(Atnaujinta 15:18 val.)
Neįsileido
Nutarimą Valdyba priėmė atsižvelgdama į tai, kad buvo pateikti ne visi pareikalauti su banko „Investicionnyj torgovyj bank“ veikla susiję duomenys – nebuvo pateikta išsami informacija apie šio banko akcininkus, kuri, siekiant užtikrinti šalies bankų sistemos patikimumą, reikalinga banko ir jo akcininkų tinkamumui įvertinti.
Kaip teigiama pranešime spaudai, sprendimas buvo priimtas vadovaujantis Lietuvos banko įstatymo 11 straipsniu ir Bankų įstatymo 22 straipsniu.
Seniau skelbta, kad praėjusių metų lapkritį banko atstovu Lietuvoje tapo buvęs „Omnitel“ Vilniaus regiono atstovybės vadovas Elmaras Milinavičius. „Investicionnyj torgovyj bank“ skelbia, kad 2010 metais uždirbo 269 mln. rublių (23,97 mln. litų).
Atrodo patikimas
Bankas sudaro patikimos kompanijos įspūdį. „Investtorgbank“ buvo įkurtas 1994 metų kovą. Tai yra universalus komercinis bankas, kurio klientai yra įvairios solidžios kompanijos ir organizacijos, atstovaujančios plačiam ekonomikos atšakų spektrui. Bankas patenka į 50 patikimiausių Rusijos bankų ir į 50 stambiausių finansinių ir kreditinių Rusijos organizacijų sąrašus. Nuo 2004 metų bankas turi tarptautinės reitingų agentūros „Moody's“ reitingą. 2008 metais organizacija patvirtino banko reitingus.
Kaip teigiama Banki.ru, 18 banko plėtros metų – stabilaus ir dinamiško judėjimo istorija: solidi patirtis, aukšta aptarnavimo kokybė, lanksti tarifų politika, stabilūs finansiniai rodikliai. Bankas turi solidžios ir patikimos kompanijos reputaciją.
Stambiausi „Investtorgbank“ akcininkai – Vladimiras Gudkovas (19,19 proc.), Vladimiras Udaltsovas (18,88 proc.), UAB „ITB Holding“ (13,72 proc.). „Starr Russia Investment“ ir J.C.Flowers&Co“ kartu su „FPK Capital“ valdo dar maždaug po 20 proc. akcijų.
Vis dėlto miglota praeitis?
Ir vis dėlto banko praeitis nėra tokia švari. Šių metų pradžioje „Investtorgbank“ buvo paskelbtas pažeidęs Konkurencijos įstatymą Rusijoje. Rusijos Federalinė antimonopolinė tarnyba ir šalies centrinis bankas pripažino banką pažeidus Konkurencijos įstatymą.
Nuo 2010 metų gegužės šis Rusijos bankas atsisakė priimti papildomus įnašus į kaupiamuosius indėlius. Kaupiamuosius indėlius gyventojai dažniausiai nusprendžia papildyti tuomet, kai krinta palūkanos. Dėl papildomų didelių įnašų į kaupiamuosius indėlius bankai patiria nuostolius, nes auga suma, išmokama kaupiamųjų indėlių savininkams.
Rusijoje nuspręsta, kad toks elgesys iškraipo rinką, kiti bankai dėl to galimai patiria nuostolius ir tokia veikla neatitinka verslo etikos, yra nesąžininga ir neteisinga. „Investicionnyj torgovyj bank“ buvo įpareigotas atnaujinti papildomų įnašų priėmimą.
Ruošėsi darbui
Bankas jau anksčiau buvo paskelbęs apie ketinimus žengti į Lietuvą. Be to, „Investtorgbank“ ketino plėsti savo tinklą ir į Latviją bei Vokietiją. Mūsų šalyje pradėti teikti paslaugas buvo planuota nuo šių metų rudens, buvo ieškoma darbuotojų.
Anksčiau buvo skelbta ir apie didžiausio Rusijos banko „Sberbank“ planus plėstis į Baltijos šalis.