• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės ir VST valdančios bendrovės „NDX energija“ derybos klimpsta vis giliau – gali būti, kad abi pusės taip ir nesusitars dėl būsimo nacionalinio investuotojo bendrovės modelio ir akcijų proporcijų, skelbia „Klaipėda“.

REKLAMA
REKLAMA

Teiks du variantus

Penktadienį pasibaigė dar vienas ūkio ministro vadovaujamos grupės ir „NDX energijos“ derybų raundas, tačiau bendros pozicijos surasti kol kas nepavyko. Abi pusės Vyriausybei ir Seimui ketina teikti du skirtingus nacionalinio investuotojo sudarymo scenarijus: nacionalinio investuotojo bendrovė gali būti sudaroma „Lietuvos energijos“ pagrindu arba kuriant naują tris energetikos įmones valdančią įmonę.

REKLAMA

„Mes surandame bendrą sprendimo variantą dabartinės „Lietuvos energijos“ pagrindu, ir taip pat yra jų („NDX energijos) pasiūlymas kaip papildomas variantas, jei būtų kuriama nauja įmonė. Tokiu būdu mes įvykdome įstatymo reikalavimus ir siunčiame suderėtą poziciją su visais dokumentais, kai investuotojas kuriamas „Lietuvos energijos“ pagrindu, ir jų pasiūlymą kaip priedą prie šio dokumento“, – penktadienį pasibaigus derybų susitikimui aiškino ūkio ministras Vytas Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijų proporcijos neaiškios

Ministro teigimu, galutinį sprendimą dėl nacionalinio investuotojo kūrimo priimtų Seimas. Iki šiol derybose konkretaus sprendimo dėl akcijų pasidalijimo tarp privataus investuotojo ir valstybės dalies nepasiekta.

„Proporcijos – pats sunkiausias ir jautriausias klausimas, tačiau jau priartėjame prie tarpusavio pozicijų aiškesnio suformulavimo, kaip tai turi atrodyti. Įvairius variantus nagrinėjame, keičiasi skaičiai, dar reikia padirbėti, kad užbaigtume galimų variantų analizę, kad galėtume bendru sutarimu pasiūlyti geriausią skaičių derinį“, – teisinosi V.Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ministras vis dar tikisi, kad derybos gali būti baigtos jau pirmadienį: „Nelengvai sekėsi vesti derybas. Jau priartėjome prie tam tikrų formuluočių, įvertinimo. Tikimės, kad pirmadienį jau galėsime finišuoti.“

Tačiau „NDX energijos“ vadovas Darius Nedzinskas nebuvo nusiteikęs taip optimistiškai. „Sunku dabar spręsti“, – sakė jis, paklaustas, ar derybos gali būti baigtos pirmadienį.

REKLAMA

Siūlo nutraukti derybas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyrius ragina partijos pirmininką premjerą Gediminą Kirkilą nutraukti derybas su „NDX energija“.

„LSDP Vilniaus miesto skyriaus prezidiumas, išnagrinėjęs pirmininko Algirdo Paleckio medžiagą, susijusią su pavaduotojo Vytenio Andriukaičio konfidencialiu laišku dėl nacionalinio investuotojo problemų, nutarė kreiptis į LSDP pirmininką G.Kirkilą ir tarybą, siūlydamas įpareigoti Seimo LSDP frakcijos narius ypatingos skubos tvarka inicijuoti Atominės elektrinės įstatymo pakeitimus, užkertančius kelią privačiai AB VST ne viešo konkurso būdu dalyvauti nacionalinio investuotojo formavime“, – teigiama Vilniaus socdemų skyriaus pranešime.

REKLAMA

Partiečius pabarė

Tokį partiečių žingsnį sukritikavo LSDP garbės pirmininkas Algirdas Brazauskas: „Ne jų (LSDP Vilniaus skyriaus narių) reikalas užsiimti šiais dalykais. Jie turi ne pareiškimus skelbti, o ateiti pas premjerą partijos pirmininką ir išdėstyti savo motyvus. Šitoks elgesys neteisingas, todėl daugiau nekomentuosiu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G.Kirkilas taip pat nemato prasmės nutraukti derybas. Pasak jo, Vyriausybės tikslas nėra į nacionalinį investuotoją įtraukti būtent VST valdančią įmonę „NDX energija“.

„Strateginis tikslas yra konsoliduoti tris Lietuvos elektros energetikos sektoriuje veikiančias bendroves tam, kad padidintume šių įmonių grupės finansinį potencialą, kuris reikalingas naujos atominės elektrinės ir svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimui, – sakė premjeras. – Po investuotojo suformavimo mes dalį valstybės kontroliuojamų akcijų, pasilikdami ne mažiau kaip 51 proc., planuojame parduoti per biržą, taip pat svarstome galimybes dalį akcijų pasiūlyti Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui.“

Jolita Skinulytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų