Alvydas Unikauskas

Alvydas Unikauskas 

 

Žymus Lietuvos gydytojas, profesorius ir sveikos gyvensenos propaguotojas. Plačiai žinomas dėl savo laidos „Kviečiame Daktarą“, kurioje dalijasi mokslu pagrįstomis sveikatos rekomendacijomis ir patarimais kasdieniam gyvenimui.

Masiškai plinta informacija apie susprogdintą Alvydo Unikausko automobilį: ragina netikėti

Socialiniame tinkle pradėjo plisti melagingas žinių reportažas, kuriame teigiama, kad žuvo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vidaus ligų klinikos gydytojas ir medicinos profesorius Alvydas Unikauskas. Skelbiama, esą suveikė sprogstamasis įtaisas. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Alvydu Unikausku, profesorius patvirtino, kad tokie melagingi pranešimai jam nėra naujiena.
2025-07-09

Unikauskas atskleidė, koks maistas itin kenkia kepenims: šiuos produktus vartojame kasdien

Kepenys – vienas svarbiausių organų žmogui, kuris rūpinasi organizmu tam, kad į jį nepatektų kenksmingos medžiagos ir toksinai. Jos neretai vadinamos „filtru“, apsaugančiu mus nuo to, kas nėra reikalinga kokybiškam organizmo funkcionavimui. Apie tai TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ anksčiau pasakojo profesorius Alvydas Unikauskas, kuris atskleidė, kurie maisto produktai itin kenkia kepenims, o kurie priešingai – padeda joms atsinaujinti.
2025-04-19

Profesorius Unikauskas 1 augalą vadina aukso gysla kepenims: žinoti verta

Teigiama, kad suriebėjusios kepenys – viena dažniausių šiuolaikinio gyvenimo problemų, dažnai atsirandanti dėl nesubalansuotos mitybos ir nepakankamo fizinio aktyvumo. Gydytojas profesorius Alvydas Unikauskas atkreipia dėmesį, jog sutrikus kepenų funkcijai, gali išsiderinti ir skydliaukės veikla, todėl itin svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti kepenų sveikata.
2025-04-16

Unikauskas atskleidė, ką išduoda gausus prakaitavimas: kiti to nežino

Prakaitavimas yra natūrali organizmo funkcija, tačiau gausus prakaitavimas – nemaloni problema, su kuria susiduriantys vengia apie tai kalbėti ir ieško įvairių būdų, kaip su tuo tvarkytis. Vis tik dažnai nežinoma, kokios priežastys gali lemti gausų prakaitavimą – profesorius Alvydas Unikauskas išdėstė, kas tai lemia ir kada reikėtų sunerimti. Anksčiau apie gausaus prakaitavimo priežastis laidoje „Kviečiame daktarą“ pasakojo prof.
2025-04-11

Koks maisto produktas širdžiai kenkia labiausiai? Unikausko atsakymas nustebins

Lietuvoje su širdies ligomis susiduria apie 54 proc. gyventojų, o pagal mirtingumą nuo kraujagyslių ligų esame vieni pirmųjų Europoje. Anksčiau TV3 žiūrovų pamėgtoje laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidė, kad nesame bejėgiai ir jei norime pagerinti širdies sveikatą, turime atkreipti dėmesį į mitybą. Sutinkamas kiekvienoje virtuvėje Daugelis įsitikinę, kad širdžiai labiausiai kenkia riebi mėsa, cukrus ar kava.
2025-03-21

Šiuose produktuose yra medžiaga, kenkianti sveikatai: profesorius Unikauskas įspėja visus

Oksalatai –  natūralios augalinės kilmės medžiagos, kurios, nors ir yra nepavojingos daugumai žmonių, gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Šių junginių galima aptikti įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, burokėliuose, riešutuose, špinatuose. Ši medžiaga jungiasi su mineralais organizme, taip susidaro oksalo druskos, o ši medžiaga gali kenkti sveikatai.
2025-03-10

Šiuos produktus vadina kepenų naikintojais: atsisakykite kuo greičiau

Kepenys – itin svarbus vidaus organas, apsaugantis organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir toksinų. Tačiau kai kurie produktai naikina kepenis, o vieno produkto poveikis šiam organui lygiai toks pat, kaip ir alkoholio. Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas išvardijo produktus, kurie žaloja kepenis. Ilgalaikė kepenų žala baigiasi kepenų uždegimu, vadinamu hepatitu, arba kepenų suriebėjimu.
2025-03-10

Geriate kavą su pienu? Unikauskas turi jums liūdnų žinių

Skaičiuojama, kad vienas žmogus Lietuvoje per dieną išgeria vidutiniškai išgeria maždaug pusantro puodelio kavos. Tačiau ar žinote, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Ir ar kavą su pienu ar cukrumi gerti nesveika? Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atsakė į šį amžiną klausimą ir atsakymas ne vieną nustebins. A. Unikauskas pažymi, kad kavos poveikį organizmui kiekvienas pajaučia skirtingai – vieniems ji suteikia energijos, kitus migdo ar kitaip veikia.
2025-02-15

Vitamino D trūkumą išduoda vos 5 ženklai: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidaus ligų klinikos gydytojo profesoriaus Alvydo Unikausko laidoje aptarta žmogaus sveikatai svarbių temų įvairovė – nuo hormonų pusiausvyros iki mitybos rekomendacijų.
2025-01-04

Vitamino D trūkumą gali išduoti vos 1 simptomas: Unikauskas įspėja pastebėti laiku

Sakoma, kad mūsų kūnas su mumis bendrauja ir pats pasako, jei mums kažko trūksta – profesorius Alvydas Unikauskas išdavė, kokius kūno siunčiamus signalus būtina pastebėti, nes jie gali signalizuoti apie svarbių vitaminų ir mineralų trūkumą. Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas, profesorius A. Unikauskas studijoje buvo ne vienas – jam kompaniją palaikė jo šunelis bei nuomonės formuotoja, verslininkė Simona Lipnė ir jos vyras Mindaugas Lipnius.
2025-01-02
REKLAMA
REKLAMA

Unikauskas apie vitaminą D: kaip jo gauti pakankamai?

Vitaminas D – vienas reikalingiausių vitaminų, norint palaikyti gerą savijautą. Profesorius Alvydas Unikauskaskas laidoje „Kviečiame daktarą“ kalba apie jo svarbą, trūkumą bei šaltinius. Anot profesoriaus, vitamino D trūkumą gali rodyti prasta odos būklė, egzema, slenkantys plaukai, kamuojanti nemiga ir depresija.
2025-01-02

Unikauskas dalijasi dar negirdėtais faktais apie mūsų organizmą: verta įsidėmėti kiekvienam

Paskutinėje šių metų „Kviečiame daktarą“ laidoje vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė įdomių ir mažiau žinomų faktų apie mūsų organizmą. Kaip tinkamai pasirūpinti žarnynu? Kokią įtaką mums daro laimės hormonas? Kaip antioksidantai padeda mums išlikti sveikiems? Visa tai ir dar daugiau sužinosite laidoje.
2024-12-31

Nuovargis, pablyškusi oda ir mėšlungis: kokių mineralų trūkumą tai gali signalizuoti?

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas pasidalijo, į kokius simptomus turėtume atkreipti dėmesį ir kokių mineralų trūkumą jie gali signalizuoti. Geležis. Melsvi akies baltymai su aiškiai matomais kapiliarais, šąlančios rankos ir kojos, pablogėjusi plaukų būklė, pablyškusi oda, nemiga bei nerimas – šių simptomų priežastis gali būti geležies trūkumas.
2024-12-30

Turite padidėjusį kraujo spaudimą? Jums gali trūkti šio mineralo

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino svarbia informacija apie tai, kokius simptomus turėtume pastebėti ir kokių mineralų trūkumą jie gali signalizuoti. Vienas iš tokių svarbių mineralų yra kalis. Pastarasis yra gyvybiškai svarbus mineralas ir elektrolitas, atliekantis daugybę svarbių funkcijų organizme. Jis padeda palaikyti normalų nervų sistemos veikimą, raumenų susitraukimą ir širdies ritmą.
2024-12-27
REKLAMA
Vitaminų trūkumas (nuotr. Shutterstock.com) Vitaminų trūkumas (nuotr. Shutterstock.com)

Unikauskas apie vitaminų ir mineralų trūkumą: štai ką daryti, kad išvengtume sveikatos problemų

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas pasidalijo, į kokius simptomus turėtume atkreipti dėmesį ir kokių mineralų trūkumą jie gali signalizuoti. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė teigia, kad vitaminai yra gyvybiškai svarbios organinės medžiagos, būtinos mūsų organizmui. „Vitaminai yra itin svarbūs medžiagų apykaitai, augimui bei įvairių organų ir sistemų veiklai palaikyti.
2024-12-23

Kaip išvalyti kepenis per tris dienas? Unikauskas atskleidžia paslaptį

„Ar žinojote, kad kepenys neturi skausmo receptorių? Kai atsiranda problemų su kepenimis, pradeda skaudėti dešinę pašonę. Kodėl būtent ją? Kepenis gaubia kapsulė, todėl, kai jos padidėja, kapsulė išsitempia – taip atsiranda skausmas“, – pasakoja A. Unikauskas, pradėdamas „Kviečiame daktarą“ laidą.  Autofagija – kas tai? Kepenys yra gyvybiškai svarbus organas, kuris pasirūpina, kad iš mūsų kūno būtų pašalintos visos toksiškos medžiagos.
2024-12-20

Vos 1 ženklas išduoda, kad jūsų kepenys pažeistos: pasitikrinkite, ar nejaučiate

Autofagija – tai natūralus organizmo ląstelių procesas, kurio metu pažeisti, pasenę arba nebenaudingi ląstelės komponentai yra suskaidomi ir perdirbami. Autofagija glaudžiai susijusi su kepenų funkcija, nes kepenys yra vienas pagrindinių organų, kuriame šis procesas vyksta aktyviausiai. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kaip reikėtų suaktyvinti ląstelių autofagiją, kad kepenys išsivalytų ir būtų sveikos.
2024-12-19

Unikauskas pataria: kaip vos per tris dienas išvalyti kepenis?

Kepenys atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų mūsų organizme, todėl jomis būtina rūpintis kruopščiai ir atsakingai. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas, profesorius A. Unikauskas, pasidalijo patarimais, kaip prižiūrėti kepenis, kad jos išliktų sveikos. „Ar teko girdėti terminą autofagija? Tai procesas, kai organizmas pats suskaido ir pašalina nebereikalingas ląsteles bei baltymus. Šio proceso metu organizmas apsivalo, o tai padeda išlikti sveikiems“, – pasakoja daktaras.
2024-12-18

Jaučiate nuolatinį nuovargį? Unikauskas įspėja, kad dėl to gali būti kalta skydliaukė

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas atsakys, dėl kokios priežasties gali kamuoti nenumaldomas vangumas ir nuovargis.
2024-12-11

Kaip veiksmingai kovoti su pilvo pūtimu? Unikauskas įvardija svarbiausias taisykles

Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. Alvydas Unikauskas pateikia keletą taisyklių, kuriomis rekomenduoja vadovautis pastebėjus dažną pilvo pūtimą. Nemaišykite daug skirtingų produktų viename patiekale. Žmonės, kuriems dažnai pučia pilvą, turėtų stengtis sumažinti produktų įvairovę valgymo metu.
2024-12-04

Profesorius Unikauskas atskleidžia jaunystės eliksyrą: kaip išlaikyti sveiką ir skaistų veidą?

Raukšlės, suglebusi oda, maišeliai po akimis, patamsėję paakiai ar nusileidę vokai – tai problemos, su kuriomis susiduria net ir labai jauni žmonės. Kodėl taip atsitinka? Ieškantiems jaunystės paslapčių, laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas išsamiai dalijasi įžvalgomis apie tai, kur ir kaip galima atrasti „jaunystės eliksyrą“. Daktaras pabrėžia, kad kosmetologija yra tik būdas pagražinti išorę, tačiau tikrosios jaunystės ir geros savijautos pagrindas slypi viduje.
2024-11-26

Unikauskas apie dantų sveikatą: štai kas nutinka, kai burnos terpė tampa rūgštinė

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas iškėlė aktualų klausimą: ar tikrai mūsų dantims naudinga, kai geriame daug vandens? Sveikos burnos terpė yra šarminė. Ką padaro maistas ir įvairūs gėrimai? Jie mažina burnos pH lygį. Vanduo – ne išimtis. „Daugelis yra girdėję apie pH skalę. Reikšmė nuo 7 iki 14 žymi šarminę terpę. Na, o viskas, kas yra žemiau 7 – rūgštinę. Sveikos burnos pH turi būti nuo 7,4 iki 7,6“, – aiškina gydytojas.
2024-11-20

Atlikėjas Tomas Bagdonavičius išdavė baltų dantų paslaptį: štai ką daro

Dantų baltumas – tai ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas. Tam, kad dantys būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki, reikalinga tinkama priežiūra ir žinios apie tai, kaip veikia mūsų burnos ertmė. Profesorius Alvydas Unikauskas savo laidoje „Kviečiame daktarą“ pasidalino aktualia informacija apie tai, kaip palaikyti dantų sveikatą. Prof. A. Unikauskas į laidą pasikvietė ir dainininką Tomą Bagdonavičių, kuris išdavė savo baltų dantų paslaptį.
2024-11-18

Unikauskas atskleidžia: kiek kartų per dieną turėtume eiti į tualetą ir ką reiškia per dažnas šlapinimasis

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas atsakys, kiek kartų per dieną yra normalu eiti į tualetą pasišlapinti. „Lankymasis tualete dažniau nei kas 3–4 valandas gali būti šlapimo nelaikymo požymis. Nors dažnai manome, kad šlapimo nelaikymo problemos būdingos tik vyresnio amžiaus žmonėms, ši problema taip pat gali paliesti ir jaunus žmones. Jos priežastys gali slypėti ir kasdieniuose ritualuose.
2024-11-13

Unikauskas atskleidė, ar tikrai visų pamėgti glotnučiai yra naudingi sveikatai

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, atsakė į klausimą: ar daugelio pamėgti produktai ir iš jų gaminami glotnučiai tikrai visada naudingi mūsų organizmui? Yra maisto produktų, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienio raciono. Vis dėlto būtent šiuose produktuose esanti medžiaga gali būti daugelio mus kamuojančių simptomų priežastis.
2024-11-04

Unikauskas įvardijo vieną būdą, kaip atpažinti geležies trūkumą: išsiaiškinsite tuoj pat

Nuovargis, galvos skausmas, nusilpę plaukai ir nagai – tai yra vos keli simptomai, bylojantys, jog organizmui trūksta svarbios mineralinės medžiagos.  Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas išsklaidys daugybę mitų, kuriais yra apipinta geležis, bei papasakos, kaip galima patiems nustatyti, jog organizmui jos trūksta.
2024-10-29

Unikauskas įspėja Lietuvos gyventojus: 1 simptomas akyse išduoda geležies trūkumą

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas kalbėjo apie geležies trūkumo padarinius ir kaip šį trūkumą atpažinti bei papildyti. Prie diskusijos prisijungė ir dainininkė, grupės „Lietuvaitės“ narė Sonata Mišeikienė, kuri dalijosi asmenine patirtimi apie geležies stoką ir to įtaką sveikatai. Prof.
2024-10-28

Geriate kavą su pienu? Unikauskas turi jums liūdnų žinių

Skaičiuojama, kad vienas žmogus Lietuvoje per dieną išgeria vidutiniškai išgeria maždaug pusantro puodelio kavos. Tačiau ar žinote, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Ir ar kavą su pienu ar cukrumi gerti nesveika? Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atsakė į šį amžiną klausimą ir atsakymas ne vieną nustebins. A. Unikauskas pažymi, kad kavos poveikį organizmui kiekvienas pajaučia skirtingai – vienus ji energizuoja, kitus migdo ar kitaip veikia.
2024-10-26

Unikauskas atsakė į amžiną klausimą: kiek kavos puodelių galima išgerti per dieną?

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, atsakys į daugelį kankinantį klausimą, į kurį atsakymo ieško visi: kiek kavos puodelių galima išgerti per dieną? „Šiais metais moksliniame žurnale buvo publikuotas tyrimas, kuriame analizuoti britų pacientų duomenys. Jame dalyvavo 200 tūkst. žmonių, kurių gyvenimo būdas ir įpročiai buvo panašūs.
2024-10-22

Unikauskas išdavė, kaip tirpdyti kilogramus miegant: rezultatas pribloškia

Priaugtų nereikalingų kilogramų atsikratyti gali būti lengviau nei atrodo – profesoriaus Alvydo Unikausko teigimu, susitvarkius miegą ir įtraukus keletą gyvenimo būdo pokyčių svoris kris paprasčiausiai miegant. Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. A. Unikauskas ragina įsiminti vieną paprastą taisyklę, kad blogas miegas lygu didesnis svoris. Pakankamas ir kokybiškas miegas yra itin svarbus.
2024-10-14

Plaukų priemonių etiketės: Unikauskas pataria, ko jose ieškoti ir ko vengti

Ne vienai moteriai didžiausia puošmena yra jos plaukai. Tačiau ką daryti, kai ši puošmena pradeda slinkti, pleiskanoti ar lūžinėti? Šį kartą „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas pasakos, kaip išsaugoti sveikus plaukus ir tinkamai jais pasirūpinti.
2024-10-14

7 profesoriaus Unikausko patarimai, kaip efektyviai mesti svorį miegant

Ar žinojote, kad esant miego trūkumui ne tik jaučiamės prasčiau, bet ir galime priaugti svorio? Sako „Eurovaistinė“ vaistinės vaistininkas Andrius Gedvilas. Šį kartą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas dalijasi 7 patarimais, kaip sumažinti savo kūno svorį pagerinus miego kokybę. 1. Klausykitės savo kūno. Jūsų apetitas – svarbus rodiklis. Jei nesate alkani, nevalgykite.
2024-10-07

Kosmetikos ir grožio priemonių galiojimo laikas: kada jas būtina keisti?

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Liepa pateikė klausimą: Savo kosmetinėje ir vonios spintelėje turiu nemažai priemonių. Kartais susimąstau, kaip dažnai turėčiau jas keisti? Kai kurias taip gaila išmesti. Tačiau turbūt ir jos turi galiojimo terminą. Taigi, kaip dažnai keisti kosmetikos priemones, kad išvengčiau sveikatos ir odos problemų? Į šį klausimą atsakė „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
2024-10-03

Profesoriaus Unikausko ironija: ką daryti, kad tikrai sugriautumėte savo sveikatą

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, sarkastiškai pateikia patarimus, kurie, jo teigimu, garantuotai padės sugadinti jūsų sveikatą.  „Jeigu jūsų tikslas – susigadinti sveikatą, laikykitės šių patarimų, ir netrukus pamatysite rezultatus“, – ironizuoja profesorius, pateikdamas labiausiai žalojančius gyvensenos įpročius.
2024-10-01

Unikauskas atskleidė 3 apetito mažinimo būdus: padės numesti svorio

Per didelis alkis dažnai gali trukdyti išlaikyti sveiką mitybą ir norimą kūno svorį, tačiau TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kokiais trimis paprastais būdais galima sumažinti apetitą.  Taip pat prieš aptariant apetito mažinimo būdus,  „Eurovaistinė“ vaistininkas Andrius Gedvilas akcentuoja, jog miegas yra ypatingai svarbus, kai kalbame apie nevaldomą apetitą.
2024-09-26

Pamirškite drebančias rankas: garsus Lietuvos profesorius atskleidė, kas padės

Rankų tremoras, arba drebėjimas, yra dažna problema, kurią gali sukelti įvairios priežastys, tačiau neretai lieka nepaaiškinta. Profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ aptarė esencialinį tremorą – rankų drebėjimą, kuris nėra susijęs su kitomis ligomis, kaip Parkinsono liga, ir kurio priežastis dažnai lieka nežinoma. Prof. A. Unikauskas kalbėjo apie rankų tremorą (drebėjimą) ir jo ryšį su mitochondrijomis.
2024-09-19
REKLAMA
Atpažinkite atsparumą insulinui: Unikauskas pasakė, kaip pasitikrinti namuose  Atpažinkite atsparumą insulinui: Unikauskas pasakė, kaip pasitikrinti namuose

Atpažinkite atsparumą insulinui: Unikauskas pasakė, kaip pasitikrinti namuose

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo apie padidėjusio kraujo spaudimo ir atsparumo insulinui ryšį. Pasak specialisto, pasitikrinti, ar turite atsparumą insulinui galite ir namuose. Paprastas būdas A. Unikausko teigimu, aukštą kraujospūdį dažniausiai turi tie, kas turi atsparumą insulinui. „Ar yra atsparumas insulinui galima pasitikrinti namuose. Tereikia išmatuoti liemens apimtį ir padalinti iš savo ūgio.
2024-09-13

Žinomas Lietuvos profesorius pasakė, koks yra tobulas kraujospūdis: įsidėmėkite skaičius

Dažniausiai sakoma, kad idealus kraujo spaudimas yra 120/80 mmHg – tai laikoma sveikos širdies ir kraujagyslių sistemos ženklu. Tačiau daugelis žmonių nežino, kad kraujo spaudimas gali svyruoti priklausomai nuo įvairių faktorių, tokių kaip amžius, gyvenimo būdas ar sveikatos būklė.
2024-09-10
REKLAMA
Unikauskas išdavė, koks turėtų būti normalus kraujospūdis: įsidėmėkite  Unikauskas išdavė, koks turėtų būti normalus kraujospūdis: įsidėmėkite

Unikauskas išdavė, koks turėtų būti normalus kraujospūdis: įsidėmėkite

Prasidėjus naujam TV3 sezonui į ekranus sugrįžta daugelio žiūrovų pamėgta laida „Kviečiame daktarą“. Naujausiame epizode profesorius Alvydas Unikauskas, sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo apie kraujo spaudimą ir atskleidė, koks kraujospūdis normalus, o kada vertėtų susirūpinti.
2024-09-09

Peršalus skubate gerti karštą arbatą? Ekspertai turi blogų naujienų

Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir atsakė, ar gerti karštą arbatą norint pasveikti yra tikrai naudinga.  Kaip laidoje pasakojo A. Unikauskas, žmonės yra pripratę, kad jei tik suskausta gerklę, iš karto puolame gerti arbatą. Ir geriame ją kiek įmanoma karštesnę.
2024-09-01

Ilgalaikį aukštą kraujo spaudimą sumažinti padės šie pratimai: paprasta, bet veiksminga

Maždaug kas trečias suaugęs žmogus kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Aukštam kraujospūdžiui tapus ilgalaike problema, be vaistų neapsieinama. Tačiau profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ atskleidė, kokie visai nesudėtingi pratimai gali padėti sumažinti kraujospūdį.  Priežastys, kodėl padidėja kraujospūdis (pirminė hipertenzija), 90–95 proc. atvejų nebūna žinomos.
2024-08-31

Sumažinkite kraujospūdį vos per kelias minutes: pasidalino itin veiksmingais patarimais

Maždaug kas trečias 25–65 metų pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo (arterinės hipertenzijos). Nors dažniausiai pakilus kraujospūdžiui skubama griebtis vaistų, profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ primena – pabandyti sumažinti kraujo spaudimą galima ir atliekant paprastus pratimus.  Laidoje ekspertas paaiškino, kaip namų sąlygomis vos per minutę sumažinti kraujo spaudimą natūraliomis priemonėmis.
2024-08-25

Staiga pradėjote netoleruoti tam tikro maisto? Unikauskas paaiškino, kokia to priežastis

Kartais nutinka taip, kad organizmas staiga pradeda nebetoleruoti tam tikrų maisto medžiagų, nors anksčiau dėl to nekilo jokių problemų. Taip nutiko ir vienai TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ laidos žiūrovei. Tad profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kodėl žmogus staiga pradeda netoleruoti tam tikrų maisto produktų. Žmogaus žarnyne yra apie 80 proc. visos mūsų imuninės sistemos. Unikauskas teigia, kad taip yra tikrai ne šiaip sau. „Visą brudą, kurį mes gauname, mes gaunam su maistu.

Klastingas gerklės skausmas: pasakė, kada verta sunerimti

Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir kada jaučiant tam tikrus simptomus verta sunerimti.  Kaip pasakojo Jovita Aleknienė, dažniausios gerklės skausmo priežastys yra permainingas oras ir bendravimas su žmonėmis, kurie jau serga virusine infekcija.  „Dažniausias simptomas: skaudanti gerklė, skausmas ryjant, sausas kosulys.
2024-08-24

Ši medžiaga nėščiosioms būtina – padeda ir problemų su erekcija turintiems vyrams

Jei galvojate, kad folio rūgštis, norint pastoti bei išnešioti sveiką kūdikį, yra reikalinga tik moterims – klystate. Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė atskleidė, kodėl šią medžiagą patartina vartoti abiejų lyčių atstovams. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė aiškina, kad folinė rūgštis žmogaus organizmui yra itin naudinga.

Štai kaip užkirsti kelią hemorojui – padėti gali reguliuojamo aukščio stalas

Hemorojus yra itin dažna problema, su kuria per gyvenimą susiduria praktiškai kiekvienas žmogus. Chirurgas-proktologas T. Manelis laidoje „Kviečiame daktarą“ atskleidė, kas su ja susiduria dažniausiai ir kokie yra ligos prevencijos būdai.  Hemorojus yra tarsi evoliucinė-civilizacinė liga. Stipriai pagerėjus žmonijos gyvenimo kokybei, sergamumas šia liga darosi vis aktualesnis.

Unikauskas atskleidė, kaip susigrąžinti raumenis – nedarykite šios klaidos

Amžėjant nyksta žmogaus raumenų masė, tad natūralu, jog dėl to atsiranda vis daugiau sveikatos problemų, o gyvenimo kokybė suprastėja. Tačiau yra būdų, kaip išnykusius raumenis susigrąžinti. Profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ atskleidė, kaip tai padaryti.  Jei raumenys dirba prastai, galime tapti vis labiau priklausomi nuo kitų žmonių. Net lipimas laiptais žemyn gali sukelti nemažai problemų ir diskomfortą.

Sulaukus 50-ies tai nutinka visiems – pavojus prilygsta vėžiui ir širdies ligoms

Sulaukę 50-ies kasmet prarandame po 1 proc. raumenų masės, o nykstantys raumenys senstant tampa taip pat pavojinga, kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys ar kiti rimti susirgimai. Tad TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kodėl gyvybiškai svarbu išsaugoti raumenis, kai jums 50 ir daugiau. Jei amžėjant nieko nedarysite, pasekmės gali būti liūdnos.

Unikauskas paaiškino, kodėl svarbu žinoti kosulio tipą – slopinti reikia ne visada

Kai kuriuos kosulys kamuoja ne tik susirgus virusinėmis ar bakterinėmis infekcijomis. Gali būti ir kitų, kartais net įsisenėjusių, kosulio priežasčių. Tad laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kodėl pradeda kamuoti nuolatinis kosulys ir kaip kovoti su šia problema.

Širdies problemų virtinė gali užklupti persirgus šia liga – nelikite abejingi

Daugiametės bėdos su širdies ritmu, jaučiami virpesiai, smarkus širdies ritmas, dusulys bei kitos problemos kamuoja laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovę. Profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kas gali būti viso to priežastimi ir ką nedelsiant reikėtų daryti.  Unikauskas pasakoja, kad širdies problemų priežastimi gali tapti net gripas. Kartais dėl šios ligos, kaip komplikacija, gali išsivystyti miokarditas – širdies raumens uždegimas.
Į viršų