petras čepkauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „petras čepkauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „petras čepkauskas“.
Prekybos centras Lietuvoje jau kviečia į Kalėdų mugę: pirkėjai nustebę
Nors vasara dar tik įsibėgėja, kai kurie jau pradeda ruoštis 2024-ųjų metų žiemai, o tiksliau – kalėdinei mugei. Tokia reklama papuošė vieną Vilniaus prekybos centrą.
„Kviečiame prekeivius į PC „Vilnius Outlet” Kalėdų mugę”, – rašoma reklaminio stendo plakate. Jo apačioje ir kontaktai, į ką reikia kreiptis, jeigu nuspręsite dalyvauti mugėje.
Šią reklamą pastebėjo kainas nagrinėjančio portalo „pricer.lt“ atstovas Petras Čepkauskas.
DIENOS PJŪVIS. Maisto kainos Lietuvoje: kada nustos augti?
Lietuva patenka į Europos Sąjungos penketuką, kur maisto išlaidos kiekvieną mėnesį sudaro didžiausią dalį nuo visų patiriamų išlaidų. Lietuvoje tai – net penktadalis, kai Airijoje gyventojų išlaidose maisto dalis siekia vos dešimtadalį. Pasak ekonomistų, keturių asmenų šeima Lietuvoje kas mėnesį išleidžia grubiai 600 eurų.
Pirkėjų įpročiai pasikeitė – ar keisis ir kainos? Prognozuoja „įdomų vaizdą“ parduotuvėse
Mažmeninės prekyba nesublizgėjo, o pirkėjų įpročiai keičiasi. Kai kurie analitikai prognozuoja, kad parduotuvėse netrukus taip pat pamatysime „įdomų vaizdą“.
Maisto ir kitų parduodamų prekių kainas analizuojančio portalo „Pricer.lt“ analitikas Petras Čepkauskas rašo, kad paskelbti duomenys parodė nepalankia tendenciją prekybininkų atžvilgiu.
Ekspertas įvertino naują prekybos tinklą Lietuvoje: neturi daug gerų žinių
Vilniuje duris atvėręs prekybos tinklas „Maisto Logistikos Centras“ sulaukė būrio pirkėjų. Vieni atėjo tik apsižvalgyti, o kiti namo tempėsi pilnus krepšius maisto. Žmonės džiaugėsi, kad pavyko apsipirkti pigiau.
Apie tai, ar naujas prekybos centras Lietuvoje sumažins kainas kituose tinkluose, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja ekonomistas Aleksandras Izgorodinas ir Pricer.lt maisto krypties vadovas, kainų specialistas Petras Čepkauskas.
„Lidl“ pristatyta naujovė privertė paskaičiuoti: apgaudinėja ir bando uždirbti daugiau?
Prekybos tinklui „Lidl“ pristačius naujovę – „Geradarių maišelius“ – kilo diskusijų, ar iš tiesų parduodama produkcija atitinka keliamus kokybės reikalavimus ir ar tokiu būdu nėra apgaudinėjami pirkėjai, mat jau dabar fiksuojamos nuotraukos, kuriose matyti supuvę maisto produktai.
„Lidl“ dar visai neseniai savo klientams pristatė naujovę – „Geradarių maišelius“, kuriuos galima rasti vaisių ir daržovių skyriuose.
Maistas Lietuvoje pinga, bet žmonės nejaučia: „Nieko pirkti negali, nes jeigu nusipirksi, ant vaistų neliks“
Lietuvoje pinga maistas, tačiau tai vyksta itin lėtai. Kainų stebėtojai akcentuoja, kad prekybininkai per dažnai giriasi mažėjančiomis kainomis, nors prieš metus maistas buvo pigesnis nei dabar. Kovą su brangiu maistu žada ir prezidentas Gitanas Nausėda.
Jo patarėjai prakalbo, kad kovojant su skurdu Lietuvai reikia iš naujo apsvarstyti laikinas PVM lengvatas būtiniausiems maisto produktams.
Šiemet bus brangiausios Velykos per visą dešimtmetį: štai, kaip keitėsi kainos
Iki Velykų likus kone pusei savaitės, dalis lietuvių prisipažįsta – ant šventinio vaišių stalo šiemet nedės kai kurių tradicinių patiekalų, nes jų tiesiog negali įpirkti. Mat per metus keliasdešimčia procentų pabrango tiek kiaušiniai, tiek mėsa, duona, miltai, svogūnai.
