Kreiviui opozicija priekaištavo ir dėl to, kad jam priklausantis statybinių medžiagų prekybos tinklas prekiauja rusiškomis granulėmis.
Lietuviams už elektrą mokant vieną didžiausių kainų Europos Sąjungoje, Seimo opozicija reikalauja energetikos ministro Dainiaus Kreivio galvos. Opozicija ministrą remia prie sienos dėl chaotiškai tęsiamo elektros rinkos liberalizavimo, nesugebėjimo sumažinti elektros kainų verslui ir gyventojams, kad neužkirto kelio „Perlas energija” veiklos nutraukimui, dėl ko beveik 200 tūkst. elektros vartotojų turėjo ieškotis kitų elektros tiekėjų.
„Ministras bejėgiškai daužosi ant kranto, kaip žmogus, kuris neturi įrankių, žinių, politinio ryžto“, – kalba Seimo narė, socialdemokratė Rasa Budbergytė.
„Ką matom dabar – tai bėgimas paskui įvykius, o ne bandymas užbėgti už akių ir pro aktyviai į tai reaguoti. Tai didžiausia problema“, – sako Seimo narys, darbietis Andrius Mazuronis.
„Kitos šalys turi kartais mažesnę infliaciją, Lietuva turi vieną didžiausių, energijos kaštai vieni didžiausių, šildymo situacija laukia ateinančiais mėnesiais, Vyriausybės priemonių paketas vidutiniškas“, – tvirtina Seimo narys Lukas Savickas.
Kreiviui kliuvo ir dėl to, kad būdamas prekybos tinklo „Moki veži“ akcininkas, neatsako, kokia kaina prekybos tinklas perka elektrą ir esą leidžia jame prekybą rusiškomis granulėmis.
„Aš „Moki veži“ nedirbu“, – sako D. Kreivys.
„Kaip konservatorius gali prekiauti rusiškomis prekėmis, kai nuolat daromas iš konservatorių Vyriausybės spaudimas kitoms įmonėms, kad prekėmis neprekiautų rusiškomis, jis turi rodyti pavyzdį“, – kalba Seimo narys Petras Gražulis.
TV3 Žinių kalbinti panevėžiečiai negaili ministrui Kreiviui karčių žodžių, daug jų trokšta jo pasitraukimo:
„Save per daug reiškia, daug ko nesupranta, neišmano.“
„Žmonės pasipiktinę, stulpus ruošiasi elektros versti protestuodami prieš kainas.“
„Kitą galėtų išrinkti ministrą.“
„Pridirbo košės, labai blogai jį vertinu.“
„Ten daug kas neturėtų likti ministrais, ir Kreivys.“
„Apie Kreivį seniai viską žinom, kokios machinacijas atlikdavo, verslus, viskas mamos vardu. Tokie patenka į valdžią, tiesiai šviesiai sakau.“
„Kodėl jis kaltas? Kitas ateis ministras, tas pats bus, niekas nepasikeis.“
Tačiau dėl Lietuvą purtančios energetinės krizės Dainius Kreivys atsakomybės kratosi ir kaltina Putiną sukėlus karą Ukrainoje ir energetinę krizę, taip pat buvusias Skvernelio ir Butkevičiaus vyriausybes, kurios esą nesukūrė Lietuvoje didesnės elektros gamybos, dėl ko dabar lietuviai priversti brangiai pirkti iš užsienio trūkstamus du trečdalius elektros.
„Atsakomybę, kodėl šiai dienai mes visi kenčiame aukštų elektros kainų, turi kartu prisiimti tie, kurie valdė šalį paskutines kelias kadencijas. Tikimės 2025 m. pradžioje Lietuva bent pusę elektros pasigamins iš atsinaujinančių šaltinių ir tuomet kainas turėsime visai kitokias“, – kalba D. Kreivys.
Ir štai po dviejų valandų debatų Seime įvyko lemiamas balsavimas dėl Kreivio atsakymų į opozicijos klausimus. Valdantiesiems pavyko susitelkti ir surinkti ministrą palaikančius 71 balsus.
„Džiaugiuosi, kad interpeliacija šitaip pasibaigė ir turiu mandatą tęsti darbus, kurie reikalingi Lietuvai ir jos žmonėms“, – teigia D. Kreivys.
„Jei opozicija nusiteikusi interpeliuoti kas antrą ministrą, turiu optimizavimo pasiūlymą – tegu interpeliuoja iškart visą Vyriausybę – bus 2 už 1 kainą“, – kalba Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
„Interpeliacija primena kodėlčiuko žanrą, opozicija nesugebėdama suformuluoti priekaištų, pradėjo klausinėti, ką darote, kas parašyta Vyriausybės programoje“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.
„Jau prieš interpeliaciją buvo matyti, kad opozicija kapituliavusi. Ji neturi balsų daugumos, kad pavyktų lengvai nuversti ministrą. Dėl to neturim nė vieno ministro, kuriam būtų pavykusi interpeliacija“, – komentuoja politikos apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.
Dainius Kreivys – jau trečiasis Ingridos Šimonytės vyriausybės ministras, kuriam opozicija nesėkmingai pamėgino surengti interpeliaciją. Beveik prieš metus dėl koronaviruso valdymo strategijos kėdę klibino sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, o vasaros pradžioje ūkininkų nemalonę užsitraukusiam žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.