„Europos Superlyga įsitikinusi, kad dabartinė Europos futbolo situacija turi pasikeisti. Mes siūlome naują Europos konkursą, nes dabartinė sistema neveikia. Mūsų pasiūlymai nukreipti į tai, kad sportas galėtų vystytis, generuojant resursus ir vystant visą futbolo piramidę, tame tarpe padedant įveikti finansinius sunkumus, kuriuos patiria visa futbolo bendruomenė pandemijos metu.
Tai garantuotų padidintas išmokas visoms suinteresuotoms pusėms futbole. Nepaisant to, kad apie savo pasitraukimą paskelbė Anglijos klubai, kurie patyrė didelį spaudimą, esame įsitikinę, kad mūsų pasiūlymai atitinka visus Europos teisinius reikalavimus. Tačiau įvertinę susidariusią situaciją, mes peržvelgsime projektą ir pateiksime futbolo sirgaliams geriausią variantą“, – cituoja „Superlygos“ pranešimą žurnalistas Robas Harris savo „Twitter“ paskyroje.
Priminsime, kad projekto esmė buvo sukurti lygą, kurioje dalyvautų 20 geriausių Europos klubų, kaip „AC Milan“, „Arsenal“, „Atletico“, „Chelsea“, „Barcelona“, „Inter“, „Juventus“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, „Real“ ir „Tottenham“.
UEFA po tokio žingsnio pakilo į karą – pranešė, kad „Superlygos“ klubų žaidėjams bus draudžiama žaisti pasaulio ir Europos čempionatuose, o patys klubai gali būti išmesti iš nacionalinių čempionatų.
Tokį komandų žingsnį pasmerkė ir ištikimiausi sirgaliai, apkaltinę vadovus gobšumu ir futbolo griovimu, naikinant sportinį principą.
„Manchester City“ strategas Pepas Guardiola sakė, kad siūloma „Superlyga“ yra „ne sportas“.
„Tai nėra sportas, kai tu neturi jokio ryšio tarp pastangų ir sėkmės. Tai ne sportas, jeigu nesvarbu, kad tu pralaimėsi. Daug kartų sakiau, noriu geriausių įmanomų varžybų. Neteisinga, jeigu komandos kovoje dėl pirmų vietų ir negali būti kvalifikuotos“, – sakė P.Guardiola.
Lyga galiausiai ėmė byrėti labai greitai, kai pirmieji apie pasitraukimą paskelbė anglų klubai.