Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad ridikėliai – tikras antocianinų – flavonoidų, suteikiančių jiems ryškią spalvą ir padedančių apsaugoti širdies bei kraujagyslių sveikatą, šaltinis.
Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pataria neišmesti ir ridikėlių lapų: pigiai pasiruošite salotas ir paįvairinsite glotnučius.
Sezoninė mityba – palanki organizmui
Ridikėliai, laiškiniai svogūnai ir švieži kopūstai – pirmosios pavasarinės daržovės ant mūsų stalo, tad dabar pats metas nepamiršti jų įtraukti į savo racioną: pjaustyti ne tik salotoms, gardinti sumuštinius, bet kramsnoti ir vienus, kaip užkandį, rašoma pranešime spaudai.
Gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė sako, kad pavasarį, kaip ir visais metų laikais, tinkamiausi yra sezoniniai ir vietiniai maisto produktai, kurie suteikia mums reikalingų maistinių medžiagų. „Ridikėliai yra puikus antocianinų – flavonoidų, suteikiančių jiems spalvą ir padedančių apsaugoti širdies bei kraujagyslių sveikatą, šaltinis.
Antocianinai pasižymi išskirtine savybe – rūpinasi mūsų venomis ir arterijomis, apsaugo nuo sukietėjimų ir uždegimų. Valgydami visų rūšių raudonos ar mėlynos spalvos vaisius ir daržoves, gausime pakankamą kiekį flavonoidų“, – teigia gydytoja dietologė.
Ji primena, jog ankstyvą pavasarį ypač naudinga papildyti organizmą antioksidantais: „Verta pasinaudoti tuo, ką mums teikia gamta, kad užtikrintume visas mūsų organizmui reikalingas maistingąsias medžiagas.
Pavasarį parduotuvėse jau atsiranda daržovių, kurios stiprina mūsų organizmo gynybines galias, o ridikėliai rekomenduotini dėl juose esančio vitamino C, folio rūgšties bei kalio. Nors ridikėliuose yra net apie 95 % vandens ir mažai kalorijų, o tai pavasarį padeda palaikyti organizmo hidrataciją, juose taip pat gausu naudingų skaidulų, vitaminų ir mineralų.“
Ridikėlius galima ir troškinti
Gerai nuplautus šviežius ridikėlius patariama valgyti žalius – tai gali būti puikus užkandis tarp valgymų – keliaujant, dirbant ar mokantis. O. Suchočeva siūlo panaudoti juos gaminant ir kitus pigius patiekalus.
„Ridikėliais galite ne tik skaninti salotas, bet ir kepti, troškinti ar susmulkintus dėti į padažus, įtarkuoti į baigiamą virti sriubą. Jaunų ridikėlių lapus galima dėti į salotas ar pigesnius žaliuosius kokteilius. Gerai nuplautus ridikėlius patariama valgyti žalius, kai jie yra labai švieži ir traškūs, todėl tai gali būti sveikas ir puikus užkandis“, – pataria komercijos operacijų vadovė.
Ji priduria, kad jau prekiaujama pirkėjų pasiilgtais ridikėliais iš Italijos: su lapais, sveriamais ir fasuotais, jų yra skirtingų rūšių: apvalių, pailgų ir baltų.
„Ridikėlius galima panaudoti ir gaminant kitus patiekalus: pavyzdžiui, šaltas sriubas – jie gali būti net ir mūsų mėgstamų šaltibarščių ingredientas. Pačias paprasčiausias pigias salotas pasiruošite iš griežinėliais pjaustytų ridikėlių, pagardintų druska ir prieskoniais, su grietinės ar jogurto padažu“, – rekomenduoja specialistė.
Kviečiame pasigaminti salotas su ridikėliais ir kiaušiniais – jos papuoš Velykų stalą, be to po šventės galėsite sunaudoti kiaušinių likučius.
Salotos su ridikėliais ir kiaušiniais
Patiekalui reikės:
- 2 ryšulėlių ridikėlių, supjaustytų plonais griežinėliais
- ½ puodelio pipirnės arba kitų smulkialapių salotų
- 3 šaukštų augalinio aliejaus;
- 1 didelės citrinos;
- 2 didelių kietai virtų kiaušinių, supjaustytų griežinėliais;
- 1 žiupsnelio baltojo cukraus;
- druskos, pipirų – pagal skonį.
Dubenyje sumaišykite ridikėlius ir salotas.
Puodelyje sumaišykite aliejų, iš citrinos išspaustas sultis, druską, pipirus ir cukrų.
Supilkite ant salotų ir išmaišykite.
Papuoškite kiaušinio griežinėliais.
Skanaus!