiame treke jėgas išmėgins dviratininkė Olivija Baleišytė.

JAV aktorius sureagavo į Dominikos Banevič aprangos detalę – išsakė kritiką

Nors Lietuvoje šeštadienį vis dar netyla istorinio Dominikos Banevič-Bgirl Nickos pasirodymo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse atgarsiai, tačiau užsienio žiniasklaidoje galima pastebėti ir ne tokių pozityvių komentarų.  17-metė lietuvė pirmą kartą vykusiose breiko varžybose penktadienį iškovojo istorinį sidabro medalį, nusileisdama tik japonei Ami Yuasa-Bgirl Ami.

Vasilijus Lendelis apmaudžiai baigė pasirodymą žaidynėse: „Ne mano diena, mintys kažkur blaškėsi“

Vasilijus Lendelis šeštadienio pavakarę pasirodė Paryžiaus olimpinių žaidynių keirino – grupinio sprinto rungtyje. Pamatęs, kad ketvirtfinalio tiesioginiu keliu savo važiavime greičiausiai nelaimės, 29-erių panevėžietis pasirinko kitoką taktiką – akivaizdžiai taupė jėgas nuo lyderio atsilikdamas (+3.197 sek.). Po kelių valandų paguodos važiavime jis važiavo jau savo įprastu tempu ir netgi kurį laiką pirmavo, tačiau galiausiai liko paskutinis (+0.146 sek.

Dominika Banevič žengė čempionų podiumu – breiko judesiais privertė publiką ošti iš pasitenkinimo

Šeštadienį „Trocadero“ aikštėje Paryžiaus Eifelio bokšto fone pagerbta Lietuvai sidabro medalį iškovojusi Dominika Banevič. Čia breiko vicečempionę sutiko tūkstantinė sirgalių minia, o 17-metė lietuvė pagerbimo ceremonijoje pasirodė apsigaubusi Lietuvos vėliavą. Ant podiumo lipusi Bgirl Nicka taip pat publiką pamalonino šokio judesiais, o į tai paryžiečiai ir olimpinių žaidynių lankytojai atsilygino griausmingais aplodismentais.

Vasilijus Lendelis lyderiavo, tačiau galiausiai liko be finalo: lietuvio pasirodymas baigtas

Vasilijui Lendeliui nepavyko prasibrauti į Paryžiaus olimpinių žaidynių keirino rungties finalą. Antrajame paguodos važiavime lietuvis gavo ketvirtą starto poziciją. Likus porai ratų V.Lendelis spurtavo ir pakilo į pirmą vietą. Ilgiau nei ratą lietuvis lyderiavo, bet paskutiniame posūkyje prarado poziciją ir baigė savo pasirodymą žaidynėse. Tiesiai į ketvirtfinalį iš šio važiavimo pateko Trinidado ir Tobago atstovas Nicholas Paulas bei lenkas Mateuszas Rudykas. V.Lendelis atsiliko 3.197 sek.

Bronzinės Viktorijos Senkutės sutiktuvės: lietuvė oro uoste skendo gėlių ir sveikinimų jūroje

Bronzos medalį iškovojusi Viktorija Senkutė sugrįžo į Lietuvą. Irkluotoja Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvai iškovojo pirmąjį medalį, kai įspūdingame 2000 m distancijos finiše finišavo per 7 min. 20,85 sek. ir paskutiniuose metruose aplenkė varžovę iš Australijos.  Lėktuvas iš Paryžiaus Vilniaus oro uoste nusileildo 16:30 val., o laukimo salėje lietuvę pasitiko aibė žmonių ir žurnalistų.

Olimpinio breiko turnyro užkulisiai: maldas už Bgirl Nicką kalbėję lietuviai, visada šalia esanti mama ir įspūdinga atmosfera

Į olimpinių žaidynių programą pirmą kartą istorijoje įtrauktas breikas nenuvylė nei Paryžiaus Santarvės aikštėje nuostabų reginį stebėjusių sporto aistruolių, nei žiūrovų Lietuvoje prie televizoriaus ekranų. 17-metė lietuvė Dominiką Banevič – Bgirl Nicką sėkmingai per mažiau nei 5 valandas įveikė 5 varžoves ir Paryžiuje pasidabino istoriniu sidabro medaliu.

Kaip niekada sunkiai link finalo bėgusi Gintarė Venčkauskaitė: „Mane tiesiog „atjungė“

Priešpaskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną abi Lietuvos penkiakovininkės pateko į finalą. Antrame pusfinalyje besivaržiusi Gintarė Venčkauskaitė finišavo šešta, o prieš tai pirmame pusfinalyje Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 9-ą vietą.  G. Venčkauskaitei B grupės jojimas susiklostė nuostabiai – lietuvės žirgas nenuvertė kliūčių, laiko limitas nebuvo viršytas, tad lietuvė gavo maksimalų įvertinimą (300 taškų) ir bendroje įskaitoje su 505 taškų pakilo į 8-ą vietą.

Puiki diena penkiakovininkėms: finale varžysis ir Gintarė Venčkauskaitė

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse šeštadienį ouikiai pasirodė penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Abi lietuvės pateko į penkiakovės finalą, kuris vyks sekmadienį.  G.Venčkauskaitei B grupės jojimas susiklostė nuostabiai – lietuvės žirgas nenuvertė kliūčių, laiko limitas nebuvo viršytas, tad lietuvė gavo maksimalų įvertinimą (300 taškų) ir bendroje įskaitoje su 505 tšk. pakilo į 8-ą vietą.

Lietuvos breiko čempionas įsitikinęs – Fortūna galėjo atsigręžti ir į Bgirl Nickos pusę

17-metė breiko šokėja Dominika Banevič Bgirl Nicka penktadienio vakarą Lietuvai Paryžiaus žaidynėse iškovojo ketvirtą olimpinį medalį. Įspūdingą reginį per TV3 televiziją komentavęs Lietuvos breiko čempionas Denis Ščiglo (B-boy Deni) tiesioginės transliacijos metu savo simpatijas atidavė lietuvei, kuri finale kovojo su 21-erių japone Ami Yuasa.

Laura Asadauskaitė tokios dramatiškos kovos dėl finalo nesitikėjo: „Per kančias į žvaigždes“

Šeštadienį prie Versalio rūmų Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje sudalyvavo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Nors po trijų rungčių ji rikiavosi 12-oje vietoje, bėgime puikiai finišavo ir prasmuko į finalininkių 9-uką.  Jojime L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasirodė neblogai. Lietuvės žirgas For Ever Du Fief nuvertė 1 kliūtį, duetas taip pat 2 sek. viršijo laiko limitą. Už tai lietuvė gavo 9 baudos taškus ir su 291 taškais įsitaisė 10-oje vietoje.

Breiko lygos direktorius Mindaugas Radvila: „Nicka puikiai atskleidė, kas yra breikas“

Prieš šešerius metus, kuomet vis labiau aiškėjo, jog breikas bus įtrauktas į Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių programą, tuomet vienuolikos metų amžiaus Dominika Banevič – Bgirl Nicka kalbėjo: „Breikas bus olimpinėse žaidynėse, o aš būsiu Paryžiuje“. Trečius metus besitreniruojančios labai jaunos sportininkės svajonė daugeliui atrodė neįtikėtina, tačiau D. Banevič penktadienio vakarą įrodė, kad svajonės pildosi, jeigu esi drąsus, darbštus ir atsidavęs savo tikslams.

Tris mėnesius nevaikščiojusi lietuvių kilmės gimnastė didžiuojasi savo pavarde: „Niekada nenorėčiau keisti“

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvauja 51 lietuvis, tačiau turbūt nedaug kas žino, kad lietuviškų pavardžių čia yra ir daugiau. Nors gimnastė Evita Griškėnas atstovauja Jungtinėms Amerikos Valstijoms, tačiau teigia, kad labai didžiuojasi savo lietuviška kilme.  Čikagoje gimusiai 23-ejų sportininkei tai – jau antrosios olimpinės žaidynės. Debiutinėse žaidynėse Tokijuje ji užėmė 12 vietą, o šiemet tarp meninės gimnastikos atstovių įsitaisė 18-oje vietoje.

Šeštadienį Paryžiaus žaidynėse – Lietuvos penkiakovininkių siekis patekti į finalą ir dviratininko startai

Šiandien Lietuvos olimpiečiai Paryžiaus žaidynėse varžysis už Prancūzijos sostinės ribų. Versalio rūmų pašonėje vyks moterų šiuolaikinės penkiakovės pusfinalio kovos, o už keliolikos kilometrų esančiame treke lenktyniaus dviratininkas Vasilijus Lendelis. Lietuvių startus kviečiame stebėti naujienų portale tv3.lt.

Matas Buzelis liko šokiruotas breiko finalo rezultatu: „Negali būti, kad Lietuva nelaimėjo aukso olimpiadoje“

NBA naujokų biržoje šią vasarą Čikagos „Bulls“ klubo pakviesta Lietuvos krepšinio viltis Matas Buzelis penktadienio vakarą kaip ir daugelis lietuvių visame pasaulyje Paryžiaus olimpinių žaidynių breiko varžybų finale palaikė vilnietę Dominiką Banevič – Bgirl Nicką. Savo NBA debiutui besirengiantis 19-metis krepšininkas iškart po finalo paliko žinutę socialiniame tinkle X, kur piktinosi teisėjų sprendimu finale pergalę atiduoti japonei Ami.

Apie nemalonias žinutes atviravusi olimpinės vicečempionės mama: „Norėjau, kad pasaulis pamatytų jos sunkų darbą“

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse debiutavusi breikerė Dominika Banevič-Bgirl Nicka namo grįš puikiomis nuotaikomis. Geros nuotaikos nestokojusi 17-metė sportininkė Santarvės aikštėje nurungė daugelį varžovių ir pasipuošė olimpiniu sidabru.  Nuo pat karjeros pradžios Dominiką kiekviename žingsnyje lydi didžiausia jos palaikytoja mama Alina. Paryžiaus olimpinės žaidynės – ne išimtis. Mama visų varžybų metu buvo šalia dukros ir pasiekimu džiaugėsi itin nuoširdžiai.

Dominika Banevič didžiausiu laimėjimu laikė ne medalį, o nugalėtas mintis: „Mėgavausi kiekviena akimirka“

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įvyko istorinis debiutas, kuris atnešė ir dar vieną šventę į Lietuvą. Dominika Banevič-Bgirl Nicka pirmą kartą vykusiose breiko varžybose iškovojo olimpinį sidabrą.  Geromis emocijomis tryškusi 17-metė lietuvė užtikrintai atžygiavo iki finalo, o jame 0:3 (3:6, 4:5, 4:5) nusileido Japonijos sportininkei Bgirl Ami.

Šalies vadovai pasveikino Dominiką Banevič iškovojus sidabro medalį

Prezidentas ir premjerė penktadienio vakarą pasveikino breiko šokėją Dominiką Banevič Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojus sidabro medalį. Šalies vadovas Gitanas Nausėda sveikinime teigė, jog šis olimpinis medalis – didelis džiaugsmas visai Lietuvai ir paskata didžiuotis šalies sportininkais, jų profesionalumu, atkaklumu ir geležine valia. „Sveikinimai Dominikai Banevič iškovojus Lietuvai pirmąjį pasaulyje breiko sidabro olimpinį medalį.

Į Lietuvą sugrįžęs olimpinis vicečempionas Mykolas Alekna – apie tai, kaip švęs šį pasiekimą ir ko pasiilgo labiausiai

Į Lietuvą vėlų penktadienio vakarą sugrįžo dalis šalies lengvosios atletikos rinktinės, kurioje ir sidabro medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojęs disko metikas Mykolas Alekna. „Labai tikrai buvo smagu ir mėgavausi kiekvienu momentu“, – į Lietuvą sugrįžęs sakė M. Alekna. Olimpiniame kaimelyje M. Aleknos kaimynai buvo bronzinė Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė. Žurnalistai pasiteiravo ar Mykolas su krepšininkais kartu atšventė savo pasiekimus. „Ne, nešventėme.

Nuostabiai olimpinėse žaidynėse pasirodžiusi 17-metė Dominika Banevič apdovanojo Lietuvą antruoju sidabro medaliu

Penktadienio vakarą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse  jauniausia Lietuvos atstovė žaidynėse 17-metė Dominika Banevič iškovojo sidabro medalį. Finale lietuvė 0:3 (3:6, 4:5, 4:5) nusileido Japonijos sportininkei Ami. Olimpinę breiko bronzą iškovojo pergalę 3:2 (6:3, 9:0, 4:5) pasiekusi Kinijos atstovė 671. Lietuvė pusfinalio kovoje 18:9 įveikė kinę 671 taip nuskindama bilietą į finalą.

Pamatykite: po Dominikos Banevič debiuto olimpinėse žaidynėse – Snoop Doggo aplodismentai

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įvyko ilgai lauktas debiutas. Savo kelią link medalių pradėjo 17-metė breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka.  Grupės etape lietuvė užėmė pirmą vietą ir pateko į ketvirtfinalį, kuris vyks netrukus, 21 val.  Su prancūze Bgirl Syssy, amerikiete Bgirl Logitx ir australe Bgirl Raygun grupėje kovojusi D. Banevič laimėjo 5 raundus ir surinko 42 taškus. Toks rezultatas ją pastatė į pirmą vietą.

Paskutinę grupės kovą be pasipriešinimo laimėjusi Dominika Banevič – olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje

Penktadienį į kovą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse stojo ir dar viena Lietuvos medalių viltis 17-metė Dominika Banevič. Visame pasaulyje ji žinoma kaip Bgirl Nicka, arba, kitaip tariant, breiko mergina Nicka. Nes šioje sporto šakoje net oficialiuose protokoluose rašomi tik sportininkų pasirinkti pseudonimai, o ne vardai ir pavardės.

Sekmadienį „LTeam“ fanų zonoje – olimpiečių sutikimas ir Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija

Jau šį savaitgalį baigiasi daugiau nei dvi savaites trukusios Paryžiaus olimpinės žaidynės, o sirgaliai turės progą padėkoti visiems Lietuvos garbę gynusiems sportininkams. Sutikti anksčiau į gimtinę atvykstančius atletus planuojama sekmadienį nuo 20.30 val. prie Baltojo tilto įsikūrusioje „LTeam“ fanų zonoje. Tuo tarpu likusius Paryžiuje jungiantis teletiltu tikimasi išvysti didžiausiame ekrane.

Įsimintinas vakaras Lietuvai: kaip lietuvaičiai palaikė Mykolą Alekną ir Andrių Gudžių bei pradžiuginusios asmenukės

Mykolas Alekna rugpjūčio 7 dieną Lietuvai iškovojo olimpinį sidabro medalį reikšmingiausiose per jo karjerą varžybose. 21-erių Lietuvos olimpietis didžiausiame Prancūzijoje „Stade de France“ stadione sulaukė gausaus tautiečių palaikymo.

Lietuvos breiko čempionas – apie Banevič šansus olimpinėse žaidynėse ir užkulisius: „Per lengvai įsivaizduojama“

Jau netrukus visa Lietuva atidžiai stebės olimpinį Paryžiaus breiko turnyrą, mat jame varžysis viena didžiausių Lietuvos vilčių olimpinėse žaidynėse – 17-metė Dominika Banevič (B-girl Nicka). Daug iš šio jaunojo talento tikisi ne tik visi sporto sirgaliai, tačiau ir kiti Lietuvoje breiką šokantys kolegos, o apie breiko užkulisius bei D. Banevič šansus tv3.lt portalui papasakojo šių metų Lietuvos breiko čempionas Denis Ščiglo (B-boy Deni). „Breikas yra toli gražu nuo to, ką žmonės mėgsta įsivaiz...

Paaiškėjo, kurie teisėjai vertins Dominikos Banevič pasirodymus olimpinėse žaidynėse

Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) paviešino devynių teisėjų vardus, kurie vertins sportininkus olimpiniame breiko turnyre. Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos vadovo Mindaugo Radvilos - Bboy M teigimu, teisėjai gerai žinomi breiko bendruomenėje, stiprūs savo regionuose, pripažinti ir autoritetingi. „Galiu drąsiai teigti, kad teisėjai - profesionalai. Jie žvelgs giliau ir koncentruosis ties techniniais aspektais.

Debiuto Paryžiuje laukianti 17-metė Dominika: „Noriu pasauliui parodyti, kad viskas yra pasiekiama“

Jau šiandien Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įvyks ilgai lauktas debiutas, kai 17-metė breiko šokėja Dominika Banevič–BGirl Nicka Santarvės aikštėje pradės savo kovą dėl aukso. Vos 5-erių pamilusi breiką, šiandien Dominika jį vadina savo gyvenimu. Dar prieš prasidedant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ji neslepė – čia sieks ne tik parodyti geriausią savo versiją ir pasimėgauti, bet ir iškelti Lietuvos vėliavą ant aukščiausios prizinės pakylos.

Lietuvių viltimis Paryžiuje apipintas breikas – nuo Niujorko gatvių iki dėmesio visame pasaulyje

Niekada nežinai, kas gali nutikti ateityje ir puikiausias to įrodymas – breiko šokis. 1970 metais šiam šokiui gimus viename iš Niujorko rajonų – Bronkse, niekas net negalvojo, kad jis išpopuliarės visame pasaulyje. Na, o praėjus daugiau nei 50-čiai metų, pasiektos tokios aukštumos, kad tapta didžiausio pasaulyje sporto renginio – Olimpinių žaidynių dalimi. Lietuvoje šis šokis pirmą kartą pasirodė dar Sovietų sąjungos laikais, o iš naujo išpopuliarėjo tik prieš 2000-uosius metus.

Penktadienį Paryžiuje – Lietuvos breiko fenomeno Bgirl Nickos olimpinis debiutas

„Aš buvau 11-os, kai buvo patvirtinta, kad breikas įtraukiamas į olimpinių žaidynių programą. Nuo tada turėjau tikslą ir dabar esu čia“, – atvykusi į Paryžių pareiškė 17-metė Dominika Banevič. Visame pasaulyje ji žinoma kaip Bgirl Nicka, arba, kitaip tariant, breiko mergina Nicka. Nes šioje sporto šakoje net oficialiuose protokoluose rašomi tik sportininkų pasirinkti pseudonimai, o ne vardai ir pavardės.

Apie „kaimiškas“ treniruočių sąlygas ir istorinį disko metikų finalą kalbėjęs Skrabulis: „Turime išmokti džiaugtis“

Sulig pirmuoju Mykolo Aleknos olimpiniu medaliu, Paryžiaus olimpinėse žaidynėse baigėsi ir Lietuvos lengvaatlečių pasirodymai. Būtent disko metikai buvo vieninteliai iš 11 lietuvių, kurie prasibrovė kautis aukščiausių vietų.  Mūsų lengvaatlečių pasirodymai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Skaudžias traumas ir neužfiksuotus rezultatus keitė rekordai ir olimpiniai medaliai.
Į viršų