Teigiama, kad pastarasis incidentas įvyko dar praėjusį rudenį, o situacija realybėje buvo daug rimtesnė, nei anksčiau skelbė skirtingos žiniasklaidos priemonės.
Publikacijoje teigiama, kad, jeigu rusai būtų numušę britų lėktuvą, tai reikštu grėsmę vienai iš NATO valstybių, todėl labai tikėtina, kad dėl šio įvykio būtų užsimezgę tolimesnė konflikto seka, kuri tiesiogiai galėtų įtraukti Vakarų sąjungininkes į karą su Rusija.
„The Washington Post“, remdamasis nutekintais Pentagono dokumentais, rašo, kad incidentas Juodojoje jūroje, netoli Krymo krantų, įvyko rugsėjo 29 d.
Nutekintuose dokumentuose minima, kad britams priklausantis žvalgybinis lėktuvas buvo „beveik sunaikintas“.
Apie šį įvykį Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as taip pat pranešė ir šalies Bendruomenių rūmams. Tąkart jis pažymėjo kad du rusų Su-27 naikintuvai bandė perimti RC-135 lėktuvą tarptautinėje oro erdvėje virš Juodosios jūros.
Be to, atkreipiamas dėmesys, kad vienas iš Rusijos lėktuvų paleido raketą šalia britų žvalgybinio orlaivio.
Nepaisant to, britų gynybos sekretorius tokio rusų žingsnio nelaikė bandymu „beveik numušti“ RC-135 lėktuvą, o raketos paleidimą iš Su-27 rusų naikintuvo įvardijo kaip „techninį gedimą“.
Visgi Pentagonas, įskaitant Didžiosios Britanijos ambasadą Vašingtone ir Rusijos ambasadą, atsisakė pakomentuoti informaciją, kuri pasklido paviešintuose dokumentuose.