• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prakaitavimas naktį yra normalus reiškinys, ypač per karščius, tačiau, pasirodo, tai gali išduoti sunkias sveikatos būkles. Specialistė paaiškino priežastis, kodėl galite gausiai prakaituoti ir kada vertėtų sunerimti.

Prakaitavimas naktį yra normalus reiškinys, ypač per karščius, tačiau, pasirodo, tai gali išduoti sunkias sveikatos būkles. Specialistė paaiškino priežastis, kodėl galite gausiai prakaituoti ir kada vertėtų sunerimti.

REKLAMA

Dauguma žmonių prakaituoja naktimis, todėl nebūtinai dėl to reikėtų nerimauti. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių prakaituojame – tai gali lemti pasirinkta pižama, miegame užsikloję ar ne.

Tačiau jei nuolat prabundate dėl to, kad jūsų pižama ir patalynė kone kiaurai permirko nuo prakaito, gali būti, kad tai – sunkias ligas išduodantis ženklas, rašo mirror.co.uk.

Naktinis prakaitavimas tampa bėda, kai prakaituojate taip stipriai, kad jūsų miego drabužiai ir patalynė būna šlapia, net kai miegamajame vėsu.

Taip gali nutikti ir vaikams, ir suaugusiems, ir tai gali lemti daugybė įvairių priežasčių. Visuomenės sveikatos mitybos specialistė dr. Emma Derbyshire atskleidė keturias priežastis, kodėl galite prakaituoti naktį.

REKLAMA
REKLAMA

Naktinis prakaitavimas yra dažnas menopauzės sukeliamas simptomas, kai dėl sumažėjusių hormonų kiekio moteriai dingsta mėnesinės.

REKLAMA

Menopauzė

„Menopauzė yra pagrindinė naktinio prakaitavimo priežastis. Daugelis moterų patiria karščio pylimus ir naktinį prakaitavimą prieš menopauzę, jos metu ir po jos. Manoma, kad taip yra dėl estrogeno ir progesterono gamybos pokyčių“, – paaiškino specialistė.

Tačiau šiuo atveju yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad naktimis prakaituotumėte mažiau.

„Gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, miegojimas vėsiame kambaryje ir alkoholio vengimas, gali padėti. Jei šie pokyčiai nepadeda, kreipkitės į šeimos gydytoją“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sveikatos priežiūros specialistės, naktinis prakaitavimas gali kankinti ir dėl hormonų disbalanso, kurį sukelia įvairios būklės.

Hormonų disbalansas

Dr. E. Derbyshire paaiškino: „Hormonų disbalansas gali būti susijęs su naktiniu prakaitavimu. Pavyzdžiui, hipertirozė, cukrinis diabetas, lytinių hormonų pokyčiai gali tai sukelti.

Kūno temperatūrą reguliuoja pagumburis, kuris taip pat yra hormonų sistemos dalis. Jo disfunkcija gali būti pagrindinė problema, susijusi su hormonų disbalansu, ir tai gali sukelti naktinį prakaitavimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kaip ir daugelį kitų miego problemų, taip ir naktinį prakaitavimą gali sukelti padidėjęs stresas ir nerimas.

Mineralinių medžiagų disbalansas

„Nerimas, panikos priepuoliai ir stresas yra dažna naktinio prakaitavimo priežastis. Dažnai pasitaiko mineralinių medžiagų disbalanso atvejų, kai prakaitavimas pasireiškia dažnai.

Nustatyta, kad prakaite yra didelė kalio, natrio, kalcio, magnio ir geležies koncentracija“, – aiškino ji.

REKLAMA

Ką valgyti prieš miegą?

Dėl šios priežasties specialistė rekomenduoja valgyti daug kalio turinčius produktus – bananus, bulves, tamsias lapines daržoves, citrusinius vaisius.

Magnio yra migdoluose, anakardžiuose, špinatuose, pupelėse ir moliūgų sėklose, kalcio – piene, jogurte, migdoluose ir brokoliuose, geležies – raudonoje mėsoje, pilno grūdo produktuose, pupelėse.

Taip pat, jei naktimis daug prakaituojate, tai gali būti ženklas, kad jums trūksta tam tikrų vitaminų ir mineralų:

REKLAMA

„Dėl vitaminų ir mineralų, įskaitant vitaminą D ir B12, trūkumo gali padidėti prakaitavimas. Daugeliui iš mūsų trūksta vitaminų ir mineralų.

Vitamino D sunku gauti su maistu, nes jo yra nedaugelyje maisto produktų, o dėl ilgo buvimo uždarose patalpose ir apsauginio kremo nuo saulės (nors jis būtinas) naudojimo, gali trūkti šio vitamino.

Vitamino B12 trūkumas, būdingas vyresniems nei 50 metų žmonėms, taip pat nevalgantiems gyvūninės kilmės maisto produktų ir žuvies, gali sukelti stiprų naktinį prakaitavimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų