Vienas iš trečios serijos BMW kozirių visada buvo tai, kad vairuotojams buvo siūloma plati variklių gama ir didelės papildomos įrangos komplektavimo galimybės.
Pavyzdžiui, variklių sąrašas prasideda nuo 134 arklio galių ir 250 Nm sukimo momentą turinčio 1,6 l benzininio iki daugiau nei 300 arklio galių ir 630 Nm sukimo momentą turinčio trilitrio dyzelio.
Taip pat buvo siūlomos ir hibridinės versijos, o už pavarų perjungimą buvo atsakingos aštuonių pavarų automatinės arba šešių pavarų mechaninės greičių dėžės.
„Vienas iš įdomių dalykų kalbant apie tokius 3 serijos BMW, kad jie gali būti sukomplektuoti labai įvairiai. Pavyzdžiui, modelis su galingiausiu dyzeliniu varikliu gali neturėti praktiškai jokios papildomos įrangos, o „trečiukas“ su silpniausiu varikliu gali būti sukomplektuotas pilnai“, – pasakojo „Autopilotas“ žurnalistas Vytenis Kudarauskas.
Debiutavus F30 kartos „trečiukui“, BMW truputį pakeitė kėbulo tipų pasirinkimą. Tradiciškai pirkėjai galėjo rinktis sedaną arba universalą, tačiau dviejų durų kupė ir kabrioletas buvo atskirti ir tapo ketvirtos serijos modeliais.
Tačiau „trečiukų“ gama buvo papildyta „Gran Turismo“ versija, kuri siūlė „Fastback“ kėbulo tipą su ilgesne ratų baze ir daugiau vietos viduje. Deja, kaip ir anksčiau, „trečiukas“ negali pasigirti nepriekaištinga kokybe automobilio viduje.
„Kalbant apie „trečiuko“ F30 vidų, tai kai kuriems jis patiks, kai kurie gali būti truputį nusivylę. Patiks tiems, kurie iki tol vairavo ankstesnius E46 ar E90 serijos modelius. Paprastas, aiškus prietaisų skydelis, truputį į vairuotoją pasukta centrinė konsolė ir net valdymas visų prietaisų yra tose pačiose vietose.
Nusivils tie, kurie nori kažko ypatingesnio ir kažko išskirtinesnio, bet, deja, „trečiukas“ to nesuteikia. Daug kur panaudotas kietas ir ne pats kokybiškiausias plastikas, kuris tikrai nesustiprina šio modelio, kaip „premium“ atstovo įvaizdžio“, – įvertino V. Kudarauskas.
Jei ne N serijos dyzeliniai varikliai, „trečiukas“ galėtų pasigirti labai gera reputacija.
„Vienas brangiausiai kainuojančių tokių automobilių gedimų, tai būtų N47 serijos grandinės pavara. Dažna bėda būna pačios grandinės tempimas, tai arba išsitempusi grandinė, arba netinkamai veikiantys įtempėjai. Kiek patikimesni ir mažiau problemų su grandinėmis turi benzininiai varikliai“, – teigė „Melga“ autoservisų tinklo padalinio vadovas Andžej Ostrovski.
Šis automobilis patiks tiems, kurie vairavo ankstesnės kartos 3 serijos modelį, bet nemėgstantys kietos važiuoklės ir norintys daugiau komforto, žvilgsnį turėtų nukreipti į kažką kitą. Šio automobilio kaina Autogidas.lt svetainėje svyruoja nuo 9 tūkst. iki 23 tūkst. eurų.
Visą apžvalgą žiūrėkite video reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį per TV6 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.