• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje žmonės pasakoja susidūrę su keistais blokavimo atvejais, kai negalėjo išsiųsti ir gauti žinučių naudodamiesi „Facebook Messenger“ nemokama susirašinėjimo programa.

Lietuvoje žmonės pasakoja susidūrę su keistais blokavimo atvejais, kai negalėjo išsiųsti ir gauti žinučių naudodamiesi „Facebook Messenger“ nemokama susirašinėjimo programa.

REKLAMA

Skaitytojas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad buvo užblokuotas susirašinėjime 24 valandoms po to, kai parašė faktinio turinio žinutę ir sulaukė pranešimų:

„This message was removed because it didn't follow our Community Standards“ (liet. ši žinutė buvo pašalinta, nes ji neatitiko mūsų bendruomenės standartų).

„You can't send messages for 23 hours. Something you sent in a chat went against our Community Standards“ (liet. Jūs negalite siųsti žinučių 23 valandas. Kai kas, ką siuntėte susirašinėjime, neatitiko mūsų bendruomenės standartų).

Vartotojai praneša esantys blokuojami grupėse, kuriose galima prisijungti prie pokalbių kambarių skirtingomis temomis. Šiuo atveju susirašinėjimo nariai buvo blokuojami grupėje, kuri aptarinėjo konkretų įvykį feisbuke („Event“). 

REKLAMA
REKLAMA

Skaitytojas negalėjo siųsti žinučių ne tik minėtoje susirašinėjimo grupėje, bet visų „Facebook Messenger“ žinučių.

Skaitytojas pasakoja, kad pats susidūrė su situacija, kai išsiųstos žinutės grupių chatuose (susirašinėjimuose) būdavo pašalinamos ir tada po kokios trečios žinutės susirašinėjimo dalyviai parai blokuojami nuo viso „Facebook Messenger“. 

REKLAMA

Kai galimybė susirašinėti grįžo, taip ir liko neaišku, kodėl susirašinėjimas buvo blokuotas. Skaitytojas teigia nerašęs nieko, kas prieštarautų „Facebook“ standartams, ar turėtų politinę potekstę.

Apie panašius atvejus socialiniuose tinkluose rašo ir kiti vartotojai. 

„Šįkart 3 dienas būsiu neatsakanti žinučių ir šiaip neveiksni Facebook'e. Parašiau žinutę kad FB vis trina žinutes ir blokuoja žmones. Ištrynė ir užblokavo“, – savo feisbuko draugams spalio 7 d. pranešė Kamilė.

REKLAMA
REKLAMA

„FB blokuoja mane ir neleidžia niekam žinučių siųsti mesengeryje visą parą, jūsų žinutes matau, ką man rašote, bet niekam negaliu atrašyti parą laiko, nei chatuose, nei į asmenines žinutes, soriuka, iš oro užblokavo... O jei žinote, kaip galima kažką padaryti, kad pagelbėtų, rašykite, nes jūsų žinutes matau, ačiū“, – rugsėjo pabaigoje įspėjo Lina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neatmetama, kad tai galėjo būti techninio pobūdžio gedimas. Per pastarąsias 24 valandas techninių gedimų registravimo puslapyje „Downdetector“ registruota kelis kartus daugiau sutrikimų nei įprastai. 67 proc. vartotojų sako, kad programėlė neveikė, 21 proc. negalėjo išsiųsti, 12 proc. gauti žinučių. Žmonės taip pat pažymi, kad negali išsiųsti nuotraukų ar skambinti su vaizdu.

Užblokavo, nes atsakinėjo į gimtadienio sveikinimus

Kaip nurodo „Facebook“, vartotojo paskyra „Messenger“ blokuojama arba apribojama tada, kai a) vartotojas pastaruoju metu siuntė labai daug žinučių (tiesa, nenurodyta, koks kiekis reiškia „daug“); b) kai išsiųsta(-os) žinutė(-s) neatitiko „Facebook“ bendruomenės standartų.

REKLAMA

Tikėtina, kad būtent dėl pirmosios priežasties per pastarąją savaitę užblokuota daugybė „Facebook Messenger“ vartotojų iš užsienio. Žmonės teigia vieną dieną įsijungę programėlę ir pamatę, kad nebegali atsakyti į žinutes, nors dar vakar programėlė veikė gerai, o patys vartotojai, jų teigimu, nerašė nieko draudžiamo.

„Messenger“ vartotojai teigia esantys užblokuoti, o kai kurie iš jų – jau ne pirmą kartą:

REKLAMA

„Aš ir vėl užblokuotas „Messenger“. Galiu gauti žinutes, bet negaliu atsakyti.“

„Facebook“ 24 valandoms uždraudė man siųsti žinutes. Aš nieko neignoruoju.“

„Negaliu atsakyti į jokias žinutes. Esu užblokuotas 7 dienoms.“

Kai kurie dalijosi kurioziškomis situacijomis. Štai JAV muzikantas Timothy Todd Shea teigia buvęs užblokuotas, nes norėjo atsakyti į gimtadienio sveikinimus.

„Man užblokuota galimybė atsakinėti į žinutes „Facebook Messenger“ už tai, kad atsakiau į per daug „Facebook Messenger“ siunčiamų sveikinimų su gimtadieniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl „Facebook“ leidžia man turėti 5 000 draugų ir 23 314 sekėjų, jei mums neleidžiama bendrauti vieniems su kitais kada norime ir kokiu dažnumu norime? Mes negalime to daryti patys? Facebook turi būti vartų sargas ir vykdytojas, jei siunčiame žinutes vieni kitiems per daug, kad jiems patiktų?

Visiems, kurie siuntė man žinutę su gimtadieniu ir negavo atsakymo, ačiū. Myliu jus ir atsiprašau, kad man buvo UŽDRAUSTA asmeniškai atsakyti...“, – rugsėjo 27 d. feisbuke rašė T. T. Shea.

REKLAMA

Ekspertas pataria, ką daryti

Komunikacijos ekspertas Jaunius Špakauskas pažymi, kad apribojimai arba blokavimai socialiniame tinkle „Facebook“ nėra reti.

Vis dėlto apriboti arba blokuoti paskyros be priežasties ir neinformavęs „Facebook“, anot komunikacijos eksperto, neturėtų. Antra vertus, bet kuris technologinis produktas nėra apsaugotas nuo sutrikimų ar gedimų.

„Kadangi „Messenger“ yra „Facebook“ produktas, gali būti kažkokia sąveika dėl to. Pavyzdžiui, žmogus tiesioginės konferencijos metu parašė kažkokį komentarą, pažeidžiantį taisykles. Kas nors pareportino (pranešė – aut. past.) ir jis laikinai yra suspenduotas“, – teigia J. Špakauskas.

REKLAMA

Anot pašnekovo, „Facebook“ informuoja vartotoją ir kitais atvejais, pavyzdžiui, jei kažkas parėmė paskyrą. Būna, kad socialinių tinklų paskyros užsikrečia virusais. Tiesa, pats „Facebook“ problemą dažniausiai sutvarko. 

Vis dėlto šiuo atveju komunikacijos ekspertas nukentėjusiam vartotojui pataria apie problemą pranešti pačiam „Facebook“.

„Feisbukas turi live chat (liet. gyvo pokalbio) funkciją, kai gali gyvai kalbėtis su feisbuko pagalba ir pranešti apie paskyrą. Mano patarimas būtų tai daryti būtent iš savo paskyros. Žmogus, su kuriuo skaitytojas kalbės, iš karto matys, iš kokios paskyros jam rašo“, – pataria J. Špakauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas būdas pranešti apie problemą

Suprasti, kad galėjote būti užblokuoti „Facebook Messenger“, galima keliais būdais, rašo tinklaraštis „MoreLogin“:

  • laikinai negali išsiųsti žinučių;
  • visiškai negalite siųsti žinučių per „Facebook“;
  • jums buvo apribota galimybė siųsti žinutes kitiems asmenims.

Tinklaraštyje taip pat siūloma išspręsti problemą, atlikus šiuos žingsnius.

  1. Reikia nueiti į „Facebook“ programėlę.
  2. Paspausti „Helps and Support (liet. pagalba ir palaikymas).
  3. Paspausti „Report a Problem“ (liet. pranešti apie problemą).
  4. Pasirinkti „Messenger“ arba „CHat“ parinktį.
  5. Parašyti ir paaiškinti apie problemą arba prisegti ją įrodančią ekrano nuotrauką.
  6. Palaukti, kol „Facebook“ problemą pašalins.

Siekiant išvengti apribojimų ateityje, socialinių tinklų specialistai pataria susikurti stiprų „Facebook“ slaptažodį, nesijungti iš daugybės skirtingų vietovių, periodiškai atnaujinti programėlę ir, žinoma, laikytis bendruomenės standartų: nesiųsti žinučių su smurto, pornografijos ir kitu nepageidaujamu turiniu.

kad,tos snukiaknyges gali ir 100metu nebuti:)
Neturiu to Facebook messenger ir nesuku galvos, ramiai gyvenu. Jokių problemų.
O koks tikslas jį turėti, kelti nuotraukas? kaip mergos? o kad vaikina seilės varvintu? tuštybė... ar be tikslo susirašinėti per dienas? su kažin kuom? ten pilna kontaktų nors tikrų draugų pas dauguma vienetai arba vieniši ir sėdi, susikuria iliuzija kad turi draugų o kur jie kai tau sunku? ar nori gyvai pabendrauti, visi su savo reikalais... iš to fb naudos nulis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų