Pranešama, kad karalius planuoja pakeisti įstatymą, kad nedirbantys karališkieji asmenys netaptų valstybės patarėjais, rašo mirror.co.uk.
Pagal naujus planus princas Andrew, princas Harry ir princesė Beatričė neturės teisės atstovauti monarcho. 1937 metų Regentystės įstatymas numato, kad monarcho sutuoktinis ir keturi suaugę asmenys, esantys eilėje į sostą, gali veikti kaip valstybės patarėjai.
Patarėjai gali veikti monarcho vardu, jei jie nėra dirbantys karališkieji asmenys
Paskutiniaisiais karalienės valdymo metais šiuos vaidmenis atliko Velso princas, Kembridžo hercogas, Sasekso hercogas ir Jorko hercogas, taip pat Edinburgo hercogas iki savo mirties.
Karaliaus karolio įžengimas į sostą reiškia, kad karalienė konsortė Camilla, kaip karaliaus sutuoktinė, ir princesė Beatričė, kaip kita suaugusioji eilėje į sostą, gali tapti valstybės patarėjomis.
Tačiau taip trys iš penkių ‒ princas Andrew, princas Harry ir princesė Beatričė ‒ patarėjų liktų nedirbančiais karališkaisiais asmenimis.
„The Telegraph“ praneša, kad manoma, jog karalius pripažįsta nedirbančių karališkųjų asmenų trejeto netinkamumą jį atstovauti, jei jis būtų neveiksnus ar išvykęs į užsienį.
Manoma, kad karalius nori imtis atitinkamų veiksmų, kad įstatymai būtų kuo greičiau pakeisti, o jo brolis ir sesuo, Vesekso grafas ir karališkoji princesė kuo greičiau galėtų užimti dvejas pareigas.
Taip pat galėtų būti platesnė reforma, kuri bandytų aiškiai apibrėžti dirbančių ir nedirbančių karališkųjų asmenų padėtį. Jei naujieji reikalavimai nebūtų sutelkti tik į paveldėjimo liniją, gali būti, kad būtų įtraukta ir Velso princesė.
Valstybės patarėjai karaliaus vardu kreipiasi retai, nors pastaraisiais metais jų kartais prireikdavo. Princas Charlesas ir princas Williamas dalyvavo parlamento atidaryme gegužę, kai pavadavo karalienę, o tam, kad tai būtų konstituciškai teisėta, turi dalyvauti du patarėjai.
Parlamentas turės priimti bet kokius teisės aktų pakeitimus. 1953 m. karalienė paprašė įtraukti nuostatą, užtikrinančią, kad, jei karalienės ir Edinburgo hercogo vaikas įžengtų į sostą nesulaukęs 18 metų, princas Phillipas taptų regentu.