REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kartais atrodo, jog ant stambiausių rizikos kapitalo fondų paradinių durų norima uždėti įrašą: „Vyresni kaip trisdešimties metų žmonės – neįleidžiami.“ Nesunku suprasti, kodėl. Investuotojai ieško revoliucinių iniciatyvų. Bilas Geitsas, Styvas Džobsas, Markas Zukerbergas ir kiti verslus įkūrė būdami 18–25 metų amžiaus.

 Kartais atrodo, jog ant stambiausių rizikos kapitalo fondų paradinių durų norima uždėti įrašą: „Vyresni kaip trisdešimties metų žmonės – neįleidžiami.“ Nesunku suprasti, kodėl. Investuotojai ieško revoliucinių iniciatyvų. Bilas Geitsas, Styvas Džobsas, Markas Zukerbergas ir kiti verslus įkūrė būdami 18–25 metų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet jei jau peržengėte 30-ies metų arba, neduok Dieve, 40-ies metų ribą, ir jūsų verslas nepakeitė pasaulio, esate nereikalingas? Patirtis yra svarbi norint įgyvendinti savo įžvalgas ir sukurti verslus. Tačiau patirties ir pradinių nuostatų neturėjimas – svarbiau. Pateikiame keletą privalumų, kuriuos turi jaunieji.

REKLAMA

Privalumas nr. 1 – jauni verslininkai turi geresnių idėjų

Ar Sergėjus Brinas, Laris Peidžas ir Markas Zukerbergas turėtų dėkoti savo amžiui už įžvalgumą? Iš dalies, taip. Puikios idėjos gimsta suvokiant rinką ir vartotojų poreikius. Šie verslų įkūrėjai sugebėjo rasti nišą augančioje IT rinkoje, kur nepatyrimas dažnai tampa privalumu.

Nepaisant jūsų amžiaus ar aplinkos, kurioje augote, atidžiai nagrinėjant rinką, atrasite nemažai vertingų idėjų. Kas turi didesnį potencialą – penkiasdešimtmetis „Cisco“ produkto vadovas ar „Cisco“ produkto vartotojas? Sudėtingas klausimas. Kiekvienas gali „gimdyti“ idėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Privalumas nr. 2 – jauni verslininkai nežino, ko negalima padaryti

Ar nepatyrimas yra privalumas? Iš dalies taip. Jauni verslininkai dažnai nesuvokia kliūčių iš iššūkių, su kuriais teks susidurti, tad „eina kiaurai“ (ir gana sėkmingai). Jiems nėra sudėtinga veikti dinamiškoje ir greitai besikeičiančioje aplinkoje, sprendimai priimami greitai, iš intuicijos. Tikėti donkichotiška idėja yra romantiška – iki tol, kol ji žlunga. Jaunieji verslininkai žino, kad būtina daugybę kartų testuoti, klysti, atnaujinti, eksperimentuoti, klysti, kol idėja įgauna perspektyvų pavidalą. Viso šio proceso metu investuojama nedaug, kol idėją priima visuomenė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privalumas nr. 3 – jauni verslininkai labiau susikoncentravę

Keli pradedantieji verslininkai iš Silicio slėnio pasakojo man, kaip savo namus pavertė biuru. Lovas pernešė į kitą kambarį, visi darbuotojai galėjo dirbti viename dideliame kambaryje, visur buvo stalai, o ant jų – kompiuteriai. „Tai buvo tobula darbo vieta. Mes daugiau kvėpavome kuriamu produktu, o ne oru“, – teigė mano pažįstamas startup’eris.

Daug lengviau kai reikia rūpintis tik vienu dalyku – savo verslu. Įvairūs įsipareigojimai – šeima, paskola už namą, kreditas už automobilį – tik atitraukia nuo tikslo ir įneša sumaišties. Dar senų senovėje karvedžiai suprato, jog būtina „mobilizuoti savo jėgas“ norint, jog karas būtų laimėtas. Jaunieji turi daugiau galimybių susikoncentruoti.

REKLAMA

Privalumas nr. 4 – jauni verslininkai greičiau mokosi

Gebėjimas greitai mokytis yra kritiškai svarbus verslumo įgūdis. Akivaizdu ir daugybės tyrimų patvirtinta, kad jauni žmonės sugeba greičiau mokytis. Tarkim, IT rinkoje viskas keičiasi pernelyg greitai, kad to būtų galima mokytis universitete. Čia dažnai keičiasi net pagrindinės rinkos prielaidos.

Vyresnio amžiaus žmogus pasakytų, kad vienokio ar kitokio dalyko būtina išmokti universitete, kursuose arba bent jau seminaruose. O jaunas žmogus yra daug lankstesnis ir naują programavimo kalbą įsisavins per mėnesį. Kodėl? Nes to reikia bendrovei.

REKLAMA

Privalumas nr. 5 – jauni verslininkai neturi, ko prarasti

Dvidešimt kelerių metų verslininkas dar nespėjo tapti karjeristu, todėl neturi baimės prarasti sunkiai užsitarnautą postą. Taip pat tikriausiai jis neturi ir namo, už kurią moka paskolą. Gyvenimo džiaugsmą sukuria santykiai, prasmingos idėjos įgyvendinimas ir kiti neapčiuopiami dalykai.

Tačiau visuomet yra išimčių

Būdamas 62-ejų metų Harlanas Sandersas atidarė pirmąjį „Kentucky Fried Chicken“ restoraną. Semas Voltonas buvo 44-erių, kai pastatė pirmąją „Wal-Mart“ parduotuvė. Donas ir Doris Fišeriai drabužių gamybos įmonę „The Gap“ įkūrė, kai Donui buvo 41-eri. Palikdamas pasaulį, jis taip pat paliko 3 mlrd. JAV dolerių vertės nekilnojamojo turto ir vieną didžiausių antrojo pasaulinio karo meno kolekcijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką visi šie verslininkai turėjo bendro, išskyrus labai panašų amžių? Jie sukūrė puikias, stabiliai veikiančias ir augančias bendroves, nes pažino rinką, turėjo joje patirties. Ieškokite juose įkvėpimo, supraskite, kad kiekvienas – tiek jaunas, tiek vyresnis – gali pasinaudoti unikalia įžvalga ir ant jos pamato sukurti puikiai funkcionuojantį verslą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų