• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei naktį sunku užmigti ir atrodo, kad į galvą lendančios įkyrios mintys neleidžia tinkamai pailsėti, miego ekspertė pataria prieš miegą išbandyti šį metodą – užmigsite kone akimirksniu.

Jei naktį sunku užmigti ir atrodo, kad į galvą lendančios įkyrios mintys neleidžia tinkamai pailsėti, miego ekspertė pataria prieš miegą išbandyti šį metodą – užmigsite kone akimirksniu.

REKLAMA

Jei kada nors teko ištisas valandas vartytis lovoje bandant užmigti, žinote, kaip tai vargina, ypač todėl, kad dažniausiai nemiga užklumpa tada, kai kitą dieną reikia anksti keltis, rašo mirror.co.uk.

Galvojant apie tai, kad nepavyksta užmigti, tai padaryti pasidaro dar sunkiau. Tačiau miego ekspertė pasidalijo patarimais, kaip užmigti per greičiau nei penkiais minutes – gailėsitės to nežinoję anksčiau.

Rosie Osmun paaiškino, kad nedideli miego grafiko pakeitimai gali padėti lengviau užmigti valandų valandas neskaičiuojant avių.

REKLAMA
REKLAMA

Jei negalite užmigti, blogiausia, ką galite padaryti, tai nuolat žvilgčioti į laikrodį. Dėl to, kad galvojate apie laiką, likusį iki to, kai reikės keltis, ir tampa dar sunkiau užmigti.

REKLAMA

Vietoj to išbandykite šį paprastą triuką, kuris padės greitai užmigti. R. Osmun teigimu, prieš miegą kūnui atsipalaiduoti gali padėti paprasta technika, vadinama progresuojančiu raumenų atpalaidavimu.

„Šios technikos tikslas – sumažinti bent kokią įtampą, trumpam įtempti raumenis ir tik tada juos visiškai atpalaiduoti“, – pridūrė ji.

Padarykite tai prieš naktį

Taigi, pirmiausia užsimerkite ir lėtai kvėpuokite. Įtempkite visą veidą – akis, burną, nosį, žandikaulį ir lūpas – maždaug 10 sekundžių, tada giliai įkvėpkite ir atpalaiduokite raumenis.

REKLAMA
REKLAMA

Pakartokite šį raumenų įtempimo ir atpalaidavimo procesą su visais raumenimis nuo galvos žemyn – nuo pečių ir kaklo iki blauzdų ir pėdų.

R. Osmun taip pat rekomenduoja nelaikyti išmaniųjų ir kitokių elektronikos įrenginių miegamajame, kad nesutriktų miegas – tai reiškia, kad prieš miegą jokiu būdu negalima naršyti telefone ar susirašinėti su draugais.

„Mėlyna šviesa, kurią skleidžia televizoriai, nešiojamieji kompiuteriai ar telefonai, gali sutrikdyti mūsų paros ritmą ir trukdyti užmigti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietoj to pabandykite pakeisti naršymą telefone į knygos skaitymą, odos priežiūros procedūrų atlikimą ar bet kokią kitą veiklą, kuri atpalaiduoja ir padeda nurimti prieš miegą“, – patarė miego ekspertė.

Ji taip pat primena, kad ideali temperatūra miegamajame, norint užtikrinti gerą miegą, yra 15,5-19,5 laipsniai.

„Jei miegamajame per šilta, gali padidėti kūno temperatūra, todėl bus sunkiau užmigti ir pasiekti giliojo miego fazę.

Prieš miegą būtinai atvėsinkite kūną ir nenaudokite itin sunkių ir storų antklodžių, ypač šiltesnėmis naktimis“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų