Dienos komentaras

 

TV3 Žinių kiekvieną darbo dieną paruošiamas specialus dienos komentaras, rodomas 16 val. Žiniose. Dienos komentare paprastai svečiuojasi politikai, ekspertai, apžvalgininkai, sportininkai.

Ekspertas – apie Simono Gentvilo miško kirtimą: „Trumpai kalbant, gėda ir tiek“

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuosavame miške parodė Lietuvai pavyzdį, kaip galima plynai kirsti mišką. O viešojoje erdvėje vis pasirodo kaip reklama pažymėtų tekstų, kuriuose brandaus miško kirtimas vadinamas gėriu. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas. Seime buvo tarkuojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris iškirto savo mišką prie Klaipėdos, kertant jį galimai buvo padaryta pažeidimų.

Po KT sprendimo Blinkevičiūtė pabrėžia, kad per prievartą žmonių į antrąją pensijų pakopą įtraukti nebegalima

Konstituciniam teismui (KT) nusprendus, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją, opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad egzistuojanti antrosios pensijų pakopos sistema yra ydinga, o pokyčiai joje – būtini. „Gyvenimas parodė, kad automatinis arba prievartinis žmonių įtraukimas į antrąją pakopą yra ydinga praktika. Galų gale visi mato, kad net ilgai kaupus gaunama vos 2–4 proc.

Ekspertas – apie Šimonytės teiginį, kad Lenkija mūsų negintų: „Šalis yra susikoncentravusi į savo saugumą“

Po premjerės žodžių – esą Lenkija mūsų negintų – kilo nemažas šurmulys. Kaip vertinti tokį jos pareiškimą, kalbame su politologu Linu Kojala. Ar premjerės teiginys, kad Lenkija mūsų negintų, kaip nors susijęs su rinkimais? NATO peržiūri savo gynybos planus, jie buvo radikaliai atnaujinti Vilniuje, NATO viršūnių susitikime ir kiekvienai valstybei yra priskiriamos papildomos naujos funkcijos.

Algis Ramanauskas apie pasipiktinimo bangą sukėlusį baltarusio interviu: „Jis – pašlemėkas“

Šiomis dienomis pasipiktinimo bangą sukėlė interviu, kuriame baltarusis pasakoja, kad jis gyvena Lietuvoje, tačiau negerbia nei lietuvių, nei lietuvių kalbos. Vis dažniau kyla diskusijų apie litvinizmą ir galimą grėsmę Lietuvai. Kiek ta grėsmė pagrįsta kalbame su visuomenininku, laidų kūrėju Algiu Ramanausku.

Vilniaus tarybos narys apie nacionalinį stadioną: „Šita istorija smirda“

Vilniaus miesto savivaldybės taryba po ilgų diskusijų pritarė brangstančio nacionalinio stadiono statyboms naujomis sąlygomis. Apie tai, kaip atrodo šis projektas opozicijos akimis, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis. Jūs balsavote prieš nacionalinio stadiono statybas. Sakykite, prašau, kodėl? Nes manau, kad tai yra stipriai smirdanti istorija, turinti politinės korupcijos veiklos požymių.

Psichologas apie ginčus dėl įtraukiojo ugdymo: „Tai yra mėsmalė“

Įtraukusis ugdymas, kurį nuo ateinančių mokslo metų turės diegti švietimo įstaigos, kelia aistras ir ginčus apie tai, kas myli ir nemyli vaikų. Apie susiklosčiusią situaciją kalbamės su vienu iš kilusių diskusijų kaltininkų – psichologu Edvardu Šidlausku. Kaip paaiškintumėte, kokia yra problema dėl įtraukiojo ugdymo ir kokia yra jūsų pozicija šiuo klausimu? Dabartinė situacija būtų diskriminacinė tiek paprastųjų vaikų, tiek vaikų su dideliais poreikiais atžvilgiu.

Atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis: „Aš tikiu Europos gamybos baze, karo pramonės baze“

Praėjo dveji metai nuo Rusijos invazijos į Ukrainą. Per šį laiką Vakarai parodė, kad gali siekti bendro tikslo – padėti karo niokojamai Ukrainai. Visgi pastebima, kad su laiku parama mažėja, o Baltijos šalys, girdėdamos grasinimus, pradėjo baimintis galimo užpuolimo iš Rytų.  Kaip, tikėtina, įvykiai klostysis toliau laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis. Karas Ukrainoje tęsiasi jau dvejus metus.

Atskleidė, ko Lietuvos kariuomenė pasimokė iš karo Ukrainoje: „Turime orientuotis į manevrinę gynybą“

Kokias pamokas išmokome iš karo Ukrainoje? Kaip pasiruošėme ir ką pakeitėme savo gynyboje klausiame Gynybos štabo viršininko generolo majoro Mindaugo Steponavičiaus. Ką mūsų kariuomenė pasimokė iš dvejus metus trunkančio karo Ukrainoje? Galvočiau apie kelis esminius dalykus. Visų ginklų sistemų jungtinumas – niekur nedingusi praktika ir teorija, kurią mes mokinamės.

Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė. Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės.

FNTT direktorius įvardijo, kas gresia Stepukoniui: laisvės atėmimas iki 8 metų

Pirmadienį pareigūnai pristatė naujienas apie tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio veiksmų, kur jis įtariamas pasisavinus apie 40 mln. eurų. Plačiau apie skandalingą pinigų pasisavinimą ir vykstantį tyrimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Rolandas Kiškis. Tai girdime, kad buvo panašu į patologinį ir probleminį lošimą, pralošiamos milijoninės sumos.

Algirdas Stončaitis apie nacionalinį stadioną: jei miestas turtingas ir gali atsiskaityti, kam koncesija?

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio siūlymui tirti ne tik Stepukonio ir pradangintų milijonų istoriją, bet ir stadiono Vilniuje statybų aplinkybes pasipriešino valdančiosios Tėvynės sąjungos atstovai. Kodėl taip susijaudino konservatoriai? Aiškinamės su Seimo nariu Algirdu Stončaičiu.

Andrius Tapinas apie Seimo narių pirkinius už mūsų pinigus: „Turime reikalų su moraliniais dviveidžiais“

Koks bus žurnalisto Andriaus Tapino išskaidrintų Seimo narių, pasitaškiusių mokesčių mokėtojų pinigais istorijos tęsinys? Gal vyks priešlaikiniai Seimo rinkimai, apie kuriuos siūlo pamąstyti Tėvynės Sąjungos pirmininkas Gabrielius Landsbergis? Apie tai „Dienos komentare“ kalbame su Andriumi Tapinu. Pradėkime nuo Landsbergio nuomonės, kad priešlaikiniai rinkimai būtų išeitis. Ką jūs apie tai manote? Ne pirmas kartas, ką Gabrielius Landsbergis iškelia šitą idėją.

Žemės ūkio tarybos pirmininkas: „Pasiliekam galimybę bet kada sugrįžti, imtis kraštutinių priemonių“

Po ūkininkų protestų su traktoriais Vilniaus gatvėse Seimas anksčiau laiko susirinko spręsti Vyriausybės pridarytų klaidų. Parlamentarai po pateikimo pritarė suskystintųjų naftos dujų akcizo mažinimui septynis su puse karto nuo 304 iki 41 euro už toną, kas leistų atpiginti 21 kilogramo dujų balioną 6–7 eurais.  O ar dėl sumažinto akcizo žemdirbiai atsisakytų minties vėl su traktoriais išvažiuoti į gatves, klausiame Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano.

Skirmantas Malinauskas: „Jeigu sukčius gali apgauti FNTT, klausimas, kam reikalinga FNTT?“

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį leido dviem savaitėms suimti buvusį investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerį Šarūną Stepukonį. Tuo metu baudos lošimų organizatoriams siekia vos 10–15 tūkstančių, teigia žurnalistas Skirmantas Malinauskas, ir tai, jo žodžiais, tėra juokas, palyginti su lošimų bendrovių pelnais.  Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Skirmantas Malinauskas. Stepukonis pagautas ir apklaustas.

Ekspertas apie JAV sprendimą blokuoti paramą Ukrainai: „Nugali ne sveikas protas, o valdžia ir politika“

Antradienį JAV respublikonai užblokavo paramą Ukrainai. Kaip gali pasisukti karas be Jungtinių Valstijų paramos, laidoje „Dienos komentare“ atsakė buvęs specialiųjų pajėgų karininkas Aurimas Navys. Stringa Jungtinių Valstijų paramą Ukrainai.

Ekspertė apie Nausėdą ir prezidentūros klaidas: „Net sunku patikėti, kad tai apskritai įvyksta“

Gabrielius Landsbergis po 5 mėnesių pertraukos pagaliau susitiko su Gitanu Nausėda. Ar panašu, kad prezidentas ir ministras tikrai deda pastangas susitarti dėl ambasadorių ir kur link tie nesutarimai veda, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė politologė Rima Urbonaitė. Pokalbį G. Landsbergis vertina pozityviai, bet sprendimų dėl ambasadorių nėra.

Lietuvos ambasadorius NATO – apie ES apsiginklavimą: „Naiviai galvojome, kad karo nebus“

Pastaruoju metu vis dažniau girdim kalbas apie Europos Sąjungos gynybos pramonės atgaivinimą. Tačiau ar pakankamai šalys yra apsiginklavusios dabar ir ar turimos ginkluotės užtektų, jeigu iškiltų reali grėsmė? Klausiame Lietuvos ambasadoriaus NATO Deivido Matulionio. Ar gali būti, kad Europos Sąjunga yra per mažai apsiginklavusi? Buvo tas laikotarpis, kai naiviai galvojome, kad karo nebus.

Kasčiūnas apie gynybos planus Lietuvai: „Pavasarį turėsime gerų žinių“

Vyriausybėje vykęs pasitarimas dėl gynybos finansavimo neatsakė į klausimą, kas, kaip ir kiek mokės už brangstančią krašto apsaugą. Tuo metu Lietuvos kariuomenės vadas jau skirsto Lietuvos žmones į įgalius ir neįgalius siūlyti, kam bus skiriami pinigai. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Atsargos pulkininkas: Rusija karui dabar skiria 17 proc. nuo BVP

Pastaruoju metu Europos Sąjunga ėmėsi atkurti savo gynybos pramonę. Kokia situacija Europoje dabar ir kiek laiko reikėtų, kad ginkluotės gamyklos pradėtų darbuotis reikimu intensyvumu laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paragino kitas Europos Sąjungos šalis tiekti daugiau ginklų Ukrainai, jeigu Jungtinės Valstijos nustotų tiekti.

Kojala apie tai, ką Trumpo laimėjimas reikštų Ukrainai: „Nerimo tikrai yra“

Europos Sąjungoje karinė ir finansinė parama Ukrainai pajudėjo. Tačiau kol ji šalies nepasiekė, tai labai juntama mūšio lauke. Prastėja viešoji opinija apie prezidentą Zelenskį dėl jo konflikto su kariuomenės vadu Zalužnu, kurį šiomis dienomis aprašo įtakingiausi Vakarų dienraščiai. Kaip visa tai šįmet atsilieps Ukrainos išlaisvinimo pastangoms? Klausiame politologo Lino Kojalos.
Į viršų