Metinį Pasaulio ekonomikos apdovanojimą Kylio pasaulio ekonomikos institutas skiria įtakingoms politikos, mokslo ir verslo asmenybėms, įvertinant išskirtinius jų nuopelnus siekiant tvarios gerovės, derinant ekonominį efektyvumą su socialiniu teisingumu ir aplinkos tausojimu, skatinant politikų, mokslininkų ir verslininkų dialogą.
Šių metų tema – „Lokali politika tarp valstybės ir rinkos“, o apdovanojimu siekiama atkreipti dėmesį į pasaulio ekonomikos iššūkius, peržengiančius valstybių sienas.
Prezidentė nominuota už atsakingumą ir toliaregiškumą Europos Komisijoje sprendžiant Europos Sąjungos biudžeto reformos uždavinius bei vadovaujant valstybei – įveikiant krizes, vedant šalį į euro zoną, oponuojant Rusijai ir didinant Lietuvos saugumą ir apginamumą.
Pasaulio ekonomikos apdovanojimai skiriami nuo 2005 m., šiemet – 17 kartą. Tarp laureatų – Davoso Pasaulio ekonomikos forumo steigėjas ir vadovas Klaus‘as Schwab‘as, buvęs Švedijos premjeras Göran‘as Persson‘as, JAV ekonomistas ir Nobelio premijos laureatas Robertas Shiller‘is, buvusi Airijos Prezidentė Mery Robinson, buvęs Italijos premjeras Mario Monti ir daug garsių politikos, mokslo ir verslo pasaulio vardų.
Kylio pasaulio ekonomikos institutas, gyvuojantis daugiau kaip šimtą metų, užsiima globalizacijos tyrimais, tokiais kaip tarptautinės ekonomikos varikliai ir jų poveikis, pasaulinių rinkų integracija ir dezintegracija, politinių veiksmų galimybės ir ribos atvirose ekonomikose.
Šimonytės patarėjas apie Grybauskaitę: „Abejoju buvusios prezidentės ekonominėmis žiniomis. Ji turbūt ruošiasi rinkimams“
Kiek anksčiau šią savaitę premjerės I. Šimonytės patarėjas ekonomikai V. Navickas suabejojo D. Grybauskaitės ekonomikos žiniomis.
Ministrės pirmininkės patarėjas ekonomikai V. Navickas „Žinių radijuje“ sukritikavo buvusios prezidentės prognozes.
„Abejoju buvusios prezidentės ekonominėmis žiniomis. Ji turbūt ruošiasi rinkimams ir bando įaudrinti Lietuvos žmones. Bet duomenyse matome priešingą problemą – ne recesiją, o Lietuvoje vis dar smarkią infliaciją Lietuvoje, kuri pasiekė 18,5 proc. gegužės mėnesį, ir nėra signalų kol kas, kad ji mažėtų“, – sakė V. Navickas.
„Rizika ta, kad centriniai bankai per daug pristabdys ekonomikas, kad atsikratytume infliacijos problemos ir tame procese galime įšokti į recesiją. Bet jeigu užstabdys tik tiek, kiek reikia – kad infliacija sumažėtų, tada teoriškai recesijos galima išvengti“, – pridūrė patarėjas.
Kadenciją baigusi prezidentė D. Grybauskaitė ragino pradėti gyventi realybėje, pasak jos, ekonominė krizė yra neišvengiama.
„Yra didelė tikimybė, kad nuo teorijų apie stagfliaciją, ekonomika pereina į recesiją. Tą galime matyti jau šį rudenį ir žiemą. Tai reiškia, kad Lietuvoje ekonominė krizė taip pat atsibels dvejų-trijų mėnesių laikotarpyje. Kodėl taip sakau?
Nes visi planai apie papildomas lėšas, apie antiinfliacinius paketus turi atsižvelgti į geopolitinės ekonomikos lėtėjimą ir tai, kad tokių lėšų dėl ekonomikos susitraukimo gali nebūti. Šito aš negirdžiu. Aš girdžiu kalbas, kurios buvo taikos, augimo ir klestėjimo laikotarpiu. Deja, tas laikotarpis baigėsi“, – po G. Nausėdos metinio pranešimo Seime susirinkusiems žurnalistams sakė prezidentė D. Grybauskaitė.
Pasak jos, tokios priemonės kaip vienkartinės išmokos tik ir didins infliaciją. D. Grybauskaitės teigimu, tokia didelė infliacija, kartu su ekonomikos sulėtėjimu, yra absoliučiai neišvengiama ekonominė krizė.
„Tą turime turėti galvoje, neturėti iliuzijų, nežadėti, ko negalime realizuoti ir pradėti gyventi realybėje. To aš kol kas negirdžiu“, – teigė D. Grybauskaitė.
Partskoloje Vilniuje buvo destoma ---Rusu kalba.