Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė „Žinių radijo“ laidoje teigė, kad dėl tipinės lietuviškos vasaros turistų kiekis mažesnis, priežasčių daug – nepalankus oras, atostogos planuojamos paskutinę minutę.
„Aš manau, kad kiekvienas verslas pasakys, kad galėtų būti ir daugiau. Žinoma, kad jų gali būti daugiau, turime tikrą lietuvišką vasarą, kur mūsų tauta stebi orus ir didžioji dalis planuoja paskutinę minutę. Tikrai nelepina vasara mus ši, srautas Palangoje svečių yra sumažėjęs, aš, manau, kad ne tik Palangoje, bet ir visuose kurortuose. Šiandien dienai žiūrint į orų prognozes – jeigu tik pamato, kad yra saulės, žmonės rezervuojasi žymiai intensyviau“, – pasakojo ji.
Dėl visai neseniai kilusios audros pajūryje, ne vienas verslas skaičiuoja nuostolius. Audros žalą pajuto ne tik verslai, bet ir gyventojai. Tačiau, pasak L. Taučiūtės, Palanga su audros patirtais nuostoliais susitvarkė nesunkiai, o viešbučių sektorius didelių nuostolių nepatyrė.
„Palanga pakankamai gražiai tai išgyveno, pajūris labai smarkiai nenukentėjo, kaip nukentėjo Nidos pajūris. Yra nuostolių, negalime sakyti, kad jų nėra, medžiai sulaužyti, nukritę ar kažkoks žmogaus inventorius iš bangų išvartytas“, – aiškina ji.
Kainos pakilo apie 10 proc.
Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės, kainos kiekvienais metais kurortuose yra skirtingos, tačiau nereikia skubėti daryti prielaidos, kad šiais metais viskas pigiau arba brangiau.
Moteris priduria, kad verslai atsakomybę prisiima patys sau, tačiau dėl įvairių aplinkybių kainas tenka didinti.
„Aš turbūt atsakysiu klausimą klausimu: o kur kainos yra tokios pat Lietuvoje, kaip praeitais metais? Ar mes turime parduotuvėje tokias pačias kainas? Ar mes turime bet kuriame sektoriuje, ar bankininkystės sektoriuje?
Kadangi kito visur elektros kainos, dujų kaštai, darbo užmokesčio kaštai. Mes neišskirkime, kad viešbučiuose ir restoranuose pakito kainos. Taip, jos pakito, pas mus yra paaugę apie 10 proc. skirtingai nuo kiekvieno viešbučio ir restorano. Kaip ir kitose sektoriuose, mes tą augimą turime ir jį matome, tai neišskirčiau, kad viešbučiai ir restoranai kažkoks unikumas yra.
Lyginant su praeitais metais, jau ne kartą minėjau, kad kainos, tikrai, yra padidėjusios apie 10-15 proc. Nuo praeitų metų, kas yra absoliučiai normalu, jeigu išsilaikymo kaštai arba pagrindiniai kaštai, kuriuose reikia padengti įmonėms, kur išaugusios po 30-35 proc., tai reiškia, kad verslas prisiima visą atsakomybę ir nekelia tiek kainų“, – vardija L. Taučiūtė.
Daugiau svečių atvyko iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos
Portalo priejuros.lt vadovas Laurynas Šertvyčius „Žinių radijuje“ kalbėjo, kad Lietuvos pajūris grįžo į prieš karantininį laikotarpį, kuomet Palanga persipildydavo svečių. Tačiau dėl prastesnių orų rezervacijos yra atšaukiamos, lankomumas irgi.
„Bendrai orai, gal ne tik šis savaitgalis, bet apskritai išgąsdino turbūt visi ties liepos viduriu prasidėję prastesni orai. Iš tikrųjų jaučiame, kad yra ir atšaukimų rezervacijų ir pats susidomėjimas apskritai kažkiek sumažėjęs yra lyginant su pernai lankomumo statistika, jis yra apie 10 proc. mažesnis.
Bendrai visas sezonas pajūryje Lietuvos, šiemet yra toks sugrįžimas į prieš pandeminį laikotarpį. (...) Šiemet viskas sugrįžo į tuos 2019 metus, į tą susidomėjimą Lietuvos pajūriu ir atostogomis Lietuvos pajūryje“, – teigia jis.
L. Šertvyčius priduria, kad šiuo metu Lietuvos pajūris sulaukia poilsiautojų iš artimiausių šalių – Lenkijos, Latvijos ir Estijos.
„Užsieniečių tendencija yra sumažėjusi, nes vis tiek didelė dalis atvykstančių užsieniečių į Lietuvos pajūrį būdavo Rusija ir Baltarusija, tai prasidėjus karui Ukrainoje praktiškai neliko tų poilsiautojų, tai automatiškai ir tas procentas sumažėjo. O dažniausiai dabar atvyksta tie, kurie būna kelioms dienom – tai latviai, lenkai, estai, iš tų artimesnių valstybių“, – vardija jis.
Parengė: Austėja Eglynaitė
Visą „Žinių radijo“ pokalbį galite stebėti čia: