Be kita ko, tai gali sukelti dulkes, kurios, pasak daktarės Deborah Lee iš Dr. Fox Online, gali pasunkinti chroniškas sveikatos būkles. Taigi, kokios sąlygos gali paaštrėti, jei ventiliatorius paliekamas įjungtas per naktį?
Sausos akys
Žmonėms, kurių akys sausos, troškimas kuo greičiau sumažinti temperatūrą gali būti stiprus. Bet ventiliatoriaus naudojimas tik dar labiau išdžiovins akis, aiškina daktarė D. Lee.
Ji pasakė: „Karšta oro temperatūra taip pat išdžiovins natūralias akių sekrecijas. Per naktį ir ryte jūsų akys gali būti sausos ir jautrios.”
Užuot naudoję ventiliatorių karščiui mažinti, daktarė rekomenduoja toliau lašinti akių lašus ir pagalvoti, ar nevertėtų pradėti naudoti aliejaus pagrindu pagaminto sauso akių tepalo.
Ji priduria: „Prieš miegą galite uždėti šiltą kompresą ant akių ir taip paskatinti liaukas išskirti daugiau natūralios drėgmės.”
Užkimšti sinusai
Naktį palikus ventiliatorių įjungtą, sinusai gali dar labiau užsikimšti. Daktarė D. Lee paaiškino:
„Naktį kvėpavimas karštu sausu oru gali išdžiovinti gerklę, nosies ertmę ir sinusus. Tokiu atveju atsiranda daugiau gleivių, o tai reiškia, kad nosis ir sinusai gali užsikimšti.”
Astma ir alergijos
Jeigu turite problemų dėl žiedadulkių, dulkių erkių ar pelėsių alergijos, ventiliatorius gali pabloginti padėtį. Ventiliatoriai judina šiuos alergenus ore, kuriuo kvėpuojate. Jei sergate astma, tai bloga žinia, nes jis gali sukelti astmos paūmėjimą, rašo express.co.uk.
Odos problemos
Šilto oro skleidimas gali pakenkti ir odai. Daktarė D. Lee paaiškino: „Karštas sausas oras gali pabloginti egzemą, nes jis trikdo odos barjerinę funkciją, todėl oda lengviau praranda vandenį, išdžiūsta ir įtrūksta.
Be to, ji tampa jautresnė infekcijoms, kurios gali sukelti niežėjimą ir nepatogumus. Užuot naudoję ventiliatorių, prieš eidami miegoti nusimaudykite po vėsiu, o ne karštu dušu.”
Be dušo, galite naudoti ir hipoalergeninę patalynę bei raminamuosius antihistamininius preparatus.
Knarkimas ir miego apnėja
Kvėpavimas šiltu sausu oru gali pasunkinti knarkimą ir obstrukcinę miego apnėją. Daktarė D. Lee patarė:
„Šį ventiliatoriaus poveikį galite pakeisti drėkindami orą. Priešais ventiliatorių padėkite dubenėlį vandens – tai gali būti šaltas vanduo su ledu – ir taip gausite šaltą, bet drėgną orą.”