„Metinio pranešimo žanras yra laisvas. Prezidentas pasirenka pats, kokį akcentą akcentuoti ir ką įvardinti svarbiausio. Svarbiausios šalies problemos per šiuos metus buvo įvardintos, kurios buvo ir teigiamai, ir neigiamai vertinamos. Tai natūralu. Daugelis kritiškų pastabų, be abejo, yra taiklios, nes tų problemų ir bėdų visose vyriausybėse buvo ir bus“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė D. Grybauskaitė.
Visgi konkrečių G. Nausėdos pasisakymų buvusi šalies vadovė komentuoti nepanoro.
Kalbėdama apie į viešumą iškilusį faktą, kad prezidentas su I. Šimonyte akis į akį nesusitinka jau devynis mėnesius, D. Grybauskaitė sako, kad kalbėtis galima įvairiomis formomis.
„Bendrauti būtina sprendžiant valstybės interesus ir problemas. Kalbėtis galima ir susitinkant, ir telefonu, ir interneto pagrindu. Čia jau apsisprendžia abu valstybės vadovai. Visų valstybės vadovų valdymo laikotarpiu būna ir pakilimų, ir mažiau intensyvių santykių. Čia jau yra abiejų vadovų apsisprendimas. Nėra pareigos vienam ar kitam tą daryti. Tai ir žmogiška, ir kaip suprantama pareiga, atliekant savo pareigas“, – teigė D. Grybauskaitė.
Paklausta, ar turėtų trauktis finansų ministrė Gintarė Skaistė ir kultūros ministras Simonas Kairys, patekę į „čekučių“ skandalą, D. Grybauskaitė tikino, kad politikai turi prisiimti daug didesnę atsakomybę dėl savo veiksmų.
„Tai ir pasitikėjimo politine sistema klausimas. Konkrečiai nenorėčiau nei diktuoti, nei nurodinėti nei ministrams, nei Vyriausybei. Matome, kad tos politinės atsakomybės stoka buvo demonstruojama. Apskritai „čekiukų“ skandalo fone visus kitus ypač valdančiosios daugumos vadovų sprendimus įvardinčiau kaip politinės ir asmeninės nebrandos demonstracija“, – sakė D. Grybauskaitė.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seime skaitė savo ketvirtąjį metinį pranešimą.
Konstitucija numato, kad šalies vadovas metiniame pranešime apžvelgia šalies padėtį, Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, nubrėžia gaires ateičiai. Prezidentai metinius pranešimus tradiciškai skaito Seimo pavasario sesijos metu, tai yra iki birželio 30 dienos.