rožės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rožės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rožės“.
Pamačius tai ant rožės sodinuko – aplenkite jį: sode neprigis
Rožės visais laikais buvo tituluojamos tikra sodo klasika, tad bene pas kiekvieną sodininką galima aptikti bent jau vieną rožių krūmą.
Daugeliui kyla klausimas, kaip išsirinkti tokį rožių krūmo sodinuką, kad šis ilgus metus žydėtų ir praturtintų sodą savo spalvomis.
Tad pateikiame jums naudingų patarimų, kaip išsirinkti sveikus rožių sodinukus, rašoma promixgardening.com.
Padarykite tai rožėms dabar: kitąmet nudžiugins žiedais
Rožės – įspūdingi sodo augalai, kurie džiugina sodininkus spalvingais žiedais iki ankstyvo rudens. Šių augalų yra įvairių veislių, įskaitant krūmines, vijoklines bei hibridines arbatines rožes, kurios pasižymi universalumu ir atsparumu žiemos sąlygoms. Nors rožės gali atlaikyti šaltą orą, keletas paprastų priemonių gali padėti joms išlikti sveikoms ir kitąmet vėl klestėti.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: atsidėkos įspūdingai
Ruduo yra puikus metas sodinti rožes, tačiau norint, kad jos pavasarį džiugintų vešliais ir sveikais žiedais, būtina atsižvelgti į kelis svarbius dalykus. Daugelis sodininkų siekia, kad jų rožynas būtų pilnas žavesio, o šaltasis sezonas nepakenktų įdėtoms pastangoms.
Taigi, kaip sodinti rožes rudenį, kad jos sėkmingai peržiemotų? Štai keli naudingi patarimai.
Pasirinkite tinkamą sodinimo laiką
Ruduo yra idealus metas sodinti rožes, tačiau labai svarbu nepavėluoti.
Padarykite tai savo rožėms prieš žiemą: kitąmet atsidėkos dideliais žiedais
Sodininkai turėtų žinoti, kad rožės gali lengvai nukentėti nuo šalčio, tačiau, laimei, yra paprastas būdas jas apsaugoti ir užtikrinti, kad jos išliktų sveikos.
Sodininkai jau mažiau laiko praleidžia lauke, nes rudenį reikia mažiau dirbti sode, tačiau vienas nesudėtingas darbas gali padėti rožėms kitais metais sužydėti kur kas gausiau, rašoma express.co.uk.
Nepaprastai svarbu paruošti rožes žiemai jau dabar ir tai padaryti gana paprasta.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: kitąmet nustebsite
Ruošiant rožes žiemai, svarbu tinkamai pasirūpinti jų apsauga, kad šios nuostabios gėlės sėkmingai peržiemotų ir pavasarį vėl džiugintų savo žiedais. Rožės, kaip ir daugelis kitų augalų, reikalauja specialaus dėmesio prieš prasidedant šalčiams, tačiau ypatingai svarbus yra tinkamas genėjimas ir tręšimas.
Šios priežiūros priemonės ne tik padeda stiprinti augalą, bet ir užtikrina, kad jis išgyvens žiemą bei toliau sveikai augs.
Jokiu būdu dabar to nedarykite rožėms: žiedų nesulauksite
Tai joks pokštas, o faktas. Tik stiprios, sveikos, prižiūrėtos rožės gali pasipriešinti nenuspėjamiems rudeniniams orams, žiemos staigmenoms ir pavasarinėms šalnoms.
Svarbu šiltajam metų laikui pasibaigus nesugadinti to, ko pasiekėte per sezoną.
8 patarimai rožėms
Neskubėkite dengti. Pirmosios šalnos – dar ne priežastis apkamšyti rožių krūmus, tai gana atsparūs šalčiams augalai.
Padarykite tai savo rožėms dabar: sukraus daugiau žiedų
Sodininkai, norintys suteikti savo rožėms daugiau naudos, gali panaudoti vieną paprastai išmetamą daiktą – tai netgi gali padėti apsisaugoti nuo kai kurių dažniausiai pasitaikančių sodo kenkėjų.
Rožės, kaip ir hortenzijos, yra tik keli iš daugelio sodo augalų, kuriems patinka maisto atliekos.
Naudokite kavos tirščius
Viena iš atliekų sudedamųjų dalių, suteikiančių rožėms gyvybingumo, yra kavos tirščiai.
Dabar padarykite tai savo rožėms: kitąmet augs daug geriau
Tinkamai pasirūpinti rožėmis rudenį yra labai paprasta – vos vienas veiksmas padės apsaugoti šias gėles visą žiemą.
Atėjo metas pradėti ruošti sodą šaltiems ir drėgniems orams, o rožes gana lengva prižiūrėti, svarbiausia dabar jų netręšti.
Rožės neturėtų būti tręšiamos pasibaigus rugsėjo mėnesiui, nes tręšimas gali paskatinti naujų ūglių augimą, o šie pakąsti šalnos žūsta ir visas augalas tampa labiau jautrus šalčiui, rašo express.co.uk.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: kitąmet atsidėkos įspūdingais žiedais
Rudenį rožėms reikia ypatingos priežiūros, jas reikia gerai paruošti šaltajam sezonui. Tuomet gėlės puikiai ištvers žiemą ir gausiai žydės kitą sezoną.
Papasakosime, ką reikia daryti rudenį, kad rožių krūmai nesusirgtų ir kitais metais džiugintų savo sodria spalva.
Kaip tinkamai prižiūrėti rožių krūmus rudenį: ką daryti
Sustabdykite augimo sezoną. Rudenį reikia sumažinti laistymą, nes krūmai gali toliau vystytis ir leisti žalius lapus bei pumpurus.
Prieš žiemą padarykite tai savo rožėms: sukraus dar didesnius žiedus
Yra paprastas būdas pasirūpinti rožių atsparumu ir padėti joms pasiruošti šaltesniam orui – tereikia neišmesti vienos įprastos virtuvės atliekos.
Spalvingosios rožės yra vieni iš labiausiai vertinamų sodo augalų, tačiau paaiškėjo, kad yra paprastas būdas, kad jų žiedai būtų didesni ir sveikesni.
Seanas Barkeris, „Polytunnel Gardening“ ekspertas, papasakojo, kad daugelis sodininkų kavos tirščių neišmeta į šiukšliadėžę, o jais tręšia sodo dirvožemį, rašo express.co.uk.
REKLAMA
REKLAMA
Patręškite rožes šiuo mišiniu: žydės daug gausiau
Vienas sodininkystės entuziastas pasidalino naudingomis įžvalgomis, kaip paskatinti rožes žydėti gausiau ir išvystyti stipresnius krūmus – tereikia panaudoti paprastą virtuvės atlieką, bananų žieveles. Jocelyn, „The Reading Residence“ tinklaraščio autorė ir aistringa sodininkė, atrado, kad bananų žievelės, dažnai išmetamos kaip atliekos, gali tapti vertingu trąšų šaltiniu rožėms.
Padarykite tai savo rožėms: vėliau sukraus daugiau žiedų
Kiekvienas sodininkas džiaugiasi, kai jo sodas yra pilnas žydinčių rožių. Rožės pražysta gražiais žiedais, o norint, kad jų būtų dar daugiau, sodininkas Monty Donas šį mėnesį rekomenduoja atlikti vieną svarbią, tačiau paprastą užduotį.
Rožės garsėja kaip didžiausias romantikos simbolis sode, o jų ištvermingumas žada daugybę metų nuostabių žiedų.
Svarbu – genėti
Tačiau negenėjant rožių krūmai gali tapti neaukšti ir nepaklusnūs, todėl tai yra būtina kiekvieno sodininko užduotis.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: kitąmet sukraus gausybę žiedų
Kaip ir kasmet artėjant rudeniui, sodininkai prieš šaltąjį sezoną pradeda rūpintis įvairiais augalais, įskaitant rožių krūmus. Nors rožės nėra itin reiklios, norint jas išsaugoti per žiemą, būtina atlikti kelis paprastus priežiūros veiksmus.
Naujienų portalui tv3.lt „Juragių medelyno“ vadovas Donatas Venckevičius atskleidžia, kaip reikėtų pasirūpinti rožėmis prieš žiemą ir kokių klaidų reikėtų vengti, norint, kad jos žydėtų ir ateinančiais metais.
Padarykite tai savo rožėms dabar: džiugins žiedais ir toliau
Liko vos kiek daugiau nei savaitė, kai teks atsisveikinti su kalendorine vasara ir pasitikti artėjantį rudenį. Nors rugsėjo orai dar gali priminti prabėgusios vasaros nuotaikas, gamta neišvengiamai persijungs į rudens režimą.
Tam turi pasiruošti ir kiekvienas sodininkas bei daržininkas – jų laukia pirmieji naujo sezono darbai, rašoma „Lidl“ siųstame pranešime žiniasklaidai.
Sodo darbai, kuriuos reikėtų padaryti dabar
1. Pasiruoškite įrankius ir kitus įnagius.
Monika Ostrenkova gavo 160 rožių: gėlės – iš netikėto gerbėjo
TV3 laidos „TV pagalba“ gelbėtoja Monika Ostrenkova netveria džiaugsmu. Kurjeris jai pristatė net 160 rožių puokštę.
Iš susižavėjimo netverianti Monika Ostrenkova apie dovaną prabilo socialiname tinkle „Facebook“.
Įrašu ji sutiko pasidalinti su naujienų portalu tv3.lt.
„Sužavėta! Atvyko kurjeris su 160 rožių! Wow.
Ačiū tau, džiaugiuosi kaip maža mergaitė“, – rašė Monika.
Naujienų portalui tv3.lt ji atskleidė, kas jai atsiuntė tokią didingą puokštę.
„Tai – nuo gerbėjo.
Pamatę Linos rožes kiti netenka žado: išdavė auksinius patarimus
Prieš 19 metų su šeima seną sudegusią sodybą įsigijusi 51-erių Lina Urbaitienė nė neplanavo, kad čia susikurs tikrą rojaus kampelį žemėje – norėjo tik vietos, kur vasarą galėtų pabėgti su mažais vaikais. Dabar seniau taip svajotos paprasčiausios žalios vejos sode vis mažiau – ją užleidžia čia karaliaujančioms rožėms ir kitiems akį traukiantiems augalams.
Šį purškalą rožėms sodininkai vadina stebuklingu: atsisveikinkite su kenkėjais
Jei norite auginti ekologišką sodą be nereikalingų chemikalų, išbandykite šį purškalą. Jis puikiai tinka rožėms, pomidorams, agurkams, ir t.t. Kaip jį pasigaminti ir naudoti?
Tai – lengviau nei manote, o rezultatai bus tikrai puikūs.
Soduose auginami augalai yra jautrūs įvairioms ligoms.
Jei nenorite naudoti stiprių chemikalų, kurių galima įsigyti parduotuvėse, išbandykite laiko patikrintus naminius receptus.
Vienas jų – mielių purškalas.
Padarykite tai savo rožėms: apdovanos įspūdingais žiedais
Rožės yra besočiai augalai, todėl jas būtina tręšti porą kartų per metus, kad jos gerai žydėtų.
Ekspertų teigimu, sodo rožes tręšti galima įprastomis virtuvės atliekomis.
Kavos tirščiai
Kava paprastai yra šiek tiek rūgšti, todėl jos tirščiais galima tręšti rūgštis mėgstančius augalus, pavyzdžiui, rožes ir hortenzijas. Kavos tirščiuose yra augalų augimą skatinančių maistingųjų medžiagų, įskaitant azotą, kalį ir fosforą.
Paliekite rožes šiuo mišiniu: rezultatas nustebins
Rožes auginti nėra taip sudėtinga, kaip mano dauguma sodininkystės entuziastų. Tačiau, jei norite, kad jos žydėtų gausiau, gali kilti kai kurių sunkumų.
Rožės, kurių yra daugiau kaip 100 rūšių, yra vienos populiariausių gėlių pasaulyje. Šios gėlės vertinamos dėl daugybės spalvų, o kai kurios pasižymi nuostabiu kvapu.
Rožių žiedai būna įvairūs – nuo mažų ir kompaktiškų iki didelių ir vešlių. Kad jos išliktų sveikos ir nuolat žydėtų, vegetacijos metu jas reikia nuolat tręšti, rašo express.co.
Violetos sodas praeivius palieka be žado: ateina pagirti asmeniškai
67-erių kaunietės Violetos Mečinskienės sodas, stovintis netoli Druskininkų patraukia tiek praeivių, tiek svečių akį ir užburia savo grožiu. Violeta savo sode augina įvairiausių gėlių bei krūmų, tačiau didžiąją dalį užima rožės, kurios metai iš metų vis pildė tuščias sodybos vietas. – „Kas atvažiuoja, sako, kad labai gražu. Ir praeiviai negaili gražių žodžių – tai paglosto širdį.“
Sodybą Violeta su vyru įsigijo prieš 9 metus ir jau tada pradėjo tvarkyti aplinką, pildyti savo rožių kolekciją.
Turime, kuo didžiuotis – atskleidė pirmosios lietuviškos rožių veislės pavadinimą
Išskirtinė žinia gėlių mylėtojams – Lietuva turi kuo didžiuotis. Oficialiai įregistruota pirmoji lietuviška rožių veislė. Tai selekcininko Arūno Balsevičiaus rožė „Ugnis“.
Nuo pirmojo sėjinuko iki oficialios veislės pripažinimo prabėgo kone dešimtmetis. Rožė gausiai ir ilgai žydi sodriais vyšniniais žiedais, o svarbiausia – atspari šalčiams ir ligoms.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Papurškite šio mišinio ant pomidorų ir agurkų: kenkėjų neliks nė kvapo
Jei norite auginti ekologišką sodą be nereikalingų chemikalų, išbandykite šį purškalą. Jis puikiai tinka rožėms, pomidorams, agurkams, ir t.t.
Šis purškalas – tikras aukso šaltinis, padedantis atbaidyti kenkėjus.
Kaip jį pasigaminti ir naudoti?
Tai – lengviau nei manote, o rezultatai bus tikrai puikūs.
Soduose auginami augalai yra jautrūs įvairioms ligoms.
Jei nenorite naudoti stiprių chemikalų, kurių galima įsigyti parduotuvėse, išbandykite laiko patikrintus naminius receptus.
Rožių karalienės Dianos sodas atima žadą: išdavė aukso vertės patarimus
Klaipėdos rajone įsikūrusios Dianos kieme – tikra rožių karalystė. Pradėjusi vos nuo keliolikos rožių, moteris savo kolekcijoje šiandien jų turi daugiau nei 600. Rožėms apsipylus žiedais galva svaigsta ne tik nuo žiedų grožio, bet ir nuo kvapų – užėjus galima pasijusti lyg pasakoje.
Paliekite hortenzijas šiuo mišiniu: sukraus daugiau žiedų
Jei norite šią vasarą didžiuotis savo hortenzijomis ir rožėmis, išbandykite šį patarimą ir paliekite juos naminiu, pačių pasigamintu mišiniu – gėlės sukraus daugiau žiedų.
Vasarą soduose daugiausia žavesio suteikia spalvingai žydinčios hortenzijos ir rožės. Kad jos būtų sveikos ir žydėtų metai iš metų, šių augalų priežiūrai keliami keli specifiniai reikalavimai.
Vienas jų – trąšos. Kaip ir daugumai kitų augalų, tręšimas sustiprina jų augimą.
Šis aliejus gerina miego kokybę: ragina išbandyti
Rožės savo aksominiais žiedlapiais ir svaiginančiu aromatu jau tūkstantmečius žavi žmoniją. Bet ar žinojote, kad ši gėlė siūlo brangiąją esenciją, kuri įamžina pačią jos sielą?
Rožių eterinis aliejus, dėl savo retumo ir kainos dažnai vadinamas “skystuoju auksu”, pasižymi užburiančiu aromatu ir stebėtinai plačiu panaudojimo spektru.
Kas yra eterinis aliejus?
Prieš pasinerdami į rožių eterinio aliejaus pasaulį, išsiaiškinkime pagrindinius dalykus.
Paliekite rožes šiuo mišiniu: žiedų nespėsite skaičiuoti
Rožės yra pagrindinės daugelio sodų gėlės, kuriomis maloniausiai grožėtis, kai jos žydi. Vienas iš būdų tai užtikrinti – naudoti bananų žieveles, teigia sodininkystės gerbėjai.
Kad rožės žydėtų, joms dažnai reikia šiek tiek padėti, ir nors rinkoje yra daug trąšų, jūs galite pasigaminti jas patys ir tuo pačiu sutaupyti.
Pastaraisiais metais sodininkystės entuziastai pasakoja apie stebuklingą bananų žievelių poveikį rožėms, rašo express.co.uk.
Palaistykite rožes šiuo mišiniu: žydės įspūdingai
Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Rožes sodininkai taip pat augina ir savo sode, tačiau tam, kad jos sukrautų įspūdingą kiekį žiedų, reikia jomis rūpintis.
Trąšų rožėms laistyti pirkti parduotuvėje nebūtina – jas galite pasigaminti ir namuose. Šios trąšos užtikrins geriausia augalų žydėjimą, rašo balconygardenweb.com.
Pabarstykite šio produkto ant hortenzijų: žiedų nespėsite skaičiuoti
Hortenzijos ir rožės savo grožiu nustelbia daugumą sodo augalų. Jei norite, kad jos jus džiugintų ir šią vasarą, pasak ekspertų, į dirvą reikėtų įmaišyti tam tikrų virtuvės atliekų. Žydinčios hortenzijos ir rožės savo ryškiais žiedais puošia kiekvieną kiemą ar sodą.
Kaip ir daugumą augalų, hortenzijas ir ypač rožes reikėtų tręšti, kad jos būtų sveikesnės ir stipresnės. Pasak „David Austin Roses“ ekspertų, rožių tręšimas paskatins krūmo augimą ir gausų žydėjimą.
Rožės apdovanos įspūdingais žiedais: išdavė 1 gudrybę
Netrukus pražys rožės, o kad jų žiedai džiugintų ilgiau, ekspertas rekomenduoja naudoti paprasto vaisiaus žieveles.
Rožės yra klasikinės gėlės, kurios puikiai tinka beveik kiekvienam sodui ir, priklausomai nuo veislės, gali būti auginamos apželdintuose sklypuose arba vazonuose.
Jų būna nuostabių veislių bei spalvų ir jos gana atsparios, jei tinkamai prižiūrimos.
Kai rožės žydi, jas reikia tręšti, taip pat genėti ir reguliariai šalinti lapus, rašo express.co.uk.
Pabarstykite aplink rožes šių produktų: apdovanos įspūdingais žiedais
Žydėjimo metu rožės yra vienos pastebimiausių ir gražiausių gėlių sode. Tačiau tam, kad jos gausiai žydėtų, sodininkystės profesionalas pasidalijo, kaip pasigaminti namines trąšas.
Rožės neabejotinai yra itin populiarios sodų gėlės ir nesunku suprasti, kodėl. Jos yra universalios, įvairių spalvų ir veislių, be to, nuostabiai kvepia.
Kiekvienam sodininkui, norinčiam, kad jo rožės būtų kuo gražesnės ir gausiau žydėtų, tinkamų trąšų naudojimas turi didelę reikšmę.
Pasidauginkite savo sode rožių: išdavė auksinę gudrybę
Pateikiame veiksmingą gudrybę, kaip įšaknyti ir dauginti rožes. Jums nereikės jokios specialios įrangos, tik dviejų paprastų svogūnų. Gausi šaknų sistema susiformuos vos per savaitę.
Vadovaukitės šia pamoka ir galėsite džiaugtis gražiais naujais rožių krūmais.
Svogūnų metodas
Jums reikės:
Vieno rožės stiebelio;
2 raudonųjų svogūnų galvučių;
Šiek tiek medaus;
Smėlio;
Purios žemės.
Padarykite tai savo rožėms: apdovanos įspūdingais žiedais
Prasidėjo kovas ir tikrasis pavasaris jau visai čia pat. Tai reiškia, kad sodininkai jau sukruto ir pradėjo pirmuosius darbus sode, vienas jų – rožių genėjimas.
Jei turite rožių ir norite jas genėti, kovo mėnuo yra tinkamiausias metas. Žiemos pabaigoje rožių augimas tik atsinaujina, rašo express.co.uk.
Tuo tarpu reikėtų vengti sodinti rožes tose vietose, kur jau anksčiau augo rožės, nes nauji augalai gali susirgti ligomis, kurios puolė prieš tai čia augusį augalą.
Pasakė, kada genėti rožes: apdovanos įspūdingais žiedais
Rožių genėjimas veiksmingas tik tuo atveju, jei jis atliekamas tinkamu laiku. Laimei, ekspertas pasidalijo informacija, kada tai daryti, kad būtų galima paspartinti žiedų gausą.
Pavasario ir vasaros mėnesiais rožės suteikia sodams spalvų ir grožio. Genėjimas yra svarbi šio proceso dalis, galinti suteikti rožėms naują gyvenimo džiaugsmą – jos gerai augs ir džiugins žiedų gausa.
Jokiu būdu nedovanokite to per Valentino dieną: teks raudonuoti iš gėdos
Valentino diena – tai metas, kai pasaulis nuo gėlių kvapų, širdies formos šokoladinių saldainių ir romantiškų gestų tampa dar spalvingesnis. Ši ypatinga, vasario 14-ą dieną minima šventė, suteikia papildomą galimybę pasveikinti savo partnerį ir savo jausmus išreikšti artimiesiems.
Tad artėjant meilės dienai, dovanų meistrė Odeta Plakienė pasidalino naudingais patarimais, į ką atsižvelgti renkant dovaną bei patarė, kaip išrinkti dovaną pagal santykių etapą.
Šiemet rožės jus apdovanos įspūdingais žiedais: štai, ką reikia padaryti
Vijoklinės rožės yra nuostabus bet kurio sodo papuošalas. Tačiau, kad jos žydėtų, ekspertas ragino jas genėti atėjus pavasariui – štai kaip tai padaryti.
Daugelis dievina rožes dėl jų nuostabių žiedų, tačiau, jei jų tinkamai negenėsite, vargu ar jos džiugins – susipynusios šakos nesukraus žiedų gausos.
Verta priminti, kad nereikia bijoti genėti rožių, jos yra tvirtos ir puikiai augs, jei genėsite jas ryžtingai, rašo express.co.uk.
Viktorija Siegel švenčia gimtadienį: gauta dovana atima žadą
Verslininkė Viktorija Siegel švenčia gimtadienį. Jai suėjo 29-eri.
Gimimo dienos proga Viktorija Siegel pasidalijo ypatinga nuotrauka.
Ja sutiko pasidalinti su naujienų portalu tv3.lt.
Viktorija plačiai šypsosi
Nuotraukoje Viktorija rankose laiko įspūdingą dovaną – ne vieną dešimtį baltų rožių.
Apglėbusi milžiniška puokštę, moteris šypsojosi.
„Jau šiandien nuo vidurnakčio sulaukiu sveikinimų namo“, – paslaptingai rašė ji, neišduodama, kas jai įteikė šias gėles.
Padarykite tai savo rožėms prieš žiemą: kitąmet apdovanos įspūdingais žiedais
Atšalus orams, kai kuriuos augalus reikia paruošti ir artėjančioms šalnoms. Vieni iš jų – rožės, kurioms prieš žiemos laikotarpį taip pat reikia skirti ypatingą dėmesį.
Šiuo metu sunku rasti sodybą, kurioje neaugtų bent vienas rožių krūmas. Dažnai sklypą puošia ir įrengti rožynai. Turintiesiems mažiau patirties iškyla klausimų apie rožių priežiūrą rudenį ir šios sodo karalienės paruošimą žiemoti.
Atsakė, kada būtina dengti rožes: įsidėmėkite
Ruduo rožių augintojams – šių augalų paruošimo žiemai metas, tačiau ne vienam kyla klausimas, kada reikėtų jas uždengti ir kaip geriausia tai padaryti. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė atsakė, kada dengti rožes ir kokius jų priežiūros darbus dar reikia atlikti.
L. Liubertaitės teigimu, jei norite sutaupyti ir laiko, ir jėgų, dar renkantis rožių veisles reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių faktorių.
Padarykite tai savo darže: pomidorai derės kaip pašėlę
Daržininkai dalijasi puikiu atradimu, kuris ne tik padeda paskatinti pomidorų augimą, tačiau ir atbaidyti kaimynų ar laukines kates iš daržo. Maža to, šis atradimas nereikalauja „raketų mokslo“, kadangi viskas, ko jums reikia yra tik bananai.
Užuot pirkę brangias daržo trąšas, pasižvalgykite savo virtuvėje – tikrai kiekvienas joje turės bent vieną ar kelis bananus.
Nuo Audronės sodo praeiviai neatitraukia akių: turi 1 patarimą visiems
Prieš septynerius metus iš emigracijos į Lietuvą sugrįžusi Audronė Ilginis savo ramybę kartu su vyru atrado gimtuose Dauguose. Būtent čia šeima įkūrė savo svajonių namus, stulbinantį sodą. Audronė pasakoja, kad sodo ir gėlyno priežiūra jai yra tarsi terapija, leidžianti pailsėti, nuraminti širdį.
Sugrįžus į tėvynę šeima nusipirko seną sodybą Dauguose: restauravo namą, žingsnelis po žingsnelio tvarkė aplinką.
Rožių šventėje Latvijoje – rekordas: prisidėjo ir lietuviai
Tūkstančiai rožių žiedų išpuošė netoli Latvijos pajūrio esantį Tukumo miestelį. Nemažai ir lietuvių prisidėjo prie rekordinio rožių žiedų vainiko pynimo. Tautiečiai sako, kad tiek daug žiedų vienoje vietoje dar nėra regėję.
Šventės metu – pinamas didžiausias pasaulyje gyvų rožių vainikas. Tokia šventė vyksta kas dvejus metus, prieš porą metų vainiką sudarė per 6 tūkstančiai rožių, šiemet organizatoriai tikisi pagerinti rekordą.
„Labai tikimės, kad bus daugiau nei praėjusį kartą.
Atskleidė auksinius rožių auginimo patarimus: užsirašykite ir turėkite
Išpuoselėtas rožynas – bene didžiausia mūsų sodų puošmena. Tačiau norint grožėtis gausiai žydinčiais žiedais teks padirbėti, mat rožės gana lepus augalas, mėgstantis sodininko dėmesį. Taip pat reikėtų būti atidiems stebint rožių lapus, nes būtent jie išduoda, kokių mikroelementų jiems trūksta labiausiai.
Padarykite tai savo rožėms: sukraus neregėtą skaičių žiedų
Augalų tręšimas yra neatsiejama sodo darbų dalis. Vietoje komercinių trąšų sodininkai gali naudoti vaisių žieveles, įskaitant bananus.
Pasak Chriso Bonnetto iš „Gardening Express“, augalams reikia daug maistinių medžiagų ir šiek tiek priežiūros.
Kai kurios trąšos ir repelentai sodo centruose yra gana brangūs, tačiau gamtoje slypi daug pigesnių resursų, tik tam reikia skirti šiek tiek savo laiko, rašo express.co.uk.
Padarykite tai savo rožėms: žiedų nespėsite skaičiuoti
Rožėms patinka tręšimas. Kuo daugiau jas tręšite, tuo sveikesni bus augalai ir tuo daugiau žiedų sukraus. Jei nenorite pirkti rožių trąšų, galite jas pasigaminti namuose. Štai, kokios natūralios rožių trąšos yra pačios efektyviausios.
Namines trąšas galite pasigaminti labai pigiai arba visai nemokamai. Viską, ko jums reikės, greičiausiai jau turite savo virtuvėje, rašo myorganicgarden.in.
Kiaušinių lukštai
Kiaušinių lukštai yra puikus kalcio šaltinis.
Šiaulietė sode augina kitų išmestus augalus: vaizdas atima žadą
Šiaurės Lietuvoje, Šiaulių krašte, gyvenančią Liną Pulokaitę galima pavadinti ne tik paprasta sodininke, tačiau ir „augalų gydytoja“. Daugiau nei 20 metų sodo aplinka besirūpinanti moteris pasakoja, kad pastaruosius 5-6 metus ji sodina tik „nurašytus“, niekam nebereikalingus augalus. „Patinka juos atgaivinti – nusiperku ar tai su akcija, ar priglaudžiu išmestus ir tuomet žiūriu, ar atgys, ar ne“, – nusišypso.
Kaunietės sodas atima žadą: pasidalino auksiniais patarimais
Kaune gyvenanti Živilė Vilutienė laisvu laiku su šeima pailsėti nuo miesto šurmulio vyksta į Kazlų Rūdą, kurioje stovi šimtametė sodyba. Moteris pasakoja, kad nors senas namas ir prašosi renovacijos, vis tik, jo likimas – planuose, o šiuo metu kartu su namiškiais ji rūpinasi sodybos aplinka. Kone didžiausia jos puošmena – rožių gėlynai, atimantys žadą.
Živilė juokauja, kad šioje sodyboje pralėkė kone visa jos vaikystė.
Neišmeskite bananų žievių: nustebsite, kur pravers
Sodo augalams trąšos yra būtinos, jei norite gausaus jų žydėjimo, tačiau parduotuvėje jos gali būti gana brangios. Sodininkai pasiūlė pigesnę alternatyvą – jie siūlo neišmesti bananų žievių ir pasigaminti iš jų natūralias trąšas. Jų teigimu, tokios trąšos itin tinka rožėms.
Nors atrodo šiek tiek keista užkasti bananų žieveles į dirvą aplink rožių krūmus, tačiau tai lengvas ir ekologiškas būdas aprūpinti augalus kaliu.
Pamatę lietuvės prižiūrimą sodą sustoja net praeiviai: sunku atitraukti akis
Airijoje jau du dešimtmečius gyvenančios lietuvės Ainos Nikos sodas patraukia ne vieno žvilgsnį – čia žydi ne vienas šimtas įvairiausių rožių, užburiančių ir įvairiaspalviais žiedais, ir svaiginančiu aromatu.
45-erių Aina Nika rožyną pradėjo kurti visai neseniai, prieš trejus metus, kai pasaulį užklupo koronaviruso pandemija. Dabar ji sako išsikėlusi sau tikslą sukurti gražiausią rožyną visoje Airijoje.
Kaune pražydo ypatingos rožės: specialistai ragina suskubti, mat jos džiugins neilgai
Botanikos sodo Kaune rožynas jau svaigina lankytojus. Ten kone vienu metu sužydo visos rožės, tad galva sukasi nuo gėlių karalienių grožio, spalvų ir aromato.
Ypač sodrus Damasko rožių kvapas, iš kurio gaminamas ir brangus eterinis aliejus, ir net delikatesai.
Įspūdingame Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo rožyne lankytojų kasdien vis daugiau. O nuo žydinčių pusantro tūkstančio veislių gėlių karalienių grožio raibsta akys ir svaigsta galva.
Padarykite tai savo sode šią savaitę: rezultatas nustebins
Sodininko kalendorius pataria, ką šią savaitę reikėtų padaryti darže ir sode – nepraleidę progos atlikti šiuos darbus, džiaugsitės puikiu rezultatu.
Dabar puikus metas atlikti tris svarbius darbus – retinti morkas, nukarpyti nužydėjusius rožių žiedus bei pasirūpinti gyvatvorės apkarpymu.
Darbai sode
Svarbus darbas, kurį reikia atlikti kruopščiai, yra morkų retinimas. Retinama 2 kartus. Pirmą kartą pasirodžius tikriesiems lapeliams, paliekant tarp augalų 1,5–2 cm tarpus.