• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rožės gausiai žydi nuo vasaros pradžios, kai kurios veislės antrą kartą žydi vėliau sezono metu. Jei norite, kad augalas atrodytų kuo geriau, būtina nupjauti peržydėjusus žiedus ir genėti, o rugpjūtį būtina imtis priemonių, kad būtų išvengta įprastų ligų, rašo express.co.uk.

Rožės gausiai žydi nuo vasaros pradžios, kai kurios veislės antrą kartą žydi vėliau sezono metu. Jei norite, kad augalas atrodytų kuo geriau, būtina nupjauti peržydėjusus žiedus ir genėti, o rugpjūtį būtina imtis priemonių, kad būtų išvengta įprastų ligų, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Rožės saulėtą dieną atrodo nuostabiai, tačiau ryškius gėlės žiedus gali greitai sugadinti sezoninės ligos. Rūdys ir miltligė yra tik dvi problemos, su kuriomis sodininkai gali susidurti vasaros pabaigoje.

Abi šios ligos gali stipriai pakenkti augalui, jei jos nebus gydomos. Laimei, yra keletas priemonių, kurios gali užkirsti kelią šioms įprastoms rožių ligoms, ir dabar yra geriausias metų laikas pradėti gydymą. Štai trys priemonės, kurios padės rožėms klestėti visą vasarą.

Rugpjūčio mėnesį sodininkai daugiausia dėmesio skiria dygliuotų stiebų genėjimui ir nuvytusių rožių žiedlapių nuskynimui, tačiau tai taip pat itin svarbus metas susitelkti į ligų prevenciją.

REKLAMA
REKLAMA

Vis labiau šylantys orai ir spartus rožių augimas yra palankūs pelėsių ir rūdžių, ypač ant krūmų, atsiradimui. Abi ligas sukelia grybelinė infekcija, kuri gali sumažinti augalo gyvybingumą ar net jį numarinti.

REKLAMA

Užkirsti kelią šioms varginančioms problemoms lengva, o vienas ekspertas turi puikią priemonę, užtikrinančią, kad jūsų sode rožių žydėjimas tęstųsi kuo ilgiau.

Išvenkite rožes puolančių ligų

Drėgmė ir palanki temperatūra sukuria puikias sąlygas rožių rūdims ir miltligei, todėl geriausia prevencinė priemonė yra augalui palaikyti gerą oro cirkuliaciją.

Dean Griffin, „Love Energy Savings“ sodininkystės ekspertas, sakė: „Norėdami, kad rožės sėkmingai augtų, atsikratykite peržydėjusių rožių žiedų ir stenkitės nukirpti iki penkių pirmųjų lapų ant stiebo. Taip užtikrinsite, kad krūmas išliks atviras, o tai apsaugos nuo rūdžių ir pelėsių. Augalai turi kvėpuoti taip pat, kaip ir mes.“

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite natūralius purškiklius

Yra keletas naminių purškalų, kuriais galima apipurkšti rožes, taip suteikiant joms geras augimo sąlygas ir apsaugant nuo ligų.

Dean Griffin sakė: „Geriausias triukas, apie kurį mažai kas žino, yra tai, kad rožės mėgsta bananų vandenį. Pagaminti jį yra labai paprasta, tereikia bananų odeles pamerkti į vieną litrą drungno vandens ir palikti 24 valandas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį vandenį galite naudoti kaip koncentratą rožių laistymui ‒ tiesiog praskieskite jį santykiu keturios dalys bananų vandens ir viena dalis vandens.

Visas slenkančias, vijoklines ar krūmines rožes galima apipurkšti pieno ir sodos bikarbonato tirpalu. Sumaišykite pusę litro pieno su dviem šaukštais sodos ir penkiais litrais vandens bei gausiai apipurkškite lapiją ir stiebus. Šis purškalas gali būti naudojamas bet kuriuo metų laiku.

REKLAMA

Tinkamai laistykite

Paties augalo priežiūra yra vienas iš būdų užtikrinti, kad jūsų rožės būtų sveikos visą vasarą, tačiau augalo sodinimo vieta yra lygiai tokia pat svarbi.

Tom Luck, „Growing Revolution“ sodininkystės ekspertas, sakė: „Rūpinimasis rožėmis rugpjūtį ir miltligės išvengimas, be abejo, yra procesas, kuris prasideda daug anksčiau. Svarbu neperlaistyti rožių vėsesniais mėnesiais, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir ligų formavimąsi ant augalo ir aplink jį“.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad, nors problemą galima suvaldyti augalo ramybės periodu, šiltasis periodas taip pat yra tinkamas laikas sutelkti dėmesį į vandens kiekį, kurį gauna jūsų rožės.

T. Luck pridūrė: „Norėdami išvengti šio įprasto rožių grybelio vasarą, visada palaikykite dirvą aplink šaknis drėgną. Kiekvienam sodininkui rekomenduočiau rožes ir iš tikrųjų visus augalus karštu oru kasdien pakankamai gausiai laistyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų