Techniškai šis automobilis yra labai panašus į „Volvo S60“ sedaną, todėl kas tinka kalbant apie vieną iš jų, tinka ir kitam.
Plati variklių gama
Ieškantys tokio „Volvo“ pastebės, kad galima rinktis iš daugybės skirtingų variklių.
Nuo benzininių 1.6, 2.0 ar 3.0 l darbinio tūrio variklių, kurių galingumas svyruoja nuo 150 iki 300 AG, o galingiausia „Polestar“ versija turi beveik 350 AG ar kiek daugiau nei 360 AG.
Daug ir dyzelinių versijų – 1.6, 2.0 ar 2.4 l varikliai, kurių galingumas siekia nuo vos daugiau nei 110 AG iki daugiau nei 210 AG. Taip pat buvo siūlomos ir hibridinės „V60“ versijos.
Laidos „Autopilotas“ žurnalisto Vytenio Kudarausko išbandytas „Volvo V60“ turi 2.0 l darbinio tūrio dyzelinį variklį su beveik 120 AG ir 280 Nm sukimo momentu, o visas galingumas į priekinius ratus perduodamas per automatinę šešių pavarų greičių dėžę. Būtent ji daro didžiausią įtaką važiavimo dinamikai.
„Kai važiuojama įprastu režimu „V60“ atrodo gan ramus ir santūrus. Net ir nuspaudus akseleratorių iki pat dugno, automobiliui reikia laiko, kad jis įgautų didesnį pagreitį. Tačiau įjungus sportinį pavarų dėžės režimą, „V60“ lyg įgauna antrą kvėpavimą ir važiuoja dinamiškai, akseleratorius į paspaudimą reaguoja greičiau ir jautriau. Skirtumas labai akivaizdus“, – pastebėjo V. Kudarauskas.
Dažniausi gedimai
Vienas dažnesnių tokių „Volvo V60“ gedimų susijęs su vairo stiprintuvo siurbliu. Tokiu atveju yra trys pasirinkimai – galima pirkti naują, restauruoti senąjį arba ieškoti vis dar geros būklės naudotos detalės.
Kalbant apie kitas šio modelio problemas, vairuotojai skundžiasi greitai nusidėvinčiomis priekinių svirčių įvorėmis. Jei jaučiate vibraciją iš variklio skyriaus arba perjungiant pavaras, tikėtina, kad teks keisti variklio arba pavarų dėžės pagalves.
Modeliams su automatinėmis pavarų dėžėmis tepalus reikia keisti kas tris metus, net jei per šį laiką buvo nuvažiuotas nedidelis atstumas. Nesilaikant rekomendacijų gali užsikišti tepalo filtras, o tai jau gali sukelti mechaninius pavarų dėžės gedimus.
Kėlios problemos susijusios ir su elektronika. Pavyzdžiui, jei akseleratoriaus pedalas ne visai tiksliai reaguoja į paspaudimus, gali būti, kad kilo problemų su padėties davikliu. Suprastėjus variklio dinamikai verta patikrinti ar tinkamai veikia oro srauto matuoklis. Vairuotojai turintys „V60“ su mechanine pavarų dėže turėtų atidžiai stebėti elektrinį rankinį stabdį, nes kartais jis veikia netinkamai ir gali atsileisti, o automobilis nevaldomai riedėti.
„Galima paminėti ir dar keletą ne visai pagirtinų ergonomikos sprendimų. Pavyzdžiui, už centrinio prietaisų skydelio esanti atvira dėtuvė nepatogi – norint iš jos pasiimti daiktus tenka gerokai pasikrapštyti, laužti riešą. Variklio užvedimo ir gesinimo mygtukas sumontuotas viršuje, tiesiai virš valytuvų svirtelės, todėl norint jį nuspausti, ranka nesunku kliudyti valytuvų svirtelę ir nenorom nuvalyti priekinį stiklą. Tačiau kokybės atžvilgiu, „V60“ solidus ir niekuo nenusileidžia pagrindiniams konkurentams“, – įvertino V. Kudarauskas.
Pagrindiniai konkurentai ir kaina
„Volvo V60“ kaina svyruoja nuo 5 iki 15 tūkst. eurų.
Pagrindinis „Volvo V60“ konkurentas – „Audi A4“. Vokiškas automobilis kainuoja truputį daugiau nei „V60“ – nuo maždaug 6000 eurų iki beveik 16 tūkst. už naujesnį modelį. C klasės „Mercedes-Benz“ kiek brangesnis, jo kaina svyruoja nuo 7000 tūkst. už senesnį modelį ir apie 16 tūkst. už naujesnį.
Pirmosios kartos „Volvo V60“ yra patogus, maloniai valdomas ir kokybiškas automobilis, kuris yra pilnavertė alternatyva vokiškiems šios klasės modeliams.
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: