Apie tai pranešta praėjus kelioms dienoms nuo Kinijos karinių pratybų aplink Taivaną pabaigos.
Kinija teigia, kad Taivanas yra jos teritorijos dalis ir žada jį vieną dieną susigrąžinti, prireikus – jėga.
Pirmadienį Taivano gynybos ministerijos pareiškime nurodoma, kad per pastarąją parą 10 Kinijos lėktuvų kirto oro gynybos indentifikavimo zoną (ADIZ) ir kad Taivanas į tai tinkamai reagavo.
Ketvirtadienį Kinijos kariniai laivai ir naikintuvai apsupo Taivaną per pratybas, kuriomis, Kinijos teigimu, buvo tikrinamas jos gebėjimas užgrobti salą.
Per dvi dienas trukusias pratybas Kinija kalbėjo, kad „Taivano nepriklausomybės jėgos [...] liks su perskeltomis galvomis ir besiliejančiu krauju“.
Pekinas pastaraisiais metais didino karinį spaudimą Taivanui, kone kasdien siųsdamas prie savarankiškosios salos karinius lėktuvus, dronus ir laivus.
Ekspertai sako, kad tai „pilkosios zonos taktika“, nereiškianti aiškių karo veiksmų, bet skirta Taivano kariuomenei sekinti.
Naujasis Taivano prezidentas sekmadienį pareiškė, kad jis vis dar pasirengęs dirbti drauge su Kinija siekiant stabilumo regione, nepaisant praeitą savaitę aplink salą Pekino surengtų karinių pratybų.
Tačiau Kinija pareiškė, kad praėjusią savaitę pasakyta Lai Ching-te inauguracinė kalba prilygo raginimams siekti nepriklausomybės ir „įstūmė mūsų tėvynainius Taivane į pavojingą karo ir pavojaus situaciją“.