Daugumos ar visų dantų netekimas: kaip susigrąžinti šypseną?
Daugumos ar visų dantų netekimas – itin dažna vyresnio amžiaus žmonių problema, tačiau ji nėra neišvengiama. Pasak odontologijos klinikos „32:Balti“ burnos chirurgo medicinos mokslų daktaro Mindaugo Pranskūno, pagrindinė dantų praradimo priežastis yra ilgalaikė prasta burnos higiena ar net visiška jos nepriežiūra. „Dėl to, kad dantys prasti ar jau prarasti, nereikia kaltinti genų, močiučių, senelių ar visos giminės, – sako jis.
Būsimos mamos burnos sveikata: kaip užtikrinti savo ir kūdikio gerovę
Motinos burnos sveikata glaudžiai susijusi su būsimo kūdikio sveikata. Tyrimai rodo, kad nėštumo metu moters dantų ir dantenų būklė gali turėti ilgalaikį poveikį vaiko burnos sveikatai. Hormoniniai pokyčiai šiuo laikotarpiu didina dantenų uždegimo riziką, o netinkama burnos higiena ar negydytas dantų ėduonis gali lemti, kad ėduonį sukeliančios bakterijos bus perduotos vaikui. Pasak Kauno klinikų Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos gydytojos vaikų odontologės prof.
Dantų protezavimą šie žmonės gali gauti nemokamai: įsidėmėkite kaip
Kasmet vidutiniškai 80 tūkstančių Lietuvos gyventojų pasinaudoja ligonių kasų kompensuojamu dantų protezavimu. Nors šias paslaugas gauti tapo paprasčiau ir greičiau, vis dar kyla klausimų apie kompensavimo sąlygas, išlaidas bei paslaugų teikimo tvarką. Pasaulinės burnos sveikatos dienos proga primename pagrindinę informaciją, kuri padės pasinaudoti šia galimybe be rūpesčių.
Pamirškite pageltusius dantis: atskleidė, kas padės
Jei pavargote nuo to, kad jūsų dantys praranda baltumą, odontologas atskleidė dažniausiai daromas klaidas rūpinantis dantimis. Juk daugeliui nėra labiau atgrasaus dalyko nei pageltę dantys – ekspertas patarė, kas padės to atsikratyti.
Sakoma, kad šypsena gali nušviesti kambarį, ir dažnai tai yra pirmas dalykas, kurį žmonės pastebi apie jus. Tačiau jei jūsų dantys yra pageltę, gali būti, kad darote kelias paprastas klaidas, rašoma unilad.com.
Pamirškite pageltusius dantis
Dr.
Vaikų dantų gydymas: kas yra narkozė ir kodėl ji reikalinga?
Vaikų dantų gydymas yra subtilus ir atsakingas procesas, reikalaujantis ne tik profesionalumo, bet ir ypatingo dėmesio vaikų poreikiams. Nors tėvai siekia savo vaikams užtikrinti kuo geresnę odontologinę priežiūrą, neretai iškyla klausimas, kaip šis gydymas turėtų vykti – su narkoze ar be jos. VIC odontologijos klinikų gydytojai aptarė svarbiausius klausimus, kuriuos tėvai dažniausiai užduoda konsultacijų metu.
Šiuolaikinė odontologija: naujas metodas, kaip atkurti dantis
Šiuolaikinės odontologijos tikslas – suteikti pacientams patikimus ir ilgalaikius dantų atkūrimo sprendimus. Dantų implantacija – nuolat tobulėjanti sritis, tačiau kai kuriems daugumos ar visų dantų netekusiems pacientams tenka išgirsti nelauktą diagnozę: dėl didelės apimties žandikaulio kaulo trūkumo dantų atkūrimas implantais yra neįmanomas. Įprastos kaulo priauginimo metodikos šiuo atveju gali būti neveiksmingos, tad pacientai susiduria su beviltiška situacija.
Dantis geriau valytis prieš ar po pusryčių: įvardijo dažniausius mitus apie burnos priežiūrą
Daugelis vis dar mano, kad kruopščiai išsivalę dantis šepetėliu ir pasta jau padarė viską, ko reikia burnos higienai. Tačiau vien to tikrai nepakanka – tarpdančiuose, ant liežuvio ir dantenų linijoje lieka maisto likučių bei bakterijų, galinčių sukelti ėduonį, dantenų uždegimus ir kitas problemas.
Kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų ir užtikrinti visapusišką dantų priežiūrą – savo įžvalgomis dalijasi VIC odontologijos klinikų Kaune gydytoja odontologė Aušra Gudžinskienė.
Kas slepiasi už baltos šypsenos: burnos higienistė atskleidė dantų balinimo rizikas ir naudą
Akinančiai balta šypsena mūsų visuomenėje neretai laikoma sveikatos ir gyvybingumo simboliu. Marijampolėje dirbanti sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ dantų higienistė Audronė Knopkutė svarsto, kad toks sąlyginai aklas Holivudo šypsenos siekimas dažnai priveda prie ne pačių saugiausių dantų balinimo priemonių.
Susigrąžinkite šypseną ir visavertį gyvenimą su All-on-4® gydymo metodika
Šypsena – mūsų vizitinė kortelė, atskleidžianti gražiausias emocijas: džiaugsmą, pritarimą, draugiškumą, palaikymą. Ji be galo svarbi kuriant tarpusavio santykius ar mezgant ryšius su naujais žmonėmis. Todėl dantų netekimas gali tapti ne tik opiu sveikatos sutrikimu, bet ir gerokai pabloginti socialinio gyvenimo kokybę. Prieš 25 metus sukurta unikali All-on-4® gydymo metodika padėjo šimtams tūkstančių žmonių pasaulyje susigrąžinti šypseną ir gyvenimo pilnatvę.
Užklupo danties skausmas? Įsidėmėkite šiuos patarimus
Su dantų skausmu anksčiau ar vėliau tenka susidurti daugeliui iš mūsų. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti?
Dažniausios dantų skausmo priežastys
Dantis gali skaudėti dėl įvairių priežasčių, ir ne visais atvejais besiskundžiantieji skausmu gali nurodyti, kurį būtent dantį jiems skauda.
Tarpdančiuose įstrigęs maistas. Kartais maistas tiesiog įstringa tarpdančiuose arba net ir pačiame dantyje, jeigu tas yra sugedęs.
Mitai apie dantų ėduonį: ar tikrai kalti saldumynai ir netinkama pasta?
Bėdų dėl dantų ėduonies turi net 95 procentai visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“ apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Šį kartą norime išsklaidyti dažniausius mitus ir atskleisti, kaip tinkamai pasirūpinti dantimis bei išvengti ėduonies.
TOP 6 priežastys, kodėl kraujuoja dantenos: įsidėmėkite
Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Vis dėlto, jei ši problema pasireiškia kone kasdien – vertėtų sunerimti. Atrinkome 6 dažniausias priežastis, kodėl gali kraujuoti dantenos ir kaip sau padėti.
Dažniausios dantenų kraujavimo priežastys
Hormoniniai pokyčiai. Su dantenų kraujavimu antroje nėštumo pusėje neretai susiduria būsimosios mamytės.
Kamuoja nemalonus burnos kvapas? Atskleidė galimas to priežastis
Jeigu artimieji ėmė skųstis, kad jums iš burnos sklinda nemalonus kvapas, neįsižeiskite, o verčiau padėkokite. Pasak odontologų, pačiam užuosti savo burnos kvapą yra nepaprastai sunku ir geriausia, kai apie iškilusią problemą mus įspėja artimieji. Pasirodo, kad nemalonų kvapą iš burnos gali sukelti ne tik higienos stoka, bet ir įvairios ligos.
Testą gali atlikti kiekvienas
Nors pačiam užuosti savo burnos kvapą yra sunku, tačiau įmanoma.
Didžiausi dantų emalio priešai: rūgštis ir cukrus
Emalis yra kiečiausia žmogaus kūno medžiaga, tačiau ji nėra nenugalima. Tai – medžiaga, sauganti danties vidų, jo gyvas dalis, todėl kuo geriau pasirūpinsite savo dantų emaliu, tuo ilgiau išlaikysite sveikus ir natūralius dantis.
Susipažinkite, kas gali labiausiai pakenkti jūsų dantų emaliui, ir ką reikia daryti, jog užkirstumėte tam kelią:
1. Gerai išskalaukite dantis po rūgščių produktų vartojimo.
7 patarimai, kaip išsaugoti sveikus dantis
Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama. Taigi, ką reikėtų žinoti?
1. Nebijokite valgyti kieto maisto (net jei dantys yra visiškai sveiki). Kramtyti kietą maistą yra būtina – ir kalba visai ne apie riešutų gliaudymą. Nebijokite valgyti morkų, obuolių ir kopūstų – dantims tai bus tikrai naudinga.
2. Netrumpinkite dantų valymo laiko, net jei kur nors skubate. Valytis dantis būtina du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.
Kai skaudą dantį, nors replėmis rauk: kur galima gauti skubią odontologo pagalbą naktį ar savaitgalį?
Kas susidūrė, turbūt neprieštaraus, kad danties skausmas – vienas iš nemaloniausių, kurį norisi pašalinti kuo greičiau. Tą patį galima pasakyti ir apie kitas odontologines bėdas.
Šiems gyventojams priklauso kompensacija protezuojant dantis: štai ką būtina žinoti
Gyventojai dažnai domisi, kam priklauso kompensacija protezuojant dantis ir kaip šią paslaugą gauti. Paaiškinimus apie tai pateikia Valstybinė ligonių kasa.
Kaip pakliūti į sąrašą kompensuojamai dantų protezavimo paslaugai gauti?
Pirmiausia kreipkitės į gydymo įstaigos, prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą.
Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį
Dantų valymas du kartus per dieną maždaug po dvi minutes yra pirmas žingsnis siekiant išsaugoti sveikus dantis ir burną. Tačiau daugelis elgiasi neteisingai, kai kalba pasisuka apie tai, kaip dažnai reikia keisti dantų šepetėlį.
Gydytoja odontologė dr. Safa Al-Naher pasidalino svarbiausiais patarimais, kad galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika šypsena.
Kas kiek laiko keisti dantų šepetėlį?
Dr.
Atsakė į amžiną klausimą: dantis valyti prieš ar po pusryčių?
Gydytojas Michaelas Mosley įspėjo, kad rytais būtina valyti dantis, tačiau daugelis vis dar nežino, kada tai daryti – prieš ar po pusryčių. Sveikatos guru paaiškino, kad daugelis tai daro neteisingai, o ši klaida susilpnina dantų emalį – kietą blizgią dantis dengiančią medžiagą.
M. Mosley, „Fast 800“ mitybos plano autorius, socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“) atskleidė, kad rytinės dantų higienos laikas yra labai svarbus.
Pagrindinės dantų priežiūros taisyklės: pasitikrinkite, ar tikrai teisingai valote dantis
Statistika rodo, kad net 20 proc. pasaulio gyventojų nesilaiko odontologų rekomendacijų ir nesivalo dantų du kartus per dieną. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ burnos higienistės Viktorijos Sokaitės, sveiki ir estetiškai atrodantys dantys lemia ne tik žmonių pasitikėjimą savimi ar teigiamą aplinkinių vertinimą, bet ir sumažina įvairių burnos ertmės ligų riziką.
Šiukštu nesivalykite dantų duše: paaiškino, kodėl
Nors dantų valymas duše gali nekelti tiesioginės grėsmės sveikatai, vis dėlto nepamirškite, kad gali kilti tam tikrų pavojų. Payal Bhalla, „Quest Dental“ vyriausioji gydytoja odontologė, atskleidė kelias priežastis, kodėl verčiau vengti šio įpročio.
Pasak Payalm viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų vengti valytis dantis duše, yra susijusi su bakterijomis – naudojant tą patį vandens šaltinį dantų šepetėlio šlapinimui ir kūno prausimui sudaro palankias sąlygas kryžminei taršai.