Nors nėra garantuoto recepto ilgesniam gyvenimui, vienas esminis žingsnis yra sustabdyti lėtinių ligų pirmtakus. Laimei, remiantis tyrimais, vienas šildantis gėrimas tai daro gana efektyviai.
Lėtinės ligos, įskaitant vėžį ir širdies ligas, kelia didelę grėsmę ilgaamžiškumui. Šios sąlygos, laikomos pagrindine mirties priežastimi pasaulyje, vien JK kasmet nusineša daugiau nei 320 000 gyvybių. Tačiau tam tikros rūšies žalioji arbata gali pristabdyti šias abi grėsmes, rašo express.co.uk.
Matcha arbatos nauda
Suprantama, kad mankšta ir aktyvus gyvenimo būdas taip pat puikiai padeda išvengti pagrindinių ligų, tačiau gali padėti ir toks paprastas dalykas, kaip arbatos puodelis.
Šis mokslinių tyrimų pasiūlymas, paskelbtas žurnale „Aging“, pabrėžia išskirtines „Matcha“ arbatos „priešvėžines“ savybes. Mokslininkų komanda nusprendė išbandyti šiuos privalumus, naudodama metabolinį fenotipavimą krūties vėžio ląstelėms.
Salfordo universiteto Biomedicininių tyrimų centro atliktas tyrimas parodė, kad žalioji arbata gali žymiai sumažinti vėžio ląstelių dauginimosi greitį.
Vienas iš tyrimo autorių, gydytojas Michael Lisanti, sakė: „Matcha“ žalioji arbata yra natūralus produktas, naudojamas kaip maisto papildas, turintis didelį potencialą įvairiems negalavimams gydyti. Tačiau jo veikimo molekulinis mechanizmas, iš esmės, nėra žinomas.
Naudodami metabolinį fenotipą nustatėme, kad arbata slopina oksidacinį mitochondrijų metabolizmą – kitaip tariant, ji neleidžia ląstelėms „pasipildyti kuro“, todėl jos tampa interaktyvios ir miršta.
Sako, kad gali prailginti gyvenimo trukmę
Mūsų rezultatai atitinka idėją, kad „Matcha“ gali turėti didelį terapinį potencialą, tarpininkaujant vėžinių ląstelių metaboliniam perprogramavimui“.
Tyrėjų pastebėtas poveikis žmogaus krūties vėžio ląstelėms buvo stulbinantis, nes „Matcha“ veikliosios sudedamosios dalys darė „chirurginį poveikį“, panaikindamos tam tikrus signalizacijos kelius.
Be to, šie galingi antioksidantai gali padėti išvengti įvairių ligų, pradedant širdies ligomis ir baigiant osteoporoze. Tačiau ypač naudinga mėgautis šiuo karštu gėrimu, jei turite aukštą cholesterolio kiekį. Vienas iš žaliajame gėrime esančių antioksidantų yra katechinas, galintis tiesiogiai veikti riebalinę medžiagą.
Tiesą sakant, „The American Journal of Clinical Nutrition“ paskelbti tyrimai rodo, kad žalioji arbata gali žymiai sumažinti cholesterolio kiekį. Eksperimente, kuriame dalyvavo 1136 tiriamieji, buvo atlikta keturiolika atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų, siekiant stebėti gėrimo poveikį.
Mokslininkų komanda nustatė, kad gėrimas sumažino „blogojo“ cholesterolio kiekį 2,19 mg/dl. Tyrimo metu padaryta išvada, kad mėgavimasis žaliąja arbata gali žymiai sumažinti bendro ir „blogojo“ cholesterolio lygį, nepakenkdamas „gerąjam“ cholesteroliui.
Kadangi didelis cholesterolio kiekis yra širdies ligų ir insulto pirmtakas, šis karštas gėrimas taip pat gali apsaugoti nuo šių ligų, nes kontroliuoja cholesterolio kiekį. Toks poveikio vėžiui ir cholesteroliui derinys gali prailginti jūsų gyvenimo trukmę.