Ekspertai skaičiuoja – šiemet bus brangiausios Velykos per visą dešimtmetį.
Prieš Velykas kiaušinių šventiniam stalui jau dairosi vilnietis Petras.
Parodė, kaip pienas atkeliauja iki parduotuvių lentynų: štai, kam kapsi didžiausi pelnai
Alytaus pieninės gamybos vadovė Laima laukia cisternos su pienu. Pieną suveža Alytaus ir gretimų rajonų ūkininkų kooperatyvai. Vairuotojas Laimis šįkart jo atveža 9 tonas. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojai ir laidos „Karštai su tv3.lt“ žiūrovai turi puikią progą sužinoti, kas daroma su pienu, kad jis galėtų patekti į parduotuvės lentynas. O svarbiausia – kiek pirkdami litrą pieno sumokate už perdirbimą ir kiek sau pasiima prekybininkas.
Gyventojai šokiruoti daržovių kainomis parduotuvėse: „Jau lašišą apsimoka labiau valgyti nei agurką“
Lietuvos gyventojai vis labiau jaučia Europos daržovių krizės pasekmes. Parduotuvėse kol kas į mūsų šalį importuojamų pomidorų ir agurkų, kaip Jungtinėje Karalystėje, netrūksta, tačiau šiltnamio gėrybių kainos stiebiasi į viršų rekordišku tempu ir jas sustabdyti gali tik naujas lenkiškas ar lietuviškas derlius.
Tiesa, jis šiemet bus vėliau nei įprastai – maždaug mėnesiu derlius vėluos. Mat, visoje Europoje aukštų elektros, dujų kainų išsigandęs šiltnamių verslas auginti daržovių neskubėjo.
Lietuvoje dirbtinis intelektas tikrino, ar prekybininkai taiko dirbtines nuolaidas: štai, ką nustatė
Maistas toliau brangsta ir lietuviai vis mažiau jo įperka. Tačiau prekybininkams tai nė motais – infliacija jų kasas toliau pildo vis naujais šimtais milijonų eurų. Pirkėjai jaučiasi mulkinami prekybininkų ir reikalauja mažinti kainas, o ne didinti nuolaidas.
Nauja europinė direktyva jau pusmetį riboja prekybininkų užmojus pūsti prekių kainas tam, kad vėliau galėtų suvaidinti didesnę nuolaidą.
REKLAMA
REKLAMA
Kainos Lietuvoje vėl didėja – gyventojai pakraupę: „Už pensiją nėra, ką valgyti“
Atpigus rinkoje elektrai jau reaguoja ir Energetikos reguliavimo taryba. Praeitą mėnesį padidinusi, kovą ji žmonėms jau mažins visuomeninius elektros tarifus. Tiesa, naudos iš to turės ne visi. O energetikos ministras Kreivys jau skelbia, kad Putinas pralaimėjo energetinį karą. Beje, „Ignitis“ jau žada nebereikalauti grąžinti nuolaidų už plano keitimą. Tiesa, kainos Lietuvoje, metų pabaigoje jau ėmusios augti ne taip greitai, vėl didėja.
Lietuvos valdžiai pienininkų nereikia? Ekspertas: „Gal mūsų strategija yra auginti kanapes?“
Sumažėjusių pieno supirkimo kainų neapsikentę ūkininkai ėmė pilti pieną į laukus arba jį atidavinėti žmonėms už dyką. Ūkininkai tikina, kad jiems mokami grašiai, o prekybininkai ir perdirbėjai susižeria visą pelną. Tad kaip yra iš tikrųjų? Ar tikrai perdirbėjai mausto ūkininkus?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas, buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
Prekybos centruose – pirmieji šiųmečiai agurkai: „Iš kur ištraukė tokius brangius?“
Nors užsienyje maistas jau pinga, Lietuvoje tendencijos priešingos – maisto produktai toliau brangsta. Rekordiškos ir parduotuvių lentynose pasirodžiusių šviežių agurkų kainos – už kilogramą 9 eurai. Kainų stebėtojai ir ekonomistai tik skėsčioja rankomis – lietuviška kainodara tarptautiniams dėsniams kažkodėl nepaklūsta.
O Lietuvos bankas jau puse lūpų prakalbo apie maisto kainų tyrimo rezultatus.
Lietuvoje ūkininkai grasina išpjauti melžiamas karves: jų laikyti esą nebeapsimoka
Karvių augintojai ir melžėjai grasina išpjauti melžiamas karves, mat jų esą laikyti neapsimoka sumažėjus pieno supirkimo kainoms. Europoje pienas taip pat jau pinga.
Lietuvos pirkėjai parduotuvių lentynose to nemato ir piktinasi išbrangusiais pieno produktais. Visgi pieno kainos jau nustojo kilti, o prie sienos remiami prekybininkai pripažįsta – jau teks piginti ir jo produktus.
„Nieko nėra, nei papildų, nieko, tik šienas.
Vardija, kada ims pigti maisto produktai: laukti lieka visai nebedaug
Nors infliacijos tempai sulėtėjo, maistas Lietuvoje ir toliau brangsta. Tiek pigiausių, tiek populiariausių prekių krepšelis gruodį pabrango dar pora procentų, o per metus iš viso – 35-iais procentais. Akis toliau bado ir tokių pat lietuviškų ir lenkiškų produktų kainų skirtumai.
Vis tik objektyvių priežasčių kainoms kilti ekonomistai nebemato ir tikina – kainas verslininkai kels tol, kol žmonės savęs neribos ir brangius produktus pirks.
Lietuviškų prekių kainos Lenkijoje pribloškia: tik kirtus sieną mūsų mėsa stebuklingai atpinga
Laida „Karštai su tv3.lt“ kviečia žiūrovus ir skaitytojus į tarptautinę lietuviškų maisto prekių kainų apžvalgą, kuri gali priblokšti ne vieną. Aiškėja, kad mūsų maisto gamintojai kitų šalių gyventojams dalį lietuviškų maisto prekių pardavinėja kone dvigubai mažesnėmis kainomis, o tuo tarpu mums tas pačias prekes kiša nebeįperkamomis kainomis.
Lietuviški produktai Lenkijos lentynose – pigesni: ar prekybininkai saugo užsienio rinkas mūsų sąskaita?
Kol Lietuvos verslininkai stebi mažesnius pirkėjų srautus, šie traukia apsipirkti į Lenkiją, kur per pusmetį jau išleido beveik 130 milijonų eurų. Labiausiai žmones stebina net ir kaimynų lentynose esančių lietuviškų prekių kainos, kurios yra gerokai mažesnės nei mūsų šalyje. Anot ekspertų, prekybininkai kitoms šalims siūlo mažesnes kainas, nes nenori prarasti užsienio rinkų.
Lietuvoje – kainos, kurių paaiškinti negali net ekonomistai: „Kodėl pas mus, mūsų gamintojų kaina lietuviams didesnė?“
Dešrelės – po 30 eurų, o kilogramas paprasčiausių ledukų – aštuoni eurai, tiek pat, kiek kilogramas varškės, kuri jau tapo brangesnė už mėsą. Tokios absurdiškos kainos jau kaip reikiant pradeda pykdyti pirkėjus. Ne tik jie, bet ir ekonomistai jau abejoja, ar kosminėms kainoms yra logiškas paaiškinimas – dalis verslų tiesiog ieško patiklių ir į kainas nežiūrinčių pirkėjų.
DIENOS PJŪVIS. Gyventojai šoke dėl augančių kainų: kaip įmanoma sutaupyti?
Kurie maisto produktai pabrango daugiausiai? Kaip maisto kainų brangimas atsiliepia labiausiai skurstantiems gyventojams? Ar artimiausiu metu sulauksime maisto kainų kritimo ar dar vieno šuolio?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja kainų lyginimo portalo Pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas ir Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Mokyklinių prekių krepšelis – kiek jis tėvams atsieis šiemet?
Infliacijai perkopus 20 procentų, tėvai jau suka galvas, kiek šiemet kainuos išleisti vaikus į mokyklą. Prekyba jau įsibėgėja, o verslas neslepia – per metus brango ir kuprinės, ir sąsiuviniai. Pastarųjų kaina didėjo penktadaliu, o bendras mokyklinių prekių krepšelis brango 10 procentų.
Visgi prekybininkai tikina, kad tėvus išgelbės taikomos akcijos.
Maistas per metus pabrango 30 proc., žmonės guodžiasi: „Pyragėlių norėdavom prie kavytės, dabar jau viskas“
Ar drastiškai, net 30 procentų per metus išaugusios maisto kainos jau pasiekė piką ir daugiau nebekils? Kainų stebėtojai svarsto, kad tokių požymių yra, nes dalis žaliavų jau pinga. Visgi, patys prekybininkai optimizmą gesina – esą kaip maistas gali pigti, kai parduotuvių laukia kosminės sąskaitos už elektrą ir šildymą, o už viską galiausiai turi sumokėti pirkėjai?
O Prezidentūra į dienos šviesą vėl kelia idėją mažinti pridėtinės vertės mokestį maistui.
Į gimtinę iš užsienio atvykusius lietuvius šokiravo maisto kainos: „Perpus brangesnis nei Anglijoj“
Lietuvoje per metus maistas pabrango tiek, kiek dar niekada nebrango – net 30 procentų. Smarkiai lenkiame Europą, kurioje maisto brangimo vidurkis – 8 procentai. Maisto pabrangimą pasaulyje paaiškina energetikos kainų šuoliai, žaliavų pabrangimas pasaulinėje rinkoje dėl karo ir sankcijų Rusijai.
Kainų rekordai Lietuvoje daug didesni nei pas kaimynus. Pasak ekonomistų, kalti ir patys plačiai pinigines be reikalo atveriantys gyventojai.
Ūkininkas Juozas žodžių į vatą nebevynioja ir įspėja: „Galiu pasakyt – bus p**dauskas“
Lietuvos prekybininkai ir kainų analitikai kalba be jokių paslėptų užuolankų – artėja labai didelis maisto produktų kainų šuolis. Priežastis – Rusijos sukeltas karas Ukrainoje.
Apie tai – laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai.
Kasdienė duona smarkiai brangs. Jei kepaliukas dabar kainuodavo eurą, tai greitu metu teks mokėti 1,4 euro, o geresnės kokybės batonas gali perkopti ir poros eurų sumą.
„Grūdai pabrango 30 procentų, dujos pabrango kokius keturis kartus.
Kai kurie maisto produktai Lietuvoje jau pabrango 60 procentų: kainų augimas, deja, nesustos
Pigiausias prekių krepšelis jau pabrango 14 proc., makaronai, saulėgrąžų aliejus ir duona vidutiniškai pabrango 50 proc., teigė Petras Čepkauskas.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas įvardino ir daugiau prekių, kurių kaina pakilo penktadaliu, o ekonomistas Marius Dubnikovas teigė, kad kainų augimas nesustos.
Nelinksmi laikai kavos mėgėjams: Lietuvoje brangsta kava, jos gali pritrūkti
Siaučiančios stichijos Brazilijoje, logistikos problemos ir energetika skrudinimui brangina kavą – Lietuvos kavinėse ir parduotuvėse ji jau šiek tiek pabrango, o rinkos ekspertai prognozuoja, kad netrukus kainos gerokai šoktelės, o dėl stringančio tiekimo kavos gali ir pritrūkti, sekmadienį rašo portalas delfi.lt.
Kainų lyginimo portalo „Pricer.
Lenkijos prekybininkams „Kalėdos“ šiemet jau buvo, bet lietuviams ir toliau apsimokės pas juos pirkti
Rugpjūčio pradžioje, kai grįžusiems iš Lenkijos dar nereikėjo saviizoliuotis, Lenkijos prekybininkus aplankė „Kalėdos“. Šiuo laikotarpiu vykstančių apsipirkti visai nėra, tačiau kainų rinkos tyrėjai teigia, kad važiuoti apsipirkti į Lenkiją apsimokės visada.
Tyrėjų prognozėmis, atšaukus reikalavimą saviizoliuotis grįžusiems iš kaimyninės šalies, pirkėjų srautai į Lenkiją vėl turėtų išaugti.
Srautai sustojo
„Pricer.