Antradienį vėlai vakare iš naujai kuriamos Superlygos pasitraukus visiems šešiems Anglijos klubams trečiadienį jų keliu pasekė abu Milano klubai ir Madrido „Atletico“.
Trečiadienį pranešimą išplatino ir Turino „Juventus“. Vis dėlto jų pranešimas skambėjo gana lakoniškai.
„Mes vis dar tikime šio projekto sportine, komercine ir teisine sėkme, tačiau susidarius esamoms aplinkybėms yra mažai galimybių išpildyti projektą pagal pirminį planą“, – socialiniame tinkle skelbia klubas.
Vienas pagrindinių Superlygos idėjos autorių laikomas būtent Turino ekipos vadovas Andrea Agnelli. Jis duotame interviu Italijos spaudai pripažino, kad šioje situacijoje lyga nebus kuriama, bet ragino apsvarstyti bendrą idėją ir jos visiškai neatsumti.
Oficialiai iš projekto neišstojo tik ispanų gigantai Madrido „Real“ ir „Barcelona“.
Priminsime, kad projekto esmė buvo sukurti lygą, kurioje dalyvautų 20 geriausių Europos klubų, kaip „AC Milan“, „Arsenal“, „Atletico“, „Chelsea“, „Barcelona“, „Inter“, „Juventus“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, „Real“ ir „Tottenham“.
UEFA po tokio žingsnio pakilo į karą – pranešė, kad „Superlygos“ klubų žaidėjams bus draudžiama žaisti pasaulio ir Europos čempionatuose, o patys klubai gali būti išmesti iš nacionalinių čempionatų.
Tokį komandų žingsnį pasmerkė ir ištikimiausi sirgaliai, apkaltinę vadovus gobšumu ir futbolo griovimu, naikinant sportinį principą.
Kai kurių komandų aistruoliai surengė piketus prie klubų būstinių, reikalaudami net nebandyti vykdyti tokio projekto.
Kartu su A. Agneli Superlygos architektu laikoms ir „Real“ prezidentas Florentino Perezas.
Nors kai kurie klubo valdybos nariai reikalauja jo atsistaydinimo po, anot jų, patirto visiško fiasko, bet vos prieš kelias savaites prezidentu dar vienai kadencijai perrinktas ispanas kol kas savo sprendimo nepriėmė.