• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laida „Karštai su tv3.lt“ kviečia žiūrovus ir skaitytojus į tarptautinę lietuviškų maisto prekių kainų apžvalgą, kuri gali priblokšti ne vieną. Aiškėja, kad mūsų maisto gamintojai kitų šalių gyventojams dalį lietuviškų maisto prekių pardavinėja kone dvigubai mažesnėmis kainomis, o tuo tarpu mums tas pačias prekes kiša nebeįperkamomis kainomis.

Laida „Karštai su tv3.lt“ kviečia žiūrovus ir skaitytojus į tarptautinę lietuviškų maisto prekių kainų apžvalgą, kuri gali priblokšti ne vieną. Aiškėja, kad mūsų maisto gamintojai kitų šalių gyventojams dalį lietuviškų maisto prekių pardavinėja kone dvigubai mažesnėmis kainomis, o tuo tarpu mums tas pačias prekes kiša nebeįperkamomis kainomis.

REKLAMA

Vokietijoje gyvenantiems piliečiams prekybos centruose pardavinėjami ir pas mus labai populiarūs duonos traškučiai, kurių kaina Vokietijoje – 1-1,29 euro, kai pas mus tokio pat dydžio pakuotė pardavinėjama iki 90 centų brangiau. O krabų lazdelės vokiečiams pardavinėjamos po 4,49 eurus, o mums – 40 centų brangiau.

„Greičiausiai, jeigu jie bandytų taip pakelti ten, tai būtų pasiųsti labai toli. O lietuvis vartotojas ir prekybininkas priima tą kainų augimą“, – sakė kainų palyginimo portalo „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Bet krabų lazdelės ir duoniukai – tik lašas jūroje. Lietuvos gamintojai į užsienį daugiausiai eksportuoja pieno produkcijos. Net 60 procentų mūsų išvežamų maisto prekių sudaro pienas, sūriai, grietinė, ledai, varškė ir kitos pieno prekės, kurios, kaip žinia, pas mus per pastaruosius metus pabrango daugiau nei 50 procentų.

REKLAMA

„[Produkcija Europoje] brango ne mažiau, o daugiau. Eksporto kaina išaugo daugiau negu vidaus rinkoje“, – tikino Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius

Bet kas brango pas mus – nereiškia, kad brango kitur. Štai Kosove gyvenantys lietuviško sūrio su pelėsiu gerbėjai ragauja jį vos už 1,15 euro. Tokio paties sūrio ir identiško svorio pakuotės kaina Lietuvoje dvigubai didesnė.

„Negaliu to paaiškinti. Kosove nesu buvęs, bet negali būti. Gal pakuočių dydis kitas?“, – sakė G. Bertašius.

REKLAMA
REKLAMA

Keliamės į kitą Lietuvos pienininkų eksporto rinką – Uzbekistaną. Tai vidurinės Azijos šalis, kurioje žemas pragyvenimo lygis ir neįtikėtinai žemos lietuviškų prekių kainos. „Parnidžio“ kietasis sūris Uzbekistane kainuoja 2,70 eurus, o Lietuvoje – virš 4 eurų. Ilgo galiojimo pienas už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos kainuoja 2,11 eurus, o pas mus – 2,45 eurus.

Pabaigai – desertas. Lietuviškais ledais Uzbekistano gyventojai mėgaujasi net dvigubai pigiau nei mes. Tik 1,03 euro kainuojantys labai geros kokybės ledai mums už tokią kaina prieinami nebent per akcijas. Kaina Lietuvoje – nuo 1,8 euro iki net 2,2 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes eksportuojame prekes 5 procentais brangiau, o importuojame 30 procentų brangiau. Tai duoda logišką išvadą, kad lietuviškas gamintojas sponsoriauja užsienio rinkose lietuviško vartotojo sąskaita. O sponsoriauja todėl, kad lietuviškas vartotojas tą leidžia. Jis toliau perka ir visi galvoja, kad šita schema veiks amžinai“, – kalbėjo P. Čepkauskas.

Beje, to paties gamintojo pieno produktai pigesni ir Vokietijoje, o tie, kurie nepigesni, tai kainuoja tiek pat, kiek pas mus. Pavyzdžiui, už lietuvišką sviestą vokiečiai moka 2,5 euro, o pas mus šio gamintojo sviestas kone 80 centų brangesnis.

REKLAMA

O lietuviškos mėsos kainų rojus, žinoma, yra Lenkija. Tik kirtus Lietuvos sieną mūsų mėsos produktai stebuklingai atpinga iki seniai beregėtų kainų. Karštai rūkytas kiaulienos kumpis Lenkijoje – dvigubai pigesnis. Tik 6,4 eurai, kai pas mus net 13,5 eurų. Panevėžio filė pigesnė net 4 eurais, o karštai rūkytas servelatas praktiškai už dyką – vos 1,07 euro, kai Lietuvoje toks gabalas kainuoja 4 eurus.

REKLAMA

Visos kitos prekės pigesnės irgi apie 40-50 procentų, todėl lietuvišką mėsos produkciją tie patys lietuviai Lenkijoje perka dešimtimis kilogramų iškart.

„Dešros pigiau nei Lietuvoj, sultys normalios pigiau nei Lietuvoj“, – žurnalistams savo prekių vežimą rodė apsipirkti į Lenkiją atvykęs Sigitas.

Lenkijoje gerokai pigesnis ir alkoholis. Čia lietuviškų gėrimų kainos mažesnės 40-50 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuomone, čia mūsų verslininkų godumas. Tik godumas. Nežinau, kas čia yra, kad lietuviškos prekės pigiau Lenkijoje“, – sakė Sigitas.

„Pas mus valdžioje sėdi žmonės, kurie nemąsto apie mūsų žmonių ateitį, jie galvoja tik apie savo algas“, – piktinosi ir kitas Lenkijoje sutiktas lietuvis.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Atsibuskime pagaliau
Atsibuskime pagaliau
Tai yra todėl, kad Lietuvoje žmonės tyli, susitaiko su visomis negandomis ir tyli, kai tuo tarpu kitose šalyse žmonės išeina į gatves. Mūsų valdžia tupi verslininkų kišenėlėse tad nedrįsta imtis verslininkų godumo, o reikėtų, tikrai reikėtų.
ten,kur baigiasi adekvačios kainos,prasideda Ltu
Normaliai viskas čia, toliau valdžion rinkit konservmėšlą arba rinkimuose nesirodykit ir leiskit jų fanatikams sektantams juos išrinkti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų