rožių priežiūra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rožių priežiūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rožių priežiūra“.
Dabar padarykite tai savo rožėms: kitąmet augs daug geriau
Tinkamai pasirūpinti rožėmis rudenį yra labai paprasta – vos vienas veiksmas padės apsaugoti šias gėles visą žiemą.
Atėjo metas pradėti ruošti sodą šaltiems ir drėgniems orams, o rožes gana lengva prižiūrėti, svarbiausia dabar jų netręšti.
Rožės neturėtų būti tręšiamos pasibaigus rugsėjo mėnesiui, nes tręšimas gali paskatinti naujų ūglių augimą, o šie pakąsti šalnos žūsta ir visas augalas tampa labiau jautrus šalčiui, rašo express.co.uk.
Rožių karalienės Dianos sodas atima žadą: išdavė aukso vertės patarimus
Klaipėdos rajone įsikūrusios Dianos kieme – tikra rožių karalystė. Pradėjusi vos nuo keliolikos rožių, moteris savo kolekcijoje šiandien jų turi daugiau nei 600. Rožėms apsipylus žiedais galva svaigsta ne tik nuo žiedų grožio, bet ir nuo kvapų – užėjus galima pasijusti lyg pasakoje.
Paliekite rožes šiuo mišiniu: žiedų nespėsite skaičiuoti
Rožės yra pagrindinės daugelio sodų gėlės, kuriomis maloniausiai grožėtis, kai jos žydi. Vienas iš būdų tai užtikrinti – naudoti bananų žieveles, teigia sodininkystės gerbėjai.
Kad rožės žydėtų, joms dažnai reikia šiek tiek padėti, ir nors rinkoje yra daug trąšų, jūs galite pasigaminti jas patys ir tuo pačiu sutaupyti.
Pastaraisiais metais sodininkystės entuziastai pasakoja apie stebuklingą bananų žievelių poveikį rožėms, rašo express.co.uk.
Pasakė, kada genėti rožes: apdovanos įspūdingais žiedais
Rožių genėjimas veiksmingas tik tuo atveju, jei jis atliekamas tinkamu laiku. Laimei, ekspertas pasidalijo informacija, kada tai daryti, kad būtų galima paspartinti žiedų gausą.
Pavasario ir vasaros mėnesiais rožės suteikia sodams spalvų ir grožio. Genėjimas yra svarbi šio proceso dalis, galinti suteikti rožėms naują gyvenimo džiaugsmą – jos gerai augs ir džiugins žiedų gausa.
Atsakė, kada būtina dengti rožes: įsidėmėkite
Ruduo rožių augintojams – šių augalų paruošimo žiemai metas, tačiau ne vienam kyla klausimas, kada reikėtų jas uždengti ir kaip geriausia tai padaryti. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė atsakė, kada dengti rožes ir kokius jų priežiūros darbus dar reikia atlikti.
L. Liubertaitės teigimu, jei norite sutaupyti ir laiko, ir jėgų, dar renkantis rožių veisles reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių faktorių.
Kaunietės sodas atima žadą: pasidalino auksiniais patarimais
Kaune gyvenanti Živilė Vilutienė laisvu laiku su šeima pailsėti nuo miesto šurmulio vyksta į Kazlų Rūdą, kurioje stovi šimtametė sodyba. Moteris pasakoja, kad nors senas namas ir prašosi renovacijos, vis tik, jo likimas – planuose, o šiuo metu kartu su namiškiais ji rūpinasi sodybos aplinka. Kone didžiausia jos puošmena – rožių gėlynai, atimantys žadą.
Živilė juokauja, kad šioje sodyboje pralėkė kone visa jos vaikystė.
Pamatę lietuvės prižiūrimą sodą sustoja net praeiviai: sunku atitraukti akis
Airijoje jau du dešimtmečius gyvenančios lietuvės Ainos Nikos sodas patraukia ne vieno žvilgsnį – čia žydi ne vienas šimtas įvairiausių rožių, užburiančių ir įvairiaspalviais žiedais, ir svaiginančiu aromatu.
45-erių Aina Nika rožyną pradėjo kurti visai neseniai, prieš trejus metus, kai pasaulį užklupo koronaviruso pandemija. Dabar ji sako išsikėlusi sau tikslą sukurti gražiausią rožyną visoje Airijoje.
Padarykite tai savo sode šią savaitę: rezultatas nustebins
Sodininko kalendorius pataria, ką šią savaitę reikėtų padaryti darže ir sode – nepraleidę progos atlikti šiuos darbus, džiaugsitės puikiu rezultatu.
Dabar puikus metas atlikti tris svarbius darbus – retinti morkas, nukarpyti nužydėjusius rožių žiedus bei pasirūpinti gyvatvorės apkarpymu.
Darbai sode
Svarbus darbas, kurį reikia atlikti kruopščiai, yra morkų retinimas. Retinama 2 kartus. Pirmą kartą pasirodžius tikriesiems lapeliams, paliekant tarp augalų 1,5–2 cm tarpus.
Atskleidė geriausias namines trąšas rožėms: sukraus įspūdingą kiekį žiedų
Rožės mėgsta tręšimą – kuo daugiau jas tręšite, tuo augalas bus sveikesnis ir kraus daugiau žiedų. Jei nenorite dažnai pirkti rožių trąšų iš sodo centrų ar internetinių parduotuvių, nesijaudinkite – galite pasigaminti namines rožių trąšas be jokių papildomų išlaidų. Ir ingredientai trąšoms yra arčiau nei manote – juos jau turite virtuvėje.
Štai keletas puikių organinių rožių trąšų, kurias galite pasigaminti naudodami virtuvėje esančius ingredientus, rašo myorganicgarden.in.
Išdavė auksinius rožių auginimo patarimus: žiedų nespėsite skaičiuoti
Rožės lietuvių soduose, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, gana seniai užima garbingą vietą. Kvepiantis rožių krūmas niekuomet nepalieka abejingų. Tad ką daryti, jei svajojate apie rožėmis žydintį sodą?
Kada ir kaip sodinti?
Tinkamiausias laikas sodinti rožes – pavasaris, tačiau rožes augintas vazonėliuose galima sodinti visą šiltąjį sezoną.
REKLAMA
REKLAMA
Pasidalino auksiniais rožių priežiūros patarimais: žiedais džiugins ilgiau
Rožės gausiai žydi nuo vasaros pradžios, kai kurios veislės antrą kartą žydi vėliau sezono metu. Jei norite, kad augalas atrodytų kuo geriau, būtina nupjauti peržydėjusus žiedus ir genėti, o rugpjūtį būtina imtis priemonių, kad būtų išvengta įprastų ligų, rašo express.co.uk.
Rožės saulėtą dieną atrodo nuostabiai, tačiau ryškius gėlės žiedus gali greitai sugadinti sezoninės ligos. Rūdys ir miltligė yra tik dvi problemos, su kuriomis sodininkai gali susidurti vasaros pabaigoje.
Padarykite tai savo rožėms: žydės daug ilgiau
Rožės turi būti reguliariai genimos, o žiedeliai turi būti nukarpomi, kad atrodytų gražiai ir ilgiau žydėtų. Sodininkas paaiškino, kaip ir kodėl genėti rožes.
Daugelį augalų reikia nukirpti, kad jie būtų kuo geresnės būklės ir kad visą sezoną augtų daugiau gėlių. Sodininkas aptarė, kodėl genint rožes geriausia būti negailestingam ir pasidalino naudingais rožių priežiūros patarimais, rašo express.co.
63-ejų vilnietės Veronikos rožių sodas atima žadą: pažėrė vertingų patarimų
Vilniuje gyvenančios Veronikos Šuminaitės (63) sodas primena tikrą rojaus kampelį. Visur, kur užmato akys, auga gausybė spalvingų rožių. Moteris jų augina apie 75 ir tikina, kad visas prižiūri taip kruopščiai, kad nerastume nė vieno sudžiūvusio ar pajuodusio žiedlapio.
Moteris įspūdingą gėlyną augina sodyboje už Vilniaus. Visą savo gyvenimą Veronika dirbo individualių drabužių modeliuotoja, tačiau dabar savo laiką skiria rožių auginimui ir priežiūrai.
Padarykite tai dabar savo sode: gamta jums atsidėkos
Balandžio mėnesis įsibėgėja, o kartu su juo ir sodo bei daržo darbai. Lina Liubertaitė, tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė pasidalijo darbais, kuriuos šiuo metu reikėtų padaryti, kad jūsų daržas, veja ir gėlynas augtų bei klestėtų.
Be galo malonu, kuomet galima nueiti į savo daržą ir iš jo parsinešti skanių, šviežių bei su meile užaugintų daržovių. Tačiau prieš pradedant sėti daržoves reikėtų padaryti vieną darbą.
Populiariausios rožių rūšys ir kaip jas tinkamai sodinti
Sutiksite, kad rožės – gėlių karalienės ir sodas, papuoštas rožių krūmais, abejingų tikrai nepalieka.
„Žalia stotelė“ specialistai atkreipia dėmesį, jog palankiausias metas sodinti rožes yra balandžio 14 d. – gegužės 14 d., o auginti rekomenduojama pasirinkti saulėtą vietą, tačiau lengvas šešėlis ankstyvą popietę – netgi naudingas (ypač tamsių spalvų rožėms).
Tam, kad būtų lengviau nuspręsti, kokiomis rožėmis papuošti savo sodą, supažindiname su populiariausiomis šių gėlių rūšimis bei sodinimo...
Pradėjo gelsti auginamų rožių lapai? Štai, ką tai rodo
Vijoklinių rožių lapai gali pagelsti dėl daugybės priežasčių. Norint išspręsti problemą ir išlaikyti sveikas visų veislių rožes, reikia tinkamos priežiūros ir dėmesio. Daugelis rožių išlieka sveikos, nebent joms trūksta kokių nors medžiagų arba yra laistomos nepakankamai.
Šalta ir karšta
Dėl ekstremalių oro sąlygų jūsų rožių lapai gali tapti gelsvos spalvos. Jie nėra atsparūs karščiui ar šalčiui ir, be abejo, išdžius abejomis oro sąlygomis.