Dar bebūnant princu dabartiniam karaliui Karoliui III vykdant savo karališkąsias pareigas, dažnai kildavo sumaištis tarp socialinės žiniasklaidos vartotojų.
Remiantis „Google Trends“ duomenimis, susiję paieškos terminai dažniausiai būdavo „princo Charleso pirštai“ arba „princo Charleso dešrelių formos pirštai“. Pastaraisiais metais „Twitter“ vartotojai taip pat labai ilgai aptarinėjo šią temą, nes Charleso pirštai atrodė patinę.
2021 m. gegužę Karolis III buvo nufotografuotas per karališkąsias sužadėtuves pietų Londono aludėje, kur jo ištinę pirštai sukėlė rimtą gerbėjų susirūpinimą. Charleso pirštai atkreipė dėmesį ir per jo tėvo princo Philipo laidotuves praėjusių metų balandį.
Pranešama, kad 2012 m. karalius Karolis III šaipėsi iš savo „dešrelių formos pirštų“ kelionėje po Australiją, rašo express.co.uk.
Kodėl tinsta rankos?
Rankų ir pirštų tinimą gali sukelti įvairios priežastys, todėl svarbu aptarti simptomus su gydytoju. Pasak Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos, būklė, vadinama edema, reiškia rankų ir plaštakų patinimą dėl skysčių kaupimosi ir jis dažnai praeina savaime.
Tačiau jei po kelių gydymo namuose dienų būklė nepagerėja arba pablogėja, sergantiesiems rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Edemos simptomai yra patinusios rankos, plaštakos arba blizganti, ištempta arba paraudusi oda.
Edema taip pat gali paveikti kulkšnis, pėdas ir kojas. Skubiai kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti skubiosios medicininės pagalbos telefonu reikia šiais atvejais: jei patinsta tik viena ranka arba plaštaka be jokios akivaizdžios priežasties, pvz., sužalojimo, patinimas yra stiprus, skausmingas arba prasideda labai staiga,
patinusi vieta parausta arba liečiant jaučiate karštį, patinsta jūsų ranka ar plaštaka, pakyla labai aukšta temperatūra arba krečia drebulys, sergate cukriniu diabetu ir jūsų ranka ar plaštaka yra patinusios. Jei jaučiate dusulį ar sunkiai kvėpuojate, spaudžia krūtinę ‒ kvieskite skubiąją medicinos pagalbą.
Edemą dažniausiai sukelia:
- jei per ilgai būnate toje pačioje padėtyje,
- valgote per daug sūraus maisto,
- esate nėščia,
- vartojate tam tikrus vaistus, pvz., kai kuriuos kraujospūdį mažinančius vaistus, kontraceptines tabletes, antidepresantus ar steroidus.
Edemą taip pat gali sukelti:
- sužalojimas, pvz., patempimas ar išnarinimas,
- staigūs temperatūros pokyčiai, pvz., labai karštas oras,
- vabzdžių įkandimas ar įgėlimas,
- odos alergija, pvz., angioedema,
- inkstų, kepenų ar širdies problemos,
- kraujo krešulys,
- infekcija,
- kai kurios sveikatos būklės, pvz., limfedema arba psoriazinis artritas.
Kaip galite palengvinti patinimą?
NHS rekomenduoja atlikti šiuos veiksmus, kad sumažintumėte edemos patinimą: atsigulkite ir, kai galite, naudokite pagalves, kad pakeltumėte patinusias galūnes, judinkite visą ranką ir petį – pabandykite pakelti ranką virš galvos, sugniaužkite ir atleiskite kumštį,
masažuokite ranką ar plaštaką aukštyn tvirtu, bet neskausmingu spaudimu – pavyzdžiui, pradėkite nuo pirštų galiukų ir kilkite link delno,
atlikite švelnius pratimus, pavyzdžiui, vaikščiokite, kad pagerintumėte kraujotaką, gerkite daug vandens, plaukite rankas, jas sausai nušluostykite ir patepkite drėkinančiu kremu kad išvengtumėte infekcijų, merkite rankas į šilto-šalto vandens voneles.
Žmonės, kenčiantys nuo rankų ar plaštakų patinimo, turėtų vengti ilgai likti toje pačioje padėtyje ir nedėvėti per daug aptemptų drabužių.