miego apnėja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego apnėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego apnėja“.

Prieš naktį suvalgykite 1 produktą: sako, kad miegosite daug geriau

Mokslininkai teigia, kad sūris gali padėti sumažinti kraujospūdį ir padidinti testosterono kiekį, o tai, savo ruožtu, padeda sumažinti knarkimo naktimis riziką. Mokslininkai tvirtina, kad didesnio kiekio sūrio valgymas gali būti slaptas ginklas prieš knarkimą, nepaisant paplitusios nuomonės, kad toks vėlyvas užkandis gali pabloginti situaciją. Prieš naktį suvalgykite šį produktą Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo 400 tūkst.
2024-12-28

Knarkimas gali išduoti klastingą ligą: kiti net neįtaria, kad serga

Obstrukcinė miego apnėja yra rimta būklė, kai miego metu viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja arba užsiblokuoja, neleidžiant orui patekti į plaučius. Dažniausias šios būklės požymis – knarkimas, sukeliantis diskomfortą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams. Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi patarimais, ką reikėtų daryti, jei knarkiantį žmogų apima mieguistumas vos prisėdus ant sofos ar atliekant kasdienes veiklas.
2024-11-14

Griebiasi už galvos, kai išgirsta, kad tyrimo reikia laukti trejus metus: „Iki to laiko galima ir numirti“

Tūkstančiai laukiančių, o eilės galas siekia 2028 metus – tokia situacija valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose atliekami tyrimai dėl miego apnėjos. Gyventojai išgirdę, kiek reikia laukti, susiima už galvos ir keliauja į privačias įstaigas, kur už visus tyrimus moka ir po 500 eurų. Gydytojas tvirtina, kad žmones pasiekia vis daugiau informacijos apie šį sutrikimą, todėl ir norinčiųjų išsitirti daugiau, o pati tyrimo specifika – sudėtinga.

Įspėja knarkiančius Lietuvos gyventojus: laiku pastebėkite šiuos simptomus

Vienas dažniausių miego sutrikimų yra miego apnėja, pasireiškianti 5 proc. normalaus kūno svorio žmonių ir 20 proc. nutukusių žmonių. VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė papasakojo apie tai, kas yra miego apnėja, kuo ji gali būti pavojinga bei kaip ją gydyti. Miego apnėja pasireiškia tada, kai žmogus naktį ne tik knarkia, tačiau ir sustoja kvėpuoti, tuomet smegenims ir visam organizmui trūksta deguonies.
2024-09-08

Skandalinga situacija: dėl šios būklės gali neleisti vairuoti, o tyrimo laukia 3 metus ir daugiau

Obstrukcinė miego apnėja – vienas dažniausių miego sutrikimų, kuris ne tik apsunkina sergančiojo kasdienybę, bet ir didina sunkių ligų bei nelaimingų autoįvykių riziką. Tuo metu situacija Lietuvoje skandalinga: tyrimų, kurie padėtų ištirti šią ligą, prireikia laukti 2–3 metus ir net ilgiau. Ministerija gi skelbia, kad tyrimą galės atlikti daugiau įstaigų. Įvairių tyrimų duomenimis, miego apnėja serga apie 4 procentai vidutinio amžiaus vyrų ir 2 procentai vidutinio amžiaus moterų.

Knarkti nustosite akimirksniu: padės 1 triukas

Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą? Beveik pusė Jungtinės Karalystės gyventojų knarkia miegodami. Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, 41,5 proc. suaugusiųjų JK gyventojų yra linkę knarkti miegodami, iš jų 57 proc. suaugusių vyrų ir 40 proc. suaugusių moterų.
2024-03-11

Knarkti nustosite akimirksniu: gydytojas atskleidė, kas padės

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.
2024-03-10

Naktimis knarkiate? Gydytojas skubiai įspėja, ką tai gali išduoti

Knarkimas – nemaloni problema, kankinanti milijonus žmonių pasaulyje. Tai ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, tampanti net skyrybų priežastimi. Tačiau labai svarbu žinoti, kad knarkimas taip pat gali išduoti klastingą ligą – miego apnėją. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakojo, kad knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių.
2024-03-08

Knarkimas gali išduoti pavojingą ligą: pasitikrinkite, ar nesergate

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba atkreipia dėmesį, kad knarkimas gali rodyti ir itin pavojingą ligą.
2024-03-04

Pamirškite knarkimą: prieš miegą suvalgykite šių produktų

Mokslininkai teigia, kad tinkama mityba gali padėti sumažinti ne tik knarkimą, bet ir du pagrindinius miego apnėjos rizikos veiksnius. Žalumynai gali padėti atsikratyti knarkimo ir pagerinti miego kokybę. Tyrimas taip pat parodė, kad mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių ir grūdinių produktų, sumažina miego apnėjos riziką, taip pat ir padeda atsikratyti knarkimo.
2024-02-27
REKLAMA
REKLAMA

Ši miego poza – geriausia iš visų: nuo šiol gulėkite tik taip

Dauguma žmonių atsigula į lovą nesusimąstydami, kaip jie guli. Tai toks įprastas įprotis, kad daugelis nesusimąsto apie tai, kokį poveikį sveikatai daro vienokia ar kitokia miegojimo padėtis. Tačiau miego tyrėjai ir gydytojai teigia, kad mūsų miego poza yra svarbi ir vieną jų vadina geriausia iš visų. Miegojimas ant pilvo, nugaros ar šono gali turėti įtakos knarkimui, miego apnėjos simptomams, kaklo ir nugaros skausmams bei kitoms sveikatos būklėms.
2024-02-15

Įspėja knarkiančius: tai gali išduoti klastingas ligas

Daugelis mano, kad knarkimas tik erzina, tačiau jis gali turėti pražūtingų pasekmių žmogaus sveikatai. Miegoti šalia garsiai knarkiančio žmogaus gali būti tikra kančia, tačiau šis naktinis įprotis gali būti susijęs su daugeliu rimtų sveikatos sutrikimų. Didžiosios Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, knarkia apie 30 mln. britų.
2024-02-02

Knarkti nustosite akimirksniu: štai, ką reikia daryti

Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą?  Beveik pusė Jungtinės Karalystės gyventojų knarkia miegodami. Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, 41,5 proc. suaugusiųjų JK gyventojų yra linkę knarkti miegodami, iš jų 57 proc. suaugusių vyrų ir 40 proc. suaugusių moterų.
2023-12-17

Išgirdusi, kiek reikės laukti tyrimo, Kristina pritrūko žodžių: galvojo, kad įsivėlė klaida

Ilgos eilės gydymo įstaigose tapo aktualia šių dienų problema. Tam, kad užsiregistruotum pas gydytoją, neretai tenka laukti mėnesį ar daugiau. Kristinai, gyvenančiai Šakiuose, apsilankius Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, tyrimas, po pulmonologo konsultacijos buvo atidėtas iki 2027 metų birželio mėnesio. Kristina po apsilankymo pas pulmonologą (kvėpavimo takų bei plaučių ligų gydytoją) buvo užrašyta į eilę tyrimui. Viskas įvyko 2021 metų birželio mėnesį.
2023-11-09

Šokiruojanti žinia – tyrimo reikės laukti iki 2027-ųjų: nepatikėsite, ką Aldonai liepė daryti, kad ši nenumirtų

„Susitiksime 2027 metais“, – tokį atsakymą Kauno klinikose išgirdo Aldona, kuriai turi būti atliktas išsamus tyrimas dėl miego apnėjos. Moteris pasakoja, kad išgirdusi, kiek ilgai reikės laukti tyrimo, pagalvojo, jog negerai suprato, tačiau gydytoja patvirtino, kad moteris išgirdo teisingai – tyrimo reiks laukti iki 2027 metų sausio 13 dienos. Aldona Matukaitienė turi išsitirti dėl miego apnėjos – sutrikimo, kai miegant sustoja kvėpavimas nuo 10–30 sek. iki kelių minučių.

Įspėja knarkiančius lietuvius: naktimis netyčia galite nustoti kvėpuoti

Apnėja – graikų kilmės žodis, kuris išvertus į lietuvių kalbą nusako būseną „nekvėpuojantis“. Žmonės neįtaria, kad, nakties metu knarkiantį žmogų, gali ištikti miego apnėja – procesas, kurio metu sustoja kvėpavimas ir deguonies pritrūksta ne tik smegenims, bet ir visam organizmui. Santaros klinikų konferencijoje apie miego apnėją VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė pasakojo kaip atpažinti šią ligą.
2023-09-24

Knarkimą pamirškite visam laikui: štai, kas padės

Knarkimas – erzinanti problema. Neretai ji iš proto varo antrąsias puses ar kitus asmenis, su kuriais miegate viename kambaryje. Tačiau pasirodo, kad pasak specialistų, su knarkimu galima lengvai susitvarkyti, jeigu nustosite valgyti 5 produktus. Anot sveikatos ir mitybos ekspertų, pašalinti knarkimo problemą galima lengvai ir paprastai, tiesiog šiek tiek keičiant savo mitybą.
2023-09-01

Išdavė blogiausią miego pozą: nustebsite, kokia ji

Pasak amerikiečių Miego fondo organizacijos, dauguma žmonių trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodami arba ilsėdamiesi. Miego metu organizmas pasikrauna ir atsigauna. O gerą miegą dažnai gali nulemti poza, kuria gulite lovoje. Specialistai išdavė, kokia yra blogiausia miego poza. Daugybė žmonių turi savo mėgstamiausią miego pozą, tačiau viena jų yra blogiausia iš visų – specialistai įspėja visus, miegančius ant nugaros.
2023-06-27

Atsikratykite knarkimo visam laikui: išbandykite 1 gudrybę

Miego padėtį, kuri „imituoja nesvarumo būseną ir mažina spaudimą“, rekomenduojama išbandyti kiekvienam – ji ne tik padės greičiau užmigti, ji taip pat gali padėti palengvinti kai kurių ligų simptomus. Geras, kokybiškas nakties miegas turi daugybę privalumų. Žinoma daugybė būdų, kaip pagerinti miegą – nuo suvartojamo kofeino kiekio apribojimo iki mobilių prietaisų nenaudojimo prieš miegą.
2023-05-08

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: sumažins knarkimą

Knarkimas erzina, svarbiausia, kad tai gali būti prastos sveikatos požymis. Knarkimas paveikia ne tik knarkiantįjį, bet ir aplinkos žmones. Išbandykite šias paprastas priemones, kurios padės atsikratyti knarkimo. Remiantis Nacionalinio miego fondo duomenimis, naktimis knarkia maždaug vienas iš trijų vyrų ir viena iš keturių moterų. Knarkimą gali nulemti kelios priežastys, viena jų – antsvoris. Jei knarkiate nedažnai, tai nėra didelė problema.
56 2023-04-21

Skubiai įspėja knarkiančius: gali išduoti itin klastingą ligą

Miegas yra be galo svarbi gyvenimo dalis. Miego metu pailsi ne tik kūnas, bet ir smegenys, tačiau neretai miegą sutrikdo knarkimas, kuris gali išduoti pavojingą ligą – miego apnėją. Sertifikuota miego trenerė, „Pradėk nuo miego“ įkūrėja Agnė Ramanauskė pasakoja, kad nors nėra atlikti tokio tipo tyrimai, su šiuo miego sutrikimu susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
2023-03-23

Atsikratykite knarkimo: padės 1 gudrybė

Naujų tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė kenčiančiųjų nuo knarkimo imasi įvairiausių priemonių, kad jį sustabdytų. Tačiau yra vienas būdas, kuris padės įveikti knarkimą – paprasčiau nebūna. Apklausos metu paaiškėjo, kad 56 proc. mūsų knarkia arba turi partnerį, kuris knarkia. Vis dėlto, nors žmonės griebiasi pačių keisčiausių būdų, kad atsikratytų knarkimo, vienas būdas yra išties veiksmingas.
2023-03-12

Noras judinti kojas vilnietei išdavė klastingą ligą: įspėja visus

Vilniuje gyvenanti Virginija pasakoja, kad neramios kojos ją kankina beveik nuo pat vaikystės. Tuo metu ją spardymusi naktį kaltindavo mama, o suaugusi moteris ir pati pastebėjo, kad negali ramiai nusėdėti. Kas yra neramių kojų sindromas ir kuo ši būklė yra susijusi su miegu, sutiko pasidalinti sporto treneris, sporto biomedicinos absolventas Kipras Balčiūnas. Vilnietė Virginija teigia, kad šiuo metu jai yra arti 50 metų, o prieš 6 metus patyrė insultą.
2023-03-11

Kaunietis ragina neignoruoti knarkimo: miegodamas nustodavo kvėpuoti

Dažnai sulaukiate aplinkinių komentarų, kad jūsų knarkimas trukdo miegoti? Kaunietis Adolis Mikelionis (33) ragina nenumoti į tai ranka, nes šis varginantis ir kitus erzinantis simptomas gali būti signalas apie rimtas sveikatos problemas. Kai beveik prieš metus vyras dėl knarkimo kreipėsi į gydytojus, jam buvo diagnozuota miego apnėja, kurios gydymas, kauniečio teigimu, iš pagrindų pakeitė jo gyvenimą.
2022-09-03

Atskleidė blogiausią miegojimo pozą: nustebsite, kokia ji

Miegas yra neatsiejamas nuo bendros geros sveikatos būklės, tačiau ar žinojote, kad miegas tam tikra poza gali pakenkti jūsų sveikatai? Nuo knarkimo, nugaros skausmo iki širdies ligų – tai gali sukelti miegas netinkama poza. Po ilgos ir varginančios darbo dienos kristi į minkštą lovą – vienas geriausių jausmų. Greičiausiai kiekvienas turi mėgstamą miegojimo pozą, kuri padeda greičiau užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.
2022-08-08

Knarkimas – pagydomas: gydytojas pasakė, kaip jo atsikratyti

Partnerio knarkimas vienas iš labiausiai erzinančių reiškinių. Dėl jo žmonės ima miegoti atskirai, kartais tai tampa ir skyrybų priežastimi, tačiau knarkimas gali būti sėkmingai gydomas. Kaip to pasiekti, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“. Gydytojas otorinolaringologas Marius Kašėta teigė, kad dauguma žmonių net nežino, jog ši problema – sprendžiama. „Jie gali ieškoti pagalbos, o dažniausiai žmonės kreipiasi paraginti, kaip mes sakome, lovos partnerių.
2022-01-30

Kiti net nejausdami naktimis nustoja kvėpuoti: šią baisią ligą išduoda 9 ženklai

Jaučiatės pavargę? Nieko keisto, jeigu užmigti vakare prireikė laiko arba naktį prabudote kelis kartus. Šie minėtieji aspektai yra du pagrindiniai požymiai, kad jus kankina nemiga. Galima išskirti kelis aspektus, kurie gali sukelti siaubingą nakties miegą. Viena iš sutrikusios miego priežasčių gali būti lėtinis skausmas. Tam pritaria daktaras Roberis Bolašas, kuris sakė: „Skausmas blogina miego įpročius, o miego sutrikimai – skausmą. Tai užburtas ratas“, rašo express.co.uk.
2021-09-26

Nenumokite ranka į knarkimą: štai, ką jis gali atskleisti

Neretai naktį tenka kankintis, girdint, kaip kažkas knarkia. Tai – natūrali ir labai įprasta miego dalis, net jei ir trikdo kitų miegą. Tačiau kartais knarkimas gal būti tik vienas iš rimtų sveikatos sutrikimų požymių. Dažnai knarkiantis asmuo net neįsivaizduoja, kad kažkas negerai, nes simptomai nėra akivaizdūs.
2021-06-13

Gydytojas pasakė, kaip sumažinti knarkimą: pagaliau išsimiegosite

Žmonės, svajojantys apie gerą nakties miegą, tikrai neapsidžiaugia išgirdę, jog greta miegantis žmogus pradeda knarkti. Nors šis miego įprotis labiau trukdo šalia knarkiančiojo miegančiam žmogui, tačiau jis gali išduoti ir rimtesnes sveikatos problemas. Knarkimas atsiranda dėl to, jog per daug atsipalaiduoja ryklės, minkštojo gomurio raumenys ir liežuvis. Dėl to susiaurėja kvėpavimo takai ir bandant įkvėpti gerklėje susidaro didesnis slėgis ir turbulencija, o tuomet susidaro knarkimo garsas.
2019-10-15

Atrado būdą kovoti su knarkimu: problemą išspręs visam laikui

Smulkius elektros impulsus leidžiantis krūtinės implantas gali padėti atsikratyti miego sutrikimų. Prietaisas sukurtas gydyti miego apnėją, kuri pasireiškia kvėpavimo pauzėmis miego metu. Elektrodais stimuliuojama diafragma – po plaučiais esantis stambus kupolo formos raumuo, labai svarbus kvėpavimui. Miego apnėja (apnėja – medicinos terminas, kuriuo apibūdinama kvėpavimo pauzė) yra dažnas sutrikimas, kurį turi beveik du milijonai britų, rašoma dailymail.co.uk.
2018-09-15

Rašymas klaviatūra susikaupus gali sukelti impotenciją

Daugelis žmonių, rašydami tekstą kompiuterio klaviatūra ar atlikdami kitas didelio dėmesingumo reikalaujančias užduotis, būna taip susikaupę, kad net trumpam nustoja kvėpuoti. Mokslininkai nustatė, kad toks iš pažiūros visai nekaltas įprotis gali turėti itin sunkių pasekmių sveikatai, praneša „Daily Mail“. Tyrimų duomenis, toks įprotis, kai staiga ir net patiems to nepastebint trumpam nustojama kvėpuoti, būdingas net 80 proc. kompiuteriais dirbančių žmonių.
2013-11-20

Vaikų knarkimas susijęs su elgesio sutrikimais

Tyrimo duomenys rodo, kad knarkiantiems ar kitų naktinių kvėpavimo problemų turintiems vaikams dažniau pasireiškia ir elgesio sutrikimai, rašo BBC.Dėl miego apnėjos ir knarkimo padidėja tikimybė, kad vėliau vaikui išsivystys hiperaktyvumas. Tyrėjai apklausė 11 tūkst. Jungtinėje Karalystėje gyvenančių vaikų tėvus. Jie turėjo užpildyti klausimyną apie savo vaiko knarkimą ir apnėją per pirmuosius šešerius ar septynerius gyvenimo metus ir įvertinti vaiko elgesį.
2012-03-05
Į viršų