Kiek anksčiau Kinija ir Baltarusija paragino pradėti derybas.
„Priešingai, visi įrodymai yra priešingi“, – „New York Times“ cituoja A. Blinkeną.
„Tikrasis klausimas yra tas, ar Rusija pasieks tokį lygį, kai bus iš tiesų pasirengusi nutraukti savo agresiją“, – pastebi jis.
Baltarusija ir Kinija paragino nutraukti ugnį Ukrainoje
Primename, kad trečiadienį Pekine susitikę Baltarusijos ir Kinijos lyderiai Aliaksandras Lukašenka bei Xi Jinpingas paragino nutraukti ugnį Ukrainoje ir pradėti derybas, rašo „The Guardian“.
Bendras abiejų lyderių raginimas prilygo Pekino praėjusią savaitę paskelbtam taikos planui, kuriame reikalaujama gerbti nacionalinį suverenitetą ir „teritorinį vientisumą“. 12 punktų dokumente nenurodyta, kas nutiktų su regionais, kuriuos Rusija okupavo po invazijos.
„Kinijos pozicijos esmė – raginti siekti taikos ir skatinti derybas... ir gerbti teisėtus visų šalių saugumo interesus“, – Kinjos valstybinis transliuotojas CCTV citavo Xi Jinpingą.
„Atitinkamos šalys turėtų nustoti politikuoti ir naudoti pasaulio ekonomiką kaip savo įrankį, imtis priemonių, kurios iš tiesų padėtų nutraukti ugnį, sustabdyti karą ir taikiai išspręsti krizę“, – kalbėdamas apie JAV ir jų sąjungininkes pridūrė jis.
A. Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija „visiškai pritaria ir remia Kinijos poziciją ir pasiūlymus dėl politinio Ukrainos krizės sprendimo, kuris yra labai svarbus sprendžiant krizę“.
A. Lukašenka yra ištikimas kruviną karą prieš Ukrainą pradėjusio Vladimiro Putino bendražygis, o Baltarusijos teritorija ne kartą buvo naudota rusų kariams į Ukrainą įvesti ar šalį atakuoti.
Į Kiniją jis atvyko po to, kai Pekinas paskelbė poziciją dėl Rusijos karo Ukrainoje, kurioje pabrėžė, kad yra neutrali šalis, ir paragino abi šalis palaikyti dialogą.
Be to, JAV ir NATO įtaria, kad Pekinas gali svarstyti, ar teikti Rusijai karinę pagalbą, jos karui įžengus į antrus metus. Kinija atmeta tokius teiginius.