Ar nerimastingumas paveldimas? Mokslininkai atskleidė tiesą

Turbūt pastebėjote, kad vieni žmonės nuo pat vaikystės pasižymi atsparumu stresui, o kitus sugniuždo net menkiausia įtampa. Nors dažnai jautriesiems liepiama „susiimti“, vis dėlto, mokslininkai teigia, kad nerimastingumas, tai ne išlepimas ar pramanai, o iš kartos į kartą perduodama savybė. Pagrindiniai simptomai Dažną nerimą juntantys žmonės būna įsitikinę, jog juos kankina koks nors sutrikimas.
Emocinė sveikata Prieš 11 val.

Jaučiate nuolatinį nerimą? Štai, kas jums padės

Nerimas – būsena, kuomet jaučiama įtampa, baimė, dirglumas. Su ja susiduria kiekvienas, tačiau ilgą laiką užsitęsusi nerimastinga būsena gali trikdyti įprastą gyvenimo ritmą. Apie nerimą, jo simptomus ir pagalbą sau papasakojo „Nerimo klinikos“ psichologė Ilona Šulnienė. Pasak psichologės, su nerimu yra susidūrę visi. Ji atskleidė, kad tuo metu yra itin išgyvenama dėl ateities, kuri nėra aiški. „Kiekvienas iš mūsų gyvenime jautėme nerimą.

Pokyčiai dėl psichikos sveikatos ligų: gydys kitaip, laukia ne viena naujovė

Pasinaudodama gerąja užsienio šalių praktika, Lietuva žengia paradigminį pokytį psichiatrijoje – nuo biomedicininio modelio (gydymo vaistais) pereinama prie platesnį spektrą paslaugų apimančio psichosocialinio modelio. Tam diegiamos į pacientą orientuotos, visa apimančio paciento atsigavimo (angl. – recovery) siekiančios, žmogaus teises atliepiančios psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, tokios kaip atvejo vadyba bei psichikos ir elgesio sutrikimų gydymas bendruomenėje.

Kamuoja nemiga? Šie 3 triukai padės greičiau ir lengviau užmigti

Su nemiga susiduria daugelis šiuolaikinių žmonių – vieni kaltina išmaniuosius telefonus, antri skundžiasi vakare kamuojančiomis neramiomis mintimis, o treti – per vėlai išgertu kavos puodeliu. Kad ir kokia būtų jūsų nemigos priežastis, šie trys triukai padės atsikratyti visų dienos rūpesčių ir greitai bei lengvai užmigti. 1. Verskite save išlikti budriu Šis metodas gali skambėti kontraversiškai, tačiau pasitikėkite procesu. Miego ekspertė, daktarė Daisy Mae, naujienų portalui Express.co.

Nuo šio įpročio kenčia daugelis: kaip sustabdyti ruminavimą?

Nors žodis „ruminuoti“ Lietuvoje dar visai naujas, vis dėlto, nuo šio nemalonaus įpročio kenčia beveik kiekvienas. Ruminuoti reiškia vis iš naujo galvoti apie iškilusią problemą ar praeities įvykį. Ruminuojant mintys neduoda ramybės, jos vis kartojasi, žmogus tarsi ieško išeities, tačiau jos niekaip nesuranda ir nepasiekia palengvėjimo.
Į viršų