Po ilgos ir varginančios darbo dienos kristi į minkštą lovą – vienas geriausių jausmų. Greičiausiai kiekvienas turi mėgstamą miegojimo pozą, kuri padeda greičiau užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.
Tačiau teigiama, kad kai kurios miego pozos turi įtakos sveikatai ir jų reikėti vengti arba keisti kitomis pozomis, kad žala būtų kuo mažesnė, rašo dailystar.co.uk.
Teigiama, kad prastas miegas ir neteisinga miego poza padidina daugybės su amžiumi susijusių ligų riziką, įskaitant infarktą ir Alzheimerio ligą. Kita vertus, sakoma, kad viena miego poza gali prailginti gyvenimo trukmę.
Toliau pateikiamos geriausios ir blogiausios miegojimo pozos kurios gali arba pakenkti, arba suteikti daugybę naudos.
Miegas ant šono
Sakoma, kad miegas ant šono yra geriausia poza tiems, kurie kenčia nuo nugaros skausmų. Ekspertai rekomenduoja tam, kad nuimtumėte įtampą nuo klubų ir nugaros, tarp kojų įsidėti pagalvę. Taip išlaikomas tiesus stuburas.
Miego ekspertė iš „Eachnight“ Kiera Pitchard paaiškino, kodėl naudinga miegoti ant šono. Ji sakė:
„Greičiausiai didžiausia miegojimo ant šono, o ne nugaros, yra ta, kad miegant ant šono rečiau knarkiama. Miegojimas ant nugaros dažnai sukelia knarkimą ir obstrukcinę miego apnėją.
Jūsų žandikaulis, liežuvis ir kiti minkštieji audiniai sukrenta link gerklės kai gulite ant nugaros. Jie susiaurina kvėpavimo takus, todėl apsunkinamas kvėpavimas, ko pasekoje žmogus knarkia.“
Miegas ant pilvo
Miegas ant pilvo yra rečiausiai pasitaikanti miegojimo poza ir kenkia jūsų nugarai bei kaklui. Miegant šioje padėtyje įsitempia nugara ir stuburas, o svoris susikoncentruoja kūno viduryje, ties nugara.
Dėl to sunku išlaikyti tiesų stuburą, kai miegate tokioje pozoje. Taip pat įsitempia kaklas, nes galva pasukama į šoną, todėl kaklas ir stuburas nėra vienoje linijoje. Netinkama miego poza gali sukelti ir kitas komplikacijas – galvos, pečių ar rankos skausmus.
Miegas ant nugaros
Sakoma, kad miegas ant nugaros yra blogiausia poza tiems, kurie knarkia. Gulint ant nugaros liežuvis ir minkštieji audiniai sukrenta prie gerklės, taip sukeldami knarkimą. To išvengti gali padėti miegojimas ant šono.
WebMD aiškino: „Apsilankykite pas gydytoją, jei knarkimas sukelia oro trūkumą ar atsikėlę ryte jaučiate nuovargį. Garsus knarkimas gali būti miego apnėjos požymis.“
Miego apnėja yra liga, kai kurį laiką miegant nustojama kvėpuoti. Ši liga gali tapti insulto, aukšto kraujospūdžio ar širdies ligų priežastimi.