Lietuvė surinko 80 taškų, o čempionės titulą apgynė amerikietė Jennifer Valente (144 tšk). Sidabrą iškovojo lenkė Daria Pikulik (131 tšk), bronzą Naujosios Zelandijos atstovė Ally Wollaston (125 tšk).
„Šiandien daug verksiu..., – po varžybų olimpiniame velodrome neslėpė O. Baleišytė. – Olimpinės žaidynės, dvylikta vieta, nėra prastai, bet visada norisi šiek tiek daugiau, tai kažkiek liūdna, bet galbūt po laiko suprasiu, kad tai labai geras rezultatas“.
Daugiakovėje, kurią sudarė keturios rungtys, lietuvės rezultatai prastėjo su kiekvienu važiavimu. Po pirmosios rungties ji buvo 7-a, po antrosios – 10-a, po trečiosios – 12-a. Ketvirtoji rungtis iš sportininkių pareikalauja didžiulės fizinės ištvermės, nes tuomet tenka važiuoti be perstojo 20 kilometrų, o kas ratą greičiausioms dviratininkėms yra išdalinami taškai nuo 1 iki 5-ių. Taip pat galima gauti papildomus 20 taškų jeigu ratu aplenki varžovę, taip pat ir netekti 20, jei ratu aplenkia tave.
Dviratininkės teigimu, olimpinės žaidynės yra vienas rimčiausių ir svarbiausių startų bet kurio sportininko karjeroje, o dviračių treko omniumo rungtyje varžosi tik 22 atletės iš viso pasaulio.
Kalbėjo apie varginantį pasiruošimą
Nors O. Baleišytei pavyko išsaugoti turimą poziciją po trečios rungties ir ji liko dvylikta, tačiau trekininkės tikslas buvo ne toks – į Paryžių ji atvyko turėdama svajonę būti tarp dešimties geriausių pasaulyje.
„Pasakysiu, kad pas mus atranka vyksta du sezonus, du metus ir labai sudėtinga man asmeniškai yra, kadangi esu viena Lietuvoje, kuri atstovauja šią rungtį, varžosi treke, tai šie du metai buvo tokie sudėtingi, nes negaliu turėti jokios traumos, negaliu tuo pačiu kovidu susirgti, nes jeigu praleisiu vieną pasaulio taurę ar Europos čempionate nesustartuosiu, negausiu reitinginių taškų ir nebebūčiau aš čia. Tie du metai buvo tokie labai, labai įtempti fiziškai ir dar labiau emociškai... Pagaliau viskas baigėsi ir manau normalu, kad ašaros byra...“, – apie susikaupusias emocijas kalbėjo ji.
Sportininkė, kuri taip pat varžosi ir dviračių plento varžybose tikino, kad jai pavyks patekti ir į Los Andželo žaidynes. Ji taip pat vylėsi, kad 2028 metais olimpinėse žaidynėse dviračių treko varžybos nevyks pačią paskutinę dieną.
„Man labai nepatinka, labai vargina, nes aplinkui visi žmonės jau baigia varžybas, pakuojasi lagaminus, savo džiaugsmu dalinasi, o tu dar turi labai santūriai būti, laukti ir tikiuosi, kad Los Andžele nestartuos paskutinę dieną, nes Tokijuje irgi mano varžybos buvo paskutinės, – šypsojosi 2024 m. Baltijos ir Lietuvos dviračių plento čempionė, kuri taip pat atskleidė tolimesnius savo planus. – pagrindinis šių metų tikslas, nors aišku pagrindinis buvo čia, labai labai laukiu ir ruošiuosi pasaulio treko čempionatui“.
Kokią patirtį iš Tokijo žaidynių į Paryžių atsivežė sportininkė?
„Labai pravertė ta patirtis, nes iš tikrųjų beproto jaudinausi, likus dešimt dienų iki šio starto nė pati nepažinojau savęs, nei tikriausiai mano artimiausi žmonės nesuprato, kas su manimi darosi.Tiek emocijų, tiek baimės, tai galvoju jeigu nebūčiau startavusi Tokijuje, būtų dar baisiau ir būčiau dar labiau perdegusi“, – svarstė olimpietė.
Tokijo žaidnėse lietuvė surinko gerokai mažiau, 34 taškus.
Tiesa tąkart į olimpiadą lietuvė vyko be didesnio pasirengimo, nes vienas iš kelialapį turėjusių nacionalinių olimpinių komitetų savo vietos atsisakė, todėl ji buvo pasiūlyta pirmai už brūkšnio tada buvusiai Lietuvai.
Po įtempto maratono lietuvė tikino daug laiko poilsiui neskirsianti.
„Savaitę tikrai poilsio su šeima, o tada toliau kibsime į darbus“, – teigė ji.
Kaip vyko daugiakovės – omniumo lenktynės?
Skrečo rungtyje dviratininkės turėjo įveikti 7,5 km distanciją, po kurios dviratininkės išrikiuojamos pagal sugaištą laiką, o pirmą vietą užėmusi dviratininkė gauna 40 taškų, žemesnėse vietose esančios dalyvės – atitinkamai po 2 taškus mažiau. Dalyvės viso važiavo 30 ratų, o likus 18 ratų dviratininkės pagreitino tempą ir į priekį trumpam išsiveržė prancūzė Valentine Fortin, tuo tarpu O.Baleišytė kurį laiką važiavo už Naujosios Zelandijos atstovės Ally Wollaston. Distancijos pabaigoje lietuvė užsiėmė vietą grupės išorėje bei paskutiniame rate išvengė už jos kritusios britės Neah Evans. O.Baleišytė išlaikė puikiai užsiimtą vietą ir finišavo 7-a bei gavo 28 taškus.
Po jų vyko tempo lenktynė, 7,5 km arba 30 ratų. Joje pirmuosius taškus rinko airė Lara Gillespie, kuri ne tik pirma įveikė šeštą ratą, tačiau ir sugebėjo ratu aplenkti kelias varžoves ir vėl įstoti į grupę bei viso užsidirbti 24 taškus. Vėliau taškus už greičiausiai įveiktus ratus rinko amerikietė Jennifer Valente, lenkė Daria Pikulik ir australė Georgia Baker.
O.Baleišytė visus ratus važiavo grupės viduryje ir galiausiai finišavo 14-a bei galutinėje įskaitoje uždirbo 14 taškų. Po dviejų rungčių lietuvė su 42 taškais rikiavosi 10-oje pozicijoje.
Trečioji rungtis yra lietuvės mėgstamiausia, o joje ji Tokijo žaidynėse buvo užsidirbusi daugiausiai taškų. Atkrintamųjų lenktynėse kas antrą ratą iškrenta po vieną paskutinėje vietoje važiuojančią sportininkę, kol paaiškėja nugalėtoja. Šioje rungtyje lietuvė kurį laiką buvo įsitaisiusi tarp lyderių, važiavo vidine trasos dalimi. Po 5 minučių lietuvė dar važiavo 5 pozicijoje, tačiau vėliau ją ėmė lenkti varžovės ir galiausiai ji iškrito iš dešimtuko bei užėmė 13-ą poziciją.
Varžybų įrašą žiūrėkite čia: