• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš pirmo žvilgsnio vaistažolių vartojimas gali pasirodyti kaip visai nekaltas dalykas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas įspėjo, kad žoliniai preparatai gali atnešti daugiau bėdos nei naudos. 

Iš pirmo žvilgsnio vaistažolių vartojimas gali pasirodyti kaip visai nekaltas dalykas, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas įspėjo, kad žoliniai preparatai gali atnešti daugiau bėdos nei naudos. 

REKLAMA

A. Unikauskas neteigė, kad vaistažolių vartoti negalima – atvirkščiai, jas galima vartoti, nes yra naudingos stiprinant imunitetą ar gydantis nuo tam tikrų ligų. Tačiau kaip ir dėl vaistų vartojimo reikia tartis su gydytoju, taip ir dėl žolinių preparatų reikia pasitarti. 

„Kartais žmonės įsivaizduoja, kad vaistažolės yra kažkas nekalto, bet turime suprasti, kad dauguma vaistų buvo sukurti remiantis vaistažolėse esančiais junginiais. Todėl besaikis kai kurių vaistažolių vartojimas gali iškreipti tyrimų rezultatus, todėl prieš atliekant tyrimus apie vartojamas žoleles pasakykite gydytojui“, – pataria A. Unikauskas. 

Vaistažolės gali keisti vartojamų vaistų poveikį. Pavyzdžiui, vartojant vaistus, kurie skystina kraują, bet taip pat vartojant ir tam tikrus žolinius preparatus, kurie blokuoja skystinančių vaistų poveikį, galima pagalvoti, kad vaistai neveikia.  

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas paaiškino, kad žoliniai preparatai gali tiesiogiai paveikti širdies ir kraujagyslių sistemą, kepenis, inkstus, netgi sukelti mirtį. Taip pat vaistažolės gali sumažinti vaistų koncentraciją arba padidinti vaisto toksiškumą. 

REKLAMA

Jonažolė 

„Mūsų protėviai tikėjo, kad šis augalas gerina nuotaiką, ramina ir gydo opas. Jonažolė plačiai naudojama kosmetikoje. Noriu perspėti, kad jonažolėje esantis hipericinas didina organizmo jautrumą ultravioletiniams spinduliams, saulės spinduliams“, – teigė A. Unikauskas. 

Todėl, vartojant jonažolės preparatus, reikia vengti tiesioginių saulės spindulių. Kaip pasakojo ekspertas, jonažolė turi didelę įtaką kraujui – ji stabdo krešėjimą. 

REKLAMA
REKLAMA

Vaistinė taukė 

Pasak eksperto, vaistinė taukė nuo senų laikų yra naudojama kaulams gydyti, kraujotakai gerinti, hemorojui gydyti. Tikima jos kraujavimą stabdančiomis, antimikrobinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis.  

Ekspertai sutinka, kad vaistinė taukė yra reikalinga ir naudinga mūsų organizmui: ji gerina medžiagų apytaką, širdies darbą. Bet ji gali paveikti kepenis, nes yra hepatotoksiška, o vartojama ilgą laiką gali būti toksiška organizmui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Amalas 

Žolininkai sako, kad saikingai vartojami amalo preparatai mažina kraujospūdį, ramina nervus, stiprina širdies veiklą, gydo aterosklerozę – gydo vos ne visas ligas. Visgi šis augalas turi pašalinių poveikių – gali pakenkti kepenims. 

Ožragė ir ciberžolė 

Šių vaistažolių reikia vengti moterims, kurios planuoja nėštumą, ir besilaukiančioms moterims. Besaikis ožragės vartojimas gali turėti įtakos vaisiaus apsigimimams. 

REKLAMA

„Daugelis vaistinių preparatų veikia krešėjimą, todėl būtina jų vartojimą nutraukti prieš operacijas ar bet kokias kitas chirurgines manipuliacijas. Prieš operaciją gali būti pavojingas net visiems įprastas česnakas, tik jei jis vartojamas žalias ir vartojama itin daug“, – sakė A. Unikauskas. 

Kaip vaistažolės, kurių vartojimą būtina nutraukti prieš operacijas, specialistai įvardija česnaką, jonažoles, ženšenį.

Daugiau patarimų išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

VISĄ LAIDĄ „Kviečiame daktarą“ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.

Musu proseneliai tikejo- ne tikėjo, o viskas buvo is patirties. O tas ekspertas yra farmacijos pramones praplautim smegenim. Jam be tablečių niekas neegzistuoja
Jonažole-labai naudinga vaistažolė,bet reikia žinoti kafa ja galima naudotis. Esu patyrusi kai jonažole pakenke man. Vasaros rytą, išgėrusi jonažoles arbatos isejusi į kiemą, atsisėdau prieš saulę ir skaičiau knygą.Gryname ore nieko nepastebėjau. Grįžusi i kambarį pajutau rankų nykšcio ir smiliaus pirštų, kuriais laikiau knygą deginimą or skausmą, kuris vis didėjo. Teko ilgai gydytis su gysločiais, medetkų tepalu bei kt kol skausmas praėjo. Gerai, kad buvau su skrybėle ir saules akiniais. Nuo vaikystes ne itin sunkias ligas gydausi vaistažolėmis, bet visam laikui žinau, kad ji geras vaistas žiemos metu, o vasarą ją reikia tik rinkti ir džiovinti.
Labai teisingai daktaras išaiškino,kaip reikia ir kada negalima kai kurių vaistažolių vartoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